Şimdi Ara

TELEDÜNYA'dan kurtulmak güzel şey,zamları hayırlı olsun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
4.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teledünyadaki son zammaı görünce,anında sözleşmemi iptal ettim,verdikleri çöp kanallar ben çöp diyorum çunki izlenecek hiç bir doğru dürüst kanal yok.

Sinema paketinede saf gibi üye olmuştum nerde rezil filmler varsa,milletin gözüne sokar gibi berbat filmleri maharetmişcesine 2 sene malesef aidat ödedim.

Bu zamlar Teledünyaya hayırlı olsun ama böyle geri kafalı zihniyetle Avrupayı görmezden gelen ama Avrupa Birliğinin kapısında yatan zihniyetin saçma sapan yayın anlayışıyla ancak bu kadar sabredebiliyor insan.

%80 haber kanalı,Ulusal kanallar durumları zaten ortada 1 tane ATV Hd var ve TRT HD,bunun adıda üst paket oluyor,evet Teledünya yönetimi sanıyorum benim gibi bir çok müşterisine bu zamlardan sonra Güle Güle diyecek,Vatandaşta elbette sevinecek.

Teledünya+Sinema paketi+2 HD kutu,1 Tanede SD kutu yani 3 adet teneke çöp oldu,çunki 2 aboneliğim var,paramda havaya uçtu,hd kutuları Teledünyaya hediye edecektim çunki zavallıların elinde HD kutu dahi yoktu,utanmadanda aylarca HD kutu gelecek diye oyalayıp para aldılar.

Kablo tvye aldıkları yasal haraç ben buna haraç diyorum,rezil 25 senedir aynı kanallarla milleti aptal yerine koydular şimdide utanmadan 9 lira hizmet bedeli alacaklarmış,hangi hizmetin bedeli orasını anlamak cidden zor.

Kablo tv ve Teledünyadan kalan kablolar ve 3 adet sözüm ona hd ve sd kutu,yaklaşık 250 lira çöp oldu gitti.

Teledünya Genel Müdürünü tebrik ediyorum,bu süper hizmet için Devlet bu adama kaç bin lira maaş ödüyordur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 28 Aralık 2011; 1:57:24 >

• Dediklerine tamamen katılıyorum....
    Sakallarının verdigi hizmet anca bu olur....

• çok güzel konuşmussun bende en kısa zamanda d-smartta geçmeyi düşünüyorum.internet hala 1mb hıza bak,teledünyada natgeo dan başka kanal yok discovery çıkardılar tekrar geri getirdiler yüzde 30 zamı dayadılar bundan sonra yeni kanalda gelmez çünkü üst paket çıkardıllar hd kanal yok denilecek kadar az.
  • bende dsmarttan gectım .....ancak 12 lıraya verılen hızmet bence gayet yeterli dsmartta bu paralara nasıl bır paket alınırkı ıyı bır paket nereden baksanız 25-30 tl artık gercekten kotu havada uyduda sıkıntı oluyor bılemıyorum tabı herkesın zevkı farklı bu arada dsmartta discovery kanalları HD o açıdan ıyı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur106

bende dsmarttan gectım .....ancak 12 lıraya verılen hızmet bence gayet yeterli dsmartta bu paralara nasıl bır paket alınırkı ıyı bır paket nereden baksanız 25-30 tl artık gercekten kotu havada uyduda sıkıntı oluyor bılemıyorum tabı herkesın zevkı farklı bu arada dsmartta discovery kanalları HD o açıdan ıyı

Pahalı olması sorun değil,ne kadar rezil işe yaramaz kanal varsa bunu hizmet diye satmaları,zoruma gitti,

HD kutu alabilmek için abuk subuk aldığım cevaplar sözüm ona müşteri hizmetleri çalışanları ile yaşadığım diyalogları yazmakla bitmez,havadan maaş almanın en güzel yolu Teledünyada işe girmek.

Türkiyede ucuz diyorsunuz tamamda,3 tane Tekelci firma Tüm Türkiyeyi eline almış,kısaca esir etmil,istedikleri fiyatları uyguluyorlar,taahütnamelerin satıcı adına en ufak yaptırımı yok,taahütnameler tamamen Vatandaşı sanki mağdur etmek amaçlı,kafalarına göre zam kafalarına göre kanal ekle çıkart.

