Şimdi Ara

LG, CES 2012 fuarı için bu kez ultra çözünürlüklü 84 inç 4K televizyonunu hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
5.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG, CES 2012 fuarı için bu kez ultra çözünürlüklü 84 inç 4K televizyonunu hazırlıyor

Görüntü teknolojileri konusunda son dönemin en iddialı atılımlarını yapan firma hiç şüphesiz LG. CES 201 fuarında sergilenmek üzere Intel WiDi yongalı akıllı TV'ler, 3D monitörler, pasif 3D gözlükler gibi teknolojilerden sonra LG bu kez ultra yüksek çözünürlüklü TV modelini de sergileyeceğini açıkladı.

4K çözünürlük ortalama 3840x2160 piksele denk geliyor ve Full HD teknolojisinden 4 kat daha iyi görüntü sağlıyor. Bu çözünürlük Quad Full HD şeklinde tanımlanıyor. Televizyon ve monitör birimlerinde en uyumlu çözünürlük kabul ediliyor. Ticari olarak kullanım adı ise Ultra Definition - UD. Kullanım amacına göre 4096 × 3112, 3656 × 2664, 4096 × 1714 ve 3996 × 2160 şeklinde çözünürlükler de mevcut. YouTube da 4096 × 2304 çözünürlükte videoların yayınlanmasına imkan tanıyor.

LG'nin sergileyeceği model 3840 x 2160 piksel çözünürlükte 84 inç geniş UD ekrana sahip ve 3D teknolojisi olarak da bir adım öne çıkıyor. LG, yeni 3D UD Smart TV modeli ile 3D ev eğlence alanında yeni bir devrim başlatacağını açıkladı.

Model LG'nin klasik ultra ince tasarımını yansıtıyor. Ayrıca 3D derinliği ayarlamak için 3D Depth Control teknolojisi de modele eklenmiş. LG'nin devrimsel kumandası Magic Remote da modele eşlik ediyor.

• ülkemizdeki tv kanalları o kadar kaliteli ki 4 k televizyon şart oldu. :)
  • ülkemizde görüntü kalitesi dünyada 3 sıradayız (: eyer 4K tam anlamıyla yerine oturrura birkaç yıl sonra 16K modelleri bekliyoruz artık sinemaya gidilmez filmleri render alıp evde izleriz (:
  • Hobbit 5k olarak çekiliyor ayıp be LG,5k felan yapsa idin.
  • 24K çıkmalı bence 4K az gelir.
  • 4 kat kalite 4 kat fiyat demek, işte buna dörtdörtlük tv denir :)
  • Daha bizim güzide yerli kanallarımız dizi dışında HD yayın yapmazken, HD den vaz geçtik bari 16:9 yayın yapın ama yokkk 4:3 tüplü televizyonlara göre yayına devam ederken. UD konuşmak komik oluyor.
  • 720p'ye ne zaman geçer bizim kanallar
  • Bunu da istiyorum...
  • kim ne derse desin itv :)
  • Bu olaya sadece teknoloji bazında bakalım biz kullanamayacaz belki ama kullanan çıkacaktır elbet başka ülkelerde :))
  • Bilemiyorum ne zaman 2160p filmler çıkar ev sineması için ama,bence 60inçten yukarısına 1080p yetemiyor,
    o sebeple eğer diskmi olur,harddisk şeklindemi olur nasıl bi medyaya kayıt edebilirler 4k çöz filmi ama,
    önümüzdeki 2-3 sene sonra yavaş yavaş ilk örnekleri kendini göstermeye başlıyacaktır,diye tahmin yürütüyorum,bakalım....
  • Bizde de Şahin K teknolojisi var.
  • İşin komiği 1080p bile 117 ve üzeri ekranda bir fark yaratırken 4k tv en az 55 ve üzeri olmalı ki benim 117 oturma odam için buyuk bu tv yi nereye koyacaksında nerden izliyeceksinde onun alt yapısı nezaman ülkemde hazır olacak ta peh peh peh..
  • Aslında 4 kat çözünürlük 4 kat iyi görüntü anlamına gelmiyor. Çünkü ekran da 4 kat büyümüş oluyor. Yani sen 1920*1080 çözünürlüğünü tutup 84 inçe koyarsan pikselleri sayarsın. Ekran 4 kat olunca çözünürlüğünde 4 kat olması normal birşey. Görüntü kalitesi aynı kalmış oluyor.
  • Daha piyasa 1080pye yeni alsiti derken 4k uh falan cikti . Kaldiki ne yayinimiz var nede bluray hddvd satan dogru duzgun magazalar pehhh
  • paneller ucuz olsun her sene yeni tv çıksın...
  • 1920x1080*4=7680x4320

nasıl hesaplınıyor böyle olması lazım değil mi?
  • teklojideki dengesizlik çok acayip
  • Isteyene 4K RED görüntüsü gönderebilirim:-)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.