Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.757
Cevap
38
Favori
324.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende siemens olanını aldım pazar günü burdaki olumlu yorumlardan sonra. Ancak dolap çok sesli geldi bana. mutfağım açık mutfak, sorun yaşamamak için 40db olan bu dolabı seçmiştim.

L şeklinde duvar bölgesinin oraya yerleştirdim. acaba yerleşimden dolayı mı ses fazla? ya da ilk soğutma gününde bu kadar ses normal midir?

servisi aradım kurulum için, low frost cihazlarda servislik bi iş olmadığını söylediler, ben de kendim açıp çalıştırdım

garanti için herhangi bir belge yada kağıt göremedim, garantiyi ve süresini ifade eden kağıdı nerden aldınız? media marketten aldım ürünü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladyo1907

bende siemens olanını aldım pazar günü burdaki olumlu yorumlardan sonra. Ancak dolap çok sesli geldi bana. mutfağım açık mutfak, sorun yaşamamak için 40db olan bu dolabı seçmiştim.

L şeklinde duvar bölgesinin oraya yerleştirdim. acaba yerleşimden dolayı mı ses fazla? ya da ilk soğutma gününde bu kadar ses normal midir?

servisi aradım kurulum için, low frost cihazlarda servislik bi iş olmadığını söylediler, ben de kendim açıp çalıştırdım

garanti için herhangi bir belge yada kağıt göremedim, garantiyi ve süresini ifade eden kağıdı nerden aldınız? media marketten aldım ürünü.

40db dusuk ses olmasi gerek yerlestirmede sorun olmali ayagi dengesiz galiba tekrar servis cagir en temizi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gladyo1907

bende siemens olanını aldım pazar günü burdaki olumlu yorumlardan sonra. Ancak dolap çok sesli geldi bana. mutfağım açık mutfak, sorun yaşamamak için 40db olan bu dolabı seçmiştim.

Servis sizi başından atmış bence ısrarla isteseydiniz keşke.
    Garantisini neye göre başlatacakmış.
    Gerçi elinizdeki fatura yeterli ama hadi diyelimki dolapta birşey çıksa idi inandıramazdınız.
    Bence hata yapmışsınız kendiniz açmak ile.

• akşam ses konusuna tekrar bakıcam, dün dolabın ilk çalışma günüydü ondan olabilir belki emin deilim tekrar aynı ses devam ederse servisi çağırıcam gürültü ölçümü için 40db üstü çıkarsa geri göndericem dolabı mediamarkete.
  • merhabalar,

Yakın zaman bir buzdolabı alacağım, forumda gördüğüm kadarıyla siemens ve bosh un lowfrost serileri ön plana çıkmış, en kısa zamanda gidip yerinde de bu dolapları incelemek istiyorum, fakat alternatif olarak aşağıdaki buzdolabı lg bayisinde dikkatimi çekti, fiyat olarakta 1750-1800 tl gibi bir fiyatı var. sizin de fikirlerinizi almak istedim, teşekkürler...

Brüt Hacim : 494 lt
    Ölçüler : 700x1850x730
    Enerji Sınıfı : A+
    Renk : Beyaz
    Green Ion Door Cooling
    Vitalight
    Opti-Fresh
    LED Dijital Kontrol
    Sıfır Derece Bölmesi
    Moist Balance Crisper / Nem Koruma Gözü
    Z-Deodorizer / Koku Giderici
    Antibakteriyel Conta / Bioshield

• quote:

Orijinalden alıntı: signera

merhabalar,

Yakın zaman bir buzdolabı alacağım, forumda gördüğüm kadarıyla siemens ve bosh un lowfrost serileri ön plana çıkmış, en kısa zamanda gidip yerinde de bu dolapları incelemek istiyorum, fakat alternatif olarak aşağıdaki buzdolabı lg bayisinde dikkatimi çekti, fiyat olarakta 1750-1800 tl gibi bir fiyatı var. sizin de fikirlerinizi almak istedim, teşekkürler...

Green Ion Door Cooling
    Vitalight
    Opti-Fresh
    LED Dijital Kontrol
    Sıfır Derece Bölmesi

Fiyat iyi ama hacmi biraz küçük.Eğer yer sıkıntınız yoksa linkteki dolap tam f/p ürünü.Yanlız 86 cm genişliğinde...

http://www.teknolojix.com/?urun-14076-LG-652YVX-545-LCD-A-NF-BUZDOLABI--Beyaz---86x180x74-.html

Yer sıkıntınız varsa ve 70 cm genişlikten yukarısı sıkıntı yaratacaksa bahsettiğiniz B632GVTW 1700 liraya alınabilir.Gayet iyi

• Bosch KGE 58AW40N A+++

Arkadaşlar bu buzdolabını bugün izmirden 1680 tl buldum 12 taksit

cardfinansa 3 ay erteleme
    bonusada 4 ay erteleme var ve fiyat 1680 tl 12 taksit sizce nasıl daha uygun fiyata bulunurmu acaba.
  • Öncelikle inceleme için teşekkürler. Aynı ürünü dün Bosch bayiinden tanıdık olması sebebi ile iyi bir fiyata aldık fakat ürün ne yazık ki evimizin yapısı ve özellikle kapıların dar olması sebebi ile maalesef mutfağa girmedi bu yüzden geri iade edip aynı modelin No Frost olanını aldık, bilgilendirme amaçlı belirteyim iki model arasında 5cm kadar bir kalıp farkı var, No Frost olanı kalıp olarak daha zarif yapıldığından o sorunsuzca kapıdan geçti, tabi kapılar sökülmüş halde.

