Şimdi Ara

Cakmak Cogaltma Araçlari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
1
Favori
9.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cakmak giriş cogalticilarin araca vermiş oldugu zarar var mıdır? Son zamanlarda ikinci cakmak girişi gereksinimi duyuyorum fakat cıkış gücü belli ve aynı anda iki bağlanti gercekleştirdigim zaman zarar verme durumu oluşabilir mi?

Araba: Opel Astra H 2004

• takipteyim bakalım,bende meraklıyım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

Cakmak giriş cogalticilarin araca vermiş oldugu zarar var mıdır? Son zamanlarda ikinci cakmak girişi gereksinimi duyuyorum fakat cıkış gücü belli ve aynı anda iki bağlanti gercekleştirdigim zaman zarar verme durumu oluşabilir mi?

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/oto-cakmak-coklayicisi-3-cakmak-1-usb-cikisi-49273711

hiçbir mahsur olacağını düşünöüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

quote:

Cakmak giriş cogalticilarin araca vermiş oldugu zarar var mıdır? Son zamanlarda ikinci cakmak girişi gereksinimi duyuyorum fakat cıkış gücü belli ve aynı anda iki bağlanti gercekleştirdigim zaman zarar verme durumu oluşabilir mi?

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/oto-cakmak-coklayicisi-3-cakmak-1-usb-cikisi-49273711

hiçbir mahsur olacağını düşünöüyorum
    Çakmak prizi denen bu çıkışlar çok akım çekilmeyecek düzeyde tesisata sahiplerdir, bunun dışında göğüsün farklı bir noktasında 12v prizleri(tipi aynıdır) bulunur bunlarında güçleri sanırım 150 w civarıdır. Sistemi zorlamamaya bakın.

• Ne bağlayacağınıza bağlı..

2-3-4-5 tane telefon şarjı sorun çıkarmaz.. Çok güç çeken şeyleri aynı anda bağlarsanız o zaman sakat..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

Çakmak prizi denen bu çıkışlar çok akım çekilmeyecek düzeyde tesisata sahiplerdir, bunun dışında göğüsün farklı bir noktasında 12v prizleri(tipi aynıdır) bulunur bunlarında güçleri sanırım 150 w civarıdır. Sistemi zorlamamaya bakın.

Alıntıları Göster
    şehirlerarası yolda navigasyon,fm transmitter çalışıyor sorun çıkmadı.En fazla sigorta atar sigortayı değiştirirsiniz çalışan cihazlardan birini çıkarırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

şehirlerarası yolda navigasyon,fm transmitter çalışıyor sorun çıkmadı.En fazla sigorta atar sigortayı değiştirirsiniz çalışan cihazlardan birini çıkarırsınız.

Alıntıları Göster
    Alacağınız ürünün kalitesine dikkat edin dün akşam bir tanıdığımın starex'i izmir carrefour'un otoparkında çakmak çoklayıcısından dolayı çıkan kontak sonucu yandı ön konsol ve koltuklar yanmış gelen itfaiyede söndürmek için camları kırmış.
  • quote:

Bağlamak istedigim cihazlar;

- Navigasyon

- Arac Kamerasi

Bu ikisi şehir içinde kendi şarjlari ile problem yaratmıyor fakat uzun yola cıkmak istedigim zaman birisini cıkar diğerini takmak uğraştiyor..

quote:

Orijinalden alıntı: erain

Alacağınız ürünün kalitesine dikkat edin dün akşam bir tanıdığımın starex'i izmir carrefour'un otoparkında çakmak çoklayıcısından dolayı çıkan kontak sonucu yandı ön konsol ve koltuklar yanmış gelen itfaiyede söndürmek için camları kırmış.

Bu yorumdan sonra satın alır mıyım bilmiyorum.

• quote:

quote:

Bağlamak istedigim cihazlar;

- Navigasyon

- Arac Kamerasi

Bu ikisi şehir içinde kendi şarjlari ile problem yaratmıyor fakat uzun yola cıkmak istedigim zaman birisini cıkar diğerini takmak uğraştiyor..

quote:

Orijinalden alıntı: erain

Bu yorumdan sonra satın alır mıyım bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Araç kamerasını nereden aldınız hocam ?
    Bilgi verebilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Gittigidiyor.com Sitesinde sıfır olarak satışını gercekleştiren kişi ile satın aldım, yurtdışından geldigi için biraz uzun sürüyor .(10-15 Gün arasi)

URL:http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/oto-arac-ici-kamera-kayit-dvr-tft-lcd-hd-kalite-49098982

• quote:

quote:

Gittigidiyor.com Sitesinde sıfır olarak satışını gercekleştiren kişi ile satın aldım, yurtdışından geldigi için biraz uzun sürüyor .(10-15 Gün arasi)

URL:http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/oto-arac-ici-kamera-kayit-dvr-tft-lcd-hd-kalite-49098982

Alıntıları Göster
    Çakmak çoklayıcı aldım ve kullandım şu ana kadar herhangi bir sorun olmadı, ama asla sorun yaşatmayacak değil. Marka olarak hama marka çoklayıcıyı öneririm gerçekten kaliteli 20 tl. İnternet üzerinden bende araştırma yaptım aküden başka hat daha mantıklı olur gibi sonuçlar var. Bencede mantıklı olanda bu. Şimdi ne yapıyorum teyp'in usb girişine navigasyonu bağlıyorum çakmak girişi başka bir cihaz.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Memnun musunuz peki ? Gece çekimi yapıyor mu ?
    Daha da önemlisi,elinizde örnek bir video var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Çakmak çoklayıcı aldım ve kullandım şu ana kadar herhangi bir sorun olmadı, ama asla sorun yaşatmayacak değil. Marka olarak hama marka çoklayıcıyı öneririm gerçekten kaliteli 20 tl. İnternet üzerinden bende araştırma yaptım aküden başka hat daha mantıklı olur gibi sonuçlar var. Bencede mantıklı olanda bu. Şimdi ne yapıyorum teyp'in usb girişine navigasyonu bağlıyorum çakmak girişi başka bir cihaz.

Öneriniz için teşekkürler, teyp USB bağlantisi benim de son anda aklıma geldi ama calişir mi acaba diye düşünüyordum ki yorumunuzdan sonra artık harici cakmak girişlerinden beklentim yok, zaten güvenlik acısından şüphe duymaya başlamiştim. Yarın sabah deneyeceğim, umarım USB'den kesintisiz enerji ile navigasyonu kullanabilirim.

quote:

Aşagidaki Youtube videosuna göre satın almıştım, eğer düşünüyorsanız yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=lwBmNk-mHU8
    (part 2'de mevcut)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Öneriniz için teşekkürler, teyp USB bağlantisi benim de son anda aklıma geldi ama calişir mi acaba diye düşünüyordum ki yorumunuzdan sonra artık harici cakmak girişlerinden beklentim yok, zaten güvenlik acısından şüphe duymaya başlamiştim. Yarın sabah deneyeceğim, umarım USB'den kesintisiz enerji ile navigasyonu kullanabilirim.

quote:

Aşagidaki Youtube videosuna göre satın almıştım, eğer düşünüyorsanız yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=lwBmNk-mHU8
    (part 2'de mevcut)

Alıntıları Göster
    Konunuzu dağıttım biraz kusura bakmayın
    Yardımınız için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: çapultra

Alıntıları Göster
    bende bi tane çakmaklık vardı erimişti kullanmaktan. Yani cok akım cekiyorlar diye biliyorum ondan dolayı 2 tanesi kaldırmayabilir. Ben mesela aracımda hem usb hemde notebook adaptoru kullanıyorum onu koltuk altına attım kablolarıda gene çakmaklığa bagladım yanlız içten sorunsuz kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

bende bi tane çakmaklık vardı erimişti kullanmaktan. Yani cok akım cekiyorlar diye biliyorum ondan dolayı 2 tanesi kaldırmayabilir. Ben mesela aracımda hem usb hemde notebook adaptoru kullanıyorum onu koltuk altına attım kablolarıda gene çakmaklığa bagladım yanlız içten sorunsuz kullanıyorum

Alıntıları Göster
    bir adet 16 inç ekranlı laptop ve taşınabilir sabit disk bağlamıştım ve laptopu sarj etmiştiçakmak girişinden araç çalışırken tabi ki kapalıyken akuyu bitireceği belli

not: 15 20 dakika sarj edip kullanmıştım daha uzun süre yapmaya korktum ama sonuçta aracın akusu tesisatı basları anfileri kaldırıcak akımı veriyorsa 2000 watt gibi rahat rahat verebilir o akımı 2 3 çoğaltıcı bence zor değil sağlam bir akude ..

• çakmak soketinin sigortası ortalama 10A civarında olur.yani 120w.

Çoklayıcıya 20 tane şarj cihazı tak bişey olmaz fakat keetle,inververter gibi cihazlar bağlarsan sigortası atar.

Yangın olayına gelince.
    Tamamen üretici suçludur çünkü

Sen fazla akım çekebilirsin atıyorum taktığın cihaz bozulur pat diye yüksek amper çeker ve sigorta atar sistem korunur.

