Şimdi Ara

Test Drive Unlimited 3 - Beklentileriniz Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
21.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhteşem bir Unlimited oyunuyla birlikte şahlanan bir seri. Sürüş oyunlarına yeni bir soluk ve online araba sürmenin vermiş olduğu inanılmaz haz. Yıllarca eskimeyen bir oyun ve yeni çıkacak bir oyunun duyurusuyla tavan yapan umutlar... Gel gör ki tarih yeniden tekerrür etti ve çok iyi bir oyunun ardından vasatın altında çıkan bir oyun daha. Eskimiş grafikler, kötü sesler, berbat çapma efektleri ve en kötüsü klavye ile dost olamayan bir yarış oyunu.

TDU çıktığı zaman hemen bir patlama yapmamıştı, yavaş yavaş yayılmaya başladı oynayan insanların yarattığı efsaneyle. Efsane olmayı da hak eden bir oyundu. Sürüş oyunu hastalarından, hayatında bu oyun türünü denenmeiş insanları bile kendine çekmeyi başardı. Arkadaşlarınla grup olup online araba sürmenin yarattığı zevkle uzun süre oynanan ve orijinal satan bir oyun. İnsanların bir sürüş oyunu isteseniz nasıl olmasını isterseniz? sorusunun cevabıydı adeta. Cennet gibi bir ada, sınırsız ve görünmeyen duvarlardan uzak bir oyun alanı, devasa bir harita, ve seni yarış yapmaya zorlamayan bir oyun mekaniği. İster dağın başına çıkıp manzarayı syeret, ister yolcu taşı, ister kendine elbise beğen. Farklı mekanikleri bu kadar güzel birbirine yediren bir oyun daha önce çıkmamasıydı belkide oyuncularu bu kadar kendine çeken. Ardından gelen bir TDU2 duyursu ve mükemmel bir oyunun daha ne kadar iyi olacağını düşünmeye başlayan biz oyuncular. Fakat bu sefer beklenen olmadı ve vasat bir oyun çıktı piyasaya. Her ne kadar ilk oyunun üzerine çok şeyler katılmış olsa da çok şeyde gitmişti ilk oyuna ait olarak. Yenilenen sürüş dinamikleri önceki oyunu aratmaktaydı, grafiklerin nerdeyse ilk oyunla aynı olması... Güzel şeyler yok muydu pekala? Elbette vardı: Dört çeker araçlarla off road yapmak inanılmaz zevkliydi, yeni araçlarla oynamak tabi ki zevkliydi ama bir şeyler eksikti gene de. İlk oyunun verdiği tadı vermemişti bu sefer oyun...

Uzun lafın kısası süper bir oyunun ardından vasat bir devam oyunuydu bana göre TDU2 ve tabi ki gözüm TDU3'te...

Benim şahsen yeni bir oyundan beklentilerim: Klavye ile dost bir oyun olması öncelikle, çok sayıda araç - dört çekerler ve kamyonetler- olması, gaza bastığım zaman arabayı odamın içinde hissetmemi sağlacak bir ses, kaliteli çarpışma efektleri, iyileştirilmiş online kısım ve tabi ki en önemlisi devasa ve her iklim koşulunu yaşayabileceğim bir harita...

• TDU 3 konuşmadan önce bence Test Drive Ferrari'yi konuşalım.Bence TDU2 ekibinde çalışan herkesi işten kovsunlar yeni elemanlar alsınlar her şeyi baştan tasarlasınlar.
  • Bence 2. oyunla gelen en büyük yenilik Off-Road araçları ve bununla beraber gelen Off-Road zevki.

Ve söylemeden edemeyeceğim, o debriyaj ve fren sorunu beni öldürüyor, umarım 3. oyunda bunu hallederler.
  • Atari çok zor durumda şu sıralar. Eden Games çalışanlarına yaptıkları baskılar yüzünden TDU2 TDU'nun gerisinde kaldı. The Witcher 2'nin dağıtımcılığını Namco Bandai'ye kaptırmış olmaları da ayrı bir mevzu. Atari'nin durumu iyiye gitmeden yeni bir TD oyunu gelmez diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pir

Muhteşem bir Unlimited oyunuyla birlikte şahlanan bir seri. Sürüş oyunlarına yeni bir soluk ve online araba sürmenin vermiş olduğu inanılmaz haz. Yıllarca eskimeyen bir oyun ve yeni çıkacak bir oyunun duyurusuyla tavan yapan umutlar... Gel gör ki tarih yeniden tekerrür etti ve çok iyi bir oyunun ardından vasatın altında çıkan bir oyun daha. Eskimiş grafikler, kötü sesler, berbat çapma efektleri ve en kötüsü klavye ile dost olamayan bir yarış oyunu.

