Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4036. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40344035403640374038
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sabah kaldirim başlangıç noktasına Jant in temasi ile ön sağ lastik güüüüm diye bir sesle yarıldı. Arka sağinda havası inmiş.

Sansıma 100 m ilerde lastikçi vardi.

Uzun zamandır contileri degistirsem nasıl olur diye dusunuyordum, 4 tane yeni lastik aldim. Bridgestone 205/55/R16/91v modelini aldim. Umarim iyi çıkar.
  • cemele C kullanıcısına yanıt
    güle güle kullan
    bridgestone iyidir
    hem sağlam, hem contiye göre yumuşak ve konforlu
  • Niye kimse ısrarla Michelin almaz? Tamam frs. malı ama fiyat/kalitede üstüne yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

güle güle kullan
    bridgestone iyidir
    hem sağlam, hem contiye göre yumuşak ve konforlu

Eyvallah Hepde su lastikleri degistirsem dusuncesi vardi bugun ki olay hizlandirdi.

C E B R A I L: Micheline de vardı. Bridgstone 210 tl ona 225 tl dedi. Ben daha öncede lastik arastirmasi yapmıstım Micheline konforda iyiymis yalnız Turkiye yol şartlarında dayanıklılıgı azmıs ozellikle balon olayı oluyormus.

Ben buna ragmen yine michelin de olabilir diyordum ama lastikçi yönlendirme yapmasın diye Bridgstone u takmadan önce lastikçiye parada sıkıntı yok senin önerin varsa onu takalım mesala Micheline diye sordum?

Oda guzel lastik sectin abii, michelin kaldırıma surtme vs balon yapma durumu daha yuksek Biridgstone Turkiye şartlarında daha iyi dedi.

4 Lastik 800tl verdim. Bakalım nasil gidecek. Onceki araçda da bu lastikden vardı memnundum.

• quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

Niye kimse ısrarla Michelin almaz? Tamam frs. malı ama fiyat/kalitede üstüne yok

sadece fransada değil, almanya, italya, malezya ve daha birçok değişik ülkelerde üretiliyor
    en iyisi de malezya imiş, malum kauçuk ağaçlarının çok bol olduğu bir ülke
    benim lastikler de eskidi 7 seneyi geçti hala aynı lastik, ama ben kesin michelin alırım
    205 x 60 x 16 lastik 200 e buldum, ana bayisinden, michelin takınca araba uçan halı gibi oluyor valla

• quote:

quote:

Niye kimse ısrarla Michelin almaz? Tamam frs. malı ama fiyat/kalitede üstüne yok

sadece fransada değil, almanya, italya, malezya ve daha birçok değişik ülkelerde üretiliyor
    benim lastikler de eskidi 7 seneyi geçti hala aynı lastik, ama ben kesin michelin alırım
    205 x 60 x 16 lastik 200 e buldum, ana bayisinden, michelin takınca araba uçan halı gibi oluyor valla

Allah Allah, ben baktığımda 185 liraydı tanesi... hee bi de kargo vardı

• C E B R A I L kullanıcısına yanıt
    Balon yapıyor çabuk eskiyor pahalı........Sadece dış gürültüyü engelliyor
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz
  • Selam. Arkadaşlar stabilize yolda sağ ve sol direklerden(emniyet kemerlerinin olduğu bölge) ses geliyor. Bu sesi önlemek için çözüm önerileriniz nelerdir. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekürler.
    Haklısın bencede en iyi lastik kaldırıma sıfır park etmiyorsan hiç sorun çıkmaz
  • caucass kullanıcısına yanıt
    sen bu işleri biliyon hacı amca
  • quote:

Orijinalden alıntı: YNS HOCA

Selam. Arkadaşlar stabilize yolda sağ ve sol direklerden(emniyet kemerlerinin olduğu bölge) ses geliyor. Bu sesi önlemek için çözüm önerileriniz nelerdir. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekürler.

Kemerlerin tokası var oradan sıktır tepeye kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

sen bu işleri biliyon hacı amca

Hacı amcanın bilmediği bi 5 vakit namaz

Bizide şikayet etmesin şimdik
    CEBRAİL kardeş öncelikle tüm sorularıma usanmadan cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Bu toka tam olarak nerede ve ben sıkabilir miyim.
  • quote:

quote:

quote:

Allah Allah, ben baktığımda 185 liraydı tanesi... hee bi de kargo vardı

boyutları aynımıydı, boyuta göre değişiyor fiyatlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Haklısın bencede en iyi lastik kaldırıma sıfır park etmiyorsan hiç sorun çıkmaz

Daha önce kullandım, bütün kaldırımları sıyırıyordum, ama hiç te öyle zayıf değil
    ayrıca balon yaptığını falanda görmedim, konfor düşkünü arkadaşlarımın hepsi michelin
    kullanıyor, daha hiç biri balonlamadı
    konfor, sessizlik ve yol tutuşu mükemmel ötesi
    bridgestone çabuk sertleşiyor

• YNS HOCA Y kullanıcısına yanıt
    bir cevapta benden, ...kemerin tokaları direğe (B sütununa) çarpıp ses yapıyor sanırım
    eğer öyle ise kemer takmıyorsun demektir, hemen takmaya başla , söz konusu kendi canın
    bu şekilde bir cızırtıdan söz ediyorsan kemer yükseklik ayarı ile sorunu çözebilirsin, ama kemer takılıyken ses yapıyorsa
    senin çözemeyeceğin bir sorun var demektir, sana servis yolları ve tabi dolayısıyla masraf gözüküyor demektir
  • Hadi hayırlı olsun

Şimdi yine kapışma konuları açılmaya başlanır. Hakikaten, bu yeni TypeR e46 kasa M3'ü tokatlar mı? ( al işte dakka bir gol bir )

http://honda.com.tr/otomobil/type-r
    kemer alışkanlığa bağlı. ben il içinde bile kemer takmayı ihmal etmem. bu ses kilitaşında ve özellikle stabilize yolda 90 km üstünde çok geliyor. söylediğiniz ayarları daha önce denemiştim. netice olarak ses gelmeye devam ediyor.
    Valla benim eski aracimda vardi aynen yazdiklarina katılıyorum ama benzer Japon markasi varsa Bridgestone turanza eskiden Yokohama vardi misal onlarida denemek lazim yumuşak hamurlu varsa illa Fransiz olmasi sart değil
  • 
Sayfa: önceki 40344035403640374038
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.