Şimdi Ara

Hesaplı Kasko Fırsatları Genel Başlık (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
487
Cevap
51
Favori
47.835
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: denizcismail

quote:

Orijinalden alıntı: LeThauS

quote:

Orijinalden alıntı: chatlaxs

quote:

Yeni bir araç alacağım kısmetse yakın zaman içinde.. clio III 1.2 motor 2006 model..

2 sorum olacak..

1-Arac normalde 34 plaka ama ben kocaelinde oturuyorum. plakayı 41 olarak değiştirmem benim yararıma olurmu kasko açısından..

2-Bu yaz sonu istanbula taşınma ihtimalide var.. farzedelim plakayı 41 yaptım kaskomu öyle yaptırdım.. yazında istanbula taşındım.. allah göstermesin istanbulda bi kaza bela geldi başımıza bu sorun yaratırmı? yani araç 41 plaka ama istanbulda..

çok cahilim bu konularda ilk arabam olacak kusurabakmayın.. şimdiden teşekkürler..

palakanızı 41 yapın kasko ve tarfik fiyatı açısından yararınıza olur,kasko teminatı sadece yaptırdığınız ilde değil tüm türkiye de geçerlidir sorun olmaz

cevapladığınız için çok teşekkürler.. istanbula taşınsamda 41 kalsın diyosunuz yani?

birde daha aracı almadım plakası şase numarası bilmiyorum ve ruhsat sahibi değilim şu an doğal olarak..

kasko ve trafik sigortası için fiyat araştırması yapmak istiyorum doğal olark yapamıyorum.. bunun başka bir yolu varmıdır?

Kocaelinde oturuyorsaniz istanbula taşıdığınızda bunu ruhaata isletmeniz gerekir. Aksi taktirde emniyetteki ilk isinizde bu karsiniza, cikar. Fazla değil 80 tl gibi bir cezasi olmasi lazim. Ama arac var sayalim pert odugunda subeden alacağınız evraklar sigorta sirketini tatminedermi bilmem...

Ben taşınalı baya oldu şimdi emniyete bildirirsem ceza yer miyim?

• baya oldu derken. adrese dayalı nüfus sistemi gereği zaten adres değişikliğinizi beyan etmeniz gerekirdi. değişikliği yaptınız diyelim. noterden satış yaparken satış tc üzerindeki adrese çıkar. dolayısı ile 34 olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quaker

Axa, Allianz, Ak Sigorta , Generally, Anadolu Sigortadan kasko yaptırmayı düşünen arkadaşlar için fiyat alabilirim . Pm ile gerekli bilgileri yollarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Fiyat çalışılabilmesi için gerekli bilgiler .

* TC Kimlik No * Plaka * Aracın Markası Modeli Tipi ,Değeri ekstra aksesuarı var ise onları belirtmeniz * Belge Seri Numarası ( Ruhsatta isim soy isim adres yazan sayfada alt kısımda yazar genelde 2 harf altı rakam olur XX YYYYYY şeklinde) * Yeni alınan araçlar için ASBİS Referans numarası ( Geçici tescil belgesinin üst kısmında yazar 2012 ile başlar)

Yukarıdaki bilgiler elinizde yoksa malesef fiyat çalışılamaz .

Ö.M
  • aynı poliçe teminatları altında farklı firmalardan 970 TL, 1300 TL, 1400 TL gibi fiyatlar aldım. bu tutarsızlık sinir ediyor insanı..
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatlaxs

quote:

Yeni bir araç alacağım kısmetse yakın zaman içinde.. clio III 1.2 motor 2006 model..

2 sorum olacak..

1-Arac normalde 34 plaka ama ben kocaelinde oturuyorum. plakayı 41 olarak değiştirmem benim yararıma olurmu kasko açısından..

2-Bu yaz sonu istanbula taşınma ihtimalide var.. farzedelim plakayı 41 yaptım kaskomu öyle yaptırdım.. yazında istanbula taşındım.. allah göstermesin istanbulda bi kaza bela geldi başımıza bu sorun yaratırmı? yani araç 41 plaka ama istanbulda..

çok cahilim bu konularda ilk arabam olacak kusurabakmayın.. şimdiden teşekkürler..

palakanızı 41 yapın kasko ve tarfik fiyatı açısından yararınıza olur,kasko teminatı sadece yaptırdığınız ilde değil tüm türkiye de geçerlidir sorun olmaz

cevapladığınız için çok teşekkürler.. istanbula taşınsamda 41 kalsın diyosunuz yani?

birde daha aracı almadım plakası şase numarası bilmiyorum ve ruhsat sahibi değilim şu an doğal olarak..

kasko ve trafik sigortası için fiyat araştırması yapmak istiyorum doğal olark yapamıyorum.. bunun başka bir yolu varmıdır?

