Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (3757. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37553756375737583759
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vay arkadaş ozaman dediğiniz doğruysa ben hep yanlış ölçüyorum bir depoyla kaç km gittiğimi benim hesaplamam hep söyle idi ilk uyarı sesi gelince gaz bitti diye basıp benzine alıyordum demekki daha uzun yolda 50 km daha yapabilir araba e ozaman benim arabam bir depo gaz ile yaklaşık 470 km gidiyor ben 420 de falan uyarı ötmeye başlayınca kapatıyorum... uzun yolda arabam 200 krş değilde 170 falan yakıyor demekki vay anasına be... bide civici beğenmiyoruz:D
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    henüz patlayan bir civic duymadık Japon isini şansa birakmaz icin rahat olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Attila Khan -- 21 Kasım 2014; 16:13:14 >
  • Hala serviste mi sizin araç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Attila Khan -- 21 Kasım 2014; 16:11:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

quote:

Orijinalden alıntı: polo6n

ismet berker ve smoch arkadaşlar ikinizin söylediği tamamen farklı hiç bişey anlamadım vallahi ismet arkadaşımın dediği gibi en baştaki yeşil ışık yanıp sönmeye başladığı zaman yaklaşık 80-100 km yol gidilebiliyor diye biliyorum ve şehir içi dışı değişiklik göstererek yaklaşık km leri yaptıktan sonra o gıcık ve sürekli susmadan uyaran ikaz sesi gelmeye başlıyor ve bende sesi kesmek için lpg göstergesine basıp susturuyorum ve bu arada en tepedeki ışık kırmızı görünüyor. Şimdi ben bu uyarı sesini kesmek için lpg göstergesine basmasam belli bir süre sonra duracak ve daha 50 km gidecek araç öylemi??

Yada tam tersi uyarı sesi yandı bastık kapattık sesi ve otomatik benzine geçti araba bumudur?

Bizzat kendim gördüm. Sesli uyarıdan sonra 60 km gittim. Belki daha da gidebilirdim.

hocam brc nin gostergeleri tam anlamiyla rezalet. benim de ilk zamanlar kirmiziya gectikten sonra 50-60 km gidiyordu. samandira ayarlandiktan sonra depoyu fullememe ragmen bir isik yanmiyor. kirmiziya gectigi anda ise bitiyor...vs
    kisacasi her sey iyi fakat gosterge ayarini yapamiyor brc ... musteri hizmetlerine mesaj attim 1 haftadan beri cevap verme zahmetinde bulunmadilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

iyi ki benzinli almisim yanıp sönen ışıklar yok rahatım

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Vay arkadaş ozaman dediğiniz doğruysa ben hep yanlış ölçüyorum bir depoyla kaç km gittiğimi benim hesaplamam hep söyle idi ilk uyarı sesi gelince gaz bitti diye basıp benzine alıyordum demekki daha uzun yolda 50 km daha yapabilir araba e ozaman benim arabam bir depo gaz ile yaklaşık 470 km gidiyor ben 420 de falan uyarı ötmeye başlayınca kapatıyorum... uzun yolda arabam 200 krş değilde 170 falan yakıyor demekki vay anasına be... bide civici beğenmiyoruz:D

Sen bakma o oturduğu yerden hiç bir şeyi beğenmeyen tiplere Civic rakiplerine oranla bakıldığında hakikaten sınıfında çok özel ve eşsiz donanımlara sahip bir araç. İsmail abinin (@avansis) bir lafı var. "Honda'yı Begenmeyenler! Honda'ya binmek isteyenlerdir!" Kimisi var Honda'yı beğenmez de Honda'dan inmezde...

Bu arada km/krş hesabını depoyu fulleyip örneğin 300 km gittikten sonra depoyu tekrar fulleyip aldığınız gazın toplam ücretini yaptığınız kilometreye bölerseniz kilometre başına kaç kuruş yaktığınızı öğrenebilirsiniz.

• Smoch kullanıcısına yanıt
    Ben boş depoyu fullüyorum km sıfırlıyorum lpg bitti sinyalini alınca kapatıp benzine geçiyorum ve yaptığım km yi lpg nin toplam tutarına bölüyorum bence daha sağlıklı bu dolu depo 0 km boş depo max. km ...
  • quote:

Ben boş depoyu fullüyorum km sıfırlıyorum lpg bitti sinyalini alınca kapatıp benzine geçiyorum ve yaptığım km yi lpg nin toplam tutarına bölüyorum bence daha sağlıklı bu dolu depo 0 km boş depo max. km ...

Tabi öyle de olur ama deponun ne kadar boş ne kadar dolu olduğunu tam olarak bilemeyizki eğer km hesabı yapıyorsan dediğim gibi hesabını daha net bilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: - dennis -

Bu uygulama için çok erken dediğimde aracınız lpg'li ve sürekli lpg ile kullandığınız için kurum bağlayabiliyor dedi.

bu kadarda yalan olmaz..Hangi LPG forumunu açsanız lpg nin motorda en az kurum yaratan yakıt olduğunu yazar..Bunuda benzine göre üstünlük olarak gösterir..
  • Şu video paylaşılmış mıydı?
    http://www.youtube.com/user/HondaVideo
    Şahane gerçekten.
  • Ben de ilk izlediğimde hayran kalmıştım. Yaratıcılık diye buna derim.
  • umityasar kullanıcısına yanıt
    Yeni typer'a cidden hayran kaldım. Bu şekilde büyük ihtimalle gelmez Türkiye'ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

Bu uygulama için çok erken dediğimde aracınız lpg'li ve sürekli lpg ile kullandığınız için kurum bağlayabiliyor dedi.

bu kadarda yalan olmaz..Hangi LPG forumunu açsanız lpg nin motorda en az kurum yaratan yakıt olduğunu yazar..Bunuda benzine göre üstünlük olarak gösterir..