Şuan Teledünya yada başka bir Türk platformuna geçmem,yurt dışı kart hizmeti veren firmalara bakıyorum,Polonya ve İngilterede hd yayın yapan platformlar var,kartları Türkiyede geçerliymiş.

Sky süper güzel ama fiyat olarak biraz pahalı,şimdilik araştırıyorum.

Dersenizki tv izlemiyormusun,normal çanakla zaten yüzlerce kanal izleme olanağım var,üstelikte bedava,varsın şimdilik hd kanalda olmasın,zaten sevdiğim belgeselleri yada dizileri,torrent sitesinden hd olarak indirip reklamsız keyifle izliyorum.

Teledünyada zaten izlediğim sadece belgesellerdi,verdikleri hd kanallar olmasada olur,BBC haric üzüldüğüm BBC hd oldu.

Atv yada TRT hd palavradan kanallar bana göre,ne kaliteli program var nede dizi,nat geo hd kanalları vardı,tekrardan ibaret,dediğim gibi torrent sitesinden reklamsız ve gerçek hd rip olarak indirip izliyorum hemde arşivim oluyor.

Kısaca param cebinde kalıyor,üzüldüğüm ise senelerce Teledünyaya ödediğim paralar,hd sd kutuların parası,saçma sapan sinema kanallarına verdiğim paralar,çöp oldu gitti malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 28 Aralık 2011; 17:24:37 >

• çin tv
    arap tv
    kore tv
    bolca belli gurupların kanalları..
    Eskiden Tele dünyaya iltifat yağardı.. Yazık bu düştüğü duruma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: g_boz

çin tv
    arap tv
    kore tv
    bolca belli gurupların kanalları..
    Eskiden Tele dünyaya iltifat yağardı.. Yazık bu düştüğü duruma..

Diğer Platformlarda aynı,nerdeyse DigiTurk yada Dsmart ve Teledünya %98 aynı kanallar,kısaca adamlar en az hizmetle en fazla parayı kazanamanın derdinde.

Dünyada buna Tekelcilik deniyor ama Ülkemizde ne hikmetse adı serbest rekabet oluveriyor,80 Milyonluk bir Ülkede nasıl 3 tane yayıncı kuruluş oluyor,bunuda zaten herkes az çok biliyor.

Özetlersem Türkiyedeki 4 Platform Teledünya,Ttnet,DigiTurk,Dsmart Türkiyede ,istedikleri gibi fiyat yükseltme hakkına sahipler,yani Vatandaş kukla yapacağı hiç birşey yok,çunki seçeneği yok,iş böyle oluncada en ucuz kanalları alıp hizmet diye satıyorlar.

Dört kuruluşada bakın %99 aynı mantığı görürsünüz,Avrupa Birliği diye utanmasalar Avrupa Birliğinin kapısında yatacaklar ama ne hikmetse Avrupanın kaliteli kanalları yok,aslında Avrupa Birliğine girsek eminim bu 4 firmada 3 aya kalmaz batarlar,sebebi net rekabet edecek ne teknolojileri nede bilgileri var.

Avrupa Birliğine girmiş bir Türkiye Düşünün SKy tek başına bu dört firmamızın batmasına yeterli olacaktır,verdikleri kanallar ve kalite o kadar yüksekki bizim şuanki firmalarmız inanın,rekabeti bırakın 3 ayda ellerinde abone kalmaz.

Şimdilik ne kazansak kardır deyip,milyon liraları ceplerine koyuyorlar,hizmetmi zaten herşey ortada fazla anlatmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Teledünyadaki son zammaı görünce,anında sözleşmemi iptal ettim,verdikleri çöp kanallar ben çöp diyorum çunki izlenecek hiç bir doğru dürüst kanal yok.

Sinema paketinede saf gibi üye olmuştum nerde rezil filmler varsa,milletin gözüne sokar gibi berbat filmleri maharetmişcesine 2 sene malesef aidat ödedim.

Bu zamlar Teledünyaya hayırlı olsun ama böyle geri kafalı zihniyetle Avrupayı görmezden gelen ama Avrupa Birliğinin kapısında yatan zihniyetin saçma sapan yayın anlayışıyla ancak bu kadar sabredebiliyor insan.

%80 haber kanalı,Ulusal kanallar durumları zaten ortada 1 tane ATV Hd var ve TRT HD,bunun adıda üst paket oluyor,evet Teledünya yönetimi sanıyorum benim gibi bir çok müşterisine bu zamlardan sonra Güle Güle diyecek,Vatandaşta elbette sevinecek.

