Şimdi Ara

Sapphire, Radeon HD 6850 Black Diamond modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün lider isimlerinden biri olan Sapphire, Radeon HD 6850 Black Diamond modelini kullanıma sunuyor. AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Barts Pro grafik yongasından güç alan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, sahip olduğu çift fanlı özel soğutucu tasarımı ile agresif bir görünüm sergiliyor.

256-bit bellek veri yolu desteğine, 1GB GDDR5 bellek kapasitesine, 960 paralel işlem birimine ve 48 doku ünitesine sahip olan kartın GPU ve bellek hızları için henüz açıklanmış herhangi bir detay bulunmazken, kullandığı soğutucu göz önüne alındığında fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelmesi de beklenebilir. Çoklu GPU kurulumları için Crossfire desteği sunan ve UVD 3 motoru ile yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilen ekran kartında görüntü aktarımı için iki adet DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerine yer verildiğini görüyoruz.

Yakında piyasaya çıkması beklenen Sapphire Radeon HD 6850 Black Diamond'un tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ise şu an için bilinmiyor. 

• Şimdiye kadar nerdeydin ki Kara Elmas ? Biraz geç oldu..
  • kömür geç geldi
  • Diğer arkadaşlara katılıyorum, Evet çok hoş kart ama bu saatten sonra bu kartı çıkarmanın espirisi nedir ki.
  • eldeki son malı en ıyı tasarımla daha kolay satmak denebilir. fiyat konusunda ıyı olursa bu işten 2 tafata kar lı çıkar ,tek taraflı dusunmemek lazım
  • Bence bu olay şuna benziyor elde kalan Sapphire HD5850 leri extrem model olarak uygun fiyata elden çıkardı 285tl'den çok kişi aldı buda o hesap elde kalanları Sapphire HD 6850 Black Diamond olarak ucuz yolla elden çıkartılacaktır
  • Noel alışveriş çılgınlıklarına hazır millet, deli paralar harcanıyor yine...
  • ben benim xfx in tasarımının altında kaldığını düşünüyorum
  • 7000 serisi çıkmak üzerekyenmmi ??
  • Adam 7000 serisinden önce alternatif sunuyo kaldı ki 6870'e bütçesi yetmeyenler var.Hemen 7000 serisi geliyo diyosunuz.Gelince asılcanız sanki direk 1.500tl den :)
  • zaten 6850 ler ısınmıyor sanırım o.cli gelicek msinin 6850ine alternatif hesaplı olabilir.
  • Türkiye'ye gelir mi acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

eldeki son malı en ıyı tasarımla daha kolay satmak denebilir. fiyat konusunda ıyı olursa bu işten 2 tafata kar lı çıkar ,tek taraflı dusunmemek lazım

Bende bunu yazacaktim. Ayni seyleri dusunuyoruz.
  • kullandığım bir kart 1680*1050 bütün oyunlarda ultra ayarlarında bazen zorlansada high seviyede çok akıcı oyunlar oynabilirsiniz.orta segmentin en iyi kartlarından biri yeni serinin fiyatını düşünürsek uzun vade de alıcısı olacaktır
  • Tasarım gerçekten çok iyi olmuş ama geç kalındı.Önceden çıksaydı en azından alanlar 6850 cyclone ya da directcu yerine bunu tercih edebilirdi
  • Ekran kartlarını bilmeyip te orta fiyatlı olsun normal bir şekilde oyun oynatsın diyen kimseler için biçilmiş kaftan demek ki.
  • Sapphire firması 5850 Extreme modelindeki gibi bir fiyatlandırmaya giderse yine stoklar boşalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLastNinja2

Ekran kartlarını bilmeyip te orta fiyatlı olsun normal bir şekilde oyun oynatsın diyen kimseler için biçilmiş kaftan demek ki.

Keşke bu işi bimeyenlere hep 6850 ya da 460 gibi kartlar verseler. 1gb 2gb diye düşük performanslı kartları ittirip duruyor vicdansızlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yugams

7000 serisi çıkmak üzerekyenmmi ??

Her Mal'ın alıcısı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orijinalden alıntı: yugams

7000 serisi çıkmak üzerekyenmmi ??

Her Mal'ın alıcısı vardır.

Yani yeni nesil kartlara para harcamak istemeyenlere çok güzel bir alternatif !!!

Ocak ayında çıkar tr de inşallah !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baldas -- 25 Aralık 2011; 15:03:15 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.