TDU çıktığı zaman hemen bir patlama yapmamıştı, yavaş yavaş yayılmaya başladı oynayan insanların yarattığı efsaneyle. Efsane olmayı da hak eden bir oyundu. Sürüş oyunu hastalarından, hayatında bu oyun türünü denenmeiş insanları bile kendine çekmeyi başardı. Arkadaşlarınla grup olup online araba sürmenin yarattığı zevkle uzun süre oynanan ve orijinal satan bir oyun. İnsanların bir sürüş oyunu isteseniz nasıl olmasını isterseniz? sorusunun cevabıydı adeta. Cennet gibi bir ada, sınırsız ve görünmeyen duvarlardan uzak bir oyun alanı, devasa bir harita, ve seni yarış yapmaya zorlamayan bir oyun mekaniği. İster dağın başına çıkıp manzarayı syeret, ister yolcu taşı, ister kendine elbise beğen. Farklı mekanikleri bu kadar güzel birbirine yediren bir oyun daha önce çıkmamasıydı belkide oyuncularu bu kadar kendine çeken. Ardından gelen bir TDU2 duyursu ve mükemmel bir oyunun daha ne kadar iyi olacağını düşünmeye başlayan biz oyuncular. Fakat bu sefer beklenen olmadı ve vasat bir oyun çıktı piyasaya. Her ne kadar ilk oyunun üzerine çok şeyler katılmış olsa da çok şeyde gitmişti ilk oyuna ait olarak. Yenilenen sürüş dinamikleri önceki oyunu aratmaktaydı, grafiklerin nerdeyse ilk oyunla aynı olması... Güzel şeyler yok muydu pekala? Elbette vardı: Dört çeker araçlarla off road yapmak inanılmaz zevkliydi, yeni araçlarla oynamak tabi ki zevkliydi ama bir şeyler eksikti gene de. İlk oyunun verdiği tadı vermemişti bu sefer oyun...

Uzun lafın kısası süper bir oyunun ardından vasat bir devam oyunuydu bana göre TDU2 ve tabi ki gözüm TDU3'te...

Benim şahsen yeni bir oyundan beklentilerim: Klavye ile dost bir oyun olması öncelikle, çok sayıda araç - dört çekerler ve kamyonetler- olması, gaza bastığım zaman arabayı odamın içinde hissetmemi sağlacak bir ses, kaliteli çarpışma efektleri, iyileştirilmiş online kısım ve tabi ki en önemlisi devasa ve her iklim koşulunu yaşayabileceğim bir harita...

bu yazıya +rep tdu efsane olmasında kendi başına yeni bir tür olmasıda etkili oldu 2008 den beri online oynuyorum ve bugün idda ediyorum ki şu an tdu serverındaki oyuncu sayısı tdu 2 den fazladır

• Çok farklı oyun yapabilirler.Neden ev içindeki adamla gezme modunu sokak için de yapmıyorlar.Atari elindekinin kıymetini bilmiyor.

Online altyapısını yapmışlar adamı çıkarın arabanın içinden sokakta yürüsün biraz ,yayalar olsun,

bir diğeride nasıl işse ferrarinin oyunu gibi yahu porsche nerde diye insan soruyor. çok fazla otomobil firması olsa mesela yolda giderken opel bayisi peugeot honda bayisi olsa corsa da alabilsem antara da insignia da.

birde araç kontrolu yahu asfalt arabalarında savrulmaktan yarışamıyoruz

bu oyunun üstüne çok gitse nfs yi solda bırakır
  • + Benzin olayı koysalar çok iyi olacak. Araçların benzini bitse yolda kalsa vs. Nav. ile en yakın benzinci aransa?
  • ya bu oyunun üzerinde durulmasından yanayım yani TDU1 deki ada,arabalar vs... gerçekten çok güzeldi hatta oyunu oynamaya devam ediyorum TDU2 de fazla cilalanmış bir oyun yani oyunun süper olmasını isterken çok şey eksik olmuş işte arabaların savrulması klavye düşmanı olması ha güzel şeylerde vardı oyunda evde gezinmek garajındaki arabalara bakmak,haberleri okumak bunlar güzeldi TDU1 de olmayan şeyleri koymuşlardı gerçekten bu oyuna karşı görüşümü degiştirdi ancak TDU3 de çok şey bekliyorum Benzin olayı fena olmazdı kış mevsimi karlı havalar buzlu yollar kaza yaptığımızda arabayı tamir ettirebileceğimiz arabayı çok kullandıktan sonra güç kaybetmesi lastiklerin patlaması yol kenarında insanların gezmesi trafikteki arabaların daha hızlı gitmesi mesela 60 la değilde 100 veya 120 ile gitmesi ben TDU1 oynarken amerikan kası arabalar 90-100 km/h ye kadar patinaj çekiyordu sinir oluyordum ancak bu TDU3 için anlattıklarımın en önemliside klavyenin dostu olması biliyorum çoğu insan oynarken klavye ile oynuyor bunun düzeltilmesi gerekiyor bunlara gerçekten önem verirse tabiki Atari nin bu işe çok önem vermesi gerekli Test Drive Unlimited 3 piyasadaki tüm oyunları arkasında bırakabilir