Teledünya+Sinema paketi+2 HD kutu,1 Tanede SD kutu yani 3 adet teneke çöp oldu,çunki 2 aboneliğim var,paramda havaya uçtu,hd kutuları Teledünyaya hediye edecektim çunki zavallıların elinde HD kutu dahi yoktu,utanmadanda aylarca HD kutu gelecek diye oyalayıp para aldılar.

Kablo tvye aldıkları yasal haraç ben buna haraç diyorum,rezil 25 senedir aynı kanallarla milleti aptal yerine koydular şimdide utanmadan 9 lira hizmet bedeli alacaklarmış,hangi hizmetin bedeli orasını anlamak cidden zor.

Kablo tv ve Teledünyadan kalan kablolar ve 3 adet sözüm ona hd ve sd kutu,yaklaşık 250 lira çöp oldu gitti.

Teledünya Genel Müdürünü tebrik ediyorum,bu süper hizmet için Devlet bu adama kaç bin lira maaş ödüyordur acaba?

tebrikler..
    bende bu durumdan cok şikayetçiyim bir sorum olucak

2010 09 03 tarihli 2 yıl sozlesmeli aldık bizde

sozlesme iptalinde bütün miktari odememizmi gerekiyor ? bi an once bu illetten kurtulmak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: besimbicer

quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Teledünyadaki son zammaı görünce,anında sözleşmemi iptal ettim,verdikleri çöp kanallar ben çöp diyorum çunki izlenecek hiç bir doğru dürüst kanal yok.

tebrikler..
    bende bu durumdan cok şikayetçiyim bir sorum olucak

2010 09 03 tarihli 2 yıl sozlesmeli aldık bizde

sozlesme iptalinde bütün miktari odememizmi gerekiyor ? bi an once bu illetten kurtulmak gerek

Benim sözleşmem bitmişti full paket üyeliğim vardı,şubelerine gittiğimde önce borc durumuna baktılar sonra iptal oldu ardından kutuyu geri istediler,elbetteki durumu anlattım tek fatura üzerinden peşin aldığım kutuyu iade istemeleri komikti zaten sonradan kutuyu istemediler.

Sözleşme bitmeden iptal ederseniz haklı olarak,hem kutuyu iade edeceksiniz hemde taahütnamede yazan sözlemeye uymak mecburiyetindesiniz,kutuyu para ile aldıysanız sorun olmaz çunki ben taksite girmek istemediğimden tek çekimde almıştım sonrada faturada extra olarak fiyatlandırıldı.

Sözleşme iptalinde kalan ayların parasını istiyorlar bana öyle söylendi elbetteki aldığınız kutuyu ve kartıda götrümek zorundasınız,buna birşey deiyemem haklılar.

Şuan zaten tv izlemiyordum bazıları izlemiyorum der ama dizileri full takip ederler benim izlediğim sinema kanallarıydı ve belgeseller,ama sırf bunlar için hey ay 21 lira ödemekte açıkcası işime gelmedi.

Arap,Çin kore v.s haber kanallarına sadece nedir diye bakmışımdır,bu kanallar zaten diğer platformlardada var yani aslına bakarsak Teledünyaya özgü birşey değil,alternatif kanallar işte hepsi bu.

Şimdi Disocvery kanalları gelmiş sanıyorum ama paralı yani extra sözleşme ile izlenebiliyorlar kısaca +para HD olmayan kanalların nesine + para istenir orasıda ilginc gerçekten.

Teledünya bu hizmet anlayışı ile ne kadar ayakta kalır bilemem ama diğer platformlarla bu kalite ve kanallarla yarışması olanaksız,sözleşmesi dolan ya dsmart yada digitıurke geçiyor artık aradaki fiyat farkıda ortadan kalktı gibi birşey.

• Analog kablo tv'yi de 9 TL'ye çıkardılar. Görüntü kalitesi berbat. Uydu sistemim olduğu için analog kablo tv yayınına
    ihtiyaç duymadım. Zaten internet erişimi için abone olmuştum. 36 TL yerine 38 TL ödeyeceğim.

Merak ediyorum, sadece analog kablo tv yayınını izlemek için üye olan var mı? Sanmıyorum... Herkes benim gibi internet
    erişimi için üye olmak zorunda kalıyor.

