Şimdi Ara

Heider CF1 profesyonel fener

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
12
Favori
97.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar fenere meraklı birisiyim,o ürünü ben de gördüm ve sayfasında inceledim.
    1.Sonuç itibarıyla 5W Cree ledi var ve bu led o kadar da güçlü değildir.
    2.Mercekli ve hareketli bir odaklama yapmışlar ve uzak mesafe aydınlatmasını o sayede sağlamışlar.Ancak bu (uzak mesafede) çok dar bir açıda aydınlatma demek.
    3.Gerçekten güçlü ya da profesyonel fenerlerde kalem pil kullanılmaz (gücü yetmez), 123A ya da 18650A türünde Lithium piller kullanılır.Bu da fenerin aslında zayıf bir ışığı olduğunun göstergesi.
    Sonuç olarak küçük,pratik ve kendi çapında faydalı bir ürün ancak muadilleri Çin sitelerinde 1/3 fiyatına satılıyor. 110TL. konusunda iyice b.kunu çıkartmışlar,milleti salak yerine koyuyorlar ama esas satış fiyatı olan 59TL. de kesinlikle çok fazla.
    Kargo dahil 20TL.ye satsalardı (ederi budur) ben de 1 tane alır fenerlerimin arasına eklerdim.

• Bu arada yeni çeşitleriniz hayırlı olsun (http://www.elfeneri.com.tr/index.php?sid=xenof7 ), 189 TL. iyiymiş, gerçi yurtdışından 86TL.ye geliyor ama...
    http://www.ebay.com/itm/Xeno-F7-V6-Cree-XM-L-T6-LED-FLASHLIGHT-300-Lumens-Torch-/110695047345

• Fenix TK35 - Fenix TK15 - Fenix E15 bu üç feneride kullanıyorum. Piyasada falanca Lümen adı altında bir sürü dümen dönüyor. Ciddi anlamda bir fener istiyorsanız malesef çok ucuz değil. TK 35 ile yapdığım denemede (Elektirikler kesilmişti)300 metreyi gündüz gibi aydınlattı, şayet yurt dışından getirme imkanınız varsa 110 usd ye satan yerler var. Türkiye fiyatı 317 TL. Dışarıdan gelen birine getirtmek mantıklı. Bu arada forumlara yazı yazmak çok sevdiğim bir olay değil ama konu fener olunca duramadım. Yaş 47 oldu ama fener sevgisi çocukluğumdan beri deyişmedi. Para problem değil en güçlüsü olsun diyorsanız Polarion PS-PH40 büyüklüğüne göre dünyanın en iyisi 1200 metre aydınlatma mesefasi var. Fiyatı 4.095 TL :)
    Herkese saygılar.
  • Merhabalar,

1. Öncelikle el feneri seçerken ne amaçla kullanacaksınız buna karar verin arkadaşlar. Outdoor (100-200 mt) mu, yoksa indoor mu veya tactical mı?

2. Çok fazla lumen olması çok iyi olduğu anlamına asla gelmez. Bu sizi asla yanıltmasın. Mesela profesyonel outdoor(100+ m) bir fener 230 lumende süper işini yaparken, 600 lumen indoor bir el feneri ile max 40 m zor görebilirsiniz. Ayrıca pil süresi el feneri için çok önemlidir. 2-3 saat pil ömrü olan bir fenerle kampa, ava, balığa felan gidilmez.

3. Lamba tipini ve mercek yapısını amaçınıza göre seçin ; Led, Xenon, Halojen.... hepsi aynı lumen değerlerini verebilselerde aralarında çok fark vardır(en başta pil süresi). Av tüfeğin üstüne taktığın tactical bir fenerle asla kitap okuyamazsın mesela... (daylight, icelight, softlight...)

