Şimdi Ara

Free Ticket Outta Elo Hell - Vayne Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Free Ticket Outta Elo Hell - Vayne Rehberi

merhabalar arkadaşlar . 2-3 aydır mainim olan vayne le bayağı bir oynadım ve yardımım dokunsun istedim ve donanımhaber halkı için bir build hazırladım. Bu forumda fazla gormedim ama çoğu kişi elohellden yakınıyor.eğer iyi oldugunuzu düşünüyorsanız ve elohell den cıkamıyorsanız işte sizin için yapmış olduğum vayne buildi. ad carry oynayarak çok kötü olmadıkça bi takımı sırtlamak zor olmasa gerek

vayne stealth ı olan oyundaki en iyi chaser lardan biri olan bir karakterdir. herkez graves graves diye yakınıyor ama bence vayne bu oyunda #1 ı hakeden bir champion . cok uzatmadan builde geçeyim

Summoner spells lerimiz
    /

Neden cleanse ? . doğal olarak ad carry siniz ve rakip azıcık oyundan anlıyorsa ilk focusları siz olacaktır . amumu - rammus gibi jungler lar olduğunda bu durum çekilmez hale geliyor. exhaust bence kullanışsız bir spell. ad carry zaten yuksek damage e sahip olan bi rol . doğal olarak ofansif spell e gerek kalmıyor

evet oyuna başlıyoruz . supportumuza bakıyoruz yanımızda eğer leona - janna - blitzcrank gibi heal ı olmayan bir support varsa
    + 3 tane
    alıyoruz ve lane imize gidiyoruz

yanımızda soraka - taric - kayle - sona - alistar gibi heal ı olan bi supportumuz varsa klasik olarak
    alıp lane imize gidiyoruz

Lanedeki amacımız 2000 gold a kadar farmlayıp geri dönmek. kesinlikle riske atmayın kendinizi .ancak çok zor durumda kalırasnız geri dönün ve bir 350 ye bot alın. vayne early gamede en kötü carrylerden birisi . rakip hata yapmadıkça veya rakibin supportu healsızsa pokelamaya bile bakmayın sadece amacınız farmı almak olsun . pokelarsanız doğal olarak supportları onları heallıcaktır ve vurmuş olduğunuz damage boşa gidecektir. olan tek şey farmınıza olacaktır. eğer rakip çok pushluyorsa jungle ınızdan yardım isteyin. eğer kill'i alırsanız artık rakibiniz doğal olarak psikolojik baskı altında kalıp dikkatli ve geriden oynamaya başlıyacaktır. çok çok daha avantajlı haldeyiz

2000 gold aldıktan sonra base e dönüyoruz ve
    ve 1. botu alıyoruz . eğer zaten botla başladıysanız bir dorans blade alın veya botunuzu
    tamamlayın

evet mid game e doğru gelmiş bulunmaktayız artık rakip carry de büyük ihtimalle bf sword yok ve doğal olarak sizden çok daha geride burada çok açgözlü olmadan kill için rakibe baskı yapmaya çalışın. muhtemelen hata yapıcaklardır. eğer lanede köşelerde bulunan otlarda takılıyorlarsa bu şansı kaçırmayın . e ile duvara çarptırın stunlayın ve mümkünse kill alın.

bundan sonra alıcağımız goldları tahmin etmek zor olcaktır . amacımız şu anda
    almak. black cleaver vayne in ekmeğidir tereyağıdır. bunu aldıktan sonra artık işler dahada kolaylaşacak . kaba bir hesap yaparsak yaklaşık 16 masterieslerden 10 runelardan ve 45 de blackcleaverdan gelen 70 armor penetration yabana atılır bi rakam deil

black cleaverdan sonra
    alıyoruz burdaki amaç lifesteal eksiğini kapatmak . cleaverdan hemen sonra
    /
    ve bunları
    tamamlıyoruz

phantom dancerdan sonra bir
    daha alıyoruz ve bunu
    a tamamlıyoruz

bloodthirster ı aldıktan sonra takımınızdan biraz müsade isteyip bi köşede passivini stackleyin. 40 stacke e ulaştığı zaman artık vayne artık durdurulamaz bi hale geliyor

artık zaten bu evreden sonra büyük ihtimalle oyun bitmiş olacaktır eğer bitmediyse
    alıyoruz . alması biraz uzun sürebilir çünkü çok pahalı bir item en azından
    parçasını aldıktan sonra kolay hale geliyor

en son slotumuza dorans blade i satarak
    alıyoruz

evet buildimiz bitti bu builde vayne in bi carryi öldürmesi yaklaşık 4-5 attack veya bir tankı eritmesi W skill i ve attack speed sayesinde diğer carry lerden daha kolay hale geliyor

