Şimdi Ara

HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.294
Cevap
17
Favori
78.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Medya oynatıcıların yaygınlaşmasından ve 3D TV'ler ucuzlayıp evlere hızla girmeye başlamasından bu yana, kullanıcıların aklındaki en önemli soru, piyasada 3D BluRay ISO çalıştıran bir medya oynatıcının olup olmadığıydı. Çoğu medya oynatıcı, broşürlerinde ve hatta kutularında 3D logosu taşıyordu ama bu sadece SBS (Side-By-Side, daha sonra detaylı anlatacağım) 3D videoları çalıştırdıkları anlamına geliyordu. Gerçek 3D BluRay ISO'ları çalıştıran bir medya oynatıcı bulmak çok zordu. Uzun zamandır bana da bu konuda onlarca soru sorulmaktaydı ve her soruya verdiğim cevap, piyasada bu işi adam akıllı yapan bir cihazın bulunmadığıydı. Artık bu cevabı değiştirmenin zamanı geldi. Çünkü elimde ülkemizde bulabileceğiniz iki 3D BluRay ISO oynatıcı bulunuyor ve detaylı bir inceleme ile bu cihazları size tanıtmak istiyorum.

İki cihaz da Realtek işlemcili olduklarından ve bildiğimiz klasik Linux tabanlı işletim sisteminin tüm özelliklerini ve ayar seçeneklerini sunduklarından, bu detayların fazla üzerinde durmayacağım. Eski incelemelerde zaten fazlasıyla bu detayları okudunuz. Aynı şeyleri bir daha yazmak anlamsız. Bu yüzden bu cihazlara özgü olan özelliklere ağırlık vereceğim.

HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player) HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player)

Himedia markalı bu iki ürün, birbirleriyle kardeş. Küçük olan HD900A ve abisi HD900B. İşlemci ve yazılım olarak aynı özellikte olsalar da, HD900B modelinde ekstralar var. Öncelikle her iki cihazda da aynı olan teknik özelliklere bakalım.

- Realtek 1186DD işlemci
    - 512Mb DDR3 Bellek
    - Android 2.2 ve Linux tabanlı klasik işletim sistemleri bir arada.
    - 3D OpenGL ve 3D video destekli.
    - HDMI 1.4 çıkışı sayesinde 1080p videolarla birlikte 7.1HD ses de verebiliyor.
    - Gigabit ethernet girişi ve 802.11N WiFi
    - HTML5 destekli tarayıcı
    - Adobe Flash desteği.
    - USB veya kablosuz klavye ve mouse desteği.

Bu bahsettiğim teknik özellikler, her iki cihazda da aynı. Yazılımlar da öyle. HD900A oldukça küçük bir cihaz. HD900B ise ondan daha büyük. Çünkü üst kapağı kaldırılabiliyor ve içerisine SATA HDD takılabiliyor. Bu sayede dahili depolamaya sahip oluyor cihaz. Ayrıca HD900B'de dokunmatik ön panel ile LCD gösterge var. Dahili HD takılabilmesinden dolayı, cihaza USB 3.0 da eklemişler. Böylece PC'den dosyalarınızı çok hızlı bir şekilde aktarabiliyorsunuz. HD900A'da da SATA HDD desteği var. HDD'yi kutudan çıkan SATA kablosuyla cihazın yan tarafına takıyorsunuz.

HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player) HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player)

HD900A, oldukça küçük ve şık bir cihaz. TV'nizin altına çok yakışıyor. Ön tarafında güç düğmesi ve karanlıkta film izlerken dikkat dağıtmayan bir ışığı var. Sol tarafında hafıza kartı girişi ile SATA bağlantı girişi var. SATA bağlantısı bir kapak ile korunmuş. Sağ tarafta iki adet USB girişi bulunmakta. Harici DVD veya BluRay sürücü takıldığında, çift USB sayesinde adaptör sorununuz olmuyor. Cihazın arkasında ise sırasıyla koaksiyel çıkış, optik çıkış, kompozit ve komponent çıkışlar, ethernet girişi, HDMI çıkışı ve adaptör girişi bulunuyor. Hem video çıkışları hem de harici bellek girişleriyle size bir çok seçenek sunuyor HD900A.

HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player) HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player) HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player)
     HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player) HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player) HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player)

HD900B ise biraz daha cüsseli bir cihaz. Ama buna rağmen şık duruyor ve yine TV'nin altında güzel görünüyor. Ön tarafında size film süresi, cihazın durumu ve ayarlar hakkında detaylı bilgi sağlayan bir LCD ile dokunmatik kontrol tuşları bulunuyor. Dokunmatik tuşlar oldukça hassas. Hem menülerde dolaşmak hem de film kontrolleri için kolaylık sağlıyor. Cihazın sol tarafında Sata girişi, hafıza kartı girişi ve iki adet USB girişi bulunuyor. Sol tarafta ise üst kapağı açmaya yarayan düğme var. Bu düğme sayesinde üst kapak kalkıyor ve genişçe bir alan ortaya çıkıyor. Buraya yüksek kapasiteli bir disk takarak, harici HDD kullanma zorunluluğundan da kurtulmuş oluyorsunuz. USB 3.0 sayesinde, büyük boyutlu dosyaları aktarmak da işkence olmaktan çıkıyor.

Cihazın arka kısmı, oldukça zengin. En soldaki fan dikkatinizi çekmiştir. İçeride bir HDD'nin çalıştığını düşünürsek, bir fan sayesinde içerideki havanın dışarıya atılmasının gerekmesi kaçınılmaz. Neyse ki fan sessiz çalışıyor ve film izleme esnasında sizi hiç rahatsız etmiyor. Fanın hemen yanında USB 3.0 girişi ve optik ses çıkışını görüyorsunuz. Koaksiyel, kompozit ve komponent çıkışlar unutulmamış. Tabi ethernet, HDMI ve adaptör girişleri de yerlerindeler.

Ben her ne kadar bu tür cihazların içine önem versem de, bazı kişiler dekoratif olarak da değerlendiriyorlar bu cihazları. Bu yüzden her iki cihazı da bir araya getirip resimlerini çektim. Bu sayede ikisini karşılaştırıp TV'nizin altına hangisinin daha iyi uyum sağlayacağına karar verebilirsiniz. Ayrıca boyut farkını da görebilirsiniz.

HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player)

İki cihazda da aynı uzaktan kumanda çıkıyor paketten. Kumandaya baktığınızda zaten cihazda bir Realtek işlemci olduğunu anlıyorsunuz. Klasik özelliklerin tümüne yer verilmiş kumandada. Ayrıca dosya türlerine göre ekstra tuşlar eklenmiş. Bu tuşlar sayesinde tek tıklamayla müzik dosyalarına veya diğer türdeki dosyalara erişebiliyorsunuz. Kumandanın büyüklüğü yeterli, ele rahat oturuyor ve ağırlığı da iyi ayarlanmış. Malzemesi çok kaliteli. Alt kısmında, masada kaymaması için bir çıkıntı var ve parmak kavraması için boşluklar bile düşünülmüş. Tabi en önemlisi, kumandanın algılamasının problemsiz olması. Cihaza tutsanız da tutmasanız da, algılama konusunda çok iyi iş çıkarıyor kumanda.

Cihazın açılış hızı ortalama denebilir. Çift işletim sistemiyle geldiğini düşünürsek, gayet normal aslında. Ana menüye ulaştığınızda, herşey size çok tanıdık gelecek. Bu yüzden menüleri size çok detaylı anlatmayacağım. Realtek cihaz kullananlar zaten bu menü sistemine aşinalar. Diğer cihazlarda olmayıp da bu cihazın menüsünde olan tek fark, Himedia Online seçeneği ve Android işletim sisteminin kısayolu. Youtube, Flickr gibi sitelere kısayol sağlayan linkler falan hepsi yerli yerinde duruyor.

Ayarlar kısmını atlamak istemedim. Menülere baktığınızda, mesela bir Egreat'in menüsüyle neredeyse aynı olduğunu görüyorsunuz. Sadece kumandadaki bazı tuşlara özel ayarlar eklenmiş. Cihazın menüler arasında dolaşma hızı çok iyi. Hiç beklemeden isteklerinize cevap veriyor.