Firma isterse, izlenilmeyen analog kablo tv hizmetini, internetin yanında promosyon olarak bile verebilir. Ama
    vermiyorlar. İnternet erişimine gizli zammı kablo tv üzerinden yapıyorlar. Zamanında internet bağlatana, analog kablo tv
    hizmetini 1 TL'ye veriyorlardı.

Kısaca; tüketiciyi söğüşleme devam.
  • Analog tv nin bir avantajı kalmadı zaten. Ancak tüplü televizyonlarda güzel görüntü veriyor zaten ve bölge bölge kalite değişyor. Mesela konyada ben evdeki kabloları hattı yeniledim 106 sony bravia da analog bile çok güzel gösteriyor ama benim evimde eskişehirde yep yeni kablolar olmasına rağmen 22" lcd de soluk berbat bir görüntü var.

büyük heves dijitale geçtim ama HD kanalları dışında çokta aman aman bir fark göremedim. Ya LCD panel yapısıda çok farkediyor ya da bizim ülkedeki yayın yapan kuruluşlar halen teknolojisini geliştiremedi gitti. MEsela TV8 çamur gibi görüntü sunarken(1mp fotoyu 3'e çıkartmış gibi) SD de Fox 'da Sd olmasına rağmen görüntü cam gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Analog tv nin bir avantajı kalmadı zaten. Ancak tüplü televizyonlarda güzel görüntü veriyor zaten ve bölge bölge kalite değişyor. Mesela konyada ben evdeki kabloları hattı yeniledim 106 sony bravia da analog bile çok güzel gösteriyor ama benim evimde eskişehirde yep yeni kablolar olmasına rağmen 22" lcd de soluk berbat bir görüntü var.

büyük heves dijitale geçtim ama HD kanalları dışında çokta aman aman bir fark göremedim. Ya LCD panel yapısıda çok farkediyor ya da bizim ülkedeki yayın yapan kuruluşlar halen teknolojisini geliştiremedi gitti. MEsela TV8 çamur gibi görüntü sunarken(1mp fotoyu 3'e çıkartmış gibi) SD de Fox 'da Sd olmasına rağmen görüntü cam gibi.

Teledünya hakkını yemek istemem,İstanbul Şişlideyin,128 kanalın abartısız çoğu hd kalitesine yakındı,gerçi kabloyu ben kendim döşetmiştim,yurt dışından bir arkadaşıma getirttim dediğiniz gibi üst kat komşum şikayet ederdi kötü gösteriyor diye kablonun önemi çok büyük.

Servis çağırıp gümüş alaşımlı uçla bağlantı yaptırabilirsiniz normal uçlar sinyali tam iletemiyor malesef,daire girişindede minik bir sinyal güçlendirici bağlıydı evin için gelen bölüm malum kabloyu ek yapıyorlar,fazla bir masraf olmaz isterseniz deneyin.

Gerçi tvnizin markasını bilmiyorum ama bir çok Lcd SD yayında başarısızdır buda önemli faktörlerden,Teledünyaya gelince ne diyebilim bu son zamlardan sonra müşterisi kalırmı bekleyip göreceğiz.digitürk,dsmart fiyat olarak nerdeyse aynılar,şuan almaya kalksam Teledünya indirim dahi yapsa şahsen tekrar almam,her ay 21 lira verdim son zamlardan sonra kaç lira olurdu bilemem ama Full paket 30 lirayı geçerdi sanırım.

• Hocam bende işte uydu platformları pahalıya gelecek diye almıyayım dedim teledünyaya geçtim ayda 20 liraya üst paket alıyorum. Hd kanallar çok güzel gözlerimi alamıyorum SD kanallarda eh işte diyebilirim.

Çok fazla gereksiz kanal var yalnız bazen moralim bozuluyor yahu bunlara niye para veriyorum diye. Şöyle her kanalı kendimiz seçebilsek standart olmasa çok daha güzel olur. Sayıya göre fiyat belirlense mesela 50 kanala kadar 9 lira olsun daha fazla isteyen daha fazla kanal alsın gibi.

aklım hep uyduda kaldı ama sanırım onlarda da izlemiyeceğim bana hiç hitap etmeyen gereksiz kanallar mevcut olacak. Çift lmb ve uydu alıcısı almadan salonda kablo tv kalsın bende odama uydu alayım desem nerden baksan dsmart ya da digiturk 'e ayda 10 15 lira vereceğim birde kablo tv ye ayda 10 lira yine pahalıya gelecek. Hadi içeriside kaliteli olsun desem uydu sisteminden çift alıcam yine pahalı.

