Şimdi Ara

megane II hb 1.6 16V ıslık sesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aracımda gaza bastığımda oluşan bir ıslık sesi var. ıslık sesi ile ilgili izlenimlerimi aşağıda madde madde yazıyorum;

-bi kaç saat önce motoru ilk çalıştırıp gaza bastığımda 1,500 devirden itibaren artarak çıkıyordu. motor biraz ısınınca bu sınır 2,500 e kadar çıktı. biraz şehir içi dolanıp arabayı otoparka soktuğumda son bir deneme amaçlı gaza bayaa bastım ama ses tamamen kesilmişti
    -vites farketmiyor. ister boşta olsun ister 1 de 2 de olsun ses geliyor
    -havalar iyice soğuyunca başladı

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum...

• bugun kaputu açtığımda hortumlardan birinde sızıntı gördüm. lpg dönüşüm kitine ait hortumların birinde. gidip sıktırdım tekrar. bununla alakalı olabilir mi acaba ?
  • arkadaşım havalar soguyunca hava klepesi hava yı motor ısınıncaya kadar kısar ve kademeli olarak acar bu cok normal motor ısınınca boğaz genişler ve hiç ses gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsa*

bugun kaputu açtığımda hortumlardan birinde sızıntı gördüm. lpg dönüşüm kitine ait hortumların birinde. gidip sıktırdım tekrar. bununla alakalı olabilir mi acaba ?

Aksesuar kayış setini değiştirmelisin dostum yada yakın zamanda değiştiysse bekle baharda ses otomatikman kesilecektir
  • evet, sadece sabahları ilk çalıştırmada 5 dakika geliyor. yardımlar için teşekkür ederim
  • sol üst şanzuman takozu sertleştiğinde şanzuman içerisindeki sesi absorve edemeyip inleme şeklinde bir ses meydana geliyor. çözüm:aynı aracın otomatik vites olanlarının şanzu man takozunu takmak.http://www.kurtayoto.com/ RENAULT İÇİN EN TECRÜBELİ SERVİS
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsa*

evet, sadece sabahları ilk çalıştırmada 5 dakika geliyor. yardımlar için teşekkür ederim

Noldu hocam sorunu halledbildin mi nasıl hallettin?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.