* Teamfightlarda ne yapmalı . öncelikle kesinlikle geride kalın teamfight ı başlatmak için takım arkadaşlarınızı bruiserlar veya tankları bekleyin teamfight başladıktan sonra carry i veya ap yi focuslayın . burda eğer takımınzdan ilerde durursanız doğal olarak size döneceklerdir ve burası artık size kalmış birşey . ölmeden öldüreceksiniz

Masteriesler e gelince klasik ad carry masteries'ini kullanıyorum 21-9-0

Runelar için

9xFlat attack damage Marks
    9xArmor seals
    9xMagic resistance glyphs
    3xarmor penetration Quintessances

Skill sıralaması

Q ile başlayın Ardından W'ya verin 3. levelda E ye verin

bundan sonraki amaç W fullemek. Q yu ilk fulleyenler oluyor bence verilen True damage Q nun bonus damage indan daha önemli . En son olarak E yi fulleyin

iyi oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scalentorn -- 28 Aralık 2011; 16:15:17 >

• Güzel build emeğine sağlık,
    Bazı durumlarda ilk Bloodthirster çıkmak ve 40+ stacklemek daha avantajlı olabiliyor,yada bazı durumlarda trinitye çıkmak,hatta hatta phantom yerine yanlızca zealde bırakıp builde devam etmek gibi..Diğer arkadaşlar aklınızdan çıkarmayın bunları ve duruma veya karşıya göre item dizin,her zaman sabit gitmeyin

Ek olarak supportda heal yoksa hem size hem takıma katkısı olacağı için Stark's Fervor almasını isteyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 28 Aralık 2011; 16:22:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Güzel build emeğine sağlık,
    Bazı durumlarda ilk Bloodthirster çıkmak ve 40+ stacklemek daha avantajlı olabiliyor,yada bazı durumlarda trinitye çıkmak,hatta hatta phantom yerine yanlızca zealde bırakıp builde devam etmek gibi..Diğer arkadaşlar aklınızdan çıkarmayın bunları ve duruma veya karşıya göre item dizin,her zaman sabit gitmeyin

Ek olarak supportda heal yoksa hem size hem takıma katkısı olacağı için Stark's Fervor almasını isteyin

doğru her champ karşıya göre build yapmalıdır fakat ana hatlarıyla build bu
  • Bu kacinci rehber? Hepsi de birbirine benziyor. Ezberledik artik Vayne'i.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuneForce

Bu kacinci rehber? Hepsi de birbirine benziyor. Ezberledik artik Vayne'i.

En azından içinde Bloodthirster filan yok :D
  • Ya lane'de Garen gibi rakip varsa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krunk -- 28 Aralık 2011; 17:16:01 >
  • benim build ime çok yakın.

ama ben bf sworddan önce phantom daggeri alıyorum.

sebebi gang yaparken ks atabilmek için atack speed'e ihtiyacı oluyo vayne in.

zaten yeterince ks atarsan,birazcık da farm yaparsan bf sword parası çıkıyo.
  • tam bir rehber olmamış. herkes bu buildi yapıyor zaten ama yinede emeğe saygı
  • Güzel olmuş. Mastery lerden 16 gelmiyor ama. +6 'sunder' veriyor. Weapon expertise +%10 veriyo. Neyse.
  • Bu build için w maxlemek iyi , ama benim gibi 2-3 dorans + blood thirster diye başlıyorsanız q maxlemek daha iyi.(bkz = doublelift) Birde chaox'un değişik buildi var ilk e fulleyip duvara çarptırıp deli gibi damage vurmayı hedefliyor ama hiç deneyecek cesareti bulamadım kendimde.
  • artık müdürün bi vayne rehberi yazmasının zamanı gelmiş duy bunları müdür
    vayne ile q veya e fullendiğini gördüm ama w ilk defa görüyorum diyelim ki 9 levelsın adamın canının %8i kadar vuruyosun her 3 seferde. büyük ihtimalle daha laning phase bitmemiş-bitmek üzere olacak diyelim o arada rakip carry ye 3 tane vurma şansın oldun carrynin olsun olsun 1200 canı olsun +96 damage eder ki bu sürede tahmini olarak 2 tumble atcak fırsatın olur ve tumble fullediysen daha yüksek bir damage a ulaşırsın. veya e fullersen 9 levelda duvara kitleyince 370 damage vuruyo toplam olarak ki supportta da bi cc varsa kill alman çok rahat olcaktır ama summoner's rift şartlarında duvara vurmak bi twisted treelinedaki kadar kolay olmadığı için q fullenir genelde.
    ayrıca support yeteri kadar sustain sağlayamıyosa(janna olduğu için de olabilir örnek olarak veya kötü oynadığı sizi yalnız bıraktığı için de olabilir) black cleaver yerine bloodthirster rushlamak daha iyi olcaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: erayyirik