Altyazı konusunda da bir fark göremiyorsunuz. Altyazıların boyutunu ve rengini değiştirme şansınız var. Çerçeve kalınlaştırma ve arka plan ekleme seçeneği maalesef yok. Ama altyazılar yeterli büyüklükte olduklarında, parlak sahnelerde bile rahatlıkla okunabiliyor. Film info ekranında da bir değişiklik yok. Video ve ses hakkında gereken tüm bilgileri veriyor.

Her iki cihazın da en önemli iki özelliğinden birisi, Linux işletim sisteminin yanında Android işletim sistemiyle de gelmeleri. Şu an için Android Market'a erişim şansınız yok ama android işletim sistemi kullanan bir bilgisayar ile manuel olarak yazılım yüklemeniz mümkün. Ayrıca Chrome tarayıcı ile internette sorunsuzca dolaşabiliyorsunuz. Flash desteği var ve performansı müthiş. Zamanla çıkan güncellemeler sayesinde Android işletim sistemi için yeni özellikler eklenecektir. Android Market'a erişim açıldığında, yüklenebilir yazılım konusunda seçenekler artacaktır.

Yine en önemli özelliği en sona bıraktım. Her iki cihaz da, 3D BluRay ISO'ları desteklemekte. Öncelikle bir yanlış anlamayı ortadan kaldırmak istiyorum. Çoğu cihazın kataloğunda ve kutusunda 3D logoları bulunmakta. Bu ibareler yüzünden de kullanıcıların kafası karışıyor tabi. Bu forumda her ürün konusunun altında mutlaka o ürünün 3D ISO çalıştırıp çalıştırmadığını soran onlarca kişi oluyor. Bu yanlış anlamayı artık burada sonlandırmak istiyorum.

Piyasada bizi ilgilendiren 2 çeşit 3D video var. Anaglyph (şu kırmızı yeşil camlı gözlükler) olanları saymıyorum, onlar demode oldu sayılır. Bu iki çeşidin en yaygını SBS 3D videolar. SBS videolarda, ekran ikiye bölünerek aynı görüntü hem sağda hem de solda gösteriliyor. Üst üste olanlar da var ama çok nadir karşımıza çıkıyor. Genelde yan yana oluyorlar. 3D TV'ler her iki modu da destekliyor. Yan yana duran bu iki aynı görüntü, 3D TV'ler sayesinde üst üste bindiriliyorlar. Bu bindirme işlemi sayesinde de 3D efekti oluşturuluyor. Yani bu SBS videoları medya oynatıcılar, normal bir video dosyası olarak görüyorlar ve çalıştırıyorlar. Asıl 3D işini yapan ise 3D TV'ler oluyor. SBS videolarla normal bir mkv filminin hiçbir farkı yok. Hal böyle olunca da SBS 3D videoları hemen her medya oynatıcısı çalıştırabiliyor. Hepsi demiyorum çünkü SBS videoların bitrate'leri yüksek olduğundan, bazen düşük işlemci gücüne sahip medya oynatıcılarda akıcı oynatılamayabiliyorlar.

İkinci 3D çeşidi ise, gerçek 3D olan, BluRay'lerde gördüğümüz digital 3D. Burada yan yana iki görüntü söz konusu değil. SBS videolarda TV'yi 3D moduna sizin almanız gerekirken, gerçek 3D'de TV görüntüyü algılayıp kendisi 3D moduna geçiyor. Şu ana kadar sadece Playstation 3 veya 3D BluRay oynatıcılarda gördüğümüz bu 3D'yi, Himedia HD900A ve HD900B'de de görebiliyoruz. Çünkü bu iki cihaz, 3D BluRay'lerden hazırlanmış ISO'ları sorunsuzca çalıştırabiliyor. Normal bir medya oynatıcısında bu 3D ISO'ları denediğinizde ya çalışmıyor ya da 2D modunda çalışıyor. Himedia'larda çalıştırıldığında ise, cihaz hemen ISO'yu tanıyor ve 3D modunda çalışmaya başlıyor. TV'de durumun farkına varıp hemen gözlükleri aktive ediyor ve size de arkanıza yaslanıp filmi izlemek kalıyor.

