- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
★★★ HTC Wildfire S Teknik Destek [Root - Rom] Ana Konu ★
940 Cevap99845 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

299 Mesaj
23 Aralık 2011; 21:28:02 

Arkadaşlar konuda Wildfire S için Teknik Destek ve Root - Romları anlatmaya çalışacağız… Öncelikle genel sorularınızı için HTC Wildfire S Ana Konuya yazmanızı rica ederiz.

NOT: Cihazınızı S-off yapmak veya Root yapmak yazılımsal GARANTİYİ bozmaktadır. Bu işlemleri yaparken meydana gelebilecek donanımsal arızalarda garanti kapsamında olmamaktadır.
BÜTÜN SORUMLULUK KULLANICIYA AİTTİR.

İlk öncelikle cihazınız S-off (Security Off) olması gerekmektedir. Şuanda S-off işlemi sadece XCT-Clip cihazı yapılabilmektedir. S-off işlemini yapan yerleri konunun sonunda öğrenebilirsiniz.

Bütün bu işlemleri dolu pil ile yapmanız önerilir. İşlem sırasında bataryanızın bitmesi sorunlara neden olabilir. Her işlemlere başlamadan önce telefonun ve hafıza kartının yedeğinin alınması tavsiye edilir.

1.ADIM
Cihazınız S-off ve hafıza kartınızın Fat32 ve Primary formatında olması gerekmektedir.
Daha sonra recovery yüklemek PG76IMG.zip (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1213229) dosyasını hafıza kartına atın…. Ayarlar>Güç>Hızlı Açılış seçeneğini kaldırın…
Telefonu kapatın. Pili çıkarıp 5 saniye kadar bekleyip pili takıp, SES KISMA tuşuna basılı tutarak teli açın. Karşınıza Hboot menüsü çıkacak…. Burada telefonun güncelleme bulması bekleyin ve güncelle bulduğunda ses tuşlarıyla OK üzerine gelin ve açma/kapama düğmesiyle onaylayın… İşlem bitince Restart yapın. Daha sonraki aşama için hafıza kartına attığınız PG76IMG.zip dosyasını silin…
Artık Recovey bölümden mevcut rom için backup alma veya restore yapabilirsiniz....

2.ADIM
root.zip (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1195275) dosyasını hafıza kartına atın… Telefonu kapatın, pili çıkarıp 5 saniye bekleyin… Pili takıp SES KISMA tuşuna basılı tutup telefonu açın….
HBoot menüsünde ses tuşlarıyla hareket edip RECOVERY menüsünü açma/kapama düğmesiyle seçin….
“install zip from sd card” seçin ve “root.zip” dosyasını ses tuşlarıyla bulun. Dosyanın üzerinde açma/kapama düğmesiyle seçin…
İşlem bittikten sonra “Install from sd card completed” mesajını görünce…. “Go back”i seçip “Power off” ile telefonu kapatın…
Telefonu açınca hafıza kartındaki “root.zip” dosyasını silin.
Artık telefonunuz root oldu.

==========================================================================================================

Hafıza Kartını Biçimlendirme;

Orijinal rom kullananlar için Link2sd’yi (tavsiye edilen) veya farklı bir rom yükleyecekler için App2Sd ya da Data2Sd olması fark etmez. Hafıza kartlarını biçimlendirmeleri gerekir. Bunu için kullanacağımız program MiniTool Partition Wizard Home Edition. İşleme başlamadan önce SD kartın yedeğini alın.
Programı çalıştırdıktan sonra SD kartı seçip MOVE/RESİZE seçip FAT32 alanını istediğiniz boyutta küçültün. Burada önemli olan FAT32 alanı önde sonradan oluşturacağımız ext3 alanı ise onun arkasında olması gerekli…

0
">
0

Küçülttüğümüz alana sağ tıklayarak Create seçeneğinden
Create As: Primary
File System: ext3 yada ext4 olarak ayarlıyoruz… Yükleyeceğimiz rom hangisini destekliyorsa o seçilmeli... Ama ext3 her rom tarafından desteklenmektedir, ext4 farklılık göstermektedir.....
Daha sonra Apply ve Exit yapıyoruz. Sd kartımız biçimlenmiş oluyor…

0

==========================================================================================================

Yeni Rom Yükleme;

Yeni rom yükleme işleminden önce orijinal romun yedeğini alın. Bunun için telefonu kapatın ve pilini 5 saniye çıkarıp takın… SES KISMA tuşuna basılı tutup telefonu açın… HBOOT menüsünden Recovery>Back up seçeneğinden mevcut romun yedeğini hafıza kartına alabilirsiniz…
Daha sonra yükleceğimiz Romu hafıza kartına indirdiğiniz biçimde zip dosyası olarak atıyoruz. Telefonu kapatıp pilini çıkarıp 5 saniye sonra takın. SES KISMA tuşuna basılı olarak telefonu açın…
Recovery menüsünden “wipe data, wipe cache ve wipe batterystats” ile eski verileri temizliyoruz…..
Tekrardan Recovery menüsünden “Install zip from sd card” seçin ve sd karta atmış olduğunuz romu seçerek yüklemesini bekleyin… Biraz uzun sürecektir yükleme işlemi ve yükleme işlemini yaparken telefonun başından ayrılmayın…
Rom yüklendikten sonra cihaz kendini yeniden başlatacaktır…

Mevcut Romun üzerine yeni rom yükleyecekler DİKKAT !!!
Her rom yükleme işleminde, Recovery menüsünden “wipe data, wipe cache ve wipe batterystats” ile eski verileri temizlemeleri gerkmektedir. Yoksa rom yükleme aşamasında yada sonrasında sorun ile karşılaşabilirler....

S-ON kilidini Unlock Bootloader ile çözmek isteyen arkadaşların izlemesi gereken yöntem:
quote:

Orijinalden alıntı: aswerth

Sanırım 2.3.5 güncellemesini yükleyemeyen kalmamıştır.Önceki mesajımda yazmıştım ayrıntılı olarak nasıl yükleneceğini.Güncellemeyi yükledikten sonra HTCDev sitesinden unlock işlemine başlıyoruz.

