Şimdi Ara

Heider CF1 profesyonel fener (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
12
Favori
97.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fenix ld 20 kullanıyorum. oldukça güzel aydınlatması var . ama tabi piller çabuk bitiyor. şöyle söyliyeyim sitesinde iki saat yazıyor ama şarjlı piller ile sürekli açık kalma koşulu ile maximum bir saat kadar verimli ışık elde ettim. sonrasında ışık şiddeti yarıya düşüyor aniden.. ve bir süre sonra iyice sönüyıor. farklı markalarda alkalinpiller ile de maximum lümende ışık şiddeti değişmeden 40 dk falan dayandı. sağlam ,darbelere suya falan dayanıklı. ebat olarak da el çantasında taşımaya uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 19 Ekim 2012; 14:22:50 >
  • Her zaman için bahsettigim sudur mekkeye hacıya gidenlere söyleyin stronglite el fener aldırın pişman olmazsınız.mekkede hacıların hediyelik eşya aldıkları pazarlarda satılıyormuş. Markayı karıştırmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stronlite srls001 miş bende aldırıcam ama kaçlira bilmiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

fenix ld 20 kullanıyorum. oldukça güzel aydınlatması var . ama tabi piller çabuk bitiyor. şöyle söyliyeyim sitesinde iki saat yazıyor ama şarjlı piller ile sürekli açık kalma koşulu ile maximum bir saat kadar verimli ışık elde ettim. sonrasında ışık şiddeti yarıya düşüyor aniden.. ve bir süre sonra iyice sönüyıor. farklı markalarda alkalinpiller ile de maximum lümende ışık şiddeti değişmeden 40 dk falan dayandı. sağlam ,darbelere suya falan dayanıklı. ebat olarak da el çantasında taşımaya uygun.

nerden aldın kaçliraya aldım lidyum pilleri yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydia

quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

fenix ld 20 kullanıyorum. oldukça güzel aydınlatması var . ama tabi piller çabuk bitiyor. şöyle söyliyeyim sitesinde iki saat yazıyor ama şarjlı piller ile sürekli açık kalma koşulu ile maximum bir saat kadar verimli ışık elde ettim. sonrasında ışık şiddeti yarıya düşüyor aniden.. ve bir süre sonra iyice sönüyıor. farklı markalarda alkalinpiller ile de maximum lümende ışık şiddeti değişmeden 40 dk falan dayandı. sağlam ,darbelere suya falan dayanıklı. ebat olarak da el çantasında taşımaya uygun.

nerden aldın kaçliraya aldım lidyum pilleri yokmu

hepsiburada dan almıştım 160 tl falandı sanırım. ama şuan bozuldu geri göndericem. açıkçası hiç beklemiyordum. normal kalem pille çalışıyordu veya şarjlı kalem pil. (AA)

• 160 tl ye yazık dx den 4 de 1 fiyatına kralını alırsın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: turusan

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

ben tek doğru benim bildiğim demiyorum, ama doğru 1 tanedir diyorum,
    yani kahverengi nin lacivert olması kişiye göre bir olgu olamaz

doğru bir tane evet . artık kahverengine lacivert demekten vazgeç.bende bu feneri gören gidip sipariş veriyor temin etmeye çalışıyor siz daha feneri görmeden test etmeden karalıyorsunuz bu tamamen mantık dışı.akıl almayacak bir davranış. bu arada en son alan arkadaşın feneri benim fenerden daha az işık veriyor ama benim fenerin açma kapama anahtarı sadece açıp kapıyorken o arkadaşınki az bir basmayla göz kırpma yapıyor bir daha basarsa ışık şiddetini kısıyor. biraz değişmiş fener bence kötü olmuş bana maksimum ışık gücü lazım diğer özellikler işimi görmüyor.

aylardır kullanıyorum. kumburgazda balıkta da ise yaradı, rizede yaylada da. aynen benim de cevremde birkac kisi bende gorup satın aldı. tek sikayetim 3.7 volt pil hem fazla gitmiyor hem kolay bozuluyor hem de kolay bulunmuyor. ben cok fener denemis biri degilim ama cevremdeki insanların elinde hala bu ebatta bu ısıgı veren bir fener gormedim. menzili de gercekten dogru. aracla giderken karanlık dag yolunda deniyorum, aydınlattıgı kayaların yanına varınca en az 200m. civarı yol alıyorum.
    bilmeden "ısrarla" yorum yapanlara kullanan biri olarak gülüyorum. alıp da bir ise yaramıyor diyen arkadasa da yalan soyluyor bu feneri almamıs diyorum.
    Bir ekleme daha yapayım. normal 1,5 voltluk kalem pil ile hem performansı dusuyor hem de bazen yanıyor bazen yanmıyor. performans dusmesini anlarım da neden yanıp yanmamazlık ediyor anlamadım....