Abi araban kaç kilometrede ?

• quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

quote:

quote:

Merhaba,
    85 bini buldu..

• evet arkadaşlar 30bin km zmnı geldi.
    Var mı yakın zamanda fiyat alan?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    85 bini buldu..

Bu aralar fazla gezmiyorsun galiba :) ben 65500deyim :) geliyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    85 bini buldu..

Bu aralar fazla gezmiyorsun galiba :) ben 65500deyim :) geliyorum

64200 peşinizdeyim :)

• Hocam lpg ile ilgili sanırım yanlışınız var
    yeşil ışık son kademede sessiz yanıp sönüyorsa lpg ile gidiyor yaklaşık 50 km daha gidersiniz.
    Lpg Almadığınız takdirde sesli uyarı ikazı verdiği an araç benzine geçmiş oluyor.yani daha depoda lpg yok tamamen boşalıyor. Sesli uyarı verdiğinde daha lpg ile gidilmiyor. Araç lpg nin bittiğini ve benzinde seyir edildiğini uyarmak anlamında o kafa tırmalayan sesi çıkarıyor zaten kimsenin o sesle yola gideceğni sanmıyorum :)

Sesli uyarıyı verdiği an lpg ile bir sure daha gitseydi eğer en üstteki yeşil (lpg) \ kırmızı (benzin)
    Işığı sesli uyarı verdiği an kırmızıya dönmezdi.

Dikkat ederseniz sesli uyarı verdiği an o ışık anında kırmızıya dönüyor yani benzine geçiyor. Zaten gaza yüklendiğinizde lpg az kaldıysa uyarı sesiyle beraber araç lpg den benzine geçtiğini belli ediyor ufak bir silkeleme durumu oluyor tam o anda.

Her seferinde uyarı sesinden sonra lpg alırım ve 30-31 litre alır depo. Zaten ayar yaptırmassanız depolarımızın maksimum değeri bu.

Yanlışım varsa düzeltin saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Leon benimde begendigim bir arac ama Dsg de soru isareti var yani düz vites alsan hic düsünmeden alinabilecek bir arac aslinda ben senin yerinde olsam Clio 4 GT Line var gerci onda da Edc var fakat dsg kadar sorun cikardigini goremedim onuda takip ediyorum 2 senedir olsa yazarlardi kullanicilar mutlaka olmustur ama dsg kadar sorunlu degil gibi geliyor bana.

Kararan dikiz aynasi hediye eden bir bayide simdiye kadar hic olmadi diye hatirliyorum üstelik fiyatıda cok iyi size verilen ama tabiki seni etkilemek istemem Leon bence Golf den bile güzel şu hali ile

Attila dostum DSG sıkıntılı, 2. eli sıkıntılı. Zaten kafamda dolanan deli sorular bunlar. Birde bunların yanına Auris/Corolla seçeneği gelince iş iyice arap saçına dönüyor. Aracada ihtiyacım var, bir yandan da düzgün karar vermek istiyorum ama kontrolü kaybetmiş durumdayım şuan

oğuzhan hocam FR güzel ama otomatik şartı var. O yüzden elenip gitti bile.

Hocam Fr donanımda dsg şartı yok leonda. 6 ileri Manuel vites ile çok zevk verecek bir araç bana göre.
    1.4 tsi 140 hp
    0-100: 8 sn :)

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan52

Hocam lpg ile ilgili sanırım yanlışınız var
    yeşil ışık son kademede sessiz yanıp sönüyorsa lpg ile gidiyor yaklaşık 50 km daha gidersiniz.
    Lpg Almadığınız takdirde sesli uyarı ikazı verdiği an araç benzine geçmiş oluyor.yani daha depoda lpg yok tamamen boşalıyor. Sesli uyarı verdiğinde daha lpg ile gidilmiyor. Araç lpg nin bittiğini ve benzinde seyir edildiğini uyarmak anlamında o kafa tırmalayan sesi çıkarıyor zaten kimsenin o sesle yola gideceğni sanmıyorum :)

Sesli uyarıyı verdiği an lpg ile bir sure daha gitseydi eğer en üstteki yeşil (lpg) \ kırmızı (benzin)
    Işığı sesli uyarı verdiği an kırmızıya dönmezdi.

Dikkat ederseniz sesli uyarı verdiği an o ışık anında kırmızıya dönüyor yani benzine geçiyor. Zaten gaza yüklendiğinizde lpg az kaldıysa uyarı sesiyle beraber araç lpg den benzine geçtiğini belli ediyor ufak bir silkeleme durumu oluyor tam o anda.

Her seferinde uyarı sesinden sonra lpg alırım ve 30-31 litre alır depo. Zaten ayar yaptırmassanız depolarımızın maksimum değeri bu.

Yanlışım varsa düzeltin saygılar.

Benim araçta tek ışıktan sonra gelen uyarı sesinden sonra kendi kendine kırmızıya yani benzinliye geçmiyor.

Uyarı sesi geliyor 60 km daha gidiyorum ve uyarı sesinin çalma aralığı sıklaşıyor ve gaz alıyorum.

2014lerde değişti herhalde brcnin sistemi

Araciniz kac model?

• 
Sayfa: önceki 37553756375737583759
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.