Şimdi Ara

Sapphire 1335MHz'de çalışan Radeon HD 7970 Atomic modellerini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün lider isimlerinden birisi olan Sapphire, Radeon HD 7970'i temel alan özel tasarımlı çok sayıda yeni model üzerinde çalışıyor. Firma tarafından 9 Ocak'ta lanse edilmesi beklenen yeni kartlara ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Firmanın hazırladığı yeni modeler arasında en dikkat çekici olan modeller olarak Atomic RX ve Atomix WC serileri altında sunulacak 1335MHz GPU hızına sahip su soğutmalı kartları gösterebiliriz.

Sapphire'in üzerinde çalıştığı yeni modeller şu şekilde;

- Sapphire ATOMIC RX (HD7970)- (GPU: 1335Mhz/Bellek: 5735Mhz, 3GB GDDR5) – 2 x Mini DP, 1x HDMI 1.4a, 1 xS Link DVI.

- Sapphire ATOMIC WC (HD7970)- (GPU: 1335Mhz/Bellek: 5735Mhz, 3GB GDDR5) – 2 x Mini DP, 1x HDMI 1.4a, 1 xS Link DVI.

- Sapphire Toxic 3G (HD7970)- (GPU: 1125Mhz/Bellek: 5600Mhz, 3GB GDDR5) – 2 x Mini DP, 1x HDMI 1.4a, 1 xS Link DVI.

- Sapphire Flex 6G (HD7970)- (GPU: 925Mhz/Bellek: 5500Mhz, 6GB GDDR5) – 6 x Mini DP.

- Sapphire VaporX 3G (HD7970)- (GPU: 1010Mhz/Bellek: 5500Mhz, 3GB GDDR5) – 2 x Mini DP, x HDMI 1.4a, 1 xS Link DVI.

- Sapphire Dual Fan 3G (HD7970)- (GPU: 925Mhz/Bellek: 5500Mhz, 3GB GDDR5) – 2 x Mini DP, 1x HDMI 1.4a, 1 xS Link DVI.

- Sapphire Da Original  (HD7970)- (GPU: 925Mhz/Bellek: 5500Mhz,3GB GDDR5) – 2 x Mini DP, 1x HDMI 1.4a, 1 xS Link DVI – Referans Vesiyon.

Sapphire'in su soğutma çözümü olarak hangi üretici ile çalışacağı henüz bilinmese de firma daha önce Radeon HD 4870 X2 gibi bazı çözümlerinde su soğutma sistemine sahip, tek slot tasarımlı kartlar sunmuştu. Vakti zamanında CoolIT gibi firmaların su soğutma kitleri gündeme gelmiş olsa bile yeni kartlar için Sapphire'in yaptığı bir açıklama bulunmuyor ancak bu alanda iddialı üreticilerden biri olan Asetek'in çözümlerini görmemiz kuvvetle muhtemel bir ihtimal.

• Nvidia ne karşılık verecek o kadar çok merak ediyorum ki..
  • Eğer bu saat hızlarında gelirse , GTX 580 den % 60 hızlı olacak gibi görünüyor kağıt üzerinde. Oyunlarda neler yapabilecek acaba. Bunların karşısında NVIDIA nın durumu ne olacak bu konular büyük merak yaratıyor.
  • Su soğutması bana dandik geldi herhalde en ucuz şekilde imal edilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

Su soğutması bana dandik geldi herhalde en ucuz şekilde imal edilmiş

Su soğutmasını nerde gördün ki?
  • Hızlar çok iyi yükseltilmiş !
    sanırım en son Atomic 4870 idi
  • güzel bir tasarım ve düşünce ancak işlemci bloğu ile gpu bloğu aynı sisteme niye entegre edilmiş anlayamadım doğrusu. bir oyunda ekran kartının ısısı 65-70 derecelere çıkacak ve sıvının bunu soğutması için bu ısıyı alacak (fiziksel olarak) bu ısı da işlemciye temas edecek. yani pek performanslı olacağını zannetmiyorum.. ama güzel bir düşünce olmuş :)) geliştirilmeli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

Su soğutması bana dandik geldi herhalde en ucuz şekilde imal edilmiş

Su soğutmasını nerde gördün ki?

resımdekını gormus yaa.

