Şimdi Ara

★★★ HTC Wildfire S Teknik Destek [Root - Rom] Ana Konu ★★★ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
948
Cevap
7
Favori
122.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba HBOOT'unu güncelleştirme işleminde cihazı bilgisayara bağladım hata ayıklama modunda açtım programı açtım sonrasında yanlız program rom is not supported diye hata veriyor ve güncellemiyor,yardımcı olabilecek kimse var mı acaba bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaRBiNe

Arkadaşlar m1ndh4x8r GB2.3.5-EU bu rom u yüklerken sıkıntı yaşıyorum.Şöyleki
    İlk önce sd kartı card reader ile formatladım 3 parçaya ayırdım
    1. fat 32
    2. ext 4 ( 512 mb)
    3. swap (512mb)

daha sonra tarif edildiği gbi rom u yükledim normal açıldı.Ayarları yaptım. Daha sonra link2sd ye gelip ex4 seçiyorum ancak hata veriyor.
    Neyse dedim app2data yapim. Orda verilen eklentiyi sd karta attım.
    telefonda fast boot özelligini kaldırdım ayarlardan
    daha sonra recovery mode da cache ve dalvik i temizliyerek
    yamayı yükledim ancak telefon açılmıyor htc ekranında kalıyor.
    Nerde yanlış yaptım acaba fikri olan ?

app2data değil data2sd olacak o...ayrıca cache ve dalvik i silersen tabii ki açılmaz onları silmeden direk yükleyecektin dosyayı...

• quote:

Orijinalden alıntı: turabitr

quote:

1. fat 32
    2. ext 4 ( 512 mb)
    3. swap (512mb)

daha sonra tarif edildiği gbi rom u yükledim normal açıldı.Ayarları yaptım. Daha sonra link2sd ye gelip ex4 seçiyorum ancak hata veriyor.

app2data değil data2sd olacak o...ayrıca cache ve dalvik i silersen tabii ki açılmaz onları silmeden direk yükleyecektin dosyayı...

Dediğiniz gibi cache ve dalvic i silmeden tekrar yaptım.Yine htc ekranında kaldı...

• hocam ben de bu rom işine yeni girdim adam gibi bi rom bulamadım..link ver senin kini denim bi de ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskeron

Merhaba HBOOT'unu güncelleştirme işleminde cihazı bilgisayara bağladım hata ayıklama modunda açtım programı açtım sonrasında yanlız program rom is not supported diye hata veriyor ve güncellemiyor,yardımcı olabilecek kimse var mı acaba bu konuda?

hboot u ordan güncellemeye çalışınca o hatayı alırsın..ben wfs manager i kurdum. kendi otomatik clockword mü ne onu kurdu..sonra çok rahat yüklüyorum romları
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

hocam ben de bu rom işine yeni girdim adam gibi bi rom bulamadım..link ver senin kini denim bi de ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432259
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turabitr

quote:

1. fat 32
    2. ext 4 ( 512 mb)
    3. swap (512mb)

Dediğiniz gibi cache ve dalvic i silmeden tekrar yaptım.Yine htc ekranında kaldı...

dostum hepsini en bbastan yap dalvik battary stat format system data cache ext wipe factory wipe partition ondan sonra yukle romunu bide xp de kart okuyucudan yap sd ayirmasini

• quote:

quote:

Merhaba HBOOT'unu güncelleştirme işleminde cihazı bilgisayara bağladım hata ayıklama modunda açtım programı açtım sonrasında yanlız program rom is not supported diye hata veriyor ve güncellemiyor,yardımcı olabilecek kimse var mı acaba bu konuda?

hboot u ordan güncellemeye çalışınca o hatayı alırsın..ben wfs manager i kurdum. kendi otomatik clockword mü ne onu kurdu..sonra çok rahat yüklüyorum romları

Acaba bu işlem nasıl yapılıyor ,wfs managerle nasıl yapıyoruz?pek bilgim yokta bu konuda yeni yeni öğreniyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Acaba bu işlem nasıl yapılıyor ,wfs managerle nasıl yapıyoruz?pek bilgim yokta bu konuda yeni yeni öğreniyorum.

wfs manager i indirip yükle..sonra onu açtığında herşey otomatik gerçekleşecek..sadece telefonun bilgisayara sync le bağlı olması gerek..boot menüsüne otomatik geçecek daha sonra telefonun..ancak tüm bunlardan önce telefonu s-off yapmış olman gerek.

• quote:

quote:

hocam ben de bu rom işine yeni girdim adam gibi bi rom bulamadım..link ver senin kini denim bi de ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432259

dostum bu romda sıkıntı var ben de denedim htc ekranında kalıyor.. o kadar rom denedim böyle hiç olmamıştı..yani bişileri eksik yapmaktan değil bence rom hatalı..

