Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4063. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.430.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40614062406340644065
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drlevent

quote:

Orijinalden alıntı: YNS HOCA

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

hangi şehirden aldınız fiyatı?
    servis fiyatı mı acaba?

Merhaba Ankara'dayım. Tabanwax 'da yaptırdım. Ankara emek Mahallesi 8. Cadde Opet Benzinlik İçinde yerleri. Aracı Çarşamba sabahı verdim , Perşembe akşamı aldım. Perşembe günü öğleyin işim yoktu hatta gittim baktım neler yapıyorlar diye.
    yukarıda da yazdığım gibi boya koruma (nitro boya koruma diye bir şey), kaput koruma, kumaş koruma, ses izolasyon (pütürlü köpük davlumbazlara ve araba altına) ve motor koruma için 1350 TL'ye anlaştık, ancak bu peşin fiyat kartla taksit filan yaptırayım derseniz 1500 tl 'yi buluyor. (boya koruma için isterseniz porselen kaplama denen şey de var ama ben gerek duymadım pahalı, daha lüks araçlar için).

Ben şahsen memnun kaldım, arkadaşlar özenli çalıştılar, tavsiye edebilirim. ben de tavsiye üzerine gitmiştim zaten. Ali bey var orada eğer Ankara'daysanız bir uğrarsanız selamımı söyleyin. Dr. Levent , yeni Honda aracını getirmiş dersiniz tanır.

Ben Honda Efe'den almıştım aracımıi Honda Efe'nin bu tip işlemler için anlaşmalı bir bayisi yok ondan dolayı servisten alınan bir fiyat da söz konusu değil. Sanırım Honda Bora'nın tabanwax ile anlaşması varmış.

yukarıdaki işlemler araç yeniyken ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi. cam filmi ise daha sonra da yapılabilir.

umarım faydalı olmuştur. Selamlar.

merhabalar.Ozellikle yalitimini sormak istiyorum. stabilize yolda denediniz mi? Bariz fark var mi ?

hocam ben yalıtım yaptırırken %20 lk bir iyileşmeye bile razıydım..şimdi bakıyorum daha da iyi bir yalıtım olduğu kararına vardık. hatta hanım yolu hissediyordum önceden diyor şimdiki durumda farkına hemen vardı işe yaramış dedi. dediğim gibi bu yalıtım sadece tekerlek vs nedeni ile yoldan gelen seslerin azaltılması için ve bence işe yarıyor... bu şekilde ses yalıtım yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiye edebilirim ayrıca paslanmayı da engelliyor..

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ediyorum. Benim en cok sikayetci old konu stb yoldan gelen ses ve kaputa sicrayan taslarin boyayi kaldirabilmesi idi. Bu ekstralar ise yarayacak sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

hangi şehirden aldınız fiyatı?
    servis fiyatı mı acaba?

Merhaba Ankara'dayım. Tabanwax 'da yaptırdım. Ankara emek Mahallesi 8. Cadde Opet Benzinlik İçinde yerleri. Aracı Çarşamba sabahı verdim , Perşembe akşamı aldım. Perşembe günü öğleyin işim yoktu hatta gittim baktım neler yapıyorlar diye.
    yukarıda da yazdığım gibi boya koruma (nitro boya koruma diye bir şey), kaput koruma, kumaş koruma, ses izolasyon (pütürlü köpük davlumbazlara ve araba altına) ve motor koruma için 1350 TL'ye anlaştık, ancak bu peşin fiyat kartla taksit filan yaptırayım derseniz 1500 tl 'yi buluyor. (boya koruma için isterseniz porselen kaplama denen şey de var ama ben gerek duymadım pahalı, daha lüks araçlar için).

Ben şahsen memnun kaldım, arkadaşlar özenli çalıştılar, tavsiye edebilirim. ben de tavsiye üzerine gitmiştim zaten. Ali bey var orada eğer Ankara'daysanız bir uğrarsanız selamımı söyleyin. Dr. Levent , yeni Honda aracını getirmiş dersiniz tanır.

Ben Honda Efe'den almıştım aracımıi Honda Efe'nin bu tip işlemler için anlaşmalı bir bayisi yok ondan dolayı servisten alınan bir fiyat da söz konusu değil. Sanırım Honda Bora'nın tabanwax ile anlaşması varmış.

yukarıdaki işlemler araç yeniyken ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi. cam filmi ise daha sonra da yapılabilir.

umarım faydalı olmuştur. Selamlar.

merhabalar.Ozellikle yalitimini sormak istiyorum. stabilize yolda denediniz mi? Bariz fark var mi ?

hocam ben yalıtım yaptırırken %20 lk bir iyileşmeye bile razıydım..şimdi bakıyorum daha da iyi bir yalıtım olduğu kararına vardık. hatta hanım yolu hissediyordum önceden diyor şimdiki durumda farkına hemen vardı işe yaramış dedi. dediğim gibi bu yalıtım sadece tekerlek vs nedeni ile yoldan gelen seslerin azaltılması için ve bence işe yarıyor... bu şekilde ses yalıtım yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiye edebilirim ayrıca paslanmayı da engelliyor..