• Ben tdu2 yi sevdim ya 110 derece dönen snopy direksiyonum ile led tvye bağlıyorum , free run olarak sakin sürmek çok hoşuma gidiyor , arada devir düşürüp gazı köklüyorum falan :) TDU bana göre ağır bir oyun , tabi kesinlikle klavye tercih etmeyin derim TDU2'de tam bir işkence.
  • sileceklerin çalışması önemli . Benzin alma olayıda olmalı . Ama en önemlisi daha gerçekçi bir sürüş ve daha iyi sesler
  • tdu2 deki sürüş dinamikleri, sesler, vites geçişleri tam bir felaketti. oyunlardan hiç anlamayan birini getir, araba yarışı oyunu yap desen kesinlikle tdu2 den daha güzel bir oyun yapar. ben hayatımda böyle rezalet bir oyun görmedim. işin ilginç tarafı, araçların hepsi lisanslı olması. bu firmalar nasıl olduda telif hakkını verdiler araçların anlamıyorum. ferrariden soğudum bu oyun sayesinde.. off-road mış vs. bunlar boş işler, odun gibi fiziklerle hiç zevkli değildi ayrıca. eğer tdu3 gerçekten efsane olacaksa ilk önce gerçekçi fizik ve araç tepkilerinin olması, motor seslerin birebir aynı olması, vites geçişlerininde doğru düzgün olması şart. grafikleri söylememe gerek yok sanırım.. ayrıca klavye ile dost bir oyun olması gerçekçiliği olumsuz yönde etkileyecektir. araba yarışı klavyeyle oynanmaz.

bu söylediklerimin gerçekleşmesi imkansız. daha tdu3 ün çıkacağı bile belli değil. çıksa bile yine tdu2 gibi sosyal içerikli saçma sapan bi oyun olacaktır.

• sölediklerin doğru ancak klavyeyle yarış oyunu olmaz ? herkez gidipte snoopy veya başka türden bir direksiyon alıp oynamak zorunda degil 2 araba sürecek diye ha haklısın klavye dostu olursa direksiyonla oynanmaz ama bi olay var mesela birisi direksiyonla oyunu oynamak isterse oyunun ayarlarından direksiyon seçeneğini seçse veya klavyeyle oynamak isterse klavye seçeneğini seçse ve bunların 2 side gerçekten arabayı kontrol edebilse aslında bu oyunu paşa paşa gider orjinalini alırdım atari eden games eğer batacak durumdaysa şu andaki olan bütün servetini Test Drive Unlimited 3 oyunu üzerine toplasa gerçekçi yapsa mesela silecekler kar yağması güneşli havada felan denize kumsala gitseydik yani tam bir Roleplay sistemi olsaydı bu oyunda kesinlikle insanlar bu oyunu gider alırdı Roleplay açısından evin içinde gezinme felan güzeldi teknede evimiz vardı manzarada güzeldi ancak dedigim gibi bu Unlimited 3 oyununa kesinlikle tüm parasını yatırmalı emin olunki şu anda benim gibi veya benim fikirlerimin üstüne dahada gerçekçilik ekleyecek çok insan olduguna inanıyorum

• TDU 2 ye benzemesin yeter.
  • çok değil, test drive unlimited 1 deki sürüş dinamikleri ile düşük sistemlerde dahi stabilize çalışan bir oyun yapsınlar, gelmiş geçmiş en çok satan ilk 10 oyun arasına rahat girerler...
  • atari eden gamesi kapattı bilen varmi acaba ?
  • sebep belli tdu 2 nin başarısızlığı ve %44 mali gerileme kısacası tdu3 hayal oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

sebep belli tdu 2 nin başarısızlığı ve %44 mali gerileme kısacası tdu3 hayal oldu