Aslında en güzel çözüm dreambox ama şöyle kendi evimize bi taşınalımda hayırlısıyla Allah bi ev nasib etsin LCD mi dreambox 'ımı falan kuracam salona

Kafam çok bozarsa iptal ettiririm teledünyayıda çokta tın satarım kutuyuda yarı fiyatından biraz yükseğe 120 130 a falan kar kardır hem birisi teledünyanın kazağından kurtulmuş olur hemde benim elimde patlamamış olur

bu arada yeni yazılım güncellemesi ile tv 8 kaydedilemezoldu usb ye sabah kayıt yapılan kanal şimdi " bu kanal kayıda izin vermiyor " diyor. Sürekli güncel olması da biraz sıkıntı ya isteyen güncellemeli bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 7 Ocak 2012; 2:13:22 >

• quote:

Hocam bende işte uydu platformları pahalıya gelecek diye almıyayım dedim teledünyaya geçtim ayda 20 liraya üst paket alıyorum. Hd kanallar çok güzel gözlerimi alamıyorum SD kanallarda eh işte diyebilirim.

Çok fazla gereksiz kanal var yalnız bazen moralim bozuluyor yahu bunlara niye para veriyorum diye. Şöyle her kanalı kendimiz seçebilsek standart olmasa çok daha güzel olur. Sayıya göre fiyat belirlense mesela 50 kanala kadar 9 lira olsun daha fazla isteyen daha fazla kanal alsın gibi.

aklım hep uyduda kaldı ama sanırım onlarda da izlemiyeceğim bana hiç hitap etmeyen gereksiz kanallar mevcut olacak. Çift lmb ve uydu alıcısı almadan salonda kablo tv kalsın bende odama uydu alayım desem nerden baksan dsmart ya da digiturk 'e ayda 10 15 lira vereceğim birde kablo tv ye ayda 10 lira yine pahalıya gelecek. Hadi içeriside kaliteli olsun desem uydu sisteminden çift alıcam yine pahalı.

Aslında en güzel çözüm dreambox ama şöyle kendi evimize bi taşınalımda hayırlısıyla Allah bi ev nasib etsin LCD mi dreambox 'ımı falan kuracam salona

Kafam çok bozarsa iptal ettiririm teledünyayıda çokta tın satarım kutuyuda yarı fiyatından biraz yükseğe 120 130 a falan kar kardır hem birisi teledünyanın kazağından kurtulmuş olur hemde benim elimde patlamamış olur

bu arada yeni yazılım güncellemesi ile tv 8 kaydedilemezoldu usb ye sabah kayıt yapılan kanal şimdi " bu kanal kayıda izin vermiyor " diyor. Sürekli güncel olması da biraz sıkıntı ya isteyen güncellemeli bence

Ben şanslıyım açıkcası iptal ettirmeden inan 1 ay alternatifleri düşündüm,en sonunda her ay 21 lira senede 240 lira 24 ay taahütlü düşünsem kutuyıda eklersek 600 lira civarına geliyordu,ben Teledünyadan zengin değilim.

Şuan inan normal tv izliyorum gerçi tv ile pek alakam yoktu,torrentten film yada belgeselleri zaten 1080p olarak indirip keyifle izliyorum,TRT Hd zaten ücretsiz maç desen var hemde hiç b,ir özel kanalda olmadığı kadar kaliteli ve detaylı,Discovery bölümlerinide TRTHD yayınlayacak,daha ne yapıyım Teledünyayı kapattım.

Şimdi niyetim,yurt dışından yasal bir kart aboneliği almak henüz araştırıyorum,Polonya var yaklaşık 30 kadar HD kanal,Türkiye kart satışı varmış ama henüz cevap gelmedi,SKY ekonomik paketi var olmassa onu alıcam ayda 12 euro gibi bir fiyat 30a yakın hd kanal var,tek sorun Türkçe yayın bulmak zor.

Server işi kolay istesem bugün alırım Almanyadan Türkiyedende almam çunki burdaki serverler problemli,1 kartı 50 kişiye satıyorlar yasal olmamasıda almama sebeblerimden bir tanesi,gerçi maç falan izlediğim yok,bazen TRT HD Hamburg maçına denk gelirsem izliyorum onun haricinde izlemem.