1- http://www.htcdev.com/bootloader adresine gidin, sağ taraftan Wildfire S'i seçin.Kullanıcı girişi yapmanızı isteyecek, üyeliğiniz yoksa üyelik alın ve giriş yapın.
2-
0

Kırmızıyla işaretlediğimi indirin.
3- Telefonunuzu bilgisayara HTC Sync modunda bağlayıp (Hata ayıklama açık olacak) indirdiğiniz "PG7610000_Marvel_hboot_1.08.0099_20111216.exe" dosyasını açın ve telefonunuzun HBOOT'unu güncelleştirin.
4- Telefonun bataryasını çıkarıp tekrar takın.Ses kısma + Açma/Kapama tuşuna basarak telefonu bootloader modunda açın.
5- Fastboot'u seçin ve telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
6- http://www.mediafire.com/?t2otq3q91g6slx2 bu dosyayı indirin ve arşivi C'ye çıkarın.
7- Başlata "cmd" yazıp enter'a basın.
8- Çıkan siyah ekrana "cd c:\Android" yazın ve enter'a basın.
9- Tekrar siyah ekrana "fastboot oem get_identifier_token" yazın ve enter'a basın.
10-
0

Bundaki gibi bi kod oluşacak, siyah ekrana sağ tıklayın ve işaretle'yi seçin (Ben Windows'u ingilizce kullanıyorum, bende "Mark" yazıyor, sizde de "İşaretle" gibi bişey olsa gerek.)Çıkan kodu fare ile seçip CTRL+X'e basın.
11- Kopyaladığınız kodu http://www.htcdev.com/b...ock-instructions/page-3 sayfasındaki "My Device Identifier Token:" kısmına yapıştırın ve "Submit" deyin.
12- Size bir mail gönderecek, mailde bir ek dosyası olacak.Onu indirip C:/Android'e atın.
13- Tekrar siyah ekrana "fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin" yazıp enter'a basın.
14-
0

Telefonunuzda bu ekran çıkacak, ses kısma tuşlarıyla Yes'i seçerek Power tuşuna bir kere basın.

NOT: Mesuliyet kabul etmiyorum.

Kullanılan Romlar

Sense 3.5

Türkçe infrablack_Sense3.5

idogx

HTX Zero

.sense

m1ndh4x8r mod

--------------------------------

Güncel Romlar

Türkçe ROM infraROM 2.3.5

EU-2.3.5 /OCkernel / Apps2SD

Unofficial CyanogenMod 7.2
Unofficial CyanogenMod 7.2 İndirme Sayfası

--------------------------------

Güncel Olmayan Romlar

JikantaruROM XE - Data2Sd

Salsa Port EU - Data2Sd

S-Off işlemi yapan yerler (Şahsi olarak yapan arkadaşlar pm ile ulaşırsa liste ekleriz.)

Ankara - Küçük Gsm ( Balıkçıoğlu İşhanı No:67 Sıhhiye - 0312 2298688 )
İstanbul Anadolu - Sevgi İletişim (Pendik)
İstanbul Avrupa - Deltatech (Doğubank İşhanı - Sirkeci)

quote:

Orijinalden alıntı: ekalayy

FLASH PLAYER ÇALISMATIRMANIN EN KESİN YOLU

Flash Player 10.3 (Armv6 Tüm romlarda çalışmaktadır)
Flash Player 10.3 (Tüm romlarda çalışmaktadır)

1.Tabikide root yetkisi olması gerek, (garanti gider ama root geri alınabiliyor)
1. Flash player yükleyin ve telefona taşınmış halde olsun...
2. root explorer yükleyin ve açtığınızda, üstte yazan R/W yazısını R/O olarak değiştirin.
3. rootexplorer yardımıyla,. /data/data\com.adobe.flashplayer/lib/ içine girin ve
libflashplayer.so
libstagefright_froyo.so
libstagefright_honeycomb.so
libysshared.so
bu dosyaları seçip, üzerine basılı tutun. Çıkan menüden "permisions" seçip,

resimdeki gibi işaretleyin
0

4. Tamam deyip çıkıyoruz... telefonu yeniden başlatmanıza gerek yoktur....

Yeni veya Root yapmak istemeyen kullanıcılar için hafıza sorununa çözüm yöntemi;

Öncelikle bilgisayara Android SDK ve HTC Sync yüklüyoruz.

Android SDK

NOT: cmd ile işlem yapılacağı için Android Sdk programını disk sürücülerinde ana dizine kurmaları tavsiye edilir. Komutları yazmada kolaylık olması amacıyla....
Örneğin : D:\Android SDK

1_ HTC Sync yükledikten sonra telefonu bilgisayara bağlıyoruz.

Menü>Ayarlar>Uygulamalar>Geliştirme> USB Ayıklama seçeneğini işaretliyoruz.

2_ Bilgisayar'da çalıştır le cmd yazıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.
Veya Başlat>Donatılar>Komut İstemi (sağ tıklayarak Yönetici olarak) çalıştırıyoruz....

3_Komut satırına; (Kurulum yeri örnek resimdeki gibi olan)

d:

cd D:\Android SDK\platform-tools yazarak platform-tools klasörüne giriyoruz....

0

4_ adb devices yazıyoruz.... ve bilgisayara bağlı cihazın bulunması bekliyoruz.

5_Bulduktan sonra

adb shell pm setInstallLocation 2 yazarak işlemi bitiriyoruz....

Yapılan işlem Fabrika ayarlarına geri dönülmesi yada aynı işlemleri yapıp, 5. adımda adb shell pm setInstallLocation 0 yazarak geri alabilirsiniz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fate86 -- 20 Şubat 2012; 23:31:19 >

★★★ HTC Wildfire S Teknik Destek [Root - Rom] Ana Konu ★★★

Tüm Android Kullanıcıları İçin 50 GB'lık Alan

3016 Mesaj
23 Aralık 2011; 21:39:51 

UYARI: Bu işlemleri yapmak kullanıcıların kendi sorumluluğundadır. Herhangi bir sorun için anlatımı yapan kişiler sorumlu tutulamaz !