Eğer yangın çıkarsa 2 ihtimal vardır.

1. İhtimal standart üstünde sigorta değeri kullanılmıştır.kablo normal olsa dahi fazla akımdan yanar

2. Sigorta normaldir fakat tesisat kablosu incedir yanar.

Erime ve yanma olaylarınde servise dayanın kardeşim bu soket bu akımı veremeyecekse ne halt yemeye yüksek amper sigorta takıyorsun düşük amperli tak yuva erimeden sigorta atsın millet sınırını bilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 26 Aralık 2011; 0:21:14 >
  • quote:

Estagfurullah, benim görüşüm normal bir kamera ama size göre pek performans gösteremez yada beklediginizden daha iyi cıkabilir, o nedenle video en ayrıntılı bilgiyi sunabilir diye video linkini paylaştım. Düşünüyorsanız satın alın, ben bu tür cihazları seviyorum ve yarari var bazen ;)

quote:

Laptop adaptörnü ile bağlanti saglıklı oluyor mu? Gecen sene birçok sitede araştırmış hatta bir ara satın almaya kadar gitmiştim ama iki gün sonra elimde kalır hem araca hem de bilgisayara zarar verir düşüncesi ile vazgecmiştim..

quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

çakmak soketinin sigortası ortalama 10A civarında olur.yani 120w.

Çoklayıcıya 20 tane şarj cihazı tak bişey olmaz fakat keetle,inververter gibi cihazlar bağlarsan sigortası atar.

Yangın olayına gelince.

Sen fazla akım çekebilirsin atıyorum taktığın cihaz bozulur pat diye yüksek amper çeker ve sigorta atar sistem korunur.

1. İhtimal standart üstünde sigorta değeri kullanılmıştır.kablo normal olsa dahi fazla akımdan yanar

Erime ve yanma olaylarınde servise dayanın kardeşim bu soket bu akımı veremeyecekse ne halt yemeye yüksek amper sigorta takıyorsun düşük amperli tak yuva erimeden sigorta atsın millet sınırını bilsin.

İlginiz için teşekkür ederim. İki cakmak düşüncesinden vazgectim, acıkcasi korkmadim değil.. Yolda giderken bi an yangın cıktıgını düşünün üstelik otoyolda iseniz sonu ölümle bile sonuclanabilir. Yukarda arkadaşın dedigi gibi teyp USB bağlantisindan Navigasyonu, cakmak baglantisindan ise araç kamerasini kullanacağim.

• quote:

quote:

Estagfurullah, benim görüşüm normal bir kamera ama size göre pek performans gösteremez yada beklediginizden daha iyi cıkabilir, o nedenle video en ayrıntılı bilgiyi sunabilir diye video linkini paylaştım. Düşünüyorsanız satın alın, ben bu tür cihazları seviyorum ve yarari var bazen ;)

quote:

Laptop adaptörnü ile bağlanti saglıklı oluyor mu? Gecen sene birçok sitede araştırmış hatta bir ara satın almaya kadar gitmiştim ama iki gün sonra elimde kalır hem araca hem de bilgisayara zarar verir düşüncesi ile vazgecmiştim..

quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

çakmak soketinin sigortası ortalama 10A civarında olur.yani 120w.

Yangın olayına gelince.

İlginiz için teşekkür ederim. İki cakmak düşüncesinden vazgectim, acıkcasi korkmadim değil.. Yolda giderken bi an yangın cıktıgını düşünün üstelik otoyolda iseniz sonu ölümle bile sonuclanabilir. Yukarda arkadaşın dedigi gibi teyp USB bağlantisindan Navigasyonu, cakmak baglantisindan ise araç kamerasini kullanacağim.

Alıntıları Göster
    Hocam teyp'in usb girişine takınca, navigasyon bilgisayara bağlansınmı gibi uyarı verebilir ( HAYIR ) seçilmeli. Ayrıca aklınıza şuda gelebilir sonuçta teyp elektrik tesisatıda belli ve onun üzerinden akım alınıyor, dahada garanti olsun istiyorsanız, teyp kapatın usb akım vermeye devam eder, kendi aracımda kontak açık ise teyp kapalı olsa dahi usb den bağlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 26 Aralık 2011; 1:12:02 >

• Bende çin den almayı düşünüyorum. Yeni konu açmak yerine buraya sormaya karar verdim. Bende de Latitude var tabi çoğu şey teknolojik olunca korkuyor insan amacım sadece 1 en fazla 2 çıkışını kullanmak. Zarar verir mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.