Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.757
Cevap
38
Favori
324.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch'ta 1600'den (Peşin - Taksit Farketmezmiş) aşağıya veren bayi bulamadım bu fiyata. Siemens olan ise 1450 TL(Peşin)'ye kadar veriyorlar. Aydın'a yakın civarlarda daha ucuza alan var mı acaba?
  • almış olduğunuz model Bosch'un ürettiği Low-Frost dolabıdır. Bu sistem melez bir sistem olup başka herhangi bir marka tarafından kullanılmamaktadır.
    daha doğrusu tercih edilmemektedir.

yeni alındığında 0,5 olan kar orta ve uzun vadede sizi çileden çıkaracak kadar kar yapacaktır merak etmeyin.. 30 sene önceki gibi fişi çekip 24 saat kar eriteceğiniz günler gelecektir..

özetle A++ olup 7 TL yakan ve kar buz yapacak makine almak yerine

A+ olup 8-8,5 tl yakan no frost almak son derece mantıklıdır. ayda 1,5 TL fazla elk. faturası ödeyip 10 küsür sene konforlu kullanırsınız.

Tabi bu işler makine performansı kadar birazda "hava işi" bütçeye uygun bosch almak istemişseniz saygı duyarız..
  • Buzdolabının lastikleri yırtılıp hava almadığı sürece 1 yıl geçse de, 30 sene geçse de yaptığı karlanma oranının değişmesi mümkün değildir. Zaten no frost bir buzdolabında da lastik yırtılsa karlanma olur ve buna ilaveten soğutmada sorun yaşarsınız.

Bahsettiğiniz hibrit sistemin özellikle sebze-meyve saklamada büyük katkısı var. Low Frost buzdolaplarında nem kaybı engellediğinden soğutucu bölmenin kullanımı son derece konforludur. Kuruma ihtimali olan yiyeceklerinin ağzını sıkıca sarıp kapatmak gerekmez. Buna ilaveten sebze ve meyveleri vitamin değerlerini kaybetmeksizin çok daha uzun süre taze tutar.

Aynı zamanda no frost buzdolaplarında görülen bloklanma, fan motorunun sesinin artması ve bozulması, ısıtıcı defrost sisteminin arızalanması gibi sorunlar görülmez. Bu yüzden arıza yapma riski de son derece düşüktür.

Bosch'un şu sıralar ürettiği no frost buzdolaplarını evime sokmam şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: pentatlon

merhabalar,

candogan beyin önerisi üzerine PROFİLO BD3058L3AV almaya karar vermiştim fakat sanırım üretimden kalktığı için bu buzdolabını bulamıyorum.

onun yerine BD3058L3VV almaya karar vermiştim hemen hemen aynı gibi geldi bana.

sizin başka bir tavsiyeniz var mı?

buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinası alıcam.

çamaşır için profilo cm100xetr düşünüyorum, bu makinanın cm100setr ile ne farkı var.

bulaşık makinası için ise profilo bm4280 almayı düşünüyorum.

üçü de inoks olacak. üçü için 3500 civarı bütçe ayırdım. belirttiğim makinalar da bu civara denk geliyor.

tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.

BD3058L3VV modelinde kapı sapları, bağımsız dondurucu ayarı, süper soğutma, sıfır derece çekmeceleri yoktur. Kasa aynıdır, sadece aksesuarsız halidir. Sizi bu eksiklikler rahatsız etmeyecekse düşünebilirsiniz.

CM100XETR 58lt tamburlu ve İspanya üretimidir. Kasası inoxtur. 1000 devirde 76 desibeldir. Ben o modeldense yeni çıkan CM101KSTR modelini öneririm. Bu model 63lt tamburlu, program açısından daha kullanışlıdır. Ancak kasası gümüş renk boyadır. Sizin için inox kasa mı olması önemli yoksa tambur büyüklüğü ile hijyen programı mı? Tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.