[font="Trebuchet MS"]CyanogenMod 7 ROM Yükleme

quote:

Orijinalden alıntı: aswerth

Telefonu root etmek için,
1- http://www.multiupload.com/ZNGJ64FZDW dosyasını indirip bi yere çıkarın.
2- Telefonunuzu bilgisayara HTC Sync modunda bağlayın. (Hata Ayıklama açık)
3- "SuperTool.exe" yi çalıştırın ve menu gelince 1 yazıp enter'a basın.
4- Bitince 3 yazıp enter'a basın.
5- reboot yazıp enter'a basın.

Clockwork Recovery yüklemek için,
1- Telefonunuzu HTC Sync modunda bilgisayara bağlayın.(Hata Ayıklama açık)
2- http://www.mediafire.com/?4ime8xfp70838x9 dosyasını indirin ve çalıştırın.Kendisi otomatik olarak yükleyecektir.

CM7 yüklemek için,
1- http://www.multiupload.com/QIVNST6CPE dosyasını indirin ve hafıza kartınıza atın.
2- Ses Kısma + Power tuşuna basarak telefonunuzu bootloader modunda açın.
3- Recovery'ye girin.
4- Şu anki romunuzun Back-up'ını alın.
5- Wipe Data, Wipe Cache ve Wipe Batterystats'a tıklayın. (Tam isimlerini ve Recovery menüsündeki tam yerlerini hatırlayamadım.Telefonumun şarjı dolsun tam yerlerini yazarım.)
6- Install rom from SD Card'ı seçerek indirdiğiniz "update-cm-7.2.0-RC0-marvel-KANG-signed.zip" dosyasını seçin.
7- Yükleme bitince Restart (Reboot da olabilir, hatırlamıyorum tam ) deyin
8- 1 - 1,5 saatte açılmazsa boşuna beklemeyin, benim gibi Wipe Cache yapmayı unutmuşsunuzdur, tekrar deneyin.

NOT: Mesuliyet kabul etmiyorum.

[font="Trebuchet MS"]CyanogenMod 7 Data2SD ve Market Yükleme (Kısa Yöntem)

[font="Trebuchet MS"]CyanogenMod 7 Dahili Hafızayı Arttırma (Data2SD)

quote:

Orijinalden alıntı: The Shogun

CM7'de dahili hafızayı arttıramayanlar için açıklama:
1.Öncelikle http://cm7-wildfire-s.g...el-nigthly-20111216.zip adresinden güncellemeyi indirin.
2.Ardından Data2SD'i şu adresten indirin http://www.mediafire.com/?757066a1516tdkt
3.İndirdiğiniz her iki dosyayıda SD kartın ana dizinine atın. Ve Telefonu Recovery Mod'unda çalıştırın.
4.Wipe data/factory reset seçeneğini seçip, onaylayın ve işlemin bitmesini bekleyin.
5.Install zip from sdcard seçeneğini seçin. Ardından choose zip from sdcard seçeneğini seçin. Karşınıza gelen listeden ilk indirdiğiniz dosyayı seçip yükleme işlemini başlatın. Bittiğinde yine aynı şekilde ikinci indirdiğiniz dosyayı(Data2sd) yükleyin.
6. Go Back seçeneğini seçerek ilk menuye kadar gelin ve power off seçeneğini seçerek telefonu kapatın.(Eğer microsd adapteriniz yoksa telefon üzerinden sd kartı bilgisayara bağlıyorsanız reboot system now seçeneğini seçin ve telefonu yeniden başlatın.)
7.SD kartı bilgisayara depolama birimi olarak bağlayın.
8.SD Kartı şu konudaki:http://forum.donanimhaber.com/m_55893351/mpage_1/key_/tm.htm
"Hafıza kartını biçimlendirme" başlığı altındaki talimatlar doğrultusunda 1024MB(1GB) ext3 alan oluşturun.
9.İşlem bitince telefonu kapatıp sd kartı telefona takıp çalıştırın. Ayarlar>Depolama bölümünde aşağıdaki gibi dahili depolama birimi 0,99gb görünüyorsa işlem başarılı demektir.(Eğer sd kartı telefon üzerinden bağladıysanız telefonu yeniden başlatın.)
0

Kullandığım CM7 Tema

0
0
0

0
0
0

Yüklenilenler;

-TouchWizzedB CM7 Tema
-Roboto Font
-Suave Icons
-mClock Miui skin

ROM Denemelerim :)

MIUI JxWFS V1.4.5

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1533696

MIUI bilindiği üzere oldukça şık ve kullanışlı bir ROM. HDPI ekranlı çoğu telefon için vardı yeni yeni MDPI ekranlı telefonlara port edilmeye başlandı. Wildfire S'de bunlardan birisi :)

1.4.5 versiyonunda dokunmatik sorunu çözülmüş ancak biraz daha hassasiyetin arttırılması gerekli.
Grafik hızlandırma (HWA) gayet yeterli durumda bir kasma vs.. yok.
Boş Ram 300mb civarlarında.

Çalışmayan en önemli 3 özellik var;
-GPS
-WIFI
-Camera

Bunlarda çözüldüğünde güzel bir ROM bizi bekliyor

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .AnasoN. -- 13 Mart 2012; 23:26:45 >

Trust Me I'm An Engineer « Logitech Z-2300 | Creative SB Live 5.1 VX » « NOKIA Lumia 820 -- Iphone 4S 16GB »

299 Mesaj
23 Aralık 2011; 21:46:58 

quote:

Orijinalden alıntı: .AnasoN.

hayirli olsun yeni konumuz. :) cihazi s-off olanlarin yada yaptiracak olanlarin isine yarayacaktir..

teşekkürler. İnşallah bilgi paylaşımı da diğer konu gibi herkesin işine yarar....