Türkiye liginde kim ilk 3te desen inan bilmiyorum,bana sadece sinema kanalları ve belgeseller lazım diğerlerini zaten izlemiyorum izlememde,saçma dizilere zaman harcamaya değmez.

Şuan için Torrent HD yayınlar açıkcası fazla tv aratmıyor,nerdeyse tüm diziler hemde hd olarak torrent sitelerinde var,ben izlediğim 2-3 yabancı dizi var onlarıda torrentten zaten indirip izliyorum.

• Bende sırf belgesel için aldım zaten hocam netten pek belgesel indirmiyordum takip ettiğim dizileri indiriyorumda belgesel indirmedim hiç şimdiye kadar. Maç desen hiç aram yoktur daha ofsaytı bu yaşımda yeni öğrendim

Tüm kanallar Hd olsa keşke , yani sene olmuş 2012 dünyanın sonu gelecek :) hala Sd yayında çakılı kaldık. Okadar yeni uydu fırlattık adam gibi beleşe çıkmadı daha HD kanallar (kanal d star vs... ) ATV de satılıyormuş büyük ihtimal onuda kaldırırlar gibime geliyorlar teledünyadan.

Benim hevesim kaliteli görüntü almak yav. İndirmektende bıktım açıkcası. Hadi dizi film neysede normal tv yayınlarını ya da belgesellerini şöyle koltuğuma uzanıp Hd kalitesinde izlemek istiyorum yahu. Ama yok nedense bu ülke bir 50 60 sene daha HD yayın göremez gibime geliyor. Bu tekelleşme ve milleti soyma işi bitmedikçe ya da adam gibi rekabet kanunları ve kurallar olmadıkça her kanal içi ayro bir platform almaya mecbur edilecek insanlar. Sonra da niye korsancı bu millet diyorlar. Böyle bir piyasada en mantıklısı dreambox alıp server kiralamak oluyor :/

• zaten digiturk maç platformu. teledünya maç platformunu değil. history de gelse belgesel açısından iyi bir platform olacak. hocam hd konusunda size katılıyorum. keşke tv kanalları da benim platformumda bulunsun derdinde olmasa kanalların hd versiyonları bütün platfrmlarda olsa.
  • quote:

Bende sırf belgesel için aldım zaten hocam netten pek belgesel indirmiyordum takip ettiğim dizileri indiriyorumda belgesel indirmedim hiç şimdiye kadar. Maç desen hiç aram yoktur daha ofsaytı bu yaşımda yeni öğrendim

Tüm kanallar Hd olsa keşke , yani sene olmuş 2012 dünyanın sonu gelecek :) hala Sd yayında çakılı kaldık. Okadar yeni uydu fırlattık adam gibi beleşe çıkmadı daha HD kanallar (kanal d star vs... ) ATV de satılıyormuş büyük ihtimal onuda kaldırırlar gibime geliyorlar teledünyadan.

Benim hevesim kaliteli görüntü almak yav. İndirmektende bıktım açıkcası. Hadi dizi film neysede normal tv yayınlarını ya da belgesellerini şöyle koltuğuma uzanıp Hd kalitesinde izlemek istiyorum yahu. Ama yok nedense bu ülke bir 50 60 sene daha HD yayın göremez gibime geliyor. Bu tekelleşme ve milleti soyma işi bitmedikçe ya da adam gibi rekabet kanunları ve kurallar olmadıkça her kanal içi ayro bir platform almaya mecbur edilecek insanlar. Sonra da niye korsancı bu millet diyorlar. Böyle bir piyasada en mantıklısı dreambox alıp server kiralamak oluyor :/

Ne var biliyormusun,geri kalmış Ülkelerdeki kolay para kazanma sendromu,tuaf bir yorum oldu ama galiba doğrusu bu benim için.

Türkiyede ne oluyor tv kanallarına bakın reklam gelirleri milyonlarca lira peki yayın kaliteleri nedir bana göre ''0'' Sıfır yani sırf para kazanmak amaçlı,isteseler hepsi HD yayına geçerler ama yatırım yapmak işlerine gelmiyor.