Yorumlardan Bosch NoFrost modelleri sesli dendiği için korkarak o ürünü aldık ama çok şükür ki ses konusunda zerre kadar problem olmadı, üründe şimdilik çok iyi gözüküyor. Tabi alışamadığımız bir nokta buzluk bölümü alt bölüme konumlandırılmış, alışmak epey zaman alacak gibi gözüküyor.

• Ben de bu makinanın (Candoğan beyin aldığı bosch KGE58AW30N ) inoxunu almayı düşünüyorum ama ailemi no frost olmayısı sebebiyle nasıl ikna edeceğimi bilemiyorum..Low frost besinleri kurutmuyor daha az elekrik harcıyor diyebiliyorum sadece. Baska ne gibi avantajları var bilmiyorum..Yasadıgım sehirde bir bayii 1.700 fiyat verdi istediğim takside. Nasıl sizce bu fiyat ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odecha -- 20 Temmuz 2012; 13:17:42 >
  • Merhabalar Signera,
    Bende baktiginiz modelin gri olani ysx ile inox low frost arasinda kalmistim.Hala da LG aklimin bir kosesinde.sadece ic hacmi bize biraz digerine gore kucuk geldi.3 katli.bu nedenle siemens low frost aldik.oldukca iyi diyebilecegim fiyatlar bulmustum.kapida odeme olarak.teknolojix.com ve hiperucuz.com sitelerine bakarsan inox ysx modeli 1494 tl idi.kontrol etmeni oneririm.
    Ama ic hacim ve enerji tasarrufu olarak low frostu oneririm.hemde cok sessiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavel68
    aradım 2 adet kalmış yarın gideceğim kalırsa alacağım.siz de bugün alacağınızı belirtmiştiniz aldıysanız nakliye ile hemen ulaştırıyorlarmı yoksa teslimat için gün mü veriyorlar.telefonda tam anlayamadım ama siemens getirirse ayrıca nakliye ödemeniz gerekir gibi şeyler söyledi.ayrıca siemens garantilidir değilmi.

Selam, ne yaptınız alabildiniz mi dolabı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

quote:

aradım 2 adet kalmış yarın gideceğim kalırsa alacağım.siz de bugün alacağınızı belirtmiştiniz aldıysanız nakliye ile hemen ulaştırıyorlarmı yoksa teslimat için gün mü veriyorlar.telefonda tam anlayamadım ama siemens getirirse ayrıca nakliye ödemeniz gerekir gibi şeyler söyledi.ayrıca siemens garantilidir değilmi.

Selam, ne yaptınız alabildiniz mi dolabı?

aradığımda 1 tane kaldı demişlerdi.uzak olduğum için kalmaz diyerek ve ogün nakiti ayarlayamadığımdan gidemedim.belki bir daha kampanya yaparlar.siz aldınız sanıyorum,hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • quote:

aradığımda 1 tane kaldı demişlerdi.uzak olduğum için kalmaz diyerek ve ogün nakiti ayarlayamadığımdan gidemedim.belki bir daha kampanya yaparlar.siz aldınız sanıyorum,hayırlı olsun güle güle kullanın.

Öyle mi. Olsun, sağlık olsun. Yine yapılır inşallah bu tarz bir kampanya. Evet ben almıştım. Kurulumu yapıldı, ama eve henüz geçmediğim için kullanmaya başlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: economist52

quote:

Orijinalden alıntı: signera

merhabalar,

Green Ion Door Cooling
    Vitalight
    Opti-Fresh
    LED Dijital Kontrol
    Sıfır Derece Bölmesi

Fiyat iyi ama hacmi biraz küçük.Eğer yer sıkıntınız yoksa linkteki dolap tam f/p ürünü.Yanlız 86 cm genişliğinde...

http://www.teknolojix.com/?urun-14076-LG-652YVX-545-LCD-A-NF-BUZDOLABI--Beyaz---86x180x74-.html

Yer sıkıntınız varsa ve 70 cm genişlikten yukarısı sıkıntı yaratacaksa bahsettiğiniz B632GVTW 1700 liraya alınabilir.Gayet iyi

ben inoks olan boch alıdım kesinlikle bu lg yi tavsiye ederim bunuda incalemiştim hacim olarak sadece 7,5- 8 lt fark var tekrar söylüyorum lg yi al pişman olmazsın.ayrıca izmirde oturuyorsan optimumda ayda bi sefer bi ürüne kampanya yapıyorlar bu modeli geçen ay bana 1500 tl ye önermişlerdi gittim inceledim ama erden estiyse boch aldım ama aklımda kaldı bu dolap

