Heider CF1 profesyonel fener
190 Cevap55843 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1729 Mesaj
29 Aralık 2011; 2:35:09 

Arkadaşlar bu feneri alıp kullanan yada aydınlatmasını gören var mı?
İşim ve hobilerim gereği bu tarz bir profesyonel bir fenere ihtiyacım.
140-160 lira arasında polis fenerleri araştırırken 200 mt. aydınlatmalı ve reklamlarında verilen özellikleri gayet iyi duran bu fenere rastladım.
Ama ben reklamlarda söylenenlerden ziyade gerçek kullanıcı görüşlerine değer veririm.
Fikirlerinizi bekliyorum, saygılar..
(yanlış anlaşılmaması için satış linkini vermiyorum. kargo hariç 59 liraya gelecek).

-----YAŞAMA HAKKIN MÜCADELE GÜCÜN KADARDIR-----

1183 Mesaj
29 Aralık 2011; 9:44:15 

ben de merak ettiim bu fenerin aydınlatması gerçekten bu kadar kuvvetli mi diye...
bakalım tecrübe eden cıkacak mı

280 Mesaj
29 Aralık 2011; 10:50:47 

valla bende merak ediyorum varsa alan bi yorum yapsa keşke..

3129 Mesaj
29 Aralık 2011; 13:23:38 

Arkadaşlar fenere meraklı birisiyim,o ürünü ben de gördüm ve sayfasında inceledim.
1.Sonuç itibarıyla 5W Cree ledi var ve bu led o kadar da güçlü değildir.
2.Mercekli ve hareketli bir odaklama yapmışlar ve uzak mesafe aydınlatmasını o sayede sağlamışlar.Ancak bu (uzak mesafede) çok dar bir açıda aydınlatma demek.
3.Gerçekten güçlü ya da profesyonel fenerlerde kalem pil kullanılmaz (gücü yetmez), 123A ya da 18650A türünde Lithium piller kullanılır.Bu da fenerin aslında zayıf bir ışığı olduğunun göstergesi.
Sonuç olarak küçük,pratik ve kendi çapında faydalı bir ürün ancak muadilleri Çin sitelerinde 1/3 fiyatına satılıyor. 110TL. konusunda iyice b.kunu çıkartmışlar,milleti salak yerine koyuyorlar ama esas satış fiyatı olan 59TL. de kesinlikle çok fazla.
Kargo dahil 20TL.ye satsalardı (ederi budur) ben de 1 tane alır fenerlerimin arasına eklerdim.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

1729 Mesaj
29 Aralık 2011; 16:00:33 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Arkadaşlar fenere meraklı birisiyim,o ürünü ben de gördüm ve sayfasında inceledim.
2.Mercekli ve hareketli bir odaklama yapmışlar ve uzak mesafe aydınlatmasını o sayede sağlamışlar.Ancak bu (uzak mesafede) çok dar bir açıda aydınlatma demek.
3.Gerçekten güçlü ya da profesyonel fenerlerde kalem pil kullanılmaz (gücü yetmez), 123A ya da 18650A türünde Lithium piller kullanılır.Bu da fenerin aslında zayıf bir ışığı olduğunun göstergesi.
Sonuç olarak küçük,pratik ve kendi çapında faydalı bir ürün ancak muadilleri Çin sitelerinde 1/3 fiyatına satılıyor. 110TL. konusunda iyice b.kunu çıkartmışlar,milleti salak yerine koyuyorlar ama esas satış fiyatı olan 59TL. de kesinlikle çok fazla.
Kargo dahil 20TL.ye satsalardı (ederi budur) ben de 1 tane alır fenerlerimin arasına eklerdim.

bobita yorumun için teşekkürler.
peki bize önerebileceğin taşıması kolay, aydınlatması ve şarj süresi tatmin edici bir fener var mı?
hepsiburada'da epey fener var.
özellikle fiyat/performans ürünleri hangileri olabilir?
polis tanıdıklarım var yüzsüzlük edip onlardan isteyeceğim olmazsa

3129 Mesaj
30 Aralık 2011; 8:52:07 

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

peki bize önerebileceğin taşıması kolay, aydınlatması ve şarj süresi tatmin edici bir fener var mı?

Türkiye'den almaya kalktığında maalesef ya bunun gibi aslında sıradan fenerler bulabilirsin ya da iyi fenerlere çok para verirsin arkadaşım.
En iyisi yurtdışından (mesela dealextreme.com 1milyoncu tarzı bir sitedir,sattıklarının çoğu beş para etmez -fiyatından anlarsın zaten- ama iyi fenerler var orada) almak.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

1729 Mesaj
30 Aralık 2011; 13:21:19 

Araştırmaya devam öyleyse.

1183 Mesaj
27 Ocak 2012; 18:20:30 

quote:

quote:

quote:

Türkiye'den almaya kalktığında maalesef ya bunun gibi aslında sıradan fenerler bulabilirsin ya da iyi fenerlere çok para verirsin arkadaşım.
En iyisi yurtdışından (mesela dealextreme.com 1milyoncu tarzı bir sitedir,sattıklarının çoğu beş para etmez -fiyatından anlarsın zaten- ama iyi fenerler var orada) almak.

bobita dealden veya tr ye kargo gönderen biyerden bize tavsiyede bulunman mümkün mü...
tam hedef verirsen kargolatalım :)

3129 Mesaj
27 Ocak 2012; 18:21:54 

Şimdi çıkıyorum ama akşam ya da yarın Dealden tavsiye veririm arkadaşım.