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1316582

Salsa romunun Wildfire S için uyarlanmış hali…
Android 2.3.3 ve Sense 2.1 , ekstra olarak Sense 3 ekran kilidi mevcut. Herhangi bir özellikte çalışmama görmedim.
Rom gerçekten stabil ve hızlı… Daha önce kullandığım JikantaruROM XE’ye göre ekran kilidi daha iyi ve takılmalar olmuyor…
Data2Sd olduğu için hafıza kartını dahili hafıza olarak gösterebiliyoruz.
Dil olarak Türkçe seçeneği var maalesef olmuyor. İngilizce kullanım mecburiyeti var…
Salsa romu olduğu için Salsa modelindeki facebook tuşu nedeniyle, Facebook oturumu açarsanız devamlı uyarı işareti bildirim çubuğunda gözüküyor ve uyarı veriyor. Belki de sadece bende oluyor bu sorun daha çözemedim…
Şarj olayında fark göremedim. Artık teli daha aktif kullandığım için 1 günü rahat 2 günü zor çıkartıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fate86 -- 23 Aralık 2011; 22:13:41 >

4090 Mesaj
23 Aralık 2011; 21:58:42 

hadi bakalım hayırlı olsun konu. xtc clip meselesi keşke olmasaydı tabi.

birgün bizim telefon için yapılan ics portlarını da ilk mesaja ekleyebilmek dileğiyle

391 Mesaj
23 Aralık 2011; 23:44:06 

Hayırlı olsun arkadaşlar boyle hir konuya ihtiyaç vardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

643 Mesaj
24 Aralık 2011; 1:31:20 

quote:

Orijinalden alıntı: fate86

teşekkürler. İnşallah bilgi paylaşımı da diğer konu gibi herkesin işine yarar....

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1316582

Salsa romunun Wildfire S için uyarlanmış hali…
Android 2.3.3 ve Sense 2.1 , ekstra olarak Sense 3 ekran kilidi mevcut. Herhangi bir özellikte çalışmama görmedim.
Rom gerçekten stabil ve hızlı… Daha önce kullandığım JikantaruROM XE’ye göre ekran kilidi daha iyi ve takılmalar olmuyor…
Data2Sd olduğu için hafıza kartını dahili hafıza olarak gösterebiliyoruz.
Dil olarak Türkçe seçeneği var maalesef olmuyor. İngilizce kullanım mecburiyeti var…
Salsa romu olduğu için Salsa modelindeki facebook tuşu nedeniyle, Facebook oturumu açarsanız devamlı uyarı işareti bildirim çubuğunda gözüküyor ve uyarı veriyor. Belki de sadece bende oluyor bu sorun daha çözemedim…
Şarj olayında fark göremedim. Artık teli daha aktif kullandığım için 1 günü rahat 2 günü zor çıkartıyor :D

dostum bende de ılk yukledıgımde f butonu hatası verdı ama tekrardan yukledım sorun ortadan kalktı tekrar denersen belkı sorunu çözersın...

•••░║★★★ HTC Desire HD Kullanıcılar Kulübü [ Destek | Bilgi ] ★★★║░•••

299 Mesaj
24 Aralık 2011; 1:41:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ffaarruukk

dostum bende de ılk yukledıgımde f butonu hatası verdı ama tekrardan yukledım sorun ortadan kalktı tekrar denersen belkı sorunu çözersın...

Aslında benimde ilk başlarda yapmıyordu son 1 haftadır yapmaya başladı. Zaten face uygulamasını kullanmıyorum data temizliği yaparak sorunu çözdüm. Face'in uygulamasından hiç memnun değilim. Wifi ile bağlandığımda sıkıntı olmazken, mobil internet ile bağlandığımda beni online gösteriyordu sohbette, offline yapsam da düzelmiyordu.
daha sonra FriendCaster Pro kullanmaya başladım... Tavsiye ederim herkese....

Bu arada rom tecrübelerimizi paylaşırsak yeni arkadaşlara yol göstermiş oluruz... Bir şeyler bekliyorum kardeşim :D

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 2:04:51 

[font="Times New Roman"]Jıkantaru XE kurdum herhangıbır güzel yanı yok telefonu kasıyor ama salsa port romu kurdugumda kasmalar buyuk oranda azaldı ama hafıza kartı bırlestırme olayını beceremedım Mınıtool programıyla yukarıda yazanları yapyorum ama genede apply den sonra hafıza kartına romu attıktan sonra telefonda sarj komutunu gırdıgımde telefon kendısı hafıza kartını bıcımlendırmeden okumuyor yanı ıcıne attıgım romu herseyı sılıyor.bu yuzden bıryerde sorun cıkıyor.su anda 150 mb lık orıgınal romla devam edıyorum gelısme olursa yenı rom yuklerım...[/font]

Intel®Core™ i73632QMMaksimum Turbo Frekansı 3.20 Ghz2,20 GHz15,6 "1366 x 768 px6 GBSATA1 TB5400 rpm2 GBWindows 81600 GHz2,50 kgNvidia GT635M6 MBMultimedia Kart (MMC), Secure Digital Kart (SD)PaylaşımsızDDR316 GB

1301 Mesaj
24 Aralık 2011; 2:32:41 

İyi düşünülmüş bir başlık. Umarım güncel tutmayı başarabiliriz. Hayırlı olsun cümlemize .

Her şeyin, bir şeyi var.

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 3:02:04 

Arkdaslar cihazımızı destekleyen Rom ları bır baslık altında yazalım zıyaretcıler gorsun.

Birde url paylasırsak daha güncel tutabılırız...

Intel®Core™ i73632QMMaksimum Turbo Frekansı 3.20 Ghz2,20 GHz15,6 "1366 x 768 px6 GBSATA1 TB5400 rpm2 GBWindows 81600 GHz2,50 kgNvidia GT635M6 MBMultimedia Kart (MMC), Secure Digital Kart (SD)PaylaşımsızDDR316 GB

299 Mesaj
24 Aralık 2011; 3:14:33 

quote:

Arkdaslar cihazımızı destekleyen Rom ları bır baslık altında yazalım zıyaretcıler gorsun.