SBS 3D videolarda altyazılı film izlemek büyük sıkıntı iken, BluRay ISO'larda altyazı seçeneklerinden istediğinizi seçebiliyosunuz. BluRay'e dahil olanlardan bahsediyorum tabi ki. Harici altyazı ekleme gibi bir şansınız yok. SBS 3D ile gerçek 3D arasındaki kalite farkı ise muazzam. SBS videolarda, özellikle düşük model 3D TV'lerde çok fazla crosstalk ve görüntü bozulması oluyor. Ama gerçek 3D modunda düşük modellerde bile muazzam bir 3D efektiyle karşılaşıyorsunuz. 1-2 gerçek 3D filminden sonra zaten SBS bir daha aklınıza bile gelmiyor.

İki Himedia cihazla da bir sürü 3D ISO denedim, hepsinde olumlu sonuç aldım. BluRay ISO'ları çalıştırdığınız zaman, cihaz size hangi modda çalıştırmak istediğinizi soruyor. Direct Play dediğinizde direk film başlatılıyor. Diğer seçeneklerde de menüye gidiyorsunuz. Bu sayede altyazı seçmek, disk içerisindeki ekstralara ulaşmak mümkün oluyor. İzlediğim filmlerin de resimlerini çekmek isterdim ama 3D efektini resimlerle gösteremeyeceğimden, çekmedim.

Cihazlarda 3D ISO izlerken, normal bir DivX film izler gibi SRT uzantılı altyazı kullanabiliyorsunuz. ISO dosyası ile aynı isimde olan normal bir srt (veya sub) uzantılı dosyayı cihaz external subtitle olarak görüyor ve çalıştırıyor. 3D filmlerde bu altyazıyı kullandığınızda harfler birbirine girmiyor. ISO içerisindeki normal altyazılar gibi düzgün gösteriliyor. Harici ses dosyalarını ise desteklemiyor. Test ettiğim değişik formatlardaki harici ses dosyalarını ISO dosyalarla birlikte çalıştırmayı başaramadım.

Her iki cihazın da genel görüntü kalitesi ve performansı müthişti. Özellikle 3D videolarda, takılma, donma ve görüntü bozulması görmedim. Western Digital, LG, Verbatim gibi harici disklerle yaptığım denemelerde, olumlu sonuçlar aldım.

Son olarak, her iki cihazın da 2D görüntüleri 3D'ye dönüştürdüğünü söyleyip, incelemeyi bitireyim. Bu dönüştürme işleminden fazla birşey beklemeyin ama hiç yoktan iyidir diye düşünenlerdenseniz, 2D filmlerinizi 3D izleme şansınız da var.

Hangi Cihazı Tercih Etmelisiniz?

İki cihazın da yazılımları ve performansları aynı. Sadece HD900B'de dahili HDD takma, USB 3.0, LCD ve dokunmatik ekran var. HD900B, özellikle harici depolama seçeneğiyle tercih edilebilir. Daha küçük ebadları olan ve daha şık görünen bir cihaz isterseniz de HD900A tercih edilebilir.

3D film izleme konusunda dikkat etmeniz gerekenler.

- 3D film izlemek için, kesinlikle 3D TV'nizin olması gerekiyor. (Kızmayın, bu konuda çok soru alıyorum.)
    - 3D TV'nin yanında, HDMI 1.4 destekli kaliteli bir kablo da gerekiyor.
    - Uzun süre 3D video izleme sonrasında, şiddetli baş ağrısı çekebilirsiniz. Ağrı olması durumunda, sık sık filme ara verip, gözlüğünüzü çıkarıp dinlenmelisiniz.

Himedia HD900A ve HD900B nerede satılıyor?

Etrafta uçuşan 3D Bluray ISO çalıştırabilen oynatıcı sorularına bakılırsa, bu tür aletleri piyasada bulmak oldukça zor. Himedia'lar da Sancak Bilgisayar tarafından ülkemize getiriliyor. Satışı ve satış sonrası desteği de kendileri yapıyorlar. Ürünlerin satışlarının yapıldığı site adresi,www.hdtech.com.tr

Ürünlerin yazılım desteği nasıl? Modlu yazılım yüklenebiliyor mu?

www.himedia.com.au adresindeki forumlarda, ürünlere ait güncel yazılımlara ulaşmak mümkün. Sancak Bilgisayar da bu konuda size yardımcı olacaktır.

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan bana ve diğer yardımcı olmak isteyen arkadaşlara iletebilirsiniz. Bu konu, aynı zamanda Himedia ürünleri hakkında teknik konuların paylaşılması amacıyla da açılmıştır.

