Şimdi Ara

ASRock 2012'de 10 milyon anakart satmayı hedefliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

2011 için artık son günler yaşanırken, alışıldığı üzere firmalar yeni yıla dönük beklenti ve hedeflerini de açıklamaya başladılar. Yüksek performans segmenti için hazırladığı özel tasarımlı anakart modelleriyle Asus ve Gigabyte gibi markalarla rekabet edebilecek çözümler sunan ASRock, önümüzdeki yıl 10 milyon anakart satışı gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Hali hazırda anakart ve medya bilgisayarları olmak üzere ağırlıklı olarak iki kulvarda ilerleyen şirketin, medya bilgisayarlarından elde ettiği gelir, toplam gelirin %10'unu oluşturuyor. Anakart satışlarında 2011 için belirlediği 9 milyon adetlik satış hedefini tutturamayan ve 7.8 milyon seviyesinde kalan ASRock'ın, 2012 hedeflerini gerçekleştirmesi halinde bir öneki yıla göre %13.3 oranında artış ile Asus ve Gigabyte'ın ardından en büyük üçüncü anakart üreticisi olabileceği üzerinde duruluyor. Oyuncular ve hız aşırtma tutkunları için geliştirdiği Fatal1ty serisi anakart modelleriyle iddialı olan ASRock'ın, 2012'de hem pazar stratejisi hem de yeni ürün tasarımları açısından daha agresif bir tutum izlemesi bekleniyor.

• ucuza satarsa
    satar elbet :)
  • "ASRock'ın, 2012 hedeflerini gerçekleştirmesi halinde bir öneki yıla göre %13.3 oranında artış ile Asus ve Gigabyte'ın ardından en büyük üçüncü anakart üreticisi olabileceği üzerinde duruluyor."

Msi kaçıncı acaba bu listede, Asrocktan düşük mü satışları.
  • Asrock türkiyede pek bilinmesede avrupa piyasasında başı çeken anakart üreticilerinden. Çok üst düzey anakartları mevcut.

ASRock 2012'de 10 milyon anakart satmayı hedefliyor
  • Uygun fiyatla satış yaparlarsa neden olmasın ?
  • geçer o rakamı
  • ne yaparsa yapsın beş para etmez bir marka
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIRAZLI

ne yaparsa yapsın beş para etmez bir marka

Uygun fiyattan Türkiye piyasasına girsin, ilk alacağım anakart o firmadan
  • Bizim piyasada çok tutabilecek bir marka ama nedense getiren yok bu dönem. Nispeten uygun fiyatlı ve cafcaflı, güzel anakartları var. Satış sonrası biraz problemli diye okumuştum, destek kısmında biraz zayıflar ama fiyatları aşağı yukarı bunu telafi ediyor zaten, en azından ucuz etin yahnisi bu kadar tabi diye teselli bulunabilir :)

Buradan distribütörlere sesleniyorum: Getirin de yiyek !
  • Asrock AMD tabanlı anakart kullanıyorum memnunum, en az MSI kadar kaliteli, intel tabanlılarını bilmiyorum denemedim, son dönemlerde şirkette Via işlemcili anakartları tercih ettik ama hepsi itx, firmanın birisi ATX Via işlemcili anakart getirse denemek isterdim.
  • ASRock olsun camurdan olsun...

Ofisteki 14 tane makinada Asrock kullaniyoruz hepside tas gibi Massallah. Seneyede kisisel bilgisayarima ASRock anakart alacagim. Bence bu kaliteyle o rakami gecerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yogitech

quote:

iki kere kullandım 2 kerede başımı ağrıttı,garantide sorun çok çıkartıyor,ram seçen çok görrmüştüm ama ekran kartı seçenide asrock dan görmüş oldum benim kendi düşüncem ben yeni nesil anakartlarda msı ve asus dan saşmam

• evet hakikaten de getiren distribütörde iş yok ; servis kısmı berbat ; kart bu yüzden türk,ye de doğru dürüst satılmıyor ; 1 p43 modelini kullandım anakartın bellek slotları arızalıydı değiştirene kadar akla karayı seçtim 3 defa gidip geldi kart ; hep sorun diğer parçalarda dendi ama sonunda anakartın sorunlu olduğu anlaşıldı ama kartın garantisi devam etmesine rağmen yenisini göndermek için 40 tl fark aldılar ; gelen kart p45 ti ama garanti devam ettiği için ücretsiz gelmesi gerekiyordu neyse ;

kart güzel ama teknik servisi facia ve berbat. DATASTAR türkiye servisi ve tek kelime ile berbatlar.
  • quote:

quote:

quote:

iki kere kullandım 2 kerede başımı ağrıttı,garantide sorun çok çıkartıyor,ram seçen çok görrmüştüm ama ekran kartı seçenide asrock dan görmüş oldum benim kendi düşüncem ben yeni nesil anakartlarda msı ve asus dan saşmam

Bende de MSI P67A-GD65 var ama nedense anakartların görünüşleri hoşuma gitti. Gelirse Türkiye piyasasına, neden olmasın, denerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende de MSI P67A-GD65 var ama nedense anakartların görünüşleri hoşuma gitti. Gelirse Türkiye piyasasına, neden olmasın, denerim.

tabiki seçim sizin inşallah beni yanıltır da iyi çıkar madem beyendiniz tabiki deneyin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tabiki seçim sizin inşallah beni yanıltır da iyi çıkar madem beyendiniz tabiki deneyin

Hocam daha var denemeye, hele bir i5 2500k eskisin öyle, + olarak uygun fiyata piyasaya girerse alacağım, yüksek fiyattan girerse

• quote:

Orijinalden alıntı: serenissimo

evet hakikaten de getiren distribütörde iş yok ; servis kısmı berbat ; kart bu yüzden türk,ye de doğru dürüst satılmıyor ; 1 p43 modelini kullandım anakartın bellek slotları arızalıydı değiştirene kadar akla karayı seçtim 3 defa gidip geldi kart ; hep sorun diğer parçalarda dendi ama sonunda anakartın sorunlu olduğu anlaşıldı ama kartın garantisi devam etmesine rağmen yenisini göndermek için 40 tl fark aldılar ; gelen kart p45 ti ama garanti devam ettiği için ücretsiz gelmesi gerekiyordu neyse ;

kart güzel ama teknik servisi facia ve berbat. DATASTAR türkiye servisi ve tek kelime ile berbatlar.

işte budur

• ASRock da aynı EVGA gibi,çok kaliteli ürünler yapıyor,fakat Türkiyede satılmıyor.
    Bu ikisi Türkiye'de iyi iş yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsaid_ak

ASRock da aynı EVGA gibi,çok kaliteli ürünler yapıyor,fakat Türkiyede satılmıyor.

Dediğin gibi ürünler kaliteli distribütörler yüzünden bu tür markaları alamıyoruz.
    Servis seviyesi normalin üstünde tutularsa diğer markalar gibi bunlarda tercih edilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsaid_ak

ASRock da aynı EVGA gibi,çok kaliteli ürünler yapıyor,fakat Türkiyede satılmıyor.

Evga anakartta ekran kartı kadar başarılı değil ama Asrock işin bir ucundaysa Evga'da firma olarak diğer taraftadır. Aralarında özellikle servis ve ürün kalitesi olarak dağlar kadar fark var.
    Vaktiyle Vega bir iki ürününü getirmişti Evga'nın ve hatırladığım kadarıyla inanılmaz fiyatları vardı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.