Şimdi Ara

Zalman yeni işlemci soğutucusu CNPS10X Optoma'yı kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Komponent üreticisi Zalman, yeni işlemci soğutucusu CNPS10X Optoma'yı satışa sunuyor. AMD ve Intel platformunda geniş bir işlemci uyumluluğuna sahip olan yeni soğutucu, işlemci ile doğrudan temas kuran dört adet bakır ısı borusu ve çok sayıda alüminyum yaprakla geliyor.

Üzerinde yer alan 120mm çapındaki fan, PWM kontrollü yapısı sayesinde 1000-1700 devir/dakika hızında çalışıyor ve çalışma hızına bağlı olarak 17dbA-28dbA seviyesinde gürültü yaratıyor. Daha yüksek soğutma performansı isteyenler için ikinci fan kurulumuna olanak tanıyan CNPS10X Optoma, AMD'nin Soket FM1 (Fusion işlemciler)  AM2/AM2+, and AM3/AM3+ (Bulldozer), Intel'in ise LGA 1155/1156, 1366 ve 775 işlemcilerine destek sunuyor.

Zalman CNPS10X Optoma, 36$ etiket fiyatı ile Ocak sonuda raflardaki yerini almış olacak.

• bütün güncel işlemci soketlerine uyum sağlaması çok güzel ayrı 2 fan takılması durumuda hoşuma gitti bu tarz soğutucularda alışkın olmadığımız bir durum
  • zalmanın işlemci sogutucularının cogu minimum hızda,ses yok denecek kadar azken,max. hızda cıkardıgı seste öle böle deil,bence biraz paraya kıyıp almısken Noctua NH-D14 alınmalı hertürlü..
  • 36 dolar civarında satılsa burdada keşke :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliakalin

zalmanın işlemci sogutucularının cogu minimum hızda,ses yok denecek kadar azken,max. hızda cıkardıgı seste öle böle deil,bence biraz paraya kıyıp almısken Noctua NH-D14 alınmalı hertürlü..

He he öyle. 36$'lık ürün yerine almışken 80-90$'lık ürün almak lazım.
  • burda 120 tl satılır
  • fansız ve AIO sıvı soğutma sistemleriyle ilgileniyorum !
    örnek su havanın bilmem kaç yüz kat yoğun bir şekli olduğu için
    suyun 1 kez geçtiği yerden, hava fanı, bi kaç yüz kez geçmesi gerekir ki
    işin yoksa hava fanı dön boba dön :)
  • Bu tarz soğutucular cok buyuk ve ağır oluyor zaman içinde bağlantı klipsleri sıcaktan eriyor ve kırılıyor. Klips sorununa el atmaları lazım en son sistemimde sırf bu sebepten Cooler Master Hyper 101 aldım nispeten daha küçük boyutta ve hafif tabi standart fandan iyi olmakla beraber ciddi overclock ta çaresiz kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theboy32

bütün güncel işlemci soketlerine uyum sağlaması çok güzel ayrı 2 fan takılması durumuda hoşuma gitti bu tarz soğutucularda alışkın olmadığımız bir durum

bu tür soğutucuların hemen hemen hepsinde 2. fan takılabiliyor. alışık olmadığınız durumu tam anlayamadım sanırım.
  • Bu ürünün 36$ dan türkiyede satılacağına inanmıyorum.
  • 100 lira sınırını geçeceğini sanmıyorum fiyat olarak.
  • muhtemelen 85 ile 100 tl arası bir fiyat olur ama direct touch tasarımı ve zalman kalitesi bu paraya değer bence phali diyemem.

Tabi bu fiyatlara satışa sunulursa :))
  • şimdi bunun diğer 1000 tane modelden farkını biri bir zahmet söylesin bana
  • ben size fiyatını söyleyeyim.. 150TL piyasa fiyatı olur.. 190TL'de vatan fiyatı olur :)) Artık bu tip soğutucular bitti.. bu fiyata corsair su soğutma veriyor.. hem kasada yer işgal etmiyor, hem de hemen hemen aynı fiyatta daha preformansıl bir soğutucunuz olmuş oluyor.. üstelik bunun gibi anakartı yamultma gibi bir durum söz konusu değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

şimdi bunun diğer 1000 tane modelden farkını biri bir zahmet söylesin bana

Markasının Zalman olması Yaratıcılık "0" , aynı şeyleri piyasaya sürüp duruyorlar.
  • sırf markaya para vermek budur işte "hoca bi fan aldım zalman manyak bişey"dedinmi iş bitmiştir kesin kalite serin sessiz :)
  • Asus un soğutucusu var öyle ahım şahım birşeyde değil gibi pek hakkında övgü yok yazı yok,1090 t işlemcimi 4 ghz kullanıyorum ses yok bir şey yok 7 8 saat aralıksız oyun oynadığım zaman bile 30 dereceyi bulmadı,evet noktua çok sağlam görünüyor çokda sessizdir eminim fakat soğutma sistemi sıvı soğutma gibi bir teknoloji sunmuyorsa,2 tane fan ve aliminyum yapraklı bakır borulu sistemlere böyle tomarla para ödemek biraz saçma geliyor bana....
  • Zalmandan uygun fiyatlı bir soğutucu gerçekten şaşırtıcı bir durum.Bakalım performansı nasıl olacak ?
  • Piyasadaki soğutucuların hepsinin tasarımları neredeyse aynı. Bu kadar aynı tasarım varken ne diye yeni bir model çıkar ki?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erencexor

fansız ve AIO sıvı soğutma sistemleriyle ilgileniyorum !
    örnek su havanın bilmem kaç yüz kat yoğun bir şekli olduğu için
    suyun 1 kez geçtiği yerden, hava fanı, bi kaç yüz kez geçmesi gerekir ki
    işin yoksa hava fanı dön boba dön :)

+1
    Artık bence kocaman ve fanlı sogutucuların devri bitmeye baslayacak ve su soğutma sistemleri yavaş yavaş alınabilir seviyelere düşüyor, bunun yerine corsair h60, h80 gibi bir su soğutma sistemi alırım ve keyfime bakarım, evet belki daha fazla para vermis olurum ama verdiğim paraya değer, üstelik kasanın icinde yer acilmis olur, suanda kullandıgım sogutucu o kadar yer kaplıyor ki rem slotlarından birini kullanamıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.