Bulaşık makinesinde de BM4281TR ile BM5380MA modellerinin fiyatlarını kıyaslayın. Aradaki fark 100 liradan azsa BM5380MA daha kullanışlıdır. Avantajı ise alt sepette kurumuş kirler için püskürtme basıncını artıran Powerwash seçeneği ve üst sepetteki tabaklığın da katlanabilmesidir.

• merhaba hocam,

açıkçası buzdolabında kapı kolunun olmaması hoşuma gitmedi, ayrıca saydıgınız birçok özellik de BD3058L3VV' de yok. bunun yerine alabileceğim başka buzdolabı öneriniz var mı? gri olacak ve buzluğu altta olacak.

çamaşır makinesini sizin önerinizle not almıştım. CM101KSTR yi de begendim ama gümüş renk konusunda tereddütüm var. nişanlımın ikna olması gerek :)
    ayrıca cm100setr için ne yorumda bulunursunuz, gri renk olduğu için soruyorum. siz cm100xetr hakkında olumlu konuşmussunuz ama setr hakkında da bilgi alabilirim.

ayrıca dediğiniz bm5380ma ile bm4281eg arasında tam olarak 200 lira fark var. eğer 5380 al derseniz 200 lira daha verebilirim. ama siz de takdir edersiniz evlilik çok masraflı :)
    mümkün olduğunca iktisatlı davranmaya çalışıyorum.

bu üç ürün için 3500 bütçe ayırmıştım. dediğim ürünler tam olarak 3500 lira ediyor güzelevim.com'da. sizin de yardımlarınızla son kararımı verip 1haftaya kadar almayı düşünüyorum.

• Buzdolabını KGE58AL30N ya da KG58EAL30N alırsanız daha mantıklı olur. Bulaşıkta o kadar çok fark varsa BM4281EG işinizi görecektir.

CM100SETR modeli inox değil, gümüş boyadır. Tamburu 63 litredir ancak sıcaklık seçimi bağımsız değildir. Yani program seçenekleri daha sınırlıdır. CM100XETR ile CM101KSTR arasında seçim yapmak daha mantıklı olur.
  • hocam buzdolabı siemens 1600 ve bosch 1800 lira :/

bulaşık için bm4281eg, çamaşır için de CM100XETR ile CM101KSTR inden birini seçecegim.

buzdolabı için profilodan önerdiğiniz bosch ve siemens ayarında bir ürün seçenegimiz yok mu ?
  • Maalesef yok. Alternatif olarak Grundig GKNE4780I modelinin fiyatını araştırabilirsiniz. Gerçi piyasada şu sıralar zor bulunuyor.
  • teşekkür ederim hocam sanırım tek secenek BD3058L3VV kaldı.

zaman ayırdınız sagolun hocam.
  • Ben 2. sene yi bitirdim, karlanma vs yapmıyor, yaptıgıda deep freeze ın tepesınde 2cm ı gecmıyor ve buz dııl karlanma, kazımak 2 dakıka almaz, dokununca dokuluyor. 8.5 lıra yaksın no frost olsun vs gıbı yanlıs bılgılere kimsenin ihtiyacı yok. Cok sessız ve cok uzun taze tutan bır dolap. Candogan sayesınde almıstım, tesekkur ederım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Buzdolabının lastikleri yırtılıp hava almadığı sürece 1 yıl geçse de, 30 sene geçse de yaptığı karlanma oranının değişmesi mümkün değildir. Zaten no frost bir buzdolabında da lastik yırtılsa karlanma olur ve buna ilaveten soğutmada sorun yaşarsınız.

Bahsettiğiniz hibrit sistemin özellikle sebze-meyve saklamada büyük katkısı var. Low Frost buzdolaplarında nem kaybı engellediğinden soğutucu bölmenin kullanımı son derece konforludur. Kuruma ihtimali olan yiyeceklerinin ağzını sıkıca sarıp kapatmak gerekmez. Buna ilaveten sebze ve meyveleri vitamin değerlerini kaybetmeksizin çok daha uzun süre taze tutar.