2. Eğer çok para verecem meraklıyım diyorsanız marka tavsiyem;

Maglite : Amerikan malı. Ömür boyu garantisi var diye biliyorum. Amerikan polislerine verilen marka. (yani "police" markasının orjinalı bu) NATO içinde üretim yapar. Kasaları metal ve çok sağlam. 4D-5D gibi serileri hem çok uzun pil ömürlerine hemde savunma amaçlı kullanıldıkları için favoridir. (ABD poliside jop olarak kullanır). Şu sıralar yabancı dizilerde fbi ajanlarının ellerinde yeni XL100 modelini görmek mümkün. Sitesi :http://www.maglite.com/

Fenix : Bir sürü modeli vardır, pahalıdır, kalitelidir, kafa karıştırıcıdır. Kendisi ile rekabet eden firmadır. ürünleri arasında seçim yapmak zordur.http://www.fenixlight.com

• quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

ben de merak ettiim bu fenerin aydınlatması gerçekten bu kadar kuvvetli mi diye...
    bakalım tecrübe eden cıkacak mı

selam arkadaşlar sırf cevap vermek için üye oldum ben aldm heider cf 1, haksızlık etmim şık tasarım ama benim opetten 11 tl ye aldığım fenerden hiçbir farkı yok ben kandım siz kanmayın, dediğim gibi sadece şık bir tasarım ve ayrıca opetten aldığım kumanda pili ile çalışıyor 3 adet, cf 1 ise 3.7 voltluk pil ile, ömrü biterse gelde bul pili ancak karaköye gitcen :) beni dinlerseniz almayın ama bir fener daha var 500 metre menzilli 279 tl, parası olan varsa onu alsın ama bir fenerede okadar verilmez anca köy gibi yerde olmak lazım kullanmak için ;) hoşçakalın
  • quote:

Orijinalden alıntı: belekbeach

quote:

Orijinalden alıntı: kont_andre

Buradaki birkaç arkadaş gibi bende bir fener hastasıyım ve uzun yıllardır almadığım marka model kalmadı gibi.
    Reklamdaki sözkonusu fener evde ışıklar kesilince ev işlerinizi görmek için ideal olan bir fenerdir.Bunun dışında kamp vs. gibi işlerde pek işinize yaramaz.
    Şahsen her sene aldığım feneri alıp memlekette dağlarda kamp yaparken(bulgaristan)bol bol test ediyorum.Bir fener en iyi orda test ediliyor.Zira ortamın zifiri karanlık ve engebeli olması bunun için ideal.Doğru düzgün bir fener istiyorsanız;fenix ve led lenser gibi GERÇEK olan markaları tercih edin.
    Böylece hem geceniz aydınlanır hemde düşme ve yağmur gibi derdiniz olmaz.Şuan severek kullandığım model fenix tk41 ve alma niyetinde olduğum canavar da tk 70.Tk41'i şiddetle öneririm.Boyutuna göre 800 lümenlik ışığı gerçekten muhteşem.Pek çok araba farından daha güçlüdür.

araclarda kullanilan h7 55 w halojen tek bir ampul 1300-1600 lumen arasında isik verir kaldiki çifti 3000 lumenlik guc demek

Birebir denemesini yaptığım bir şey bu söylediğim.Ben sadece gözüme inanırım hocam.Sayılara inanacak olsaydım bahsi geçen ultra dandik markaların astronomik lumen değerli fenerlerden alır kendimi kandırırdım.
    Halojen lambalar bukadar iyi olsaydı zenonlara geçme gereği hissetmezdi kimse;)

• Bi ara ekleyeyim resimlerini banggood da verdiğin linkdekinden 3 tane aldım onlar geldi ama şarj aleti ve piller gelemedi. Güzel ürün o fiyata bana göre bu akşam olmazda yarın akşam linkini atarım.
  • Arkadaşlar bu feneri alıp kullanan yada aydınlatmasını gören var mı?
    İşim ve hobilerim gereği bu tarz bir profesyonel bir fenere ihtiyacım.
    140-160 lira arasında polis fenerleri araştırırken 200 mt. aydınlatmalı ve reklamlarında verilen özellikleri gayet iyi duran bu fenere rastladım.
    Ama ben reklamlarda söylenenlerden ziyade gerçek kullanıcı görüşlerine değer veririm.
    Fikirlerinizi bekliyorum, saygılar..
    (yanlış anlaşılmaması için satış linkini vermiyorum. kargo hariç 59 liraya gelecek).