• benim dolap yaz gelince cozuttu soğutmuyo sizde durumlar nasıl 2 derecede süperde çalıştırıyorum :(((
  • quote:

Orijinalden alıntı: eto177

benim dolap yaz gelince cozuttu soğutmuyo sizde durumlar nasıl 2 derecede süperde çalıştırıyorum :(((

+4 ve -18 ayarlı, soğutma ve dondurmada problem yaşamadık henüz. süper konumu hiç kullanmadım. dışarısı 34-38 arasında değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

benim dolap yaz gelince cozuttu soğutmuyo sizde durumlar nasıl 2 derecede süperde çalıştırıyorum :(((

+4 ve -18 ayarlı, soğutma ve dondurmada problem yaşamadık henüz. süper konumu hiç kullanmadım. dışarısı 34-38 arasında değişiyor.

benim mi dolapta sorun var acaba benim mutfak biraz fazla güneş alıyo 40-42 oluyo gün içinde ama dolap bu etkilenmemesi lazım diye düşünüyorum sizdeki sıcaklık dereceleriyle de pek fark yok
    mesela dolapta çokokrem donar normalde kıvamı ekmeğe sürülemeyecek kadar soğuk olur ama bu dolapta yumuşak kıvamda muhafaza ediyo kapaktaki raflarda su yeteri kadar soğusada kolay fazla soğumuyo ve raflar kapağa göre çok daha düşük sıcaklıkta
    bu durumlar normal mi daha önceki dolap no-frost du acaba o yüzden mi o daha iyi soğutuyodu da bu dolap böyle cevaplarınız için şimdiden saolun

• quote:

quote:

quote:

benim mi dolapta sorun var acaba benim mutfak biraz fazla güneş alıyo 40-42 oluyo gün içinde ama dolap bu etkilenmemesi lazım diye düşünüyorum sizdeki sıcaklık dereceleriyle de pek fark yok
    mesela dolapta çokokrem donar normalde kıvamı ekmeğe sürülemeyecek kadar soğuk olur ama bu dolapta yumuşak kıvamda muhafaza ediyo kapaktaki raflarda su yeteri kadar soğusada kolay fazla soğumuyo ve raflar kapağa göre çok daha düşük sıcaklıkta
    bu durumlar normal mi daha önceki dolap no-frost du acaba o yüzden mi o daha iyi soğutuyodu da bu dolap böyle cevaplarınız için şimdiden saolun

bende de bir sıkıntı yok. No frost kadar hızlı soğutmuyor ve şok edici derecede soğutmuyor benim gözlemim. Fakat bende soğutmayla ilgili bir sorun yok. Eğer direk güneş ışığına maruz kalıyorsa tavsiyem güneşin geldiği yere bir ince perde ile kapatmanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

quote:

quote:

quote:

bende de bir sıkıntı yok. No frost kadar hızlı soğutmuyor ve şok edici derecede soğutmuyor benim gözlemim. Fakat bende soğutmayla ilgili bir sorun yok. Eğer direk güneş ışığına maruz kalıyorsa tavsiyem güneşin geldiği yere bir ince perde ile kapatmanız.

dediğinize benzer bi önlem aldım aslında ama göreceli mi acaba bana fazla soğuk gelmeyen sizin normal dediğiniz mi.... servis çağırıp ben bu dolap soğutmuyo desem nasıl inandıracas adamları... neyse ben bir iki test daha yapıym

• Soğutmama durumuna şaşırdım açıkçası. Bana ilk aldığımda 4'C çok soğuk geldiğinden 5'C yapmıştım. 5'C iken dolabın kapısından aldığım suyu ancak yudumlayabiliyorum. Bu sıra dolapta hassas et ve peynir türü bulunmadığında 6'C yaptım. Su yine soğuk, rahatça içemiyorum.

Buzdolabı arka duvarı soğutup içeriye doğal bir şekilde soğukluk yaydığı için arka kısımlar kapıya göre daha soğuk. Bu yüzden çabuk küflenen salça vb. malzemeleri arkaya koyuyorum, küflenmesi sıfıra iniyor.

Hassas besinlerinizi veya acilen soğutulması gereken içeceklerinizi tercihen arkaya doğru yerleştirmenizi tavsiye ederim.

Benim dolabımda soğutma sorunu yok, aksine bu konuda çok memnunum.

Enerji tasarrufu için dolabı mümkün olduğu kadar öne aldım, ısısını çabuk atıyor. Mutfağın çok ısındığı zamanlarda stor perdeyi kapatıyorum ve gece camı aralık bırakmaya özen gösteriyorum. Karşılığını da faturalarda alıyorum :) O kadar zamma rağmen elektrik faturalarım geçen seneye göre 10-15TL daha düşük.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.