Birde url paylasırsak daha güncel tutabılırız...

Güzel fikir. Farklı rom kullanan arkadaşlar, kullandıkları romların iyi ve kötü yönlerini anlatırsa ve orada link verirlerse ilk mesaja ekleme imkanım olur...

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 4:35:46 

1-Jikantaru 2.13 android 2.3.5 ile birlikte http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1361368
2-Marvel rom yazıyor ama buyuk ıhtımalle fabrıka romu bu http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1074445

BURADAN DİĞER ROMLARI BULABİLİRSİNİZ...

299 Mesaj
24 Aralık 2011; 10:37:37 

quote:

1-Jikantaru 2.13 android 2.3.5 ile birlikte http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1361368
2-Marvel rom yazıyor ama buyuk ıhtımalle fabrıka romu bu http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1074445

BURADAN DİĞER ROMLARI BULABİLİRSİNİZ...

Arkadaşım öyle kopyala yapıştır şeklinde olsun istemediğim için kullanılan rom'ları yazalım diyorum. Sonuçta burdaki cihazlar için denenmemiş yazılımları öneri diye koyup mağduriyete sebep vermek istemeyiz.
Bende şimdiye kadar XE ve Salsa romlarını kullandım ama şuanda kullandığım romu tanıttım kısaca. Başkalarından da farklı bakış açılarıyla konunun çeşitlenmesinden yanayım, tek bakış açısı hakim olmasın. Teşekkürler ilginize...

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 15:21:55 

Jıkantaru XE kullandım androıd 2.3.3 sense 2.1 kullanıyor extra kılıt ekranı jıkantaruya ozel duzenlenmıs ext3 desteklıyor ama bende sorun cıktı 150 mb gecmedı normalde 1 gb a kadar destekledıgı soylenıyor.telefonu morelocale ve tarzı uygulamalarla Türkçe yapmak ımkansız. Asırı derecede kasmalar mevcut.

Daha sonra denedıgım Salsa port romu ıse Jıkantaru ya nazaran daha ıyı ingilizce olmasına ragmen sadece kılıt ekranı var oda jıkantaru gıbı sense 2.1 androıd surumu 2.3.3 widget olarak salsa modelınde oldugu gıbı sohbet widgeti var. Ayrıca iletiler bölümü sense 3 ten uyaranmıs. ext3 destegı var ama ben yine 1 gb yapmay beceremedım. Su anda ıse yedek fabrıka romunu kullanıyorum..

299 Mesaj
24 Aralık 2011; 16:34:07 

Kullanılan romlar başlığı ilk mesaja eklenmiştir. Farklı rom kullanan arkadaşların tavsiye ve tanıtımlarıyla liste güncellenecektir....

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 19:33:57 

Bu arada ikimiZden baska konusan da konuy katilanda yok

391 Mesaj
24 Aralık 2011; 20:00:46 

quote:

Wildfire s kullanicilarindan root konusunda pek bilgili olan yok ama takip ediyoruz.

299 Mesaj
24 Aralık 2011; 20:09:10 

Konuda daha yeni... Daha herkesin haberi olmamıştır. İlerleyen zamanlarda güzel paylaşımlar olacağına inanıyorum...

78 Mesaj
24 Aralık 2011; 20:15:47 

Unofficial CyanogenMod 7.2 kullanıyorum. (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1395973)

gps'inde sorun vardı ben kurduğum sırada fakat şimdi baktığımda çözüm yolu gösterilmiş.

resmi cm7 yayınlanmadığından olsa gerek biraz fazla buglu bir rom.

1931 Mesaj
24 Aralık 2011; 22:53:05 

ilk sayfada bizimde mesajımız olsun. Konu için hayırlı olması dileğimle

3016 Mesaj
24 Aralık 2011; 23:04:19 

quote:

forumda telefonu s-off olan kisi sayisi bi 5-6 kisi zaten :)

Trust Me I'm An Engineer « Logitech Z-2300 | Creative SB Live 5.1 VX » « NOKIA Lumia 820 -- Iphone 4S 16GB »

299 Mesaj
24 Aralık 2011; 23:12:35 

Desenize rootlu WF S'çiler olarak VIP insanlarız

299 Mesaj
24 Aralık 2011; 23:20:40 

quote:

Orijinalden alıntı: erend

Unofficial CyanogenMod 7.2 kullanıyorum. (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1395973)

gps'inde sorun vardı ben kurduğum sırada fakat şimdi baktığımda çözüm yolu gösterilmiş.

CM 7.2 olarak verdiğin linktekini mi yoksa alquez - CM 7.2 olanı kullanıyorsun...
alquez'de sadece kamera sorunu vardı ve çözmüş dediğine göre... Fırsatım olduğunda bu romuda denemek istiyorum....

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 23:34:44 

quote:

dostum kullandigin cm7 rom gozlenimlerin nasil diger romlara gore kasmasi falan nasil kullanisli mi biraz aciklarmisin?

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 23:37:14 

quote:

Desenize rootlu WF S'çiler olarak VIP insanlarız

diger arkdaslarada yardimci olmak lazm istanbula yakin olanlara bile yardim edebilmeliyizz/

391 Mesaj
25 Aralık 2011; 0:20:23 

quote:

diger arkdaslarada yardimci olmak lazm istanbula yakin olanlara bile yardim edebilmeliyizz/

İstanbul dayim ama bu garanti olayından dolayı s off yaptirmadim. HTC garantinin tamamen gittigini söylüyor sadece yazılımsal değilmiş (güveniyor muyum htc ye hayir) . Onun dışında risk Almaya değecek kadar getirisi olup olmadığı hakkında suphelerim var. Ama ICS yi sorunsuz yükleme ihtimalimiz olursa düşünmeden s-off yaptıririm

299 Mesaj
25 Aralık 2011; 0:45:18 

quote:

Orijinalden alıntı: şimşek548

İstanbul dayim ama bu garanti olayından dolayı s off yaptirmadim. HTC garantinin tamamen gittigini söylüyor sadece yazılımsal değilmiş (güveniyor muyum htc ye hayir) . Onun dışında risk Almaya değecek kadar getirisi olup olmadığı hakkında suphelerim var. Ama ICS yi sorunsuz yükleme ihtimalimiz olursa düşünmeden s-off yaptıririm

Bana telefon toplamda 240 Tl'ye geldi ve mazallah telefona bişey olsa benim için sorun olmayacak bir meblağ bu, herkes için geçerli değil tabikide ...
Ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim bu telefonun hafıza sorunu yüzünden root olayına ihityacı var. Eskiden günde 3 5 kez hafızayı kontrol etmekten ve her seferinde tarayıcı ve sosyal uygulama datalarını sildiğim için tekrar tekrar şifre girmekten bıkmıştım.... ICS beklemenize gerek yok bence çünkü telefonda nasıl çalışacağı belli değil....
İnsan gerçekten özgür olarak kullandığını hissediyor teli kısıtlama olmadan... Ama herkesin tek derdi s-off'un garantiyi götürmesi.....

187 Mesaj
25 Aralık 2011; 1:13:30 

Yeni konumuz hayırlı olsun hemen hemen herşey anlatılmış toparlanmış elleriniz dert görmesin ek olarak telefonun şarj konusuna değinmek istiyorum.

Bu gün bir batarya siparişi verdim artı kalınlaştırılmış kapak içine dahil benim şarj artık fazla gitmiyor sabah 07:00' de şarjdan çıkarıyorum akşam 18:00 gibi birtiyordu yaptığım şey facebook'a girmek
ve 30 ile 40 arasında mesaj atmaktı bakalım pazartesi bataryam gelecek. 3500 mah batarya gücü link aşağıda

http://urun.gittigidiyo...-3500mah-49400539?pnv=1

geldiği zaman performansını sizlere yazacağım şimdilik iyi akşamlar..

16 Mesaj
25 Aralık 2011; 3:26:54 

bu konu gerçekten gerekliydi hayırlı olması dileğiyle.

177 Mesaj
25 Aralık 2011; 12:44:15 

merhaba arkadaşlar, "Unofficial CyanogenMod 7.2" romunu yüklemeyi denedim ben ilk başta, ve tam install from sdcard kısmından romun zip'ini seçip işlemi başlattığım zaman "Insallation Aborted (Status 7)" hatası alıyorum ve bu soruna çözüm bulamadım henüz. başka telefon modellerinde bu sorunu yaşayanlar olmuş ama wildfire s'te karşılaşan ve sorunu çözmüş birini bulamadım. bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim zira bu romu çok denemek istiyorum.

daha sonrasında, JijantaruXE Rom - Data2Sd romunu yükledim ama bana hiç stabil gelmedi ki stabillik bi telefonda aradığım en önemli özelliklerdendir. telefonu uyku modundan uyandıramıyordum çoğu zaman, telefon açık olduğu halde ekran açılmıyordu. arada 2-3 dk geçtikten sonra kendine geliyordu. bu romla gelen yeni kilit sistemi (sanırım yeni android versiyonunda da olacak) hiç hızlı değil. en basit örnek vereyim, orjinal romde igo programını hiç takılmadan çalıştırdığım halde bu romda program kullanılmaz haldeydi. kısacası telefon hiç istediğim gibi olmadı. ayrıca orjinal bildirim ikonları (ekranın üstündeki) çok kötü, neyin ne olduğu bile belli olmuyor. neyse, bikaç tane daha bug var böyle, yazarım ilerleyen zamanlarda.

sonra dayanamayıp daha önce yedeğini aldığım orjinal romuna geri döndüm. CM7 romuna bir çözüm bulana kadar orjinal romda kalacağım, yardımlarınız istiyorum. ayrıca ingilizce sitelerin dışında böyle bir konu açılması iyi olmuş, umarım katkılar hızla artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufyazici -- 25 Aralık 2011; 16:24:20 >

Apple - MacBook Air (13-inch, Mid 2013)
Apple - iPhone 6
Apple - iPad Mini

239 Mesaj
25 Aralık 2011; 12:47:13 

Yeni konumuz hayırlı olsun... Bende Jikantaru XE kullanıyorum... go Launcher ex de kullanıyordum ama zaman zaman tuş kilidinden çıkarken telefon kilitleniyordu pili çıkartmam gerekiyordu... bir arkadaş minCPU değerini yükseltmemi önermişti ben de 600'e kadar yükselttim sorun azaldı ama geçmedi...bende dün Sense arayüzüne geri döndüm şimdilik bir sorun olmadı...

Edit:JikantaruXE son yaptığı güncellemeden sonra sd kartın ikinci bölümünü ext4 olarak değiştirmiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turabitr -- 25 Aralık 2011; 14:41:00 >

بِسْـــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

299 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:39:51 

quote:

Orijinalden alıntı: yusufyazici

merhaba arkadaşlar, "Unofficial CyanogenMod 7.2" romunu yüklemeyi denedim ben ilk başta, ve tam install forum sdcard kısmından romun zip'ini seçip işlemi başlattığım zaman "Insallation Aborted (Status 7)" hatası alıyorum ve bu soruna çözüm bulamadım henüz. başka telefon modellerinde bu sorunu yaşayanlar olmuş ama wildfire s'te karşılaşan ve sorunu çözmüş birini bulamadım. bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim zira bu romu çok denemek istiyorum.

daha sonrasında, JijantaruXE Rom - Data2Sd romunu yükledim ama bana hiç stabil gelmedi ki stabillik bi telefonda aradığım en önemli özelliklerdendir. telefonu uyku modundan uyandıramıyordum çoğu zaman, telefon açık olduğu halde ekran açılmıyordu. arada 2-3 dk geçtikten sonra kendine geliyordu. bu romla gelen yeni kilit sistemi (sanırım yeni android versiyonunda da olacak) hiç hızlı değil. en basit örnek vereyim, orjinal romde igo programını hiç takılmadan çalıştırdığım halde bu romda program kullanılmaz haldeydi. kısacası telefon hiç istediğim gibi olmadı. ayrıca orjinal bildirim ikonları (ekranın üstündeki) çok kötü, neyin ne olduğu bile belli olmuyor. neyse, bikaç tane daha bug var böyle, yazarım ilerleyen zamanlarda.