• quote:

Orijinalden alıntı: elmasdag

quote:

quote:

doğru bir tane evet . artık kahverengine lacivert demekten vazgeç.bende bu feneri gören gidip sipariş veriyor temin etmeye çalışıyor siz daha feneri görmeden test etmeden karalıyorsunuz bu tamamen mantık dışı.akıl almayacak bir davranış. bu arada en son alan arkadaşın feneri benim fenerden daha az işık veriyor ama benim fenerin açma kapama anahtarı sadece açıp kapıyorken o arkadaşınki az bir basmayla göz kırpma yapıyor bir daha basarsa ışık şiddetini kısıyor. biraz değişmiş fener bence kötü olmuş bana maksimum ışık gücü lazım diğer özellikler işimi görmüyor.

aylardır kullanıyorum. kumburgazda balıkta da ise yaradı, rizede yaylada da. aynen benim de cevremde birkac kisi bende gorup satın aldı. tek sikayetim 3.7 volt pil hem fazla gitmiyor hem kolay bozuluyor hem de kolay bulunmuyor. ben cok fener denemis biri degilim ama cevremdeki insanların elinde hala bu ebatta bu ısıgı veren bir fener gormedim. menzili de gercekten dogru. aracla giderken karanlık dag yolunda deniyorum, aydınlattıgı kayaların yanına varınca en az 200m. civarı yol alıyorum.
    bilmeden "ısrarla" yorum yapanlara kullanan biri olarak gülüyorum. alıp da bir ise yaramıyor diyen arkadasa da yalan soyluyor bu feneri almamıs diyorum.
    Bir ekleme daha yapayım. normal 1,5 voltluk kalem pil ile hem performansı dusuyor hem de bazen yanıyor bazen yanmıyor. performans dusmesini anlarım da neden yanıp yanmamazlık ediyor anlamadım....

selam

tahminime göre 3,7 voltluk pil diye bahsettiğin 14500 pil olması lazım , dx de mevcut yedeklerseniz sorun olmaz ,, ayrıca fenere kötü işe yaramaz diyen yok sorun o fenerin pahalı olması ederinin 6-7 katına yakın fiyata satılması

• subat ayında mekkeye kasap olarak gidecek arkadaşım var stronglite 6300 aldıracağım fiyatı ozaman ögreniriz

• dostlar yeni fenerim elime ulaştı, 1 haftadır kullanıyorum ve tek kelimeyle yok böyle bişey diyorum, 7 adet ml-t6 led taşıyor kendileri :) bu işten anlıyanlar ne demek istediğimi anlar,bu ledlerin teki 1200 lümen oluyor, 3 adet 26650 3.7 volt 5000mah pille çalışıyor, maşallah küçük değil doğal olarak, zaten bende fener ve bıçak koleksiyonu olduğu için aldım :) 168 metrelik depoyu gün gibi yapıyor,baştan sona, deponun genişliği 33 metre, uzunluk 168 metre, yükseklik 11 metre, deponun ucundan tuttuğunuzda max güçte heryer net şekilde aydınlık oluyor, açık havada denedim, hyundai accent aracın normal farlarının ışığı kayboldu gitti, uzunları yaktım o bile fayda etmedi, eğer havada toz-pus-nem olmasın net 300 metreye geniş açılı olarak aydınlatma sağlar düşüncesindeyim, ama max güçte 10 dakikadan fazla çalıştırmayı önermiyorlar, zaten denedim 8. dakikada fenerin kafasında o kadar soğutma bölmesi olduğu halde baya bir ısındı, yani max gücü 10 dk aralıksız kullanılabilir,ama bir alt kademeye indirince 4000 lümen oluyor,o bile inanılmaz aydınlatıyor, şirkettekiler gözlerine inanamıyorlar,gerçi bende hala inanamıyorum ama, normalde cebimde taşıyıp kullandığım 1 tane 18650 pille çalışan 500 lümenlik trustfire marka fenerim var, günlük kullanımda ve iş yaşamında çok yeterli, ama bu fenerde gece balık avına gidince fena oluyor, en güzelide yanınızda etrafınıda kim varsa ağızlarını ayırıp '' o ne abicim yaaaaa'' diyorlar ya, bu en zevkli tarafı :) imkanı olan zevkine alsın derim, dün gece karataş limana levreğe gittik, yakınca limanın yarısı aydınlandı, tekne sahipleri geldi :) dediğim gibi insanların şaşkınlığını izlemek ayrı bişey,ama işin açıkçası böyle bir feneri günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bi yer yok, ben koleksiyonuma aldım koydum,