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ediyorum. Benim en cok sikayetci old konu stb yoldan gelen ses ve kaputa sicrayan taslarin boyayi kaldirabilmesi idi. Bu ekstralar ise yarayacak sanirim.

önemli değil ben teşekkür ederim..ancak %100 bir çözüm olmadığnı tekrar hatırlatırım, yan tamamen kesilmiyor sesler ancak azalıyor. continental lastikler takılı benim araçta her ne kadar kalitel lastik olsalarda yol sesi açısından sıkıntılı lastikler...yol sesini azaltmak için uygun bir lastik markası ile bu izolasyonu desteklemek gerekiyor..
    kaputa sıçrayan taşlar açısından ise en iyi ve yapılabilecek tek şey kaput filmi zaten..onda da UV'yi alta geçiren kaliteli bir kaput filmi şart..aksi halde boya farkı olabilir diğer taraflar ile kaput arasında..ayrıca ilerde çıkartmak gerektiğnde kaput boyasına zarar vermeyecek kaliteli bir kaput filmi şart..yıllar yılı sıcak ve gneşin altında iyicene bütünleşiyor çünkü boya ve kaput ile bu kaput filmi :)
    iyi günler dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlevent -- 4 Ekim 2015; 19:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siderya

hb jazz Accord İngiltere den civc Kocaeli den

usa derken, onlarin da ruslar gibi bizim kasadan kullandigini belirtmek istedim.
    ayrica civic, kocaelinden tr ye ve rusyaya ihrac edilirken hondanin amerikada kendi fabrikasi vardir.
  • DÜn michlen marka lastik aldım tanesi 225 tl 4 adet 43000 km de artık kaymaya ve tipatıhe düşmeye başlamıştı. Bu lastik aynı zamanda kışlık olarak da kullanılabiliyor muş -40 +40 derece arası ses olarak da 68 db . Şimdilik yol tutuşu olarak Hoşuma gitti yüksek hızda viraja girdim yapıştı yere sanki. Alacak olanlar bir araştırsın. Hoşuma giden ayrı bir kışlık lastik almak yok

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    MUĞLA ÖZERLER HONDA ETKİNLİK....
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siderya -- 4 Ekim 2015; 23:00:10 >
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    BU ARADA BİŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ WOLFEN YAKIN ZAMAN ÖNCE HONDA YI BU KADAR ABARTMA BU KADAR FANATİK OLMA DEYİP DİĞER ARAÇLARIN REKLAMINI YAPANLAR BİZDEN FANATİK OLDU ..
    ..WOSWAGEN,AUDİ,BMW,OPEL,HYUNDAİ,SEAT VB MARKALARIN EMİSYON SKANDALI ETKİLİ OLMUŞ SANIRIM....
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siderya -- 4 Ekim 2015; 23:07:16 >
  • siderya kullanıcısına yanıt
    MUĞLA ÖZERLER HONDA ETKİNLİK....
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siderya -- 4 Ekim 2015; 23:09:33 >
    Sanırım haklısın bu konuda
    büyük şehir buluşmaları kadar katılım olmuş tebrikler
  • magicwords06 M kullanıcısına yanıt
    Haklısın Fransızları hiç sevmem ama Michelin tam olarak yol sesini azatıyor ve asfalta yapisiyor eski aracimda vardi çok memnundum benzer özellikte Japon lastikleri varsa onlarda denenebilir Bridestone, Yokohama hala var mi bilmiyorum mesela.
  • Arkadaşlar kolçaktaki usb girişinde her usb yi çalıştırabiliyor muyuz? Sandisk çalıştırmıyor bende.
    Biraz kendini zorlasan boş boş konuşup antipati uyandırmaktan başka şeylerde yapabilirsin.

Ben aile aracı arıyorum bundan 1-2 yıl sonra mevcut fb7 kasa işimi görmemeye başlayacağı için ihtiyacımı karşılayacak başka marka araçlar bakabilirim ki bakacağım araçlarda şu anki aracımdan daha kötü olmaz. Yeni kasa honda civic'in cvt şanzıman ve turbo desteği ile gelmesinin yanında beni asıl ilgilendiren olay bagaj ve iç mekan genişliğinin artmış olması. Eğer civic işimi görecekse neden gidip d sınıfı ya da mpv araçlara daha fazla ödeyeyim ki?

