Şimdi Ara

Philips 720SA DVD için Creative T6060 mı? Yoksa Logitech x530 mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Felaket ötesi Philips A3600 deneyiminden sonra Şu anda en makul gelen sistemler Creative T6060 ve X530. Öncelikle kullanmayı planladığım odalar 3,5x4,5 oturma odası ve 5,5x4,5 salon. İkinci olarak ve en önemlisi aradığım kuveetli basları olan bir sistem değil Temiz berrak Gerçekçi seslere en yakın olan model. Üçüncü olarak da Kuvvetli Ses vermesi (Bastan bahsetmiyorum genel sistem ses seviyesinden). Kaba bir benzetmeyle Ses seviyesi sonuna yaklaştığında kulaklarımın biraz da olsa gürültüden zorlanması :) Ama Creative'in benim açımdan en büyük artısı kablolu bile olsa kumandasının olması. Yani Sesler çok gürültülü gelmeye başladığında yerimden kalkıp sesini kısma zorunda kalmayaack olmam. O sebepten Logitech in ses kalitesi bu özellikleri geride bırakacak türden mi? Yani Fiyat olarak hemen hemen aynı. Ve Watları da kısmen aynı. O yüzden geriye sadece Ses kalitesi farkı kalıyor. Merkez ve ön sağ soldan gelen seslerin F/P oranında gerçek (benzetmek gerekirse kişi yanındaymış gibi) yada gerçeğe yakın olması. Son olarak malesef ayırabileceğim max bütçe 200 YTL. Bu fiyatla en iyi F/P oranı hangisinde.

Saygılarımla.

• bence creative kalitesinden şaşma ayrıca T6060 çok net sesler veren bir set x530 un bass lar iyi baya boyutuna göre ama T6060 ın kalitesini vermez
  • Her iki seti de dinleyip mi bu yorumu yazdın?
    Şahsen x530u biliyorum ama t6060ı hiç bilmediğimden ben bile bu durumda öneri yapamazken iki seti de dinleyerek tavsiyede bulunmanın öncelikli şart olması gerekir diyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: THX_D@LBY

bence creative kalitesinden şaşma ayrıca T6060 çok net sesler veren bir set x530 un bass lar iyi baya boyutuna göre ama T6060 ın kalitesini vermez
  • THX_D@LBY dostum sen bu iki sistemi dinleme şansı bulabildin mi acaba? Dediğim gibi ben bu sistemleri Philips 720SA DVD playera bağlıyacağım. (bağlantı kalbolaları mevcut) Aklımda hep T5900 vardı hiç bir yerde ithalatçısında bile bulamadım :( O yüzden Şekli Şemali dışında her şeyi birbirine çok yakın T500 ile T6060'ın. Kaliteside aynı mıdır acaba? Ve Dediğin gibi T6060 çok net ses veren bir sistem mi acaba F/P oranına göre? Birde Creative'in ve Logitec'in uydu hoparlörlerine kablo arkasında bulunan kıskaçlar yardımıyla mı bağlanıyor yoksa. Uydu üzerinden sabit mi çıkıyor? T5900 de uydulara kablo arkadan kıskaçlar ile bağlanıyordu. Bunu şunun için soruyorum. Kablo değiştirmek yada uzatmak istemem durumumda bu bir avantaj sağlar benim açımdan. Kumadasının kablo boyu ne kadar acaba? Wolverine dostum senin Logitec x530 deneyimine göre yorumun nedir? dedim ya Woofer 2. planda benim açımdan. Önemli olan uydulardan kuvvetli ve berrak temiz ses gelmesi. Logitec'te kablolu da olsa kumanda varmı? Yoksa yerimizden kalkıp mı ses seviyesini ayarlıyoruz? Cevaplarınız için teşekkürler. Saygılarımla.

• x530un kablolu da olsa kumandası yok. Sesi sağ ön uydudan ayarlıyorsunuz. t6060ı bilemediğim için aralarında bir kıyaslama yapamıyorum. Ancak creative, önceki tüm inspire serilerinde sub konusunda bir hata yapıyor ve sesi yarıdan fazla açtığınızda sub'dan pörtleyen bass sesleriyle çok sık karşılaşıyorduk. Ancak logitech setlerde sub'ları kaldıramıycağı bass seslerde bu pörtlek sesi vereceğine sub'ı zorlamayan yapıda üretilmişlerdi. Yani sesi yarıdan fazla açmanız durumunda güçlü ama pörtlek bir bass sesi duymanız ihtimali x530da hemen hemen yoktur. Yalnız bu inspire serilerine artık güvenmesem de t6060ı bilemiyorum. Uyduların güçlü ses üretmesi olayı da setlerin güçleri birbirine yakın, her iki set için de farklı mid ve tiz teknolojisi kullanılmış ve böylece eski modellerden daha iyi bir duruma getirilmiş. Tavsiyem, mümkünse her iki setin de dinlenerek alınması.