• quote:

Orijinalden alıntı: adyobatik

dostlar yeni fenerim elime ulaştı, 1 haftadır kullanıyorum ve tek kelimeyle yok böyle bişey diyorum, 7 adet ml-t6 led taşıyor kendileri :) bu işten anlıyanlar ne demek istediğimi anlar,bu ledlerin teki 1200 lümen oluyor, 3 adet 26650 3.7 volt 5000mah pille çalışıyor, maşallah küçük değil doğal olarak, zaten bende fener ve bıçak koleksiyonu olduğu için aldım :) 168 metrelik depoyu gün gibi yapıyor,baştan sona, deponun genişliği 33 metre, uzunluk 168 metre, yükseklik 11 metre, deponun ucundan tuttuğunuzda max güçte heryer net şekilde aydınlık oluyor, açık havada denedim, hyundai accent aracın normal farlarının ışığı kayboldu gitti, uzunları yaktım o bile fayda etmedi, eğer havada toz-pus-nem olmasın net 300 metreye geniş açılı olarak aydınlatma sağlar düşüncesindeyim, ama max güçte 10 dakikadan fazla çalıştırmayı önermiyorlar, zaten denedim 8. dakikada fenerin kafasında o kadar soğutma bölmesi olduğu halde baya bir ısındı, yani max gücü 10 dk aralıksız kullanılabilir,ama bir alt kademeye indirince 4000 lümen oluyor,o bile inanılmaz aydınlatıyor, şirkettekiler gözlerine inanamıyorlar,gerçi bende hala inanamıyorum ama, normalde cebimde taşıyıp kullandığım 1 tane 18650 pille çalışan 500 lümenlik trustfire marka fenerim var, günlük kullanımda ve iş yaşamında çok yeterli, ama bu fenerde gece balık avına gidince fena oluyor, en güzelide yanınızda etrafınıda kim varsa ağızlarını ayırıp '' o ne abicim yaaaaa'' diyorlar ya, bu en zevkli tarafı :) imkanı olan zevkine alsın derim, dün gece karataş limana levreğe gittik, yakınca limanın yarısı aydınlandı, tekne sahipleri geldi :) dediğim gibi insanların şaşkınlığını izlemek ayrı bişey,ama işin açıkçası böyle bir feneri günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bi yer yok, ben koleksiyonuma aldım koydum,

nerden aldınız link var mı?

• link varmı
  • valla bir arkadaşım aracılığıyla aldım ankaradan geldi, ankaradaki satıcıda yurtdışından direk getiriyormuş, bana 300 liraya falan maloldu, bu fiyatın içinde 2 adet 26650 pil, şarj aleti dahil, araştırdım zaten bu pillerin tanesi 45 lira, şarj aletide 25 lira falan,yani kaba hesap zaten 100 lira bunlar, bu arada fener 2 pille veya 3 pille çalışabiliyor, 3. pil için uzatma gövdesi var, 26650 pillerin zor bulunurluğunu düşünüp birde içine kılıf yapmışlar seyyar, bu kılıfın içine 18650 pillerden koyup çalıştırabiliyorsunuz, tam set halinde geldi yani,isterseniz araştırayım,ama yedek pil almak için siteleri geziyorum bayadır, ya bu pillerden yok,yada çok pahalı ve 2 hafta termin var, yani fenerde büyük pilleride büyük :)