Herkese şimdiden iyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2eu5 -- 31 Aralık 2011; 11:29:40 >

• inceleme için teşekkürler, bir çok kişi böyle bir inceleme bekliyordu , ben de dahil.

izlediğiniz 3d iso'ların boyutları ve video bitrate değerlerini yazabilir misiniz ? Release adı verseniz de olur aslında.
  • Teşekkürler,iyi inceleme olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theBC

inceleme için teşekkürler, bir çok kişi böyle bir inceleme bekliyordu , ben de dahil.

izlediğiniz 3d iso'ların boyutları ve video bitrate değerlerini yazabilir misiniz ? Release adı verseniz de olur aslında.

Şu anda dosya detaylarına bakamıyorum ama 3dsbs.com (sadece SBS değil gerçek 3D filmler de var) adresindeki tüm BluRay'leri denedim. Genelde 40 GB civarında yer kaplıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2eu5 -- 29 Aralık 2011; 23:41:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gonca2517

Bu şimdi iyi bir şeymi, şundan soruyorum realtek işlemciler begenilmiyor sigma begeniliyor ya.

Bence iyiden de öte birşey çünkü 3D ISO izleme şansımız oldu. Sigma işlemci konusunda birşey diyemem ama bu cihazlardaki Realtek işlemciler de size ihtiyacınız olan herşeyi sunuyor.
  • quote:

Altyazıyı aşağı yukarı alma, siyah çerçeve, büyütme küçültme, renk değiştirme srt - sub - txt hepsini destekliyormu,

ses açma kapama kumandada var mı?
    bütün bu ayarları yapınca her açma kapamada bunları aklında tutuyor mu?

O özelliklerden bahsettim. Realtek'lerde standart olan özelliklerin hepsi var. Ekstra kalın çerçeve hariç.
  • quote:

Forumlarda şikayetler var ama.

Ürün elime geçti ve kullanmaya başladım ve bir çok hayal kırıklığı yaşadım, umarım bunlar uodate ile düzelebilir sorunlardır veya ben hata yapmışımdır. Ben cihazı ek özellikleri nedeniyle tercih etmiştim ancak çok sorunu bunlarda yaşadım:

-Video oynatırken ileri geri sarmak sıkıntılı, ilk önce sağ/sol tuşuna basmak, sonra OK tuşlamak gerekiyor, bu da 1.5 dk.lık bir atlama gerçekleştiriyor. Kısa süreli geri gidip bir sahneye bakmaya çalışmak için hızlı ger sarma tuşunu kullanmak gerekli, ancak 10 sn geri gitmek için defalarca tuşa basmak ve geç verilen tepkileri beklemek gerekiyor. Bir de direk zamanı tuşlama seçeneği var, diyelim 10 dk 15 sn'ye götür dediniz, her seferinde biraz ileride veya geride farklı bir saheneye atlıyor.
    - Bazı daha düşük işlemcili benzer ürünlerde 3d filmeleri 3d olmayan ekranda anaglyph gözlükle izlemek için anaglyph dönüştürme fonksiyonu var. Eski ürünlerin tüm özellikleri bunda var diye reklam yaptıkları için bunu beklemiştim, ancak menülerinde 3d formatı ile ilgili hiçbir seçenek yok. 3d dosyaları standart bir oynatıcı gibi gösteriyor, yani iki kare yanyana şekilde, 3d veriyi ham şekilde gönderip işleme kısmını tamamen televizyonuza bırakıyor.
    - USB bluetooth alıcı ile PC'ye sorunsuz başladığım BIOS vs. heryerde kullandığım klavyemi görmedi
    - ev ağımdaki PC hafızasındaki sadece public klasörlere girebildi. Sifresiz paylaşıma açtığım klasörler için hep kullanıcı adı ve şifre isteyip duruyor, bunu çözemedim.
    -içindeki internet tarayıcısını bulamadım/açamadım. Çeşitli widget tarzında uyuglamalar var, özellikle youtube uygulaması güzel çalışıyor, ancak himedia online diye bir uygulama var, bir çok eski filmi stream etmeye yarıyor gibi duruyor ancak sayfanın dili çince ve değişmiyor, ben filmleri açamadım.
    - Yeni firmware nerden bulacağımı da anlamadım, ürenün destek sayfası sadece çince, ordada yeni firmware yok