• Peki bu Sağ ön uyduyu Arkaya uydulardan biriymiş gibi yerleştirip kullanabilme sanşımız var mı. Bu durumda bir nevi kablolu kumanda gibi olmuş olmaz mı? Yoksa kablo düzeneği yüzünden böyle bir şansım yok mu? Birde Logitech te Kaloların uydularla olan bağlantısı yekpare yani tümleşik mi yoksa Uyduların arkadasındaki Kıskaçlar (tebi varsa) vasıtası ile mi bağlantı sağlanıyor? Saygılarımla.
  • quote:

İkinci olarak ve en önemlisi aradığım kuveetli basları olan bir sistem değil Temiz berrak Gerçekçi seslere en yakın olan model.

t5900 ün avantajı x530 a göre daha ii mid ve tiz seslere sahip olması,birde t5900 ün bass ı na zayıf diolar bazı yerlerde,bu tam olarak öyle değil,t5900 ün cok sert bass ı var düşük seslerde bile kulagı tırmalıyo,yani yumuşak derinden bass yerine yüzeysel sert bass veriyo,bunuda belirtmiş oluyim.
  • quote:

bence creative kalitesinden şaşma ayrıca T6060 çok net sesler veren bir set x530 un bass lar iyi baya boyutuna göre ama T6060 ın kalitesini vermez

T6060 alıcam nedersiniz.. 5200 ü çok seviyorum ama sıkıldım.. bi değişiklik istiyorum.. tanıdık var ve T6060 ı KDV siz alabilirim

bu arada creative in siytesinde oyun ve film seslerinde iyidir falan diye lanse etmiş ama ben bununla yüzde 80 mp3 yüzde 20 de film izlicem .. mp3 te ses kalitesi bana yamuk yapmaz dimi ??

bu da ingilizce T6060 incelemesi

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rlid=115571

adamlar 5 üzerinden 5 vermiş T6060 a ve eksisi yyok aletin.. ben bunun alıyorum ya tamamdır

quote:

Conclusion:

I think I got most of it under testing already, since this is a great kit that will help you make your computer experience more realistic. Great sound in gaming, music and movies makes this a very suitable kit for pretty much anyone that is looking for a 5.1 speaker setup. It's easy to use so even the most casual users can go for this kit, and the possibility to mount it on the table or on the wall makes it even more suitable for users. Overall I want to give this 5 out of 5 and our recommendation for a great speaker kit that deliver clear sound with a powerful bass which makes your gaming experience amazing.21:04 2005-11-23

Pros:

+ Mount on wall or on stands
    + Easy to install
    + Great sound
    + Long cables
    + Wooden sub
    + Light speakers

Cons:

- None this far

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 29 Ocak 2006 17:31:01 >

• Sağ ön uyduyu arkaya alırsan sub'ın da yerini değiştirmen gerekecek diye düşünüyorum. Çünkü kablolar yetmeyecek ve buna mecbur kalacaksın.
    Benim bildiğim sağ ön uydudan sub'a giden sadece bağlantı kablosu yok, bir de dişli bir kablo daha var. O da sağ ön uyduyla sub'ın arasındaki mesafenin çok açılmasını engelliyor.
    Ama böyle değilse iş değişebilir tabi..
    quote:

Orjinalden alıntı: Nicomendo

Peki bu Sağ ön uyduyu Arkaya uydulardan biriymiş gibi yerleştirip kullanabilme sanşımız var mı. Bu durumda bir nevi kablolu kumanda gibi olmuş olmaz mı? Yoksa kablo düzeneği yüzünden böyle bir şansım yok mu? Birde Logitech te Kaloların uydularla olan bağlantısı yekpare yani tümleşik mi yoksa Uyduların arkadasındaki Kıskaçlar (tebi varsa) vasıtası ile mi bağlantı sağlanıyor? Saygılarımla.

• eğer t5900 ile aynıysa belki bassı hpşuna gitmeyebilir,diğer yönlerden fena bir set sayılmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

T6060 alıcam nedersiniz.. 5200 ü çok seviyorum ama sıkıldım.. bi değişiklik istiyorum.. tanıdık var ve T6060 ı KDV siz alabilirim

bu arada creative in siytesinde oyun ve film seslerinde iyidir falan diye lanse etmiş ama ben bununla yüzde 80 mp3 yüzde 20 de film izlicem .. mp3 te ses kalitesi bana yamuk yapmaz dimi ??

bu da ingilizce T6060 incelemesi

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rlid=115571

adamlar 5 üzerinden 5 vermiş T6060 a ve eksisi yyok aletin.. ben bunun alıyorum ya tamamdır

quote:

Conclusion:

I think I got most of it under testing already, since this is a great kit that will help you make your computer experience more realistic. Great sound in gaming, music and movies makes this a very suitable kit for pretty much anyone that is looking for a 5.1 speaker setup. It's easy to use so even the most casual users can go for this kit, and the possibility to mount it on the table or on the wall makes it even more suitable for users. Overall I want to give this 5 out of 5 and our recommendation for a great speaker kit that deliver clear sound with a powerful bass which makes your gaming experience amazing.21:04 2005-11-23