222 Mesaj
27 Ocak 2012; 23:30:50 

Genelde amerikalılar çok düşkün fener mevzusuna, bin küsür dolarlık ürünler falan var. youtube var ölçüyorlar, biçiyorlar hangisi daha çok, daha uzağa diye..
ben fenix markasını öneririm. f/p ürünleri türkiye'de de satılıyor. dealextreme'de de olması lazım.

3129 Mesaj
30 Ocak 2012; 9:57:32 

Linktekini tavsiye ederim, 123A pillerle de başarılı sonuç veriyor, hele de güçlü bir 18650 pille kullanırsan daha da iyi sonuç elde edersin. Bundan aldım, sayfada yazanlara göre söylemiyorum,tavsiye ederim.
http://www.dealextreme....-2-16340-2-cr123a-17382

NOT: Dealextreme'den (yurtdışındaki hiçbir yerden) sakın tracking number olmadan ürün alma, gümrükte ya da pttde indragandi yaparlar.

48 Mesaj
4 Şubat 2012; 13:42:50 

Arkadaşlar bende o fener değil panther marka bir fener var, 25 tl ye almıştım. Yaklaşık 100 m aydınlatma mesafesi var. 3 adet AAA pil ile çalışıyor.
Geniş açı ve dar açı aydınlatması var. Aynı ilandaki gibi fener gibi oynar başlıklı. Uzak odaklaması yapıldığında 100 m ye kadar aydınlatabiliyor.
Reaim eklemeyi bilmediğim için ekleyemedim, nasıl resim eklicez acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takmad -- 4 Şubat 2012; 15:03:35 >

Amd Phenom II x6 black edition 1090T, Asus M4A88TD-M EVO, Nvidia GTX 460 1gb, 8gb 1033 mhz Kingston CL7, 650w Aerocool PSU, LG 23"1920*1080 E23600 - Nokia N8 Black

3129 Mesaj
6 Şubat 2012; 10:32:18 

Yahu karışmayayım diyorum, insanı zorla çileden çıkartıyorsunuz.
Kardeşim o fener üzerine marka çakılmış no-name bir Çin feneri, Heider falan hikaye.Ben de getirtirim, üzerine de yazdırırım Gıyasettin GY-5000 olur biter.
1.Tekrar ediyorum o alet 260 lumen falan vermez, bunu yazan hayatında lumen nedir duymamış biridir. Ve maalesef lumen ölçümü zor bir kavram olduğu için tüm çakmacılar ve ne idüğü belirsiz markalar endazesiz yazarlar, 300-500 lumen diye. Gerçek fener markalarının yüksek lumenli modellerinin fiyatlarına bakınca anlarsınız ne demek istediğimi.
2. Milleti kazıklıyorsunuz, bari burada efelik yapmayın.Ayrıca bu forum diğerlerine benzemez, her konuda olaya vakıf birileri mutlaka çıkar, gerekeni söyler.
Şimdi siz bu fenerin bu kadar çok mecrada tanıtım ve reklamını yaptığınıza göre 300-500 tane getirmediniz, oldukça adetli bir anlaşma yaptınız ve doğal olarak birim maliyet alım miktarına göre değişkendir.
Alın size fenerin gerçek fiyatı:
http://www.alibaba.com/...q5_flashlight_with.html
Görüldüğü gibi en yüksek fiyat 8 dolar, o da minimum miktar olan 10 adet için geçerli,liste fiyatı 5 dolara kadar düşüyor, ancak Çinliler de pazarlıkçıdır o 5 doları 4'e rahatlıkla çekersiniz. Haydi o kadar çekemediniz (mümkün değil ama) 4.5 de kaldınız diyelim, 4.5 dolar ürün, en en fazla 1.5 dolar da nakliye ve gümrük, etti sana 6 dolar.
Yani?
10.5 TL.'ye al, 54TL.ye sat (O kadar tutmaz ama 5 TL. de kargo için düştüm)....Bilmem başka yoruma gerek var mı?
Bunların yanında çok küçük bir husus ama onu da belirtmeden geçmeyeyim, o tanıtımlarda gösterdiğiniz CE işareti Avrupa Birliği'ne uygunluk işareti değil, Chineese Export işareti.
Bilgi: http://www.yasamdanizle...kal-diye-aldanmayn.html

Foruma adam üye yapıp, yorum yaptırmakla olmuyor bu işler.

222 Mesaj
6 Şubat 2012; 14:47:22 

@bobita hocam tebrikler, alibaba link'ine kadar bulmuşsun..

yalnız ben izmir'den yazan arkadaşın normal bir tüketici olduğunu düşünüyorum.
forumda hep gördüğümüz şey; insanların aldıkları ürünleri sonuna kadar savunmaları, toz kondurmamaları...

hocam telsiz falan da getiriyorsunuz herhalde çin'den, zira aynı telefon numarası var.
şirket, fatura her şey tamam müteşebbisleri desteklemek lazım tabi.. ama yukarıda yazdığınız gibi;

..''Forumlarda her şeyi çok iyi bilen (!) insanlar çıkabiliyor''.. tarzında bir üslüp kullanırsanız,
insanları araştırmaya sevk eder ve dürüst ticaret de olmayacak bir kar payı ortaya çıkar, evet.