ATV,STAR,TRT,KANAL D HD yayındalar peki kim izliyor? Sadece parası olanlar ama parayıda normal parasız halktan kazanıyorlar milyon liralık reklam kuşaklarıyla,ama berbat yayını izleyen parasız insanlara borclu bu durumu.

80 Milyonluk Ülkede nasıl 4 tane yayıncı firma oluyor burasu inanılmaz tuaf geliyor bana 4 tane olması değil 4 platformunda nerdeyse aynı kanallarla istedikleri fiyatları insanlara satmaları.

Teledünya düşmanı falan değilim ama cidden ayıp,Devlet malının bu hale gelmesi çok düşündürücü,düşünsenize TürkSat üzerinden siz kanalları nerdeyse tüm dünyaya taşıyorsunuz ama kendi kurumunuz Teledünya halen ıvır zıvır kanallarla müşteri bulmaya çalışıyor,üstekilte rekabet dahi edemeyek becerik halde,diğer firmaların altında eziliyor.

Bugün digiturk reklamı gördüm 1 sene full paket 11 liradan,Teledünya ne yapacak acaba bu kalitedeki kanallarıyla eminim 2012 abone sayıları ^3/1 oranında azalır,bu kanallarla bu fiyatla rekabet etmesi hayalcilikten öteye gidemez.

AVT'ye mahkumsun,Stara mahkumsun,kısaca TRT haric her kanala mahkum hale gelmişsin,birde zam yapıyorsun,ne diyebilirim bir firmayı batrmak için en güzel yöntemi Teledünya yönetimi bulmuş.

• Vallaha güzel yazmışın hocam. Bir seminerde Turksat genel müdürü mü ne gelmişti platformu öve öve bitiremiyordu. Peki dedim söz alıp niye insanlara eziyet çektirir gibi kablo yayından tek tek kanalları çıkarttınız ? Peki neden devlet kurumu olarak bu HD yayınlarının her bir platforma tekelleşmesine karşı çıkmıyorsunuz, bu kanalların kendi uyduları mı var da kafalarına göre anlaşma yapıyorlar, hiçbir şekilde rekabet kurulu falan bunlara karışmıyor mu dedim. En sonra bu kablo Tv den kanalları kaldırıyorsunuz madem dijitale taşıyorsunuz niye kablo tv yayının fiyatı düşmüyor ve neden dijital platformda kanal seçimine izin veirlmiyor izlemiyeceğim dandik kanallara niye para veriyorum ben dedim...

İlk sorumu cevaplamıştı gerisini cevaplayamadı. Onun cevabıda Teledünyaya insanları çekebilmek için mecbur bunu yaptık ticarette bunu yapmak gerekiyor malesef dedi. Hd yayın içinde işte kanalların alt yapı kurması çok zorda , uyduda yer bulmak zorda falan filan anlattıda durdu. Ama bu sorumdan öncede Turksatın yeni HD yayın sağlayan uydusunu övüyordu.

Yani ne yaptıklarını pek bilmeyen bir acemi firma gibiler.

Bu arada next cihaz hiç hoşuma gitmedi. Diski bozup duruyor hep NTFS desteği var diyor ama harici HDD takınca içini görmesine rağmen ATV HD yi kaydetmiyor başka kanalı kaydediyor usb bellek takıyorum 2Gb lık ozaman ATV HD yi kaydediyor falan.

Ne saçma şeyler oluyor çözemedim gitti :S Goldmaster falan verselerdi keşke.

• Bu arada next ile kaydedilern kanallardan sadece discovery PC den izlenebiliyor diğer denediğim hiç bir kanal (ts uzantılı) Pc de açılmıyor. Hep bozuk video parçası diyor, merkezden şifreli olarak kaydediliyor herhalde. Ne saçma şeydir anlamadım. Kadedecek adam zaten niye bölye cihaz alsın kuruyor PC sine sistemi mis gibi çekimini yapıyor:D

Bazen diyorum keşke sözleşmeli next yerine ikinci el pc ye bağlanan harici cihazlardan mı alsaydım. Dh de biri satıyordu ikincel bölümünde.
  • Genel müdür böyle söylüyorsa vay halimize. İnsanları teledünya ya çekmeye çalıştıkları gibi, üst paket alsınlar diye bazı kanalları üst pakete taşımaya başlarlar yakında. Kendi ağzıyla söylemiş zaten. Uydu sahibi bir kurumdan çok daha iyi hizmet beklenir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.