Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (3934. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39323933393439353936
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi Honda yavaş yavaş Mazdalaşıyor, 2-3 yıla atılım yapmazsa TR'de cortu çekebilir.
  • Honda fd6 kasayla yaptığı atılımı , ona benzer bir yenilikle aşmalı
    Accord da da bir şeyler yapmak zorunda kasa çok köhne kaldı
    yoksa dediğin doğru
    abbas yolcu
  • Türkiye nasıl sedan araca talep gösteren bir ülkeyse, "Dizel-Otomatik" ikilisine önem veren insanların ülkesi.
    CR-V gibi konfor odaklı bir aracın dizel ve otomatik olarak gelmemesi gerçekten yürek işi bence. 264 adet iyi satmış yine de...
    Civic de, CR-V de rakiplerine göre üstün araçlar. Ama pazarlama sayesinde Corolla, ix35, i30 gibi araçların satışı artıyor. Bunu yetkili bayilere söylediğimde ise sürekli bir bahane, bir çözüm... Misal sedan civic'e dizel motor sığmamış, civic HB'ye otomatik şanzıman büyük gelmiş, dizel CR-V nin yenisi "deli" bir dizel motorla otomatik olarak mart 2015'de gelecekmiş... CR-V'nin yeni kasası geldi, bahsettikleri müthiş dizel motor gelmemiş, otomatiği için de resmi bir açıklama yok, sadece yetkili bayilerden biri Mayıs ayında plazalarda demiş.

Arabamı çok seviyorum, yol tutuşu, konforu müthiş. Ama ortalama da 10.1lt'yi görünce malesef keyfim kaçıyor. Senede 7.000-8.000km yaptığım için inanın hiç önemsemiyorum. Ama fazla yol yapan bir insan olsaydım aracımdan hemen vazgeçerdim.

• cemele C kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun bi.
    Otomatik candır ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler, Allah Razı olsun

• 20 bin bakımın 10 bin bakıma göre ekstrası varmı arkadaslar haftaya bakıma gidicem servis shell 0-20 yağ kullanıyomuş

• quote:

Orijinalden alıntı: unssal

Türkiye nasıl sedan araca talep gösteren bir ülkeyse, "Dizel-Otomatik" ikilisine önem veren insanların ülkesi.
    CR-V gibi konfor odaklı bir aracın dizel ve otomatik olarak gelmemesi gerçekten yürek işi bence. 264 adet iyi satmış yine de...
    Civic de, CR-V de rakiplerine göre üstün araçlar. Ama pazarlama sayesinde Corolla, ix35, i30 gibi araçların satışı artıyor. Bunu yetkili bayilere söylediğimde ise sürekli bir bahane, bir çözüm... Misal sedan civic'e dizel motor sığmamış, civic HB'ye otomatik şanzıman büyük gelmiş, dizel CR-V nin yenisi "deli" bir dizel motorla otomatik olarak mart 2015'de gelecekmiş... CR-V'nin yeni kasası geldi, bahsettikleri müthiş dizel motor gelmemiş, otomatiği için de resmi bir açıklama yok, sadece yetkili bayilerden biri Mayıs ayında plazalarda demiş.

Arabamı çok seviyorum, yol tutuşu, konforu müthiş. Ama ortalama da 10.1lt'yi görünce malesef keyfim kaçıyor. Senede 7.000-8.000km yaptığım için inanın hiç önemsemiyorum. Ama fazla yol yapan bir insan olsaydım aracımdan hemen vazgeçerdim.

Benzer kategoride daha az yakan var mı?

• tcmb T kullanıcısına yanıt
    Corolla.

• lpg diye bi seçenek var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

Benzer kategoride daha az yakan var mı?

Benzer kategoride tabi ki daha az yakan araçlar var. Aracın fiyatı bizim aldığımız zamandaki gibi de rakipsiz değil malesef, şimdi baktım 2015 model Otm. Elegance 71,940. Rakam bu çıkınca alternatifler kendince artıyor.
    Renault, Hyundai/Kia, ayrıca ben gidip almam ama insanların tercih ettiği VW grubu var. Mart kampanyasında üst donanım Seat Leon dizel+DSG ye 72 diyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

lpg diye bi seçenek var.

LPG malesef bana seçenek değil, işyeri kesinlikle almıyor araçları ve maslak'da ispark günlük 14TL. Benzine vermediğim parayı malesef otoparka vermek zorunda kalırım.

Birde ben aracı aldığımda ECO almadım. Hadi işyerini bir şekilde halledeyim, LPG'ye geçiyim diye bir düşüncem oldu, yetkili servis aracın zarar gördüğünü söyledi.Bu kadar LPG'li FB6, FB7 var herhalde hepsi zarar görmemiştir, ECO satma çabası olarak algıladım.
  • unssal kullanıcısına yanıt
    Zamanında 600 mü 800mü fark köslüyorlardı, emme manifolduna lpg enjektörlerini (başlarını) verimli olabilecek şekilde yerleştiriyorlar fabrikada o kadar. zaten hepsinde çelik sübap var diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

Zamanında 600 mü 800mü fark köslüyorlardı, emme manifolduna lpg enjektörlerini (başlarını) verimli olabilecek şekilde yerleştiriyorlar fabrikada o kadar. zaten hepsinde çelik sübap var diye biliyorum.

Aynen size katiliyorum direk ustayla yaptigim görüşmede oda sizin soylediginiz gibi dedi. Ecoda LPG enjektor yerleri hazir diğerinde pipo ile bagliyolar bu kadar hepsi. Subaplar falan ayni demişlerdi

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

quote:

Aynen size katiliyorum direk ustayla yaptigim görüşmede oda sizin soylediginiz gibi dedi. Ecoda LPG enjektor yerleri hazir diğerinde pipo ile bagliyolar bu kadar hepsi. Subaplar falan ayni demişlerdi

Sonradan LPG takılınca yine depo kapağından mı dolum yapılıyor peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unssal

quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

quote:

Sonradan LPG takılınca yine depo kapağından mı dolum yapılıyor peki?

Evet yine ayni yerden benzin kapagindan dolum oluyor sadece 90 TL dolum aparati farki aliyorlar.

• Benim arac sonradan lpgli ama assadan doluyor emin misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: SarsJr

Benim arac sonradan lpgli ama assadan doluyor emin misiniz

Evet eminim bir ay önce adanada serviste ( tekbas ) eco olmayan arkadasimin aracina LPG taktirdik depodan dolum için 90 TL fark verdik ve öyle montaj oldu.

• Benzin kapağı olayina ben hiç girmedim. Lpg montajında başındaydım abi her seferinde sen kapağı açacaksn sana değil kompaciya yarar dedi :) valla doğru diyosun dedim aşağıdan yaptı oda

Eco alanlara saygı duyuyorum yeni bi sistemdir artı dır falan fıstık ama denenmiş ve başarılı bi motor varken ben ecolu almadım

• fikom23 F kullanıcısına yanıt
    Her lpg alımında pompacı tampona baskı uygulayıp zamanla tırnaklar esnediginde ne kadar gerekli imiş o zaman anlaşılacak.

• Beyler Selam ,
    2015 model Sedan Civic fabrika LPG li için yarın anlaşacağız inşallah. Ekonomi önemli benim için. İstanbul trafiğinde kullanılacak .
    Kusura bakmayın bütün yorumları okuyamadım. Sizce doğru bir karar mı ?
    Birde bu araç ile AVM lere girerken sorun yaşarmıyım =)
  • 
Sayfa: önceki 39323933393439353936
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.