1 Mesaj
6 Şubat 2012; 17:59:37 

quote:

Yahu karışmayayım diyorum, insanı zorla çileden çıkartıyorsunuz.
Kardeşim o fener üzerine marka çakılmış no-name bir Çin feneri, Heider falan hikaye.Ben de getirtirim, üzerine de yazdırırım Gıyasettin GY-5000 olur biter.
1.Tekrar ediyorum o alet 260 lumen falan vermez, bunu yazan hayatında lumen nedir duymamış biridir. Ve maalesef lumen ölçümü zor bir kavram olduğu için tüm çakmacılar ve ne idüğü belirsiz markalar endazesiz yazarlar, 300-500 lumen diye. Gerçek fener markalarının yüksek lumenli modellerinin fiyatlarına bakınca anlarsınız ne demek istediğimi.
2. Milleti kazıklıyorsunuz, bari burada efelik yapmayın.Ayrıca bu forum diğerlerine benzemez, her konuda olaya vakıf birileri mutlaka çıkar, gerekeni söyler.
Şimdi siz bu fenerin bu kadar çok mecrada tanıtım ve reklamını yaptığınıza göre 300-500 tane getirmediniz, oldukça adetli bir anlaşma yaptınız ve doğal olarak birim maliyet alım miktarına göre değişkendir.
Alın size fenerin gerçek fiyatı:
http://www.alibaba.com/...q5_flashlight_with.html
Görüldüğü gibi en yüksek fiyat 8 dolar, o da minimum miktar olan 10 adet için geçerli,liste fiyatı 5 dolara kadar düşüyor, ancak Çinliler de pazarlıkçıdır o 5 doları 4'e rahatlıkla çekersiniz. Haydi o kadar çekemediniz (mümkün değil ama) 4.5 de kaldınız diyelim, 4.5 dolar ürün, en en fazla 1.5 dolar da nakliye ve gümrük, etti sana 6 dolar.
Yani?
10.5 TL.'ye al, 54TL.ye sat (O kadar tutmaz ama 5 TL. de kargo için düştüm)....Bilmem başka yoruma gerek var mı?
Bunların yanında çok küçük bir husus ama onu da belirtmeden geçmeyeyim, o tanıtımlarda gösterdiğiniz CE işareti Avrupa Birliği'ne uygunluk işareti değil, Chineese Export işareti.
Bilgi: http://www.yasamdanizle...kal-diye-aldanmayn.html

Foruma adam üye yapıp, yorum yaptırmakla olmuyor bu işler.

Sn Bobita,

Yorumunuz için teşekkür ederiz.
1. Heider Markasına yaptığınız "Hikaye" Benzetmesi bizleri üzmüştür. Metem Teknoloji 20'ye yakın uluslararası markanın Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır.
2. Fenerimiz 260 Lumendir ve istediğiniz yerde bunu ölçtürebilirsiniz. Lütfen ezbere konuşmayınız. Buradan test raporunu yayınlarsak üzülürsünüz. O test raporuna inanmayıp da TSE testi isterseniz bunu da yaptırırız. Fakat en az 260 Lumen çıkarsa masrafları sizin karşılamanızı istirham ederiz.
3. CF1 fenerimizin Çin taklitleri mevcuttur ve bunlardan 7-8 Dolar seviyesine satın almak mümkündür. (Çin Fiyatı) Bu taklitlerde genellikle yüksek Lumen yazarlar ama satın alıp test ettiğinizde Cree Q5 Değil Q3 Kullandıklarınızı görürsünüz. Artı gövde materyalinin ve buton yapısının kalitesizliğini farkeder, suya soktuğunuzda hüsranla karşılaşabilirsiniz.
3. Eğer sizin bahsettiğiniz fiyatlarda Nakliye, KDV ve gümrük vergileri ödenmiş bir şeklide aynı ürünün teslimini bize gerçekleştirirseniz, 2 Yıl da garanti verirseniz biz hiç boşuna uğraşmayalım, ürünü sizden alalım. Sizin için bir ticaret kapısı doğmuş olur. Ayrıca bizim sattığımız fiyat 59 TL değil, 50 TL'dir. 9 TL olan kısmı yukarıdaki faturaya dikkat ederseniz KDV'dir. Unutmadan universal şarj cihazı ve 800mA lik 14500 Pil'i, Anti-Statik süngeri de hediye etmelisiniz.
4. CE işareti konusunda haklısınız. Site grafikerinin yaptığı bir hatadır.

Saygılarla,

Metem Teknoloji

1729 Mesaj
6 Şubat 2012; 19:42:51 

Konu sahibi olarak tartışmaları hayretle izliyorum. Fenerlerle ilgili yeni seyler öğrendim kendi adıma epey yararlı oldu.
Video yada fotograflarla fenerin performansını anlayabilir miyiz? Yada beğenmedik iade edebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 6 Şubat 2012; 19:43:32 >

986 Mesaj
8 Şubat 2012; 14:12:01 

quote:

Linktekini tavsiye ederim, 123A pillerle de başarılı sonuç veriyor, hele de güçlü bir 18650 pille kullanırsan daha da iyi sonuç elde edersin. Bundan aldım, sayfada yazanlara göre söylemiyorum,tavsiye ederim.
NOT: Dealextreme'den (yurtdışındaki hiçbir yerden) sakın tracking number olmadan ürün alma, gümrükte ya da pttde indragandi yaparlar.

sn. bobita,
dealextreme de gösterdiğiniz fenere baktım, o arada biraz gezinirken bakın nereye rastladım,
RICHUANG diye bir markanın ürünü dikkatimi çekti, biraz incelediğimde bizim HEIDER TECH e ikizi derecesinde benzediğine şahit oldum,
sanki aynı fabrikadan çıkmış gibi değiller mi, hemde sadece 5 dolar richuang marka olanı, bu tesadüf mü sizce?