atari yıllardır cepten yiyor zaten, ezbere bilinen oyunlarından topladı hasılatı yıllardır, naftalin kokulu bir firmamı olmalıyım yenilikçi bir firmamı sorusunu naftalin kokalım yanıtı vermiş olmalı atari yöneticileri ki tdu gibi yenilikçi oyunlara yatırım yapıp güncel olabilme şansını yokettiler. umarım hatalarından dönüp böylesine sevilen efsane olmuş bir oyunu heba etmekten vazgeçerler. TDU serisi günümüzün efsanesiydi, Atarinin bunu görememesi gerçekten şaşırtıcı, TDU 2 başarısız bir hamle olunca hemen vazgeç, tipik Türk mantığı, yöneticisi Türk'mü bizim gibi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

tdu2 deki sürüş dinamikleri, sesler, vites geçişleri tam bir felaketti. oyunlardan hiç anlamayan birini getir, araba yarışı oyunu yap desen kesinlikle tdu2 den daha güzel bir oyun yapar. ben hayatımda böyle rezalet bir oyun görmedim. işin ilginç tarafı, araçların hepsi lisanslı olması. bu firmalar nasıl olduda telif hakkını verdiler araçların anlamıyorum. ferrariden soğudum bu oyun sayesinde.. off-road mış vs. bunlar boş işler, odun gibi fiziklerle hiç zevkli değildi ayrıca. eğer tdu3 gerçekten efsane olacaksa ilk önce gerçekçi fizik ve araç tepkilerinin olması, motor seslerin birebir aynı olması, vites geçişlerininde doğru düzgün olması şart. grafikleri söylememe gerek yok sanırım.. ayrıca klavye ile dost bir oyun olması gerçekçiliği olumsuz yönde etkileyecektir. araba yarışı klavyeyle oynanmaz.

bu söylediklerimin gerçekleşmesi imkansız. daha tdu3 ün çıkacağı bile belli değil. çıksa bile yine tdu2 gibi sosyal içerikli saçma sapan bi oyun olacaktır.

abartıyı amma seviyorsunuz arkadaş, oyun ilkine göre kötü bencede ama bu kadar da vurmayın yerden yere yazıktır. oyunlardan anlamayan birisi oyun yapacak tdu2 den güzel olacak yavaş olsun. Benim oyunda en sevmediğim şey Lamborghiniler yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Technics

quote:

tdu2 deki sürüş dinamikleri, sesler, vites geçişleri tam bir felaketti. oyunlardan hiç anlamayan birini getir, araba yarışı oyunu yap desen kesinlikle tdu2 den daha güzel bir oyun yapar. ben hayatımda böyle rezalet bir oyun görmedim. işin ilginç tarafı, araçların hepsi lisanslı olması. bu firmalar nasıl olduda telif hakkını verdiler araçların anlamıyorum. ferrariden soğudum bu oyun sayesinde.. off-road mış vs. bunlar boş işler, odun gibi fiziklerle hiç zevkli değildi ayrıca. eğer tdu3 gerçekten efsane olacaksa ilk önce gerçekçi fizik ve araç tepkilerinin olması, motor seslerin birebir aynı olması, vites geçişlerininde doğru düzgün olması şart. grafikleri söylememe gerek yok sanırım.. ayrıca klavye ile dost bir oyun olması gerçekçiliği olumsuz yönde etkileyecektir. araba yarışı klavyeyle oynanmaz.

abartıyı amma seviyorsunuz arkadaş, oyun ilkine göre kötü bencede ama bu kadar da vurmayın yerden yere yazıktır. oyunlardan anlamayan birisi oyun yapacak tdu2 den güzel olacak yavaş olsun. Benim oyunda en sevmediğim şey Lamborghiniler yok

hiç abartmadım, az bile söyledim. elimde imkan olsa bu oyunu yapanları tek tek bulup tokatlarım sonrada kafa atarım. bu adamlar oyunu yaparken toplanmış ve "nasıl kötü bir oyun yaparız" diye düşünmüşler uğraşmışlar.
    ben bile biraz uğraşsam paint te tdu2 den daha güzel bir oyun yaparım, biraz daha kassam kendimi windows media player da efsane bir yarış oyunu yaparım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Technics

quote:

hiç abartmadım, az bile söyledim. elimde imkan olsa bu oyunu yapanları tek tek bulup tokatlarım sonrada kafa atarım. bu adamlar oyunu yaparken toplanmış ve "nasıl kötü bir oyun yaparız" diye düşünmüşler uğraşmışlar.
    ben bile biraz uğraşsam paint te tdu2 den daha güzel bir oyun yaparım, biraz daha kassam kendimi windows media player da efsane bir yarış oyunu yaparım.

Nasil yetenekler yaratiyosun sen Allahim. Vaktin oldugunda gec bi excelin basinada sana zahmet star wars yapiver. Kac zaman oldu jedi knightsiz kaldi millet. Bir sevaba giriver

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.