• ben de merak ettiim bu fenerin aydınlatması gerçekten bu kadar kuvvetli mi diye...
    bakalım tecrübe eden cıkacak mı
  • valla bende merak ediyorum varsa alan bi yorum yapsa keşke..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Arkadaşlar fenere meraklı birisiyim,o ürünü ben de gördüm ve sayfasında inceledim.
    2.Mercekli ve hareketli bir odaklama yapmışlar ve uzak mesafe aydınlatmasını o sayede sağlamışlar.Ancak bu (uzak mesafede) çok dar bir açıda aydınlatma demek.
    3.Gerçekten güçlü ya da profesyonel fenerlerde kalem pil kullanılmaz (gücü yetmez), 123A ya da 18650A türünde Lithium piller kullanılır.Bu da fenerin aslında zayıf bir ışığı olduğunun göstergesi.
    Sonuç olarak küçük,pratik ve kendi çapında faydalı bir ürün ancak muadilleri Çin sitelerinde 1/3 fiyatına satılıyor. 110TL. konusunda iyice b.kunu çıkartmışlar,milleti salak yerine koyuyorlar ama esas satış fiyatı olan 59TL. de kesinlikle çok fazla.
    Kargo dahil 20TL.ye satsalardı (ederi budur) ben de 1 tane alır fenerlerimin arasına eklerdim.

bobita yorumun için teşekkürler.
    peki bize önerebileceğin taşıması kolay, aydınlatması ve şarj süresi tatmin edici bir fener var mı?
    hepsiburada'da epey fener var.
    özellikle fiyat/performans ürünleri hangileri olabilir?
    polis tanıdıklarım var yüzsüzlük edip onlardan isteyeceğim olmazsa

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Arkadaşlar fenere meraklı birisiyim,o ürünü ben de gördüm ve sayfasında inceledim.

peki bize önerebileceğin taşıması kolay, aydınlatması ve şarj süresi tatmin edici bir fener var mı?

Türkiye'den almaya kalktığında maalesef ya bunun gibi aslında sıradan fenerler bulabilirsin ya da iyi fenerlere çok para verirsin arkadaşım.
    En iyisi yurtdışından (mesela dealextreme.com 1milyoncu tarzı bir sitedir,sattıklarının çoğu beş para etmez -fiyatından anlarsın zaten- ama iyi fenerler var orada) almak.

• Araştırmaya devam öyleyse.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Türkiye'den almaya kalktığında maalesef ya bunun gibi aslında sıradan fenerler bulabilirsin ya da iyi fenerlere çok para verirsin arkadaşım.
    En iyisi yurtdışından (mesela dealextreme.com 1milyoncu tarzı bir sitedir,sattıklarının çoğu beş para etmez -fiyatından anlarsın zaten- ama iyi fenerler var orada) almak.

bobita dealden veya tr ye kargo gönderen biyerden bize tavsiyede bulunman mümkün mü...
    tam hedef verirsen kargolatalım :)

• Şimdi çıkıyorum ama akşam ya da yarın Dealden tavsiye veririm arkadaşım.
  • Genelde amerikalılar çok düşkün fener mevzusuna, bin küsür dolarlık ürünler falan var. youtube var ölçüyorlar, biçiyorlar hangisi daha çok, daha uzağa diye..
    ben fenix markasını öneririm. f/p ürünleri türkiye'de de satılıyor. dealextreme'de de olması lazım.
  • Linktekini tavsiye ederim, 123A pillerle de başarılı sonuç veriyor, hele de güçlü bir 18650 pille kullanırsan daha da iyi sonuç elde edersin. Bundan aldım, sayfada yazanlara göre söylemiyorum,tavsiye ederim.
    http://www.dealextreme.com/p/eastwardyj-yj-xgr2-waterproof-cree-r2-wc-2-mode-250-lumen-led-flashlight-1-18650-2-16340-2-cr123a-17382

NOT: Dealextreme'den (yurtdışındaki hiçbir yerden) sakın tracking number olmadan ürün alma, gümrükte ya da pttde indragandi yaparlar.