çinde yaptırıp, marka bastırıp, yüksek fiyattan satmayı anlarım, bizim halkımız yer de, daha bunu savunmaya anlayamıyorum

Ekteki dosya (1)

Kia Ceed Concept Plus Manual

3129 Mesaj
8 Şubat 2012; 16:44:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

quote:

sn. bobita,
dealextreme de gösterdiğiniz fenere baktım, o arada biraz gezinirken bakın nereye rastladım,
RICHUANG diye bir markanın ürünü dikkatimi çekti, biraz incelediğimde bizim HEIDER TECH e ikizi derecesinde benzediğine şahit oldum,
sanki aynı fabrikadan çıkmış gibi değiller mi, hemde sadece 5 dolar richuang marka olanı, bu tesadüf mü sizce?

çinde yaptırıp, marka bastırıp, yüksek fiyattan satmayı anlarım, bizim halkımız yer de, daha bunu savunmaya anlayamıyorum

Maalesef bunları söyleyince suçlu oluyorsun arkadaşım.
Sanki doğruları yazmakta bana/bize bir fayda var, onu almayın da bizim sattığımızı alın diyoruz. Sadece insanlar gerçekleri bilsin diye uğraşıyoruz ama firmanın cevaplarından geçtim, bir de görev edinip avukatlık yapan kişiler var.
Alın kardeşim üçer beşer alın, sanki 5 katı parayı ben veriyorum...

3129 Mesaj
8 Şubat 2012; 17:04:22 

Bu arada yeni çeşitleriniz hayırlı olsun ( http://www.elfeneri.com.tr/index.php?sid=xenof7 ), 189 TL. iyiymiş, gerçi yurtdışından 86TL.ye geliyor ama...
http://www.ebay.com/itm...ens-Torch-/110695047345

45 Mesaj
9 Şubat 2012; 1:08:10 

quote:

Bu arada yeni çeşitleriniz hayırlı olsun ( http://www.elfeneri.com.tr/index.php?sid=xenof7 ), 189 TL. iyiymiş, gerçi yurtdışından 86TL.ye geliyor ama...

quote:

Linkini verdiğin tamamen farklı bir cihaz arkadaşım.

Benim verdiğim link ile sizin verdiğiniz linkteki ürün arasında ben fark göremedim?

http://www.ebay.com/itm...5682a9057#ht_4559wt_802

3129 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:06:01 

quote:

Orijinalden alıntı: elcenyu

quote:

quote:

Linkini verdiğin tamamen farklı bir cihaz arkadaşım.

Benim verdiğim link ile sizin verdiğiniz linkteki ürün arasında ben fark göremedim?

http://www.ebay.com/itm...5682a9057#ht_4559wt_802

Doğru söylüyorsun, ilk anda farklı gibi gelmişti.
Özür...

1183 Mesaj
10 Şubat 2012; 9:28:19 

http://pakette.com/urunler/128-avci-seti--panther

daha fonsiyonel diyebilir miyiz :)
aynı fiyata 6 set alıp 5 arkadaşıma hediye edebilirim :)

986 Mesaj
10 Şubat 2012; 14:09:10 

pusulası bile var hemde:D
fonksiyonel çakı da cabası

222 Mesaj
10 Şubat 2012; 16:48:59 

hepsiburada 30 tl

link; http://goo.gl/evj8z

350 Mesaj
12 Şubat 2012; 13:48:31 

http://www.avcielfeneri...roduct&product_id=50968

25 tl.hatta bir site vardı 19 tl idi.şekil aynı.özellik aynı.la nasıl bir durum bu?
bende alacaktım vazgeçtim....yurt dışından getirteyim bari iyi bir şey...

2013 TİGUAN CROME EDİTİON...

382 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:21:01 

Bende tam facebook'ta bu fenerin reklamını gördüm ve bir arama yapayım dedim hakkındaki yorumlarla alakalı, dh sağolsun yurtdışından almayı düşünüyorum artık :)

Freelance Web Tasarım

Referanslarım;
|AMFİBİ|J_skellington|yalnızkral|MCCACA|djemo31|bensende|CESAJANS|JaSoN_|radyoarabesk|arg-ist|evinda|mathematiche|rezes|

382 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:32:51 

quote:

@bobita

Tavsiyen üzerine bende bu ürünü bu siteden almayı düşünüyorum. Yalnız sormak istediğim şeyler var.

Ürünün yanında pili ve şarz aleti geliyormu anlayamadım?
Daha iyi bir performans için bu ürüne extradan bir pilde almamız gerekiyormu? Gerekiyorsa ne kadar fiyata nereden temin edebiliriz? (şarz aleti ile birlikte)

Buradan aldığım zaman gümrükte sorun çıkma olasılığı nedir ve bu satıcı sizce güvenlimidir?