Kocaelinde oturuyorsaniz istanbula taşıdığınızda bunu ruhaata isletmeniz gerekir. Aksi taktirde emniyetteki ilk isinizde bu karsiniza, cikar. Fazla değil 80 tl gibi bir cezasi olmasi lazim. Ama arac var sayalim pert odugunda subeden alacağınız evraklar sigorta sirketini tatminedermi bilmem...

ben tam olarak anlamayamadım özürdilerim.. dediğim gibi ilk defa arabam olacak ve ilk defa kasko yaptırağım..

olayı şöyle anlatayım..

alacağım araba 34 plaka istanbul arabası..

ben şu an kocaeli'de oturuyorum..

kasko vs ucuz olması için satış anında plakayı 41 yapmamı tavsiye ettiniz..

bu yaz istanbula taşınma ihtimalim var..

istanbula taşınırsam plakam 41 olarak gideceğim doğal olarak..

plakamı değiştirmesem herhangi bir olay yada kaza durumuda kasko problem çıkartırmı?

yani biz size kocaeli diye ucuz kasko yaptık ama ikametiniz istanbul olmuş bu hasarı karşılayamayız kurallar gereği falan durumu olurmu?

şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeThauS -- 3 Nisan 2012; 22:42:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tanrının kırbacı

quote:

Axa, Allianz, Ak Sigorta , Generally, Anadolu Sigortadan kasko yaptırmayı düşünen arkadaşlar için fiyat alabilirim . Pm ile gerekli bilgileri yollarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

* TC Kimlik No * Plaka * Aracın Markası Modeli Tipi ,Değeri ekstra aksesuarı var ise onları belirtmeniz * Belge Seri Numarası ( Ruhsatta isim soy isim adres yazan sayfada alt kısımda yazar genelde 2 harf altı rakam olur XX YYYYYY şeklinde) * Yeni alınan araçlar için ASBİS Referans numarası ( Geçici tescil belgesinin üst kısmında yazar 2012 ile başlar)

Ö.M

Bildigim kadar soyliyim axa ve groupamada boyle bir sorun yasamazsiniz. Onlar il indirimi vermiyor cunki. Ama anafolu sigortada tecrubeye dayali sorun yasarsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alinti yanlis oldu. Ozur.
  • denizcismail
    hocam kasko için pm attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokelifb

denizcismail

Evet gordum. Lakin bir muaterimin hasari icin kosturmakta idim sabah gelir gelmez ofise, ilgilenicem.

• quote:

quote:

denizcismail

Evet gordum. Lakin bir muaterimin hasari icin kosturmakta idim sabah gelir gelmez ofise, ilgilenicem.

tamam hocam sizden cvp bekliyorum.ayrıca kamu personeliyim.(öğretmen) indirim olur belki diye söylüyorum:D
  • quote:

quote:

quote:

denizcismail

tamam hocam sizden cvp bekliyorum.ayrıca kamu personeliyim.(öğretmen) indirim olur belki diye söylüyorum:D

Hocam. İnsaatin kabasina bir bakalim, ince sivasina sonra karar veririz. :-D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobil_adam

quote:

Orijinalden alıntı: tanrının kırbacı

quote:

Ö.M

Bildigim kadar soyliyim axa ve groupamada boyle bir sorun yasamazsiniz. Onlar il indirimi vermiyor cunki. Ama anafolu sigortada tecrubeye dayali sorun yasarsiniz.

Alıntıları Göster

Merhaba,

Anadolu sigortada il indiriminden nasıl bir sorun yaşadınız acaba ?

• Orijinalden alıntı: qarakedi

Merhaba,

Musterim doktor. İstanbul'dan şark gorevi nedeni ile antebe gidiyor. Esi doktor adana da gorev yapıyor. Aile ziyareti nedeni ile antep plakali araçla ist. Geliyor. Aracina biri surtup kacmis. Beyanli hasar. Evimin onunde park hali diye beyan yazinca sigorta dosya sorumlusu musterime donus yapiyor. Esinin ehliyetinde kizlik soyadi antep plakali olupta istanbulda hasar yapinca dosya sorunlu oluyor. İl indirimi adi altinda bir yuzde ile hasari eksik odeyecegi soyleniyor. Olay burdan patlak verdi. Belgeler ile durumu izah edip olayin beyanini ben yazdim. Eksiksiz odeme yapildi.

Ayrica groupama ve axa plaka kodu farkli ve adres farkli olsada birbirine yakin fiyat cikarken Anadolu'daki baya fark ediyor.