Bu demek değil ki en iyi marka honda daha iyisi yok. Olaylara bu kadar at gözlüğü ile bakmayın. Honda Türkiye'de üretiliyor ve ülkemize katma değer katıyor ama babamızın firmasıda değil. Kullandığınız arabalar birer araçtır. Aracı amaç edinmeyin.
  • nemodory kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar;

honda türkiyeden az once aradılar söyledıkleri şey aynen şu; aracınız eco modeli olmadığı için, aracınız alındığında kendi insiyatifiniz dogrultusunda hondanın yetkili servislerinde dahi olsa lpg montajı yapıldıgı için 6 yıllık garanti 3 yıla düşüyor, bunu da şu şekilde açıklıyorlar; honda araçlarına 2 periyot halinde 3+3 olarak garanti sunuyor, 2. periyot olan 4,5,6. yılların garantısının devamı için araç üzerinde (eco modellerı hariç) lpg vs gibi değişikliklerin yapılmaması lazım, söylediği şeyi aynen yazıyorum: ECO MODELİ HARİCİNDE LPG MONTAJI YAPILAN ARAÇLARIN HEPSİ 3 YIL GARANTİLİ. eco modelinin ecu su bujileri bile farklı diyor sayın yetkili

aracım 2012 ağustos trafıge cıkıslı yenı kasa otomatık premıum
  • quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Arkadaşlar kolçaktaki usb girişinde her usb yi çalıştırabiliyor muyuz? Sandisk çalıştırmıyor bende.

USB diskinizin formatını Fat32 yapmanız gerekebilir. Ben de yeni aldığımda aracı bazı Diskleri okumamıştı, bu yöntemle çözdüm.

• Sizin aldığınız lastik sanırım michelin alpin 5 değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: astrasedan

hocam selamlar;

honda türkiyeden az once aradılar söyledıkleri şey aynen şu; aracınız eco modeli olmadığı için, aracınız alındığında kendi insiyatifiniz dogrultusunda hondanın yetkili servislerinde dahi olsa lpg montajı yapıldıgı için 6 yıllık garanti 3 yıla düşüyor, bunu da şu şekilde açıklıyorlar; honda araçlarına 2 periyot halinde 3+3 olarak garanti sunuyor, 2. periyot olan 4,5,6. yılların garantısının devamı için araç üzerinde (eco modellerı hariç) lpg vs gibi değişikliklerin yapılmaması lazım, söylediği şeyi aynen yazıyorum: ECO MODELİ HARİCİNDE LPG MONTAJI YAPILAN ARAÇLARIN HEPSİ 3 YIL GARANTİLİ. eco modelinin ecu su bujileri bile farklı diyor sayın yetkili

Hocam hadi hepsine evet desek bile kapı iç kolunun lpg montajı ile ne alakası var. Hadi motoru anladık, hadi bir şekilde elektrik donanımına da etkisi olduğunu farz ettikte, kapı kolu ne alaka. Bence bu noktada gerekli mücadeleyi vermelisin, başta sikayetvar internet sitesine yazarak başlayabilirsin. Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: false6

quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Arkadaşlar kolçaktaki usb girişinde her usb yi çalıştırabiliyor muyuz? Sandisk çalıştırmıyor bende.

USB diskinizin formatını Fat32 yapmanız gerekebilir. Ben de yeni aldığımda aracı bazı Diskleri okumamıştı, bu yöntemle çözdüm.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

quote:

Orijinalden alıntı: astrasedan

hocam selamlar;

Hocam hadi hepsine evet desek bile kapı iç kolunun lpg montajı ile ne alakası var. Hadi motoru anladık, hadi bir şekilde elektrik donanımına da etkisi olduğunu farz ettikte, kapı kolu ne alaka. Bence bu noktada gerekli mücadeleyi vermelisin, başta sikayetvar internet sitesine yazarak başlayabilirsin. Selamlar.

hocam cevap ıcın tesekkurler, amacım sadece kapı kolu degıl genel anlamda aracın garantısını sordum bana verdıklerı cevap bu, kapı kolunun peşine düşermiyim bilmiyorum, bu tarz konularda hep canım sıkılmıştır o yüzden canımı sıkmak ıstemıyorum, once de bı sıkayette bulunmustum o zaman yetkılı bı servıs aramıstı, ama bu sefer direkt honda turkıyeden aradılar, durumu izah ettıler aracın garantısının bıttıgını soyledıler, garantısı bıten bı aracın kapı kolunu degıseceklerını zannetmıyorum, en basıtınden bı beyaz eşyamız bozuluyor garantısı yoksa öpüyorlar :)
  • Selam arkadaslar "0" km aut elegance benzinli için 66.000 TL fiyat aldık, sizce nasıl fiyat?

• tufan34 T kullanıcısına yanıt
    Eğer araç beyazsa fiyat gayet uygun kaçırmayın derim.

• 
Sayfa: önceki 40614062406340644065
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.