Saygılarımla

Freelance Web Tasarım

Referanslarım;
|AMFİBİ|J_skellington|yalnızkral|MCCACA|djemo31|bensende|CESAJANS|JaSoN_|radyoarabesk|arg-ist|evinda|mathematiche|rezes|

3129 Mesaj
13 Şubat 2012; 11:25:52 

Sadece fener geliyor arkadaşım, pilleri (123A ya da 18650) ve şarj cihazını kendin temin edeceksin, burada da var almışken hepsini alabilirsin ama pil getirtmek serbest mi bilmiyorum. Site güvenilir ancak ısrarla belirttiğim gibi eğer kendisi vermezse sen mutlaka farkını öde ve tracking number al,yoksa gümrükte ya da pttde yerler.
Not: 2 Adet 123A ya da 1 adet 18650 ile çalıştırabilirsin, güçlü bir 18650 ile daha parlak ışık verir ama 123A pillerle de çok başarılı.
http://urun.gittigidiyo...-sarjli-pil-li-49575707 (Ama bu satıcı da yurtdışından getiriyor, teslim süresi de ona göre)
http://urun.gittigidiyo...il-sarj-cihazi-51521114
123A de şöyle birşey:
http://alikirtil.com/urun_detay.asp?id=2177

382 Mesaj
13 Şubat 2012; 11:37:47 

quote:

Sadece fener geliyor arkadaşım, pilleri (123A ya da 18650) ve şarj cihazını kendin temin edeceksin, burada da var almışken hepsini alabilirsin ama pil getirtmek serbest mi bilmiyorum. Site güvenilir ancak ısrarla belirttiğim gibi eğer kendisi vermezse sen mutlaka farkını öde ve tracking number al,yoksa gümrükte ya da pttde yerler.
Not: 2 Adet 123A ya da 1 adet 18650 ile çalıştırabilirsin, güçlü bir 18650 ile daha parlak ışık verir ama 123A pillerle de çok başarılı.
http://urun.gittigidiyo...-sarjli-pil-li-49575707 (Ama bu satıcı da yurtdışından getiriyor, teslim süresi de ona göre)
123A de şöyle birşey:

Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirmeniz için. 1860 lığa birde şarz aleti buldukmu tamamdır :) (bende normal kalem pil şarz aleti var o olmaz değilmi?)

Freelance Web Tasarım

Referanslarım;

3129 Mesaj
13 Şubat 2012; 13:56:07 

quote:

Orijinalden alıntı: WebMert

quote:

123A de şöyle birşey:

Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirmeniz için. 1860 lığa birde şarz aleti buldukmu tamamdır :) (bende normal kalem pil şarz aleti var o olmaz değilmi?)

Aman ha, sakın denemeye kalkma.Lityumlarla klasik şarjlı pillerin şarj prensipleri tamamen farklıdır, hem pili öldürürsün, hem de tehlikeli.

1729 Mesaj
17 Şubat 2012; 1:54:07 

Aslında bir "fener ana konusu" lazımmış.

27 Mesaj
18 Şubat 2012; 22:53:19 

Fenerin reklamını görünce araştırayım bakalım Forum Donanım'da neler yazılmış diye.. Allah razı olsun arkadaşlar sahtekarlığı ortaya dökmüşler...

Heider diye aratınca bir Sanat Galerisinin reklamını gördüm önce...

Videosunu aradım ısrarla ama tv reklamından başka bir şey yok..

Kendi sitelerinde de doğru dürüst bir şey yok...

Yazık günah...

Bir sürü gereksiz zımbırtıyı ithal edip getiriyorlar ülkeye...

En büyük Zaafiyetimiz,Vatana olan Sevgimiz... By Yavuzhan

Bizim Boynumuz "KURT" Boynudur, Bükerse "YURT" Sevdası Büker. !!!

27 Mesaj
18 Şubat 2012; 23:00:11 

http://www.transvaro.co...d=24&Itemid=144&lang=tr

Bu Emniyetin bize verdiği el feneri...

Tam şarzla 45-50 metre net aydınlattığına birebir şahidim..

Fiyat konusu nedir bilmiyorum.. Şark görevi esnasında evede bir tane alayım dediğimde el feneri için uçuk bir fiyat çıkartmışlardı...

En büyük Zaafiyetimiz,Vatana olan Sevgimiz... By Yavuzhan

Bizim Boynumuz "KURT" Boynudur, Bükerse "YURT" Sevdası Büker. !!!

200 Mesaj
19 Şubat 2012; 12:07:26 

arkadaşlar heider cf1 kendi klasmanında iyi performans sağlıyor fakat fiyat olarak uçuk bence üzerine biraz daha ekleyip daha profesyonel bir ürün almak daha mantıklı olacaktır
http://www.youtube.com/watch?v=uQfLc-LicqA

1154 Mesaj
20 Şubat 2012; 12:23:55 

Beğenmezsem kanuni hakkımı kullanıp geri iade ederim nasılsa diye, başlıkta belirtilen feneri aldım.. Zaten kapıda ödedim..
Fenerden, lümenden, aydınlatmadan teknik olarak anlamam, sadece gözümün gördüğü aydınlatmaya göre yorum yapıyorum.
Şunu gayet net söyleyebilirim ki, bugüne kadar sahip olduğum ya da elime aldığım "bu boyuttaki" fenerler içinde hiç bu kadar güçlü aydınlatanı görmemiştim. Fenere özel ihtiyacım olmadığı için en ucuz ve en küçüğünü alayım demiştim. Keşke diğer daha büyüklerinin de kapmanyalı daha uygun fiyatları olsaydı ve onlardan alsaymışım..
Firma ile hiçbir alakam da yok, DH farklı konulardaki önceki mesajlarımdan anlayabilirsiniz.
Ben şahsen tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasdag -- 20 Şubat 2012; 12:31:13 >

KIA Ceed Concept Plus diesel box+sprint booster 160hp 320nm
Galaxy S4
Androide dair herşey Yesilcin.com'da

1183 Mesaj
20 Şubat 2012; 19:33:55 

quote:

Orijinalden alıntı: elmasdag

Beğenmezsem kanuni hakkımı kullanıp geri iade ederim nasılsa diye, başlıkta belirtilen feneri aldım.. Zaten kapıda ödedim..
Fenerden, lümenden, aydınlatmadan teknik olarak anlamam, sadece gözümün gördüğü aydınlatmaya göre yorum yapıyorum.
Şunu gayet net söyleyebilirim ki, bugüne kadar sahip olduğum ya da elime aldığım "bu boyuttaki" fenerler içinde hiç bu kadar güçlü aydınlatanı görmemiştim. Fenere özel ihtiyacım olmadığı için en ucuz ve en küçüğünü alayım demiştim. Keşke diğer daha büyüklerinin de kapmanyalı daha uygun fiyatları olsaydı ve onlardan alsaymışım..
Firma ile hiçbir alakam da yok, DH farklı konulardaki önceki mesajlarımdan anlayabilirsiniz.
Ben şahsen tavsiye ederim...

arkadaşların verdiği 8-10 dolarlık fenerlerden bi farkı yok gibi kasa aynı...
biz en azından prof kullanıcı değiliz bu sebeple ben işi bilip boşa bu kadar para vermeyin diyen arkadaşlara uyuyorum :)

2 Mesaj
20 Şubat 2012; 20:27:42 

arkadaşlar bu fenerin reklamını duydum sonra gördüm büyük bir abartı var satıcıları ne kadar inkar etsede ben bunu diyorum.ne tesadüfki EBAY de gezinirken karşıma çıktı inanamadım aynısı hemde kaç para biliyormusunuz 7.18 dolar resmini ekleyeceğim hiç merak etmeyin.bu site çok iddaa ediyor şöyle böyle diye neden heider diye bir marka yok google da istediğiniz kadar arayın bu isimle bir marka yok Türkiyede insanları aldatmak için kurulmuş bir tuzaktır. youtube ta heider cf1 diye yazdım çıkan ilk videoyu izledim bana yetti adam tanıtırken feneri açıyor içinden ultra fire marka pil çıkıyor ultra fire markasını google de yazdığınızda karşınıza Hong kong menşeili bir fener firması çıkıyor ebayde şarj aleti ve pil kaç para biliyormusunuz 6,25 dolar . gerçekten bir süper fener almak istiyorum diyenlere en ala markaları burada verebilirim kendim kullandığım ve herkese tavsiye edeceğim markalar. Meglite (bende xl200 modeli var), Led lenser (bende h7r modeli var kafa feneri) leaderman (bende serac 3 modeli var)
size tavsiyem bu markaları araştırın hoşunuza giden birisini alın.
arkadaşlar kandırılmayın kazıklanmayın işte size bir kaç yol.

Ekteki dosya (1)

2 Mesaj
20 Şubat 2012; 20:29:04 

bu da fenerin ebay deki hali

Ekteki dosya (1)

3129 Mesaj
22 Şubat 2012; 12:21:55 

quote:

Orijinalden alıntı: zturk1

arkadaşlar bu fenerin reklamını duydum sonra gördüm büyük bir abartı var satıcıları ne kadar inkar etsede ben bunu diyorum.ne tesadüfki EBAY de gezinirken karşıma çıktı inanamadım aynısı hemde kaç para biliyormusunuz 7.18 dolar resmini ekleyeceğim hiç merak etmeyin.bu site çok iddaa ediyor şöyle böyle diye neden heider diye bir marka yok google da istediğiniz kadar arayın bu isimle bir marka yok Türkiyede insanları aldatmak için kurulmuş bir tuzaktır. youtube ta heider cf1 diye yazdım çıkan ilk videoyu izledim bana yetti adam tanıtırken feneri açıyor içinden ultra fire marka pil çıkıyor ultra fire markasını google de yazdığınızda karşınıza Hong kong menşeili bir fener firması çıkıyor ebayde şarj aleti ve pil kaç para biliyormusunuz 6,25 dolar . gerçekten bir süper fener almak istiyorum diyenlere en ala markaları burada verebilirim kendim kullandığım ve herkese tavsiye edeceğim markalar. Meglite (bende xl200 modeli var), Led lenser (bende h7r modeli var kafa feneri) leaderman (bende serac 3 modeli var)
size tavsiyem bu markaları araştırın hoşunuza giden birisini alın.
arkadaşlar kandırılmayın kazıklanmayın işte size bir kaç yol.

Arkadaşım bunları burada çok konuştuk, ben de ürünlerin gerçek fiyatların, öyle bir markanın olmadığını, Türkiye'deki marka tescil başvuru dosyası/numarası/hangi aşamada olduğu vb. hepsini yazmıştım,firma ve tuttukları biri (güya alıp memnun kalan vatandaş) cevaben birşeyler söyledi durdu.Sonra bu mesajlar kaldırıldı (o nedenle haberin yok).

1154 Mesaj
22 Şubat 2012; 18:15:27 

Yurtdısı linklerinde isterse bedava olsun, herkes oradan getirtemedikten sonra...
Yurt içi verilmiş tek link olan arkadaşın HB linkindeki şayet benim aldığımın aynısı ise 25 lira, bana yollanan normal kalem pilden farklı özellikte pili ve sarj cihazı da bir o kadar olsa eder yurtici fiyatı 50 lira. Bir de kargo binince benim verdiğim para belki 3-5 lira fazla oluyor ki, bunu da sineye çekecez artık, bunun için geri veremem ya..
işin özü bu mal burada da linklerdeki rakamlara satılıyor olsa idi, ortada harbiden kazık bazı durumlar olabilirdi. Ama iyi niyetle düşünecek olursak, firma bu malı getirtmis, nakliye ve gümrük vermiş, kapıda ödeme olarak da bana bunu HB.com dan 3-5 lira fazlaya satmış. Daha bunun lafını etmeye gerek yok kanımca..
Ama cidden iyi çakıyor ışığı :)

