Şimdi Ara

Intel'den 1 Terabyte bellek desteği sunan yeni nesil anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

LGA2011 formundaki yeni nesil Xeon işlemcileri için hazırlıklarına devam eden Intel, bu işlemcilere için aynı zamanda dört soketli yeni bir anakart geliştiriyor. Lizard Head Pass kod adını taşıyan S4600LH kodlu sunucu anakartı, üzerinde yer alan 48 adet bellek slotu ile toplamda 1 Terabyte'a kadar DDR3 bellek kullanımına olanak tanıyabiliyor. Yüksek başarımlı bilgi-işlem sistemleri, hesaplama odaklı sunucu uygulamaları ve video sistemleri için geliştirilen anakart üzerinde her bellek kanalı için üç adet bellek slotuna yer verilirken, destek verilen yeni nesil Xeon işlemciler de Core i7-3000 serisinde olduğu gibi dört kanal bellek desteği sunuyorlar.

8 çekirdekli Xeon E5-4600 serisi Sandy Bridge-EP işlemcileriyle uyumlu olan anakartta, Intel'in C600 Patsburg çipseti kullanılıyor. 8 adede kadar SCU ve iki adet SATA-III destei sunan anakart üzerinde geneleneksel genişleme slotlarına ise yer verilmiyor ama iki adet PCIe 3.0 x48 yükselticisi de unutulmamış. Ayrıca bir adet PCIe 3.0 x8 I/O modülü de bulunan anakarta iki adet VT destekli Intel LAN eşlik ederken, entegre olarak KVM ve BMT devreleri de bulunuyor. İkinci çeyrekte pazara sunulması beklenen Intel S4600LH anakartın fiyatı ise şu an için bilinmiyor.  

• Crysis oynatirmi?
  • 1U'ya oturt şu kartı, üstünü daya döşe. Memchach ile transaction denemeleri çek...
  • @napolyon94
    Crysis bilmemde teknolojinin çok hızlı ilerleyişi benim aklımı oynatmama yetio.
  • kapasitenin ne anlama geldiğin bilmeyen yorumları
  • 1 TB Bellek ? Kendi sistemimden utandım.
  • ulan @makbulut teknoloji gelişmiyor sadece daha hızlı araçlar yapılıyor.hala 1970 den önce üretilmiş assembly ve c dili kullanılıyor
  • Pratikte 192 GB rahat kullanılabilir. 4 GB * 48 slot = 192 GB
  • @napolyon94
    Oynatmaz. Server odaklı bir anakart onboard vga mevcut.
    @atillagoguslu
    16 gb tek modul ecc ram mevcut
  • herşey ram değildir.
  • @ayhanbilgin
    Her ne ise teknoli yada başka bir şey adamlar bir şekilde geliştiriyor. Senin gibi belli bir kalipta c dili demio süslüo.
  • 48 slotta 1 TB nasıl oluyor? 21 GB lık bellek modülleri çıktı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

48 slotta 1 TB nasıl oluyor? 21 GB lık bellek modülleri çıktı mı?

Her şeyide intelden beklemeyin açın Medya playerı 1 tb ramli bilgisayar videosu oynatın
  • hangi işletim sistemleri için bu tasarlanımış onu marak ettim.

Demek istediğim bu büyüklükte ramları yöneten işletim sistemleri hangisidir.

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

hangi işletim sistemleri için bu tasarlanımış onu marak ettim.

Demek istediğim bu büyüklükte ramları yöneten işletim sistemleri hangisidir.

saygılar

sanallastirmadir buyuk ihtimal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.