sonra dayanamayıp daha önce yedeğini aldığım orjinal romuna geri döndüm. CM7 romuna bir çözüm bulana kadar orjinal romda kalacağım, yardımlarınız istiyorum. ayrıca ingilizce sitelerin dışında böyle bir konu açılması iyi olmuş, umarım katkılar hızla artar.

quote:

Orijinalden alıntı: turabitr

Yeni konumuz hayırlı olsun... Bende Jikantaru XE kullanıyorum... go Launcher ex de kullanıyordum ama zaman zaman tuş kilidinden çıkarken telefon kilitleniyordu pili çıkartmam gerekiyordu... bir arkadaş minCPU değerini yükseltmemi önermişti ben de 600'e kadar yükselttim sorun azaldı ama geçmedi...bende dün Sense arayüzüne geri döndüm şimdilik bir sorun olmadı...

@yusufyazici
İlk sorunun için belkide romu indirirken hata oluştu, yada upload edilen rom hatalıdır. Yeniden indirip, tekrar yükleme imkanın varsa belki çözüm olur ama bu sadece varsayım....

Jikantaru-Ex kullanan arkadaşlar o romda CPU min:9 - max:600 olarak ayarlı geliyor... Uyanmama ve takılma sorunları min ayardan kaynaklanıyor. Min ayarı 200'in altına düşürmemeye çalışın eğer telefonun orjinal ayarları olsun istiyorsanız Min:480 - Max:600 olarak ayarlayın. Takılmalara büyük oranda engel olacaktır....
Ayrıca Jikantaru tuş kilidi gerçekten sıkıntılı... Çok fazla takılma oluyor fakat Salsa romda takılma sıfıra yakın gayet akıcı....

Şunu da belirtmekte fayda var bu takılmaların büyük çoğunluğu CPU ayarıyla oynamaktan kaynaklıyor... Sizin için en idali hangisi ise o ayarda bırakın...

78 Mesaj
25 Aralık 2011; 17:22:00 

quote:

CM 7.2 olarak verdiğin linktekini mi yoksa alquez - CM 7.2 olanı kullanıyorsun...
alquez'de sadece kamera sorunu vardı ve çözmüş dediğine göre... Fırsatım olduğunda bu romuda denemek istiyorum....

alquez'inkini kurmuştum, diğerinin linkini verdim çünkü bazı bugların girerildiği yazıyor.

dediğim gibi biraz sorunlu şimdilik. rom'u yüklediğiniz gibi kullanamıyorsunuz. müdahale etmek gerekiyor.

gps'i çalışmıyordu. (düzeltiği söyleniyor)
library'de bazı dosyaları eksikti. (google kaynaklı, diğer uygulamaların ortak kullandıkları lib dosyaları) whatsapp ve foursquare yüklemesi yapılamıyordu bundan ötürü.
google oturumu açamamıştım, sync çalışmamıştı, market uygulaması olmadığından kastırmıştı biraz.
mms ve uzunca txt mesajları gönderip almada sorunlar vardı. apn ayarlaması yapmak lazımmış, daha sonradan çözdüm.

bunun gibi bazı bug'lar vardı. hiçbiri giderilmeyecek şeyler değil yükledikten sonra. google'da araştırınca sorunların çözümü anlatılıyor tek tek.

batarya kullanımı rom'u sevmemin ikinci nedenidir. full wireless bağlıyım gün içerisinde, 24 saate yakın götürüyor. görselliği ise ilk nedendir. menü geçişleri, uygulamalar da hız olarak gayet stabil.

quote:

merhaba arkadaşlar, "Unofficial CyanogenMod 7.2" romunu yüklemeyi denedim ben ilk başta, ve tam install from sdcard kısmından romun zip'ini seçip işlemi başlattığım zaman "Insallation Aborted (Status 7)" hatası alıyorum ve bu soruna çözüm bulamadım henüz. başka telefon modellerinde bu sorunu yaşayanlar olmuş ama wildfire s'te karşılaşan ve sorunu çözmüş birini bulamadım. bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim zira bu romu çok denemek istiyorum.

...

hboot menusünün versiyonunu yazar mısın buraya. flashlama ile oluşan sorun olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erend -- 25 Aralık 2011; 17:40:52 >

177 Mesaj
25 Aralık 2011; 18:57:44 

quote:

...

quote:

Orjinalinden alıntı: erend

hboot menusünün versiyonunu yazar mısın buraya. flashlama ile oluşan sorun olsa gerek.

hboot menüsünden aldığım bilgileri yazıyorum:

HBOOT - 1.03.0000
MI CROP-0451
RADIO-7.47.37.02M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufyazici -- 25 Aralık 2011; 19:03:05 >

Apple - iPhone 6
Apple - iPad Mini

78 Mesaj
25 Aralık 2011; 21:05:17 

flashlama işlemini yapamamışsın rakamlardan gördüğüm kadarıyla. PG76IMG.zip dosyası ile olan işlemi tekrarla. hboot menüde downgrade yapmak gerekiyor bu rom için.
hboot - 0.90.0000'e çekmek gerekiyor versiyonu.

78 Mesaj
25 Aralık 2011; 22:11:54 

s.a. arkadaslar oncelikle konumuz hayirli olsun.. bisey sorucam cihazimizin s-off olup olmadigini nasil anliyoruz diger sorum verdiginiz rootlarda turkce dil destegi mevcutmudur..