Aynı zamanda no frost buzdolaplarında görülen bloklanma, fan motorunun sesinin artması ve bozulması, ısıtıcı defrost sisteminin arızalanması gibi sorunlar görülmez. Bu yüzden arıza yapma riski de son derece düşüktür.

Soğutucu bölümünde otomatik defrost olduğunda akan sular nereye gidiyor? Sebzelikteki gıdalar bu akan sulardan etkilenmiyor mu? Arada sırada sebzeliği çıkarıp kurulamak, silmek gerekmiyor mu? Eski statik buzdolaplarında bu suyun aşağıya akıp sebzeliğe gittiğini duymuştum. Bu durum bunlarda da geçerli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ridsl

quote:

Buzdolabının lastikleri yırtılıp hava almadığı sürece 1 yıl geçse de, 30 sene geçse de yaptığı karlanma oranının değişmesi mümkün değildir. Zaten no frost bir buzdolabında da lastik yırtılsa karlanma olur ve buna ilaveten soğutmada sorun yaşarsınız.

Soğutucu bölümünde otomatik defrost olduğunda akan sular nereye gidiyor? Sebzelikteki gıdalar bu akan sulardan etkilenmiyor mu? Arada sırada sebzeliği çıkarıp kurulamak, silmek gerekmiyor mu? Eski statik buzdolaplarında bu suyun aşağıya akıp sebzeliğe gittiğini duymuştum. Bu durum bunlarda da geçerli mi?

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum doğrusu, keza bizim evde arçelik buzdolabı var belli bir zaman sonra sebzelik kısmı şakır şakır su oluyor. İllaki temizlemek gerekiyor.

• Merhaba,

Can Doğan arkadaşımız ve yardımını esirgemeyen arkadaşarımın dikkatine!!!

Bugün eşimle birlikte birkaç modele baktık.
    KDV58AL30N modelini ben çok beğendim. Fakat eşim inox olan KDN56AI32N modelini daha çok beğendiğini söyledi.
    Kombi denilen ve başlıktaki model olan KGE58AW30N (ki çelik görünümlüsü KGE58AL30N) pek rağbet görmedi. Ama ben beğendim.
    Şimdi fiyatlarını karşılaştırırsak:

KDN56AI32N :.......... 2.349 indirimli hali İPTAAAAALLL. ( Az önce okudum:http://forum.donanimhaber.com/m_55921767/mpage_22/tm.htm)
    KGE58AL30N:.......... 1.665 indirimli hali
    KDV58AL30N :.......... 1.665
    KGE58AW30N:......... 1.665

Hepsi için de Paraf'a 16 taksit imkanı var.
    World (Yapı Kredi) için 12 taksit ve 2000 TL üzeri alışveriş için Grundig marka GTB 701 model tablet hediye.

Şimdi seçim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robosapiens17 -- 30 Aralık 2013; 23:23:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: robosapiens17

Merhaba,

Can Doğan arkadaşımız ve yardımını esirgemeyen arkadaşarımın dikkatine!!!

Bugün eşimle birlikte birkaç modele baktık.
    KDV58AL30N modelini ben çok beğendim. Fakat eşim inox olan KDN56AI32N modelini daha çok beğendiğini söyledi.
    Kombi denilen ve başlıktaki model olan KGE58AW30N (ki çelik görünümlüsü KGE58AL30N) pek rağbet görmedi. Ama ben beğendim.
    Şimdi fiyatlarını karşılaştırırsak:

KDN56AI32N :.......... 2.349 indirimli hali İPTAAAAALLL. ( Az önce okudum:http://forum.donanimhaber.com/m_55921767/mpage_22/tm.htm)
    KGE58AL30N:.......... 1.665 indirimli hali
    KDV58AL30N :.......... 1.665
    KGE58AW30N:......... 1.665

Hepsi için de Paraf'a 16 taksit imkanı var.
    World (Yapı Kredi) için 12 taksit ve 2000 TL üzeri alışveriş için Grundig marka GTB 701 model tablet hediye.