ılk bakısta dırek dandık oldugunu anlamıs arkadas.acaba kahve falıda bakıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

güzel bir tasarım ve düşünce ancak işlemci bloğu ile gpu bloğu aynı sisteme niye entegre edilmiş anlayamadım doğrusu. bir oyunda ekran kartının ısısı 65-70 derecelere çıkacak ve sıvının bunu soğutması için bu ısıyı alacak (fiziksel olarak) bu ısı da işlemciye temas edecek. yani pek performanslı olacağını zannetmiyorum.. ama güzel bir düşünce olmuş :)) geliştirilmeli..

O resimdeki 4870X2 için olan model. Haberde o firma ile çalışılmayacağından Asetek adlı firmanın çözümlerinin kullanılabileceğinden bahsedilmiş ve hatta sapphire tarafından herhengi bir açıklama yapılmadığı da yazılmış.
  • bi arkadaş işlemciye temas edicek demiş ama bana o ufak şey pompa gibi geldi öyle değil mi?
  • lightning su soğutmaları da bekliyoruz böyle o.c canavarı bi karta çok fazla sayıda özel tasarım kazanacağı kesin. nvidia dersine çok iyi çalışması gerekecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

güzel bir tasarım ve düşünce ancak işlemci bloğu ile gpu bloğu aynı sisteme niye entegre edilmiş anlayamadım doğrusu. bir oyunda ekran kartının ısısı 65-70 derecelere çıkacak ve sıvının bunu soğutması için bu ısıyı alacak (fiziksel olarak) bu ısı da işlemciye temas edecek. yani pek performanslı olacağını zannetmiyorum.. ama güzel bir düşünce olmuş :)) geliştirilmeli..

O resimdeki 4870X2 için olan model. Haberde o firma ile çalışılmayacağından Asetek adlı firmanın çözümlerinin kullanılabileceğinden bahsedilmiş ve hatta sapphire tarafından herhengi bir açıklama yapılmadığı da yazılmış.

Arkadaş motor kısmını işlemci bloğu sandı sanırım, yada benmi yanlış anlıyorum

• Fanın altındaki parça işlemci soğutma bloğu değil radyatör oluyor. Yani ısınan suyu soğutan kısım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

Arkadaş motor kısmını işlemci bloğu sandı sanırım, yada benmi yanlış anlıyorum

İşlemci soğutucu o kısım. Ama bu model eski 4870X2 den alınmış ve fx57 tarafından belliki zihinlerde canlandırılabilmesi açısından hatırlatma babında konmuş. Yeni kartlara böyle bir modelmi gelir, başka bir modeelmi gelir belli değilmiş.

• hem cpu için hemde gpu için vay be fena geliyor bu kartlar o zaman
  • bu sogutma 3.5 yil onceye ait ondan dandik gozukebilir
  • arkadaslar tahmini yorumlar ve sorular sormadan once google'a '4870x2 atomic edition' yazip aratin

cikan ilk sonunca girin

http://www.tweaktown.com/reviews/1694/sapphire_s_watercooled_radeon_hd_4870_x2_atomic_edition/index3.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 31 Aralık 2011; 14:57:16 >
  • iyimisiniz ya siz
    ezbere yorum yapan amma insan var. kartın soğutucu bloğu zaten üzerinde.
    adamlar sıvıyı sürkile edecek motoru illaki kullanmak zorundalar. bunu yaparken CPU içinde soğutma koymuşlar. Bence çok çekici bir soğutma sistemi. beğendim.. bende H50 kullanıyorum.
    Kart bloğu yok sadece. onun dışında tamamen aynı sistem. zaten ilk Corsair çıkardı bunu H50 ile.

@Müşavir ustamız çok güzel SS vermiş. bilmeyen herkes bakıp görsün.

iyi forumlar..

Edit; Yanlış konuya farklı birşey yazmışım. düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 31 Aralık 2011; 16:34:57 >
  • Sapphire 1335MHz'de çalışan Radeon HD 7970 Atomic modellerini hazırlıyor

• Sapphire kalitesini konuşturmuş sapphire den şaşmayacaksn :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.