Bu build için w maxlemek iyi , ama benim gibi 2-3 dorans + blood thirster diye başlıyorsanız q maxlemek daha iyi.(bkz = doublelift) Birde chaox'un değişik buildi var ilk e fulleyip duvara çarptırıp deli gibi damage vurmayı hedefliyor ama hiç deneyecek cesareti bulamadım kendimde.

Chaox sapık zaten :D
  • quote:

Bu build için w maxlemek iyi , ama benim gibi 2-3 dorans + blood thirster diye başlıyorsanız q maxlemek daha iyi.(bkz = doublelift) Birde chaox'un değişik buildi var ilk e fulleyip duvara çarptırıp deli gibi damage vurmayı hedefliyor ama hiç deneyecek cesareti bulamadım kendimde.

Ben öyle oynuyorum. Bot + 3 pot lane gidip sonra wriggles alıyorum. Çok işlevli gerçekten. Önceden senin dediğin gibi oynardım fakat bu şekilde daha çok verim alıyorum. Karşıda alistar taric falan yoksa support olarak oldukça etkili oluyor.

Rehbere gelirsek. 2000 gold kasıp base gitmek mantıksız. Ne zaman zorlanırsan base git. Rakip çok zorluyorsa wriggles almakta fayda var. Genel olarak şimdilik gözüme iyi gözüktü rehber. Bende baya oynarım vayne i ama hiçbir zaman beceremiycem. Ashe var benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok---

quote:

Ben öyle oynuyorum. Bot + 3 pot lane gidip sonra wriggles alıyorum. Çok işlevli gerçekten. Önceden senin dediğin gibi oynardım fakat bu şekilde daha çok verim alıyorum. Karşıda alistar taric falan yoksa support olarak oldukça etkili oluyor.

Rehbere gelirsek. 2000 gold kasıp base gitmek mantıksız. Ne zaman zorlanırsan base git. Rakip çok zorluyorsa wriggles almakta fayda var. Genel olarak şimdilik gözüme iyi gözüktü rehber. Bende baya oynarım vayne i ama hiçbir zaman beceremiycem. Ashe var benim için.

Bi lxFatalitYxl değil...

Rehbere gelirsek güzel olmuş ama shen<trinity gitmeyi öneririm. Özellikle early ve mid gamede sheen+Q ile deli gibi harraslıyorsun adamı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *HardCore* -- 28 Aralık 2011; 18:34:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

quote:

Chaox sapık zaten :D

http://www.youtube.com/watch?v=9ih7jXz1PBA :)

• quote:

Orijinalden alıntı: *HardCore*

quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok---

quote:

Bi lxFatalitYxl değil...

Rehbere gelirsek güzel olmuş ama shen<trinity gitmeyi öneririm. Özellikle early ve mid gamede sheen+Q ile deli gibi harraslıyorsun adamı

Vayne le amacın harass değil öldürmek olmalı , trinity base damage ı yükseltiyor tüm damage ı değil , Vayne'in base damage ı da yüksek değil.Vayne'i çıktığından beri oynuyorum , frozen mallet bloodrazor da denedim , trinity force da denedim ama hepsi hikaye , doublelift işini biliyor

Vayne gerçekten iyi oynanıldığı zaman ezilen takımı bile taşıyabilen bir karakter , iki gündür vaynele ilgili yazılar yazıyorum bir girip oynayayım dedim , malum doublelift çok sarmış durumda , nerf falan gelebilir

• http://www.youtube.com/watch?v=Wv5dB822gco

@eray, anladık prosun, msn gelsene :D
  • Hem PD yi (zeal i) sona bırakıp hem de w fullemek pek iyi görünmedi bana. Eline saglik
  • Eğer rünlerde ARP varsa E, yoksa Q/W daha iyi bence.

Yeni Masterylerle ARP kasmanın pek anlamı da kalmadı.

Rünler olarak da Armor a ihtiyaç ta kalmadı. ASPD/AD daha iyi yine.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.