Şimdi seçim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kesinlikle KGE58AL30N öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

quote:

Orijinalden alıntı: ridsl

quote:

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum doğrusu, keza bizim evde arçelik buzdolabı var belli bir zaman sonra sebzelik kısmı şakır şakır su oluyor. İllaki temizlemek gerekiyor.

Sebzelikte su birikmesi ancak gider yemek artıklarından ötürü tıkanırsa olabilir. Onun dışında arka duvardaki nemlenme sebzeliğe ulaşmadan akıp gidiyor. Zaten buzdolabını temizlerken fotoğraf eklemiştim, oradan görebilirsiniz. Kısacası böyle bir problem yaşamazsınız.

• Tüm forum arkadaşlarımızın. Yeni. Yilini kutlar,
    sağlık, mutluluk, afiyetler dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Televizyon kanlalalrında enerji verimliliği haftası nedeniyle "Doğa dostu boshlarda indirim var." şeklinde bir reklam vardı.
    Ben de Bosch iletişim merkezini aradım ve hangi modellerde böyle bir indirim olduğunu sordum.
    Yanıt veremediler. Bana hangi modelle ilgilendiğimi sordular ve ben de yineleyerek hangi modellerde indirim yapıldığını
    tekrar sordum. Numaramı alarak bana sonradan yanıt verileceğini söylediler. Ha bu arada bir de yetkili bayilerden indirimli
    ürünlerin neler olduğunu öğrenebileceğimi söylediler. Ben de yetkili bayideyim zaten dedim. Sonuç alamadım.
    Bakalım, sonuç ne olacak.

Benim izlenimlerim: Fiyatlarda yılbaşı öncesine göre bir farklılık yok.
  • Selamlar,

Antalya'da yaşıyorum. dün electraworld'den 1699 TL. 11 taksit imkanlı Bosch kge58aw40n A+++ artı buzdolabı aldım. daha kurulum yapılmadı. teşhir ürünü idi ama 15 dakika inceledim sıfırından hiçbir farkı yok çizik dahi yok üründe... zaten bu modellerin stokları antalyada yok hangi bayiye gittiysem teşhirde ürün kalmış... bana göre beyaz olan inox modeline göre çok daha şık görünüyor...eşimde bel fıtığı olduğu için alta derin donduruculu olan bir dolap bakıyorduk. samsung ve bosch arasında kaldım ve servis ağı ve low frost olduğu için bosch tercih ettim. 0cak 15 te zamlanacağını bildiğim için hemen aldım ürünü... çoğu bayi antalya nemli ve sıcak bölge diye buzdolabını önermedi ama biz no frost buzdolabından bıktığımız için low frost denemek istedik... zaten evim güney batı kuzey mutfak batıda ama 10-12 metre karşısında apartman olduğu için güneş almıyor..oldukça serin bahçe katı bir evimiz var.. antalyanın temmuzda başlayıp en geç eylül 20 gibi biten cehennem sıcaklarında çok sorun yaratıcağını düşünmüyorum sürekli evde insan oluyor ve mutfak açık... ürün takıldığında izlenimlerimi daha geniş aktarırım ama makine çok şık. no frost modellerine aksine düz beyaz bir renk seçmişler buda ürünü çok şık yapmış. elektrik tüketimi harika gibi görünüyor. ve buz kırma sesi ve çalışma sistemi ariston etdf 400 makineme göre oldukça verimli olacağının farkındayım... tekrar görüşürüz saygılar

• Selamlar bu konuyu uzun zamandır takip ediyordum.Fikrim Profilo BD3058L3AV almaktı ama dolabı bulamadım.İnternetten de getirtmek istemedim ve bugün BD3058L3VV aldım 1500 tl.Bir de 5110 WML fırın 1000 tl toplam 2500 tl 12taksit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.