• Arkadaşlar bende o fener değil panther marka bir fener var, 25 tl ye almıştım. Yaklaşık 100 m aydınlatma mesafesi var. 3 adet AAA pil ile çalışıyor.
    Geniş açı ve dar açı aydınlatması var. Aynı ilandaki gibi fener gibi oynar başlıklı. Uzak odaklaması yapıldığında 100 m ye kadar aydınlatabiliyor.
    Reaim eklemeyi bilmediğim için ekleyemedim, nasıl resim eklicez acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takmad -- 4 Şubat 2012; 15:03:35 >
  • Yahu karışmayayım diyorum, insanı zorla çileden çıkartıyorsunuz.
    Kardeşim o fener üzerine marka çakılmış no-name bir Çin feneri, Heider falan hikaye.Ben de getirtirim, üzerine de yazdırırım Gıyasettin GY-5000 olur biter.
    1.Tekrar ediyorum o alet 260 lumen falan vermez, bunu yazan hayatında lumen nedir duymamış biridir. Ve maalesef lumen ölçümü zor bir kavram olduğu için tüm çakmacılar ve ne idüğü belirsiz markalar endazesiz yazarlar, 300-500 lumen diye. Gerçek fener markalarının yüksek lumenli modellerinin fiyatlarına bakınca anlarsınız ne demek istediğimi.
    2. Milleti kazıklıyorsunuz, bari burada efelik yapmayın.Ayrıca bu forum diğerlerine benzemez, her konuda olaya vakıf birileri mutlaka çıkar, gerekeni söyler.
    Şimdi siz bu fenerin bu kadar çok mecrada tanıtım ve reklamını yaptığınıza göre 300-500 tane getirmediniz, oldukça adetli bir anlaşma yaptınız ve doğal olarak birim maliyet alım miktarına göre değişkendir.
    Alın size fenerin gerçek fiyatı:
    http://www.alibaba.com/product-gs/516828885/QG_500B_cree_q5_flashlight_with.html
    Görüldüğü gibi en yüksek fiyat 8 dolar, o da minimum miktar olan 10 adet için geçerli,liste fiyatı 5 dolara kadar düşüyor, ancak Çinliler de pazarlıkçıdır o 5 doları 4'e rahatlıkla çekersiniz. Haydi o kadar çekemediniz (mümkün değil ama) 4.5 de kaldınız diyelim, 4.5 dolar ürün, en en fazla 1.5 dolar da nakliye ve gümrük, etti sana 6 dolar.
    Yani?
    10.5 TL.'ye al, 54TL.ye sat (O kadar tutmaz ama 5 TL. de kargo için düştüm)....Bilmem başka yoruma gerek var mı?
    Bunların yanında çok küçük bir husus ama onu da belirtmeden geçmeyeyim, o tanıtımlarda gösterdiğiniz CE işareti Avrupa Birliği'ne uygunluk işareti değil, Chineese Export işareti.
    Bilgi:http://www.yasamdanizler.com/2012/02/ce-sertifikal-diye-aldanmayn.html

Foruma adam üye yapıp, yorum yaptırmakla olmuyor bu işler.

• @bobita hocam tebrikler, alibaba link'ine kadar bulmuşsun..

yalnız ben izmir'den yazan arkadaşın normal bir tüketici olduğunu düşünüyorum.
    forumda hep gördüğümüz şey; insanların aldıkları ürünleri sonuna kadar savunmaları, toz kondurmamaları...

hocam telsiz falan da getiriyorsunuz herhalde çin'den, zira aynı telefon numarası var.
    şirket, fatura her şey tamam müteşebbisleri desteklemek lazım tabi.. ama yukarıda yazdığınız gibi;

..''Forumlarda her şeyi çok iyi bilen (!) insanlar çıkabiliyor''.. tarzında bir üslüp kullanırsanız,
    insanları araştırmaya sevk eder ve dürüst ticaret de olmayacak bir kar payı ortaya çıkar, evet.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.