Galaxy S4

1183 Mesaj
22 Şubat 2012; 20:26:38 

quote:

Orijinalden alıntı: elmasdag

Yurtdısı linklerinde isterse bedava olsun, herkes oradan getirtemedikten sonra...
Yurt içi verilmiş tek link olan arkadaşın HB linkindeki şayet benim aldığımın aynısı ise 25 lira, bana yollanan normal kalem pilden farklı özellikte pili ve sarj cihazı da bir o kadar olsa eder yurtici fiyatı 50 lira. Bir de kargo binince benim verdiğim para belki 3-5 lira fazla oluyor ki, bunu da sineye çekecez artık, bunun için geri veremem ya..
işin özü bu mal burada da linklerdeki rakamlara satılıyor olsa idi, ortada harbiden kazık bazı durumlar olabilirdi. Ama iyi niyetle düşünecek olursak, firma bu malı getirtmis, nakliye ve gümrük vermiş, kapıda ödeme olarak da bana bunu HB.com dan 3-5 lira fazlaya satmış. Daha bunun lafını etmeye gerek yok kanımca..
Ama cidden iyi çakıyor ışığı :)

ebaydan free ship ürünlerin hiçbiri belirlenen fiyattan daha pahalıya gelmiyor.
8 dolarsa 8 dolar veriyorum başka bir ücret yok gümrükte bu küçük meblağlı ürünlerin takılma derdi de yok..
8+6 dolar şarj aleti ve pil..14 dolar nerde 55 tl nerde...2 katı fiyatı....
şu an bu fiyat dilimizde tl değer kaybettiği için ucuz geliyor..
örnek veriyorum bir araç yurt dısında 50 bin tl döviz karşılığına alınıp aynı fiyata getirtilebiliniyorken siz bu malın aynını 100bin tl ye ülkeden almayı mantıklı buluyor musunuz?
belki diyen çıkar ülkemizdeki adam kazansın..kazansın kazansın da bu yerli malı değil ki...
14 dolara satan adam da kar ediyor bu insanlar da.
ki bizm gibi 1-2 adet almıyor yüzlerce mal çekiyorlar..
neyse ben gözgöre göre seçme ve satın alıp ulaşma imkanım varken almam.
size bişey demiyorum zaten satın almışsınız.. en azından bundan sonrasında satın almaya kara veren ve araştırma yapan insanlara bu başlık yardımcı olur.

1729 Mesaj
22 Şubat 2012; 20:43:49 

Bende eBaydan almaya karar verdim.
Pek tecrübem yok hatta ilk alışverişim olacak. nette birkaç rehber buldum.
Adım adım açıklamışlar bakacağız artık.

1154 Mesaj
22 Şubat 2012; 20:51:28 

Söylediklerinde haklısın, yalnız tekrar edeyim 'ebay imkanı olmayanlar' için, yani yurticinden almak zorunda olan arkadaşlar için, verecekleri fark atla deve olmuyor.
Ha sizlerin yurtici olarak bunu çok daha uygun alabileceği yerleri bulup paylaşma imkanı varsa o zaman diğer alacak arkadaşlar da işte o zaman gercek faydalanmış olur. Yoksa ebay linki vermeyle pek fazla yardımcı olunmuyor, sadece Türk firmasının üzerine oynamaktan başka birsey olmuyor. Bir tane yurtici link verildi, hepsiburada dan, o da cok farklı değil fiyatı diğer firmadan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasdag -- 22 Şubat 2012; 20:54:47 >

Galaxy S4

1154 Mesaj
22 Şubat 2012; 20:57:29 

quote:

Bende eBaydan almaya karar verdim.
Pek tecrübem yok hatta ilk alışverişim olacak. nette birkaç rehber buldum.
Adım adım açıklamışlar bakacağız artık.

Eğer imkanın varsa bu vesileyle yurtdışı alışverişe de bulaşmış olursun bari, bunu denemek için iyi fırsat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Galaxy S4

986 Mesaj
23 Şubat 2012; 0:28:14 

bulaşmak derken, herkes kazıklanmak zorunda mı?
imkan meselesi hiç değil, isteyen herkes getirtebilir gümrük yok bişey yok, kapıya kadar geliyor,
kargosu fazla geliyosa 3 kişi birleşir 3 ürün alınır veya bi kişi 3 ürün alır, kargo da 3e bölününde gene fiyat bedava kalır
kazığın yanında, burası dh forum, her işin bi hesabı kitabı var

1154 Mesaj
23 Şubat 2012; 1:07:13 

Lafları neden tersinden anlamak yerine iyi niyetle düşünüp düze cekmiyoruz. Bulasmayı iyi manada kullandım, hani bilmedigin anlamadıgın bir olaya kıyısından köşesinden bulasıp öğrenip zamanla hakim olmak gibi. Bir de bu 3 üncü soyleyisim(inşallah sonuncu olur), herkesin ebay alışveriş imkanı olamayabiliyor, kredi kartı, ingilizce, yol yöntem bilmeme gibi sorunları olur. Bu yüzden dedimki Türkiyeden de linkler verilmesi iyi olur, daha hesaplı olarak tabi.
ayrıca buranın dh olduğunu mesaj sayım kadar biliyorum naçizane ;)

Galaxy S4

3129 Mesaj
23 Şubat 2012; 13:23:53 

Yurtdışından getirtmenin Türkiye'den almaktan hiçbir farkı yok, tek risk garanti olayı ama onu da zaten 1/5 fiyata aldığın için baştan telafi ediyorsun.