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Bugün bazı SRT Türkçe altyazıları denedim, hepsi fiyaskoyla sonuçlandı, Türkçe karakterlerin yerine Çince yazılar geliyor.
    -Görüntü kalitesi oldukça iyi, WD live ile arasında önemli fark görmedim, renkler ve akıcılık iyi ancak bazı sahnelerdeki hızla hareket eden küçük cisimlerin titreyerek hayelet görüntüleri oluştuğunu fark ettim (Örnek:son transformers filminde binaların arasında uçan paraşütlü askerler)
    - Ses konusunda özellik memnun kaldım, tatminkar ayar seçenekleri mevcut. 7.1 ses kaynağını işleyip bozmadan amfiye aktarabiliyor.
    -Takılan external USB diski çıkarmak için ister eject işlemiyle, ister makinayı kapatarak yapın, PC'ye takıldığında disk hata veriyor ve taratmak gerekiyor.
    - Bendeki firmware 1.0.0.15, yenisi ise sadece 3d bluray iso'lar ile ilgili bir düzeltme içeriyor. Vaadedilen android ile boot seçeneği gelince update etmeye değer diye düşündüm.

Bu yazılanların büyük çoğunluğu, afedersiniz ama, biraz beceriksizlik biraz da bilgisizlikten kaynaklanıyor.

- Video oynatırken ileri geri sarma sıkıntısı yok. Her oynatıcı gibi bunda da hızlı sarma ve zaman atlama seçenekleri var.
    - 3D görüntüleri standart bir oynatıcı gibi göstermiyor. 3D BluRay oynatıcı gibi gösteriyor. Olması gerektiği gibi yani.
    - Her klavye uyumlu olmayabilir.
    - Ağdan tüm dosyalarıma eriştim, filmleri sorunsuz izledim. Ayarları düzgün yapmak gerekiyor.
    - İnternet tarayıcı harika çalışıyor. Flash desteği de var.
    - Yeni firmware'lerin nerede bulunduğunu incelemede söyledim.
    - SRT desteği var, altyazı dil seçeneğini Türkçe olarak değiştirince karakterler de gösteriliyor. Bu en basit bilgidir, tüm diğer cihazlarda da aynıdır.
    - Titreyerek hayalet görüntünün oluşması, TV'den kaynaklanır ve ghosting denir. 100Hz ve daha hızlı tazelemeye sahip TV'lerde görünmez. Medya oynatıcıyla alakası yoktur.
    - Kullanılan harici disk Western Digital ise ve normal HDD yanında Sanal DVD özelliği de varsa, bu hatayı verebiliyor ama tarattığınızda sorun olmadığını görüyorsunuz. Bu tüm Realtek cihazlarda olan bir sorun. HDD'den kaynaklanıyor.
    - Her zaman en güncel yazılımı kullanmak önemlidir. Ufacık bir değişiklik olsa bile.

• Detaylı ve samimi bir inceleme olmuş.. Teşekkürler
    işlemci hızı > 750 mhz.. Realtek bu işlemcinin hızında bayağı bir iyileştirme yapmış...
    Kumandası da kaliteli görünüyor.. Kumanda algılama hassasiyeti nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

Detaylı ve samimi bir inceleme olmuş.. Teşekkürler
    işlemci hızı > 750 mhz.. Realtek bu işlemcinin hızında bayağı bir iyileştirme yapmış...
    Kumandası da kaliteli görünüyor.. Kumanda algılama hassasiyeti nasıl?

Hassaslık konusunda sıkıntısı yok. Philips HMP3000'de olduğu gibi cihaza tutulmasa bile algılıyor. Tuşları da yumuşak, rahatça basılabiliyor.

İşlemciyi hızlandırmaları iyi olmuş yoksa 3D videoların altından kalkamazdı. Şu haliyle en kaliteli videolarda bile akıcı performans sergiliyor.
  • 3D ISO oynatabilen ve sorunsuz olan bir medya oynatıcı bulmak zor ve fiyat bazlı sorunlu gerçekten. Sanıyorum incelenen medya playerların her ikiside eşdeğerlerine göre fiyat olarak uygun gözüküyor. İncelemenizden ve yorumlarınızdan 3D ISO performansının iyi olduğu anlaşılıyor. Ancak birde ilgili ISO'ların 2 farklı profil olayı var. Acaba 3D olarak, her iki profilde ki ISO formatlarınıda açabiliyormu?
  • dün incelemiştim de uykum olduğu için yorum yapamamıştım.