Pros:

+ Mount on wall or on stands
    + Easy to install
    + Great sound
    + Long cables
    + Wooden sub
    + Light speakers

Cons:

- None this far

• Ben 720sa ile x530 iklisini kullanıyorum ama 720sa ile Microlab A-6623 ü de kullandım ve şu kanıya wardım x-530 pc için üretilmiş bir sistem dvd de performansı özellikle A-6623 e göre çok düşük
    bence 720sa ile x-530 u düşünme
  • peki bu 6060 ile t7900 karşılaştırmak nasıl olur?(orta seste hangisi daha kaliteli sesi verir sizce,not:ses kartı x-fi music)
  • driver boyutu hariç bu iki set az cok birbirinin aynı zaten
    quote:

Orjinalden alıntı: slayer35

peki bu 6060 ile t7900 karşılaştırmak nasıl olur?(orta seste hangisi daha kaliteli sesi verir sizce,not:ses kartı x-fi music)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

@Darkchild, İng. review'ı ben de okudum. Seti aldığında yorumlarını yazmayı unutma. Bekliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun..

zaten alınca ayrı bi başlık açar yazarım düşüncelerimi..

tylor bu arada artık basları düşünmüyorum pek.. tizler daha önemli benim için .. bas da severim ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

@Darkchild, İng. review'ı ben de okudum. Seti aldığında yorumlarını yazmayı unutma. Bekliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun..

zaten alınca ayrı bi başlık açar yazarım düşüncelerimi..

tylor bu arada artık basları düşünmüyorum pek.. tizler daha önemli benim için .. bas da severim ama

Neden hemen hemen aynı fiyata herkesin tavsiye ettiği X4D yi düşünmüyorsunda bu sete karar kıldın merak ettim
    KDV siz alabiliyorum demişsin.. Ne kadara alabiliyorsun??

• vbilmiyorum tanıdığa sorucam.. ayrıca microlab düşünmüyorum.. çünkü çok fala kullanıcısı yok .. o yüzden risk almak istemiyorum.. ki zaten ben Creative in sesini basını ve tizlerini seven biriyim.. o yüzden memnun kalağımı düşünüyorum.. şuanbende 5200 var ve bu alete geçince gelişme olacağı kesin.. bu yüzden

Creative T6060 ı 145 milyona falan alabilirim heralde KDV siz.. bakıcam.. önce alacağım yerde olması lazım sorucam
  • arkadaşlar aldığımda cevaplayacağım demiştim,şu an yeni aldım Creative T6060 mükemmel ses yakaladım ve şahsen çok memnunum.creative hakkında yorum yapabiliyorum çünkü logitech dinlemedim tam olarak bilemiyorum.ama şunu söyliyeyim,bilgisayar ses sistemlerinde Creative'in dünya birincisi olarak geldiğini duydum.bence creative diyorum
  • @güle güle kullan arkadaşım

@wolverine,ben ikisinide dinledim,nasıl bu akdar x530 fanatikliği yapılabiliyor anlamış deilim
  • quote:

Orjinalden alıntı: anil1024

arkadaşlar aldığımda cevaplayacağım demiştim,şu an yeni aldım Creative T6060 mükemmel ses yakaladım ve şahsen çok memnunum.creative hakkında yorum yapabiliyorum çünkü logitech dinlemedim tam olarak bilemiyorum.ama şunu söyliyeyim,bilgisayar ses sistemlerinde Creative'in dünya birincisi olarak geldiğini duydum.bence creative diyorum

Böyle iddialı şeyler söylüyorsunuz sonra ortalık karışıyor,polemik yapılıyor işte.Hele bunu birde 2. msjlı biri yapınca daha kaçınılmaz oluyor bu.Ne demekkiş bu şimdi dünya birincisi,çoluk çocuk ağzıyla yorum yapmayın.Nerde okumuşsun onu merak ettim.
  • pc/multimedyada satış rakamları olarak creative birinci,belki arkadaş bunu vurgulamıştır
    quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz196

quote:

Orjinalden alıntı: anil1024

arkadaşlar aldığımda cevaplayacağım demiştim,şu an yeni aldım Creative T6060 mükemmel ses yakaladım ve şahsen çok memnunum.creative hakkında yorum yapabiliyorum çünkü logitech dinlemedim tam olarak bilemiyorum.ama şunu söyliyeyim,bilgisayar ses sistemlerinde Creative'in dünya birincisi olarak geldiğini duydum.bence creative diyorum

Böyle iddialı şeyler söylüyorsunuz sonra ortalık karışıyor,polemik yapılıyor işte.Hele bunu birde 2. msjlı biri yapınca daha kaçınılmaz oluyor bu.Ne demekkiş bu şimdi dünya birincisi,çoluk çocuk ağzıyla yorum yapmayın.Nerde okumuşsun onu merak ettim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.