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

177 Mesaj
25 Aralık 2011; 22:13:49 

quote:

flashlama işlemini yapamamışsın rakamlardan gördüğüm kadarıyla. PG76IMG.zip dosyası ile olan işlemi tekrarla. hboot menüde downgrade yapmak gerekiyor bu rom için.
hboot - 0.90.0000'e çekmek gerekiyor versiyonu.

dediğinizi yaptım fakat hala 1.03 versiyonu. bunun nedeni ne olabilir acaba? çok garip bir durum gerçekten.

Apple - iPhone 6
Apple - iPad Mini

299 Mesaj
25 Aralık 2011; 22:31:12 

Çok garip benim de hboot aynı bu şekilde

HBOOT - 1.03.0000
MI CROP-0451
RADIO-7.47.37.02M

78 Mesaj
25 Aralık 2011; 23:06:07 

dostum cm'nin forumunda bu hata için flashlama önerileri gelmiş. o versiyon olayını da oradan hatırlıyorum.

yalnız dikkat et, baya brick eden olmuş telefonu hatayı gidereyim diye uğraşırken.

@fate86

arkadaşım sen denedin mi cm7 kurmayı bu hboot'a? sorunsuz yüklenebiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erend -- 26 Aralık 2011; 0:57:58 >

239 Mesaj
25 Aralık 2011; 23:43:56 

hboot - 0.90.0000'e çeken S-off işlemi diye biliyorum ben yanlışlık olmasın...

بِسْـــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

299 Mesaj
26 Aralık 2011; 0:17:48 

quote:

@fate86

arkadaşım sen denedin mi cm7 kurmayı bu hboot'a? sorunsuz yüklenebiliyor mu?

o buglu diye salsa kullanıyordum, müsait olup deneyemedim bir türlü....

161 Mesaj
26 Aralık 2011; 4:27:23 

telefon brıck olduktan sonra cozumu yok mu :S

96 Mesaj
26 Aralık 2011; 11:45:27 

http://www.xda-develope...ne-for-your-htc-device/

Bu nedir? Ne işe yarar? Deneyen kullanan var mı? Birkaçtane wildfire s denemiş ve olumlu sonuç aldığını yazmış.

182 Mesaj
26 Aralık 2011; 12:08:22 

quote:

Orijinalden alıntı: şimşek548

Wildfire s kullanicilarindan root konusunda pek bilgili olan yok ama takip ediyoruz.

Sayfamız hayırlı olsun.konu hakkında pek tecrübe sahibi olmadığımız için şimdilik okumakla yetiniyoruz.

tecrübeyide cihazı s-off yapmadan kazanamıyacağız ve garanti korkusu olduğu sürece cihazıda s-off yapamıyacağız.(mesela ben )

19 Mesaj
27 Aralık 2011; 1:46:40 

Arkadaşlar elinize klavyenize sağlık, böylece diğer konular arasında kaybolup gitmesini önlemişsiniz bu önemli konunun. Derli toplu ve güzel bir anlatım olmuş , benim gibi bu yer sıkıntısını çekip de s-off yapamayanlar ve de rom atamayanlar için. Herkese hayırlı olsun, izlenimlerinizi merakla takip ediyorum .Bir gün ben de canıma tak edince bu işleme gireceğim ama bu konularda çok yeni olduğumdan şimdilik tecrübelerinizi takip ediyorum. Tekrardan klavyenize sağlık...

299 Mesaj
27 Aralık 2011; 18:48:52 

Arkadaşların iyi dilekleri için teşekkür ederiz.... Elimizden geldikçe bilgi akışı yapmaya çalışıyoruz... Konuda öncelikli olarak root olayı anlatılsa da diğer konularda olan sorunlarınızı da paylaşabilirsiniz.... İyi forumlar...

6 Mesaj
27 Aralık 2011; 22:37:55 

çok güzel bir konu olmuş ellinize sağlık ben sirkecide s-off işlemini yaptırdım 5dk sürüyor. bir sorunlada karsılasmadım fakat rom yüklemedim artık arkadaşların tecrübelerine göre bakıcam.. :)

299 Mesaj
27 Aralık 2011; 22:48:00 

quote:

Orijinalden alıntı: iyurudu1

çok güzel bir konu olmuş ellinize sağlık ben sirkecide s-off işlemini yaptırdım 5dk sürüyor. bir sorunlada karsılasmadım fakat rom yüklemedim artık arkadaşların tecrübelerine göre bakıcam.. :)

Hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız kullanın....
Yeni rom yüklemeyi düşünüyorsanız ve fazla tecrübeniz yoksa Salsa romu tavsiye ederim... CM7 romu diğerlerine göre daha hafif ve biraz daha hızlı diyorlar ama bug olayı ve ekstra işlemleri ile biraz daha zahmetli bir iş.....

161 Mesaj
28 Aralık 2011; 4:22:06 

Arkdaslar bırkac arastırmamdan sonra beklemıs oldugumuz sense 3.0 guncellemesındekı kilit ekranını su anda kullandgımız orıjınal roma port edebılırm ama telefonumuzun s-off ve Root lu olması kayıdesıyle düşündüğümüzden bile bast olabilir ama bana su anda salsa port rom kurulu bı cıhaz gerekıyor bu romu telefonunda bulunduran arkdas var mı acaba kılıt ekranını beklemeyelım daha hızlı calıssın öyle değilmi?

161 Mesaj
28 Aralık 2011; 5:01:41 

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1359727 BU adrestekı rom ile ilgili bana bilgi verecek bırısı var mı bılenlerden yukleyebılırmıyım ? 2.3.5 falan yazıyor dil olarak ta all of them yazmıs bütün diller olaraktan tr var mıdır?

=====BİLGİSİ OLAN=====

7 Mesaj
28 Aralık 2011; 9:55:17 

Bu iki yer s-off işlemini kaça yapıyor? Ücret konusunda bilgisi olan var mı?

239 Mesaj
28 Aralık 2011; 10:27:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Jacks10

Bu iki yer s-off işlemini kaça yapıyor? Ücret konusunda bilgisi olan var mı?

"Sevgi iletişim" eylül ayında 25 tl'ye yapıyordu...şimdi ne kadar bilmiyorum ama muhtemelen aynıdır hâla...