• Dealextremeden X2000 marka zumlu fener aldım.Eğer 10$ a gücü yasamak istiyorsanız hemen alın.Kim görse hayran kalıyor.18650tip tek pille çalışıyor.1 sokak öteyi aydınlatıyor.Bisiklette kullandım.insanlar şaşkınlıkla bakıyorlar.Herhalde bu ufacık şeyden bu ışık nasıl çıkıyor diye şaşırıyorlardır.Ayrıca aynı modelin 3 ince kalem pilli modeli de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonyali61

quote:

Orijinalden alıntı: elmasdag

quote:

quote:

selam

tahminime göre 3,7 voltluk pil diye bahsettiğin 14500 pil olması lazım , dx de mevcut yedeklerseniz sorun olmaz ,, ayrıca fenere kötü işe yaramaz diyen yok sorun o fenerin pahalı olması ederinin 6-7 katına yakın fiyata satılması

Pil için teşekkürler. Fenere işe yaramaz diyen arkadaş bir önceki sayfada Opetten aldığı fenerden farkı yok deyip ben kandım siz kanmayın diyen arkadaş. Dediklerinin gerçekle hiç alakası yok. Zaten eleştirisi de forumda ilk ve tek mesajı. Ben art niyet sezdim açıkçası. Yorum sizlerin..

• Elimden bir çok fener geçti. Orjinal Cree q3 led ile kıyasladığımda ondan daha çok ışık verdiğini söyleyebilirim.

Pil sattığımdan genelde bana her türlü fenerin pillerini değiştirmek için gelirler. Gelmişken fenerleri kurcalamadan, test etmeden de bırakmam :)

Fiyatına göre iyi bir fener. Sadece şarj aleti ve pilinin fiyatı 30 liraya yakın zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanturgut

Elimden bir çok fener geçti. Orjinal Cree q3 led ile kıyasladığımda ondan daha çok ışık verdiğini söyleyebilirim.

Pil sattığımdan genelde bana her türlü fenerin pillerini değiştirmek için gelirler. Gelmişken fenerleri kurcalamadan, test etmeden de bırakmam :)

Fiyatına göre iyi bir fener. Sadece şarj aleti ve pilinin fiyatı 30 liraya yakın zaten.

şarj cihazı ve pil ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    aliexpreste 2 şer dolardan 4 usd o da 7-8 tl
  • quote:

quote:

Elimden bir çok fener geçti. Orjinal Cree q3 led ile kıyasladığımda ondan daha çok ışık verdiğini söyleyebilirim.

Bilmiyorum ben ordan da fener getirttim. Bu fenere yaklaşamaz bile.

Trustfire fabrikasının resmi Aliexpress Store'undan aldım. Q5 Led diye söyledikleri fener, benim elimdeki q3 ledlerden bile az aydınlatması var.

Dediğiniz şarj aleti ve pile de güvenmiyorum bu yüzden.

• quote:

quote:

quote:

Bilmiyorum ben ordan da fener getirttim. Bu fenere yaklaşamaz bile.

Trustfire fabrikasının resmi Aliexpress Store'undan aldım. Q5 Led diye söyledikleri fener, benim elimdeki q3 ledlerden bile az aydınlatması var.

Dediğiniz şarj aleti ve pile de güvenmiyorum bu yüzden.

fenerlerin verdiği ışıklar; fenerin ledi , reflektörü , kasası na göre farklılık gösterir , 250 lumen q5 ledi bulunan bir fenerim var buna 450 lumen t6 led satın aldım dx den , led geldikten sonra taktım fakat 250 lumen kadar da ışık vermedi , kafa çapı yaklaşık 20 mm daha geniş bir fenerim vardı ona taktım verdiği ışığa gerçekten inanamadım 1000 lumen ile yanyana koyduğumda arada nerdeyese fark yok gibiydi ; sizin trustfire ye gelince elimde küçük bir fener var 14500 pilli 200 lumen , yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum , kullanıyorum derken çocukların elinde geziyo :) toplam 4 adet pili var 2 si ultrafire 2 si trust fire hala ne pillerde ne de fenerde bir problem yok ,,,, bu fenerlerin ledi tamamen çin malı zaten bu ledleri çinden başka üreten ülke yokkk... onun için bu birileri fenerlere çin taklidi demiş evet haklılar çinliler kendi kendilerini taklit etmişler ...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.