17 Mesaj
23 Şubat 2012; 14:40:12 

Bende bu fenerden almayı düşünüyordum, ama iyiki burda yazılanları okudum, hatta arkadaş yukarıda başka bir marka ile aynı olduğunu ve resimlerde karşılaştırmasını koymuş, bende heiderin facebook sayfasına koydum bunu; adamlar beni 5 dk geçmedi anında sayfalarından banladılar, sahtekar bunların hepsi.

52 Mesaj
8 Mart 2012; 23:01:45 

Fenix TK35 - Fenix TK15 - Fenix E15 bu üç feneride kullanıyorum. Piyasada falanca Lümen adı altında bir sürü dümen dönüyor. Ciddi anlamda bir fener istiyorsanız malesef çok ucuz değil. TK 35 ile yapdığım denemede (Elektirikler kesilmişti)300 metreyi gündüz gibi aydınlattı, şayet yurt dışından getirme imkanınız varsa 110 usd ye satan yerler var. Türkiye fiyatı 317 TL. Dışarıdan gelen birine getirtmek mantıklı. Bu arada forumlara yazı yazmak çok sevdiğim bir olay değil ama konu fener olunca duramadım. Yaş 47 oldu ama fener sevgisi çocukluğumdan beri deyişmedi. Para problem değil en güçlüsü olsun diyorsanız Polarion PS-PH40 büyüklüğüne göre dünyanın en iyisi 1200 metre aydınlatma mesefasi var. Fiyatı 4.095 TL :)
Herkese saygılar.

3129 Mesaj
9 Mart 2012; 9:42:36 

quote:

Orijinalden alıntı: yoda19

Fenix TK35 - Fenix TK15 - Fenix E15 bu üç feneride kullanıyorum. Piyasada falanca Lümen adı altında bir sürü dümen dönüyor. Ciddi anlamda bir fener istiyorsanız malesef çok ucuz değil. TK 35 ile yapdığım denemede (Elektirikler kesilmişti)300 metreyi gündüz gibi aydınlattı, şayet yurt dışından getirme imkanınız varsa 110 usd ye satan yerler var. Türkiye fiyatı 317 TL. Dışarıdan gelen birine getirtmek mantıklı. Bu arada forumlara yazı yazmak çok sevdiğim bir olay değil ama konu fener olunca duramadım. Yaş 47 oldu ama fener sevgisi çocukluğumdan beri deyişmedi. Para problem değil en güçlüsü olsun diyorsanız Polarion PS-PH40 büyüklüğüne göre dünyanın en iyisi 1200 metre aydınlatma mesefasi var. Fiyatı 4.095 TL :)
Herkese saygılar.

Bendensin arkadaş...
Bu arada lümen-dümen benzetmen gerçekten çok başarılı olmuş, piyasa aynen öyle.

120 Mesaj
12 Mart 2012; 0:02:56 

quote:

Orijinalden alıntı: yoda19

Herkese saygılar.

Bende uzun süren araştırmalarım sonunda bana göre şuan dünyanın en iyi feneri olan Fenix TK 41 i aldım. Gerçek fener isteyenlere kesinlikle bu modeli öneriririm. Kesinlikle muhteşem!

http://www.fenixlightin.../tk41_brochure_2011.pdf

HB fiyatı uçuk olduğu için Kanada'dan fenixtactical.com dan ücretsiz kargo ile 132$ a almıştım. Amazon.de den Sanyo Eneloop pillerle muhteşem ikili oldular. (HR-3UTGA Die Neuen mit 1.500 Zyklen)

İncelemesi burada; ( en önemli özelliği 800 lümen ve pil sona erene kadar bu neredeyse değişmiyor!!

http://lygte-info.dk/review/Review%20Fenix%20TK41%20UK.html

Hepsiburada özellikler ve fiyat;

http://www.hepsiburada.com/Liste/fenix-tk-41-led-flashlight-el-feneri/productDetails.aspx?productId=outfen74393&categoryId=352798

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 13 Mart 2012; 13:22:32 >

26 Mesaj
13 Mart 2012; 13:43:56 

heider cf1 feneri aldım aydınlatması güzel ama pil şarz az gidiyor 40 dakka civarı gidiyor sürekli yanmada ama fiyat diğer yorumcuların sölediğine göre bi 30 lira pahalı olabilir ama normal kullanıcının ihtiyaçlarını karşılar derim bir de pilleri şarzlı 3,7 v piyasada bulabilirmisin ona bi şey diyemem

Oyun bitince Şah da,piyon da aynı kutuya konur.

986 Mesaj
13 Mart 2012; 13:57:13 

neymiş bu fenix ya, fener değil projektör
bi tane ben mi alsam diye sitesine baktım da,
bir sürü fener var nedense, lümeni tk 41 in yarısı kadar olmayana aynı fiyatı istiyolar hatta
fiyatlandırma neye göre yapılmış anlamadım, tek lümen değil heralde
ama tk-41 110 dolara ebay de var, iyi bir seçenek gibi duruyor ihtiyacı olanlara

1183 Mesaj
20 Mart 2012; 18:02:14 

aslında aşağıda linkte bulunan fener gibi bişey bulmak lazım :)

http://www.haber365.com...oyle_Yakti/Tumu/Yeni/3/

1148 Mesaj
5 Nisan 2012; 20:53:19 

sağolsun arkadaşlar ezbere yorumlar yapmış feneri görmeden incelemeden. sipariş verdim elime geçince incelemesini yapıp yazarım.

[DH] VOLVO