3d iso yu izlemeyi amaçlayan ve bu amaç için hem bütçeyi çok fazla sarsmayan, hem de performansı ile memnun edebilecek bir cihaz bekleyenlerin mutlaka göz atıp, ürün hakkında da 3 aşağı, 5 yukarı bir fikir sahibi olabilecekleri güzel, faydalı ve ayrıntılı bir inceleme olmuş. elinize sağlık.
  • Selam arkadaşlar , ürün ile full sbs denediniz mi acaba? (3840x1080 çözünürlük)
    bu full sbs lerin gerçek blu-ray iso lar ile arasında kalitesel olarak hiçbir fark olmaması lazım kanaatimce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sithnecro

3D ISO oynatabilen ve sorunsuz olan bir medya oynatıcı bulmak zor ve fiyat bazlı sorunlu gerçekten. Sanıyorum incelenen medya playerların her ikiside eşdeğerlerine göre fiyat olarak uygun gözüküyor. İncelemenizden ve yorumlarınızdan 3D ISO performansının iyi olduğu anlaşılıyor. Ancak birde ilgili ISO'ların 2 farklı profil olayı var. Acaba 3D olarak, her iki profilde ki ISO formatlarınıda açabiliyormu?

Sırf açıp açmama olayını deneme amacıyla 20'nin üzerinde 3D film denedim, hepsini açtı. Ama profilleri konusunda net bir bilgim yok maalesef. İlk fırsatta öğrenip kesin bilgi verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resai

Selam arkadaşlar , ürün ile full sbs denediniz mi acaba? (3840x1080 çözünürlük)
    bu full sbs lerin gerçek blu-ray iso lar ile arasında kalitesel olarak hiçbir fark olmaması lazım kanaatimce..

Denedim, sorunsuz çalışıyor. Görüntü kalitesi açısından fark olmaz tabi ki ama 3D efekti olarak gerçek 3D her zaman daha iyi sonuç veriyor.
  • teşekkürler cevap için , bir sorum daha olacak , 3d iso ile harici dil seçeneği ve altyazı olabiliyor mu? filmadı.iso ile filmadı.dts veya filmadı.ac3 veya filmadı.srt denediniz mi acaba?
  • quote:

Forumlarda şikayetler var ama.

Ürün elime geçti ve kullanmaya başladım ve bir çok hayal kırıklığı yaşadım, umarım bunlar uodate ile düzelebilir sorunlardır veya ben hata yapmışımdır. Ben cihazı ek özellikleri nedeniyle tercih etmiştim ancak çok sorunu bunlarda yaşadım:

-Video oynatırken ileri geri sarmak sıkıntılı, ilk önce sağ/sol tuşuna basmak, sonra OK tuşlamak gerekiyor, bu da 1.5 dk.lık bir atlama gerçekleştiriyor. Kısa süreli geri gidip bir sahneye bakmaya çalışmak için hızlı ger sarma tuşunu kullanmak gerekli, ancak 10 sn geri gitmek için defalarca tuşa basmak ve geç verilen tepkileri beklemek gerekiyor. Bir de direk zamanı tuşlama seçeneği var, diyelim 10 dk 15 sn'ye götür dediniz, her seferinde biraz ileride veya geride farklı bir saheneye atlıyor.
    - Bazı daha düşük işlemcili benzer ürünlerde 3d filmeleri 3d olmayan ekranda anaglyph gözlükle izlemek için anaglyph dönüştürme fonksiyonu var. Eski ürünlerin tüm özellikleri bunda var diye reklam yaptıkları için bunu beklemiştim, ancak menülerinde 3d formatı ile ilgili hiçbir seçenek yok. 3d dosyaları standart bir oynatıcı gibi gösteriyor, yani iki kare yanyana şekilde, 3d veriyi ham şekilde gönderip işleme kısmını tamamen televizyonuza bırakıyor.
    - USB bluetooth alıcı ile PC'ye sorunsuz başladığım BIOS vs. heryerde kullandığım klavyemi görmedi
    - ev ağımdaki PC hafızasındaki sadece public klasörlere girebildi. Sifresiz paylaşıma açtığım klasörler için hep kullanıcı adı ve şifre isteyip duruyor, bunu çözemedim.
    -içindeki internet tarayıcısını bulamadım/açamadım. Çeşitli widget tarzında uyuglamalar var, özellikle youtube uygulaması güzel çalışıyor, ancak himedia online diye bir uygulama var, bir çok eski filmi stream etmeye yarıyor gibi duruyor ancak sayfanın dili çince ve değişmiyor, ben filmleri açamadım.
    - Yeni firmware nerden bulacağımı da anlamadım, ürenün destek sayfası sadece çince, ordada yeni firmware yok