• Arkadaşlar Ben HDI sigoratadan arabama kasko yaptırdım ama bana teminatlar çok düşük geldi.Sizinde fikrinizi alabilirmiyim?

İhtiyari mali mesuliyeti- bedeni ve maddi ayrımı yapılmaksızın yıllık azami:10.000
    Koltuk Ferdi Kaza-Ölüm ve sürekli sakatlık:5.000
    tedeavi masrafları:500 tl
    Hukuksal Koruma-Motorlu Araca Bağlı:1000 TL
    -sürücüye bağlı :500 TL

DEPREM-SEL:%10 muafiyet

2004 opel corsa 1.3 cdti essentia 5 kapı kasko değeri:15.300 tl

kasko ücreti:450 tl
  • Orijinalden alıntı: denizcismail

Orijinalden alıntı: qarakedi

Bildigim kadar soyliyim axa ve groupamada boyle bir sorun yasamazsiniz. Onlar il indirimi vermiyor cunki. Ama anadolu sigortada tecrubeye dayali sorun yasarsiniz.

Merhaba,

Musterim doktor. İstanbul'dan şark gorevi nedeni ile antebe gidiyor. Esi doktor adana da gorev yapıyor. Aile ziyareti nedeni ile antep plakali araçla ist. Geliyor. Aracina biri surtup kacmis. Beyanli hasar. Evimin onunde park hali diye beyan yazinca sigorta dosya sorumlusu musterime donus yapiyor. Esinin ehliyetinde kizlik soyadi antep plakali olupta istanbulda hasar yapinca dosya sorunlu oluyor. İl indirimi adi altinda bir yuzde ile hasari eksik odeyecegi soyleniyor. Olay burdan patlak verdi. Belgeler ile durumu izah edip olayin beyanini ben yazdim. Eksiksiz odeme yapildi.

Ayrica groupama ve axa plaka kodu farkli ve adres farkli olsada birbirine yakin fiyat cikarken Anadolu'daki baya fark ediyor.

Merhaba,

Verdiğiniz bilgide bir yanlış anlama olabilir mi ? Anadolu sigorta da hasar açıklaması için hiç bir zaman dosya sorumlusu müşteriyi aramaz. Bu hasarda arayan kişi eksper veya eksperin asistanlarından biriside olabilir. Dolayısıyla hasardan şüphe olduysa eksper bilgi vermiş olabilir. Ancak bu hasarda il indirimi dolayısıyla yapılan kesintide de garip bir durum var 8 yıllık acenteyim şimdiye kadar böyle bir kesinti duymadım ve yaşamadım.

Poliçe düzenleme tarihin de ruhsat sahibinin ikametine göre poliçe üretilir ve il indirimi verilir, burada plakanın bir önemi yoktur. Örneğin Erzincan da yaşayan birisi 34 plakalı aracı olsa dahi il indiriminden yararlanır. Aracın Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaptığı tüm hasarlar teminat dahilindedir. Aynı poliçe bir sonraki yıl yenilenirken adres güncellemesi yapılarak ikamet yeri değişmişse buna göre il indirimi verilir veya verilmez. İl indirimi verilmesi sigortalı lehinedir.

Dilerseniz yazdığınız hasarla ilgili olarak bana plakayı pm atabilirseniz dosyanın ayrıntısını araştırıp bildirebilirim.

Dip Not: Anadolu sigortada Kaskoda kişinin yaşadığı şehre göre indirim yapılır. Trafik sigortasında ise plakaya göre il indirimi yapılır.

Saygılarımla.

• 2002 den beri sigortaciyim. Kapali ekran anadolu acentesiyim 4 yildir. Problem ortaya cikinca eksperi aradim dosya kapandigini soyledi. Dolayisi ile is sirkette bitiyordu. Musterimi arayan doaya sorumlusuyum demis. İstanbul bolge buarada sizin boge aramayabilir bisi diyemem. Netice itibari ile beyana dayali bir islem var. ;-)
  • istanbul trafik sigortası için uygun bir fırsat var mı acaba ttnet aboneliğimiz de var ? Trafik Sigortacı arkadaşlar yazabilirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntonioMontana

istanbul trafik sigortası için uygun bir fırsat var mı acaba ttnet aboneliğimiz de var ? Trafik Sigortacı arkadaşlar yazabilirse sevinirim.

tc kimlik plaka belge seri nosunu pm den yazarsanız fiyat bakabilirim
  • aktif fırsat var mı beyler
  • kasko şirketi kadar acentenin de önemi var daha önce burada pohpohlananlar dışında başka sigorta şirketlerinden kasko yaptırdım 2 kez ve çok şükür sadece maddi zararla neticelenen kazalarımdan ikiside sorgusuz sualsiz karşılandı.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.