Şimdi Ara

Apple yeni iPad'de pil kapasitesini iki katın üzerinde arttırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
5.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

iPad 3'ü, Steve Jobs'un doğum gününe yetiştirmeye çalıştığı iddia edilen Apple, Digitimes'ın haberine göre konuşulandan farklı bir strateji izleyebilir. Uzakdoğu merkezli yayın organın Apple'ın tedarik zincirinde yer alan üreticilere dayandırdığı bir habere göre, iPad 2 başta Kindle Fire olmak üzere bu alanda yüksek satış başarısı gösteren rakiplere karşı giriş seviyesine konumlandırılacak ve üzerine biri orta diğeri ise üst segment olmak üzere iki yeni model gelecek. 26 Ocak'ta yapılacak iWorld etkinliğinde tanıtılabileceği belirtilen yeni iPad'lerden üst seviyeye konumlandırılacak versiyonda Apple, pil kapasitesini ciddi şekilde arttırarak iPad 2'deki 6500 mAh yerine 14000 mAh kapasiteli bir çözüme yer verebilir.

Apple'ın pil tedarikçileri olan Simplo Technology ve Dynapack konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, artan rekabet koşulları çerçevesinde Apple'ın, donanım ve yazılım güncellemelerine ek olarak pil süresiyle de fark atma peşinde olduğu ifade ediliyor. Bu arada iPad 2'de de kullanılan lityum-polimer pillerin bu yıl %5 olan kullanım oranının 2012'de %15 seviyesine çıkacağı ve yine bu yıl 400 milyona  ulaşan global üretiminin yeni yılda daha da artacağı ifade ediliyor.  

• yapabilr edebilir olabilir .iphone ve ipad kullanicisi olarak apple fantazi haberlerine biri dur desin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bulaşık ta yıkayacak mı?
    fantezi haberlerden sıkıldık artık,iphone4s'in pil sıkıntısı ortada.neden pil süresini 2 katına çıkarmadılar ipad'i çıkaracaklarına
  • aynen katılıyorum kain061 e.
  • Apple ürün lansmanına kadar yapılan bütün yorumlar fantaziden ibaret Bunu iphone 4S lansmanında gördük. yabancı haber kaynakları araya fantezi apple haberleri serpiştirmekten bıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jibe

Apple ürün lansmanına kadar yapılan bütün yorumlar fantaziden ibaret Bunu iphone 4S lansmanında gördük. yabancı haber kaynakları araya fantezi apple haberleri serpiştirmekten bıkmadı.

ooo mesajını gördük
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

quote:

Apple ürün lansmanına kadar yapılan bütün yorumlar fantaziden ibaret Bunu iphone 4S lansmanında gördük. yabancı haber kaynakları araya fantezi apple haberleri serpiştirmekten bıkmadı.

ooo mesajını gördük

• quote:

quote:

ooo mesajını gördük

:) bende senin mesajı yeni gördüm.
  • ipad 1 in bile şarjını zor bitiriyoruz...bıraksınlar tableti de telefona baksınlar..
  • quote:

quote:

quote:

ooo mesajını gördük

:) bende senin mesajı yeni gördüm.

olur mu yav ben hep mesaj atıyorum dostum:)

• apple ın çıkaracağı yeni ürünlere ait çok fazla haber çıkmaya başladı. pil ve muhtelif sorunları olan 4s ten umudunu kesti sanki. Şikayetler ve baskı artarsa ip5 veya başka isimli yeni modelini haziran ayında görebiliriz.

avrupa genelinde ip4s in satışının düşmesi de manidar:http://forum.donanimhaber.com/m_55878199/mpage_1/key_/tm.htm
  • Satışların düşmesinin manidarlığını avrupa birliği tarihindeki en büyük krize bağlayabilirmiyiz acaba? Öyle olayı salt donanım olarak değerlendirirsek parçaya bakıp bütünü göremezsek yazdığımız yazılarda da saçmalamak işten bile olmaz..

Pil kapasitesinin artmasına gelirsek, artan çözünürlük ve bunun için gerekli daha fazla parlak ekran için gerekli enerji ve ipad2deki pil süresini koruyabilmek için kapasite artırımı zaten bir gereklilikti. üstüne birde 4 çekirdekli işlemci koyarsanız pil süresini koruyabilir ama iki kat pil ömrü sunmasını beklemiyorum. belki %15-20 arasında fark etsede asla 2 kat olamaz..
  • HI-HI,
    oldu,
    biz kalkalim o zaman..
  • Bomba yorumlar ya
  • yeni nesil iPad'in 14000 mah güce sahip olması demek, retina display ile geleceği anlamına da gelebilr :) beklenen birşey bu artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 29 Aralık 2011; 14:10:29 >
  • Belki de mevcut 10 saatlik pil omrunu retina display le korumak icindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 29 Aralık 2011; 15:18:50 >
  • quote:

bulaşık ta yıkayacak mı?
    fantezi haberlerden sıkıldık artık,iphone4s'in pil sıkıntısı ortada.neden pil süresini 2 katına çıkarmadılar ipad'i çıkaracaklarına

iPhone 4s'te pil sikinitisi YOK. iOS'te pilin hizli bitmesine neden olan bir bug vardi.
    100.000 kere gordugunuz haberi anlayamadiniz mi hala
  • Şöyle olabilir haberlerinden baydım bende. Çıkınca görürüz neymiş ne değilmiş.
  • Bu uzakdogulu haber kaynaklari basladilar yine yalan haber yapmaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

bulaşık ta yıkayacak mı?

iPhone 4s'te pil sikinitisi YOK. iOS'te pilin hizli bitmesine neden olan bir bug vardi.
    100.000 kere gordugunuz haberi anlayamadiniz mi hala

öncelikle son cümleniz azarlar gibi.biliyorum bu senin tarzın çünkü forumda bütün konularda aynı şekilde konuşuyorsun.belki amerikada joniler kaldırır ama Türkiyede kaba kaçıyor
    ben de ip4 sahibiydim,fakat 1 günde telefonun şarjının bitmesi normal değil,evet hepsi öyle galaxy de öyle fakat zaten 10 gün standy süresi olan bir cihazı 20 gün yapmak kimin ne işine yarar.iphone'un kullanım süresinin 2-3 gün yapılması senin de hoşuna gitmez miydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 29 Aralık 2011; 16:51:49 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.