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Bugün bazı SRT Türkçe altyazıları denedim, hepsi fiyaskoyla sonuçlandı, Türkçe karakterlerin yerine Çince yazılar geliyor.
    -Görüntü kalitesi oldukça iyi, WD live ile arasında önemli fark görmedim, renkler ve akıcılık iyi ancak bazı sahnelerdeki hızla hareket eden küçük cisimlerin titreyerek hayelet görüntüleri oluştuğunu fark ettim (Örnek:son transformers filminde binaların arasında uçan paraşütlü askerler)
    - Ses konusunda özellik memnun kaldım, tatminkar ayar seçenekleri mevcut. 7.1 ses kaynağını işleyip bozmadan amfiye aktarabiliyor.
    -Takılan external USB diski çıkarmak için ister eject işlemiyle, ister makinayı kapatarak yapın, PC'ye takıldığında disk hata veriyor ve taratmak gerekiyor.
    - Bendeki firmware 1.0.0.15, yenisi ise sadece 3d bluray iso'lar ile ilgili bir düzeltme içeriyor. Vaadedilen android ile boot seçeneği gelince update etmeye değer diye düşündüm.

Bu eleştirileri , yurtdışından 2 ay önce alınmış cihazla yaşayan arkadaş yazmış.
    Aradan 2 ay geçti ve bir kaçtane yazılım ile yukarıdaki sorunların neredeyse hepsi ortandan kalktı.
    Şu an bile cihaz zehir gibi diyebilirim , hele android market'te bir gelsin o zaman görün
    Aslında manuel olarak şimdilik bile bir sürü android uygulması , oyun vsss kurabiliyorsunuz.

• quote:

teşekkürler cevap için , bir sorum daha olacak , 3d iso ile harici dil seçeneği ve altyazı olabiliyor mu? filmadı.iso ile filmadı.dts veya filmadı.ac3 veya filmadı.srt denediniz mi acaba?

Harici altyazı oluyor ama şu an için harici dil desteği konusunda emin değilim.
    Denemesini yapar , bildiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sithnecro

3D ISO oynatabilen ve sorunsuz olan bir medya oynatıcı bulmak zor ve fiyat bazlı sorunlu gerçekten. Sanıyorum incelenen medya playerların her ikiside eşdeğerlerine göre fiyat olarak uygun gözüküyor. İncelemenizden ve yorumlarınızdan 3D ISO performansının iyi olduğu anlaşılıyor. Ancak birde ilgili ISO'ların 2 farklı profil olayı var. Acaba 3D olarak, her iki profilde ki ISO formatlarınıda açabiliyormu?

Her iki profili de çalıştırır ancak Profil1 olanları menülü gösterebilir.
  • quote:

teşekkürler cevap için , bir sorum daha olacak , 3d iso ile harici dil seçeneği ve altyazı olabiliyor mu? filmadı.iso ile filmadı.dts veya filmadı.ac3 veya filmadı.srt denediniz mi acaba?

Harici altyazı çalıştırıyor, denedim. Türkçe karakter sorunu da yok. Ancak harici ses deneyemedim, fırsat bulabilirsem denerim.
  • Arkadaş sanırım , ISO'lar ile harici altyazıyı kastetmiş , eğer sorusu bu ise cevabı evet.
    Ayrıca bilgi olsun diye söylüyorum , FLV ve SWF dosyaları da çalıştırıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.