• Yanlız ben bu yöntemi yaparken 3 adımında alıyorum belirttiğim rom is not supported hatasını yani telefonum şuan s-off

S-ON kilidini Unlock Bootloader ile çözmek isteyen arkadaşların izlemesi gereken yöntem:
    Orijinalden alıntı: aswerth

Sanırım 2.3.5 güncellemesini yükleyemeyen kalmamıştır.Önceki mesajımda yazmıştım ayrıntılı olarak nasıl yükleneceğini.Güncellemeyi yükledikten sonra HTCDev sitesinden unlock işlemine başlıyoruz.

1-http://www.htcdev.com/bootloader adresine gidin, sağ taraftan Wildfire S'i seçin.Kullanıcı girişi yapmanızı isteyecek, üyeliğiniz yoksa üyelik alın ve giriş yapın.
    2-
     ★★★ HTC Wildfire S Teknik Destek [Root - Rom] Ana Konu  ★★★

Kırmızıyla işaretlediğimi indirin.
    3- Telefonunuzu bilgisayara HTC Sync modunda bağlayıp (Hata ayıklama açık olacak) indirdiğiniz "PG7610000_Marvel_hboot_1.08.0099_20111216.exe" dosyasını açın ve telefonunuzun HBOOT'unu güncelleştirin.
    4- Telefonun bataryasını çıkarıp tekrar takın.Ses kısma + Açma/Kapama tuşuna basarak telefonu bootloader modunda açın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskeron -- 20 Ocak 2012; 12:49:17 >

• dostum ordan rom yüklemeyeceksin..o adımı sadece o adımı atlayacaksın..bende de olmadı aynı hatayı ben de aldım..şu an rom yüklüyorum rahatça..sadece ordan rom yükleme bölümünü atla düğerlerini tam yap
  • Herşeyi yaptım site üzerinden son noktaya gelip gelen kodu android klasörünün içine attım,fakat bkatığımda en üstte unlocked yazıyor altında ise marvel pvt ship s-on rl yazıyor .Anladığım kadarıyla s-off işlemini yapamamışım sanırım birşeyler değişmiş ama tam anlayamadım durumu,yarıdmcı olabilecek kimse var mı acaba bu konuda?
  • quote:

Herşeyi yaptım site üzerinden son noktaya gelip gelen kodu android klasörünün içine attım,fakat bkatığımda en üstte unlocked yazıyor altında ise marvel pvt ship s-on rl yazıyor .Anladığım kadarıyla s-off işlemini yapamamışım sanırım birşeyler değişmiş ama tam anlayamadım durumu,yarıdmcı olabilecek kimse var mı acaba bu konuda?

pembe unlocked yazıyorsa yapmışın arkadaşım bende de s-on yazıyor rahatlıkla rom yükleyebilirsin
  • Sonunda,çok teşekkürler evet pembe unlocked yazıyor.Başka işlem yapmadan direk rom yükleme işlemine geçiyorum değil mi? m1ndh4x8r romunu önermiş arkadaşlardan biri o romu yükleyeceğim umarım yapabilirim =D
  • quote:

Sonunda,çok teşekkürler evet pembe unlocked yazıyor.Başka işlem yapmadan direk rom yükleme işlemine geçiyorum değil mi? m1ndh4x8r romunu önermiş arkadaşlardan biri o romu yükleyeceğim umarım yapabilirim =D

sonunda :D dostum güzel bi rom bulursan bana da söyle..ben de sbahtan beri yükle sil yükle sil telefon rom yalaması oldu
  • quote:

Sonunda,çok teşekkürler evet pembe unlocked yazıyor.Başka işlem yapmadan direk rom yükleme işlemine geçiyorum değil mi? m1ndh4x8r romunu önermiş arkadaşlardan biri o romu yükleyeceğim umarım yapabilirim =D

quote:

sonunda :D dostum güzel bi rom bulursan bana da söyle..ben de sbahtan beri yükle sil yükle sil telefon rom yalaması oldu

Şuanda önerilen 2 adet rom var. Biri sense istemeyenler CM7 diğeri ise sense isteyenler için Link bu rom. Bende 2nci romu kullanıyorum ve sorun yaşamadım hiç. Gayet hızlı daha önceden kullandığım romlara göre.

@lonely warrior eğer rom yüklemede hata alıyorsan Aborted tarzında hata alıyorsan indirdiğin romda sıkıntı vardır. Öncelikle boyutunu kontrol ve kopyasını zip'ten çıkar. Eğer hata almıyorsan yapılacak işlemlerde atladığın nokta olabilir yada o romu tekrardan indirmeni tavsiye ederim....

• @fate

hayır rom yüklemede hata almıyorum.. sadece aradığım rom u bulamadım..yani istediğim gibi bulamadım..CM7 yi hiç beğenmedim.. benim istediğim wildfire s in orjinal romunun tamamen aynısı nın dahili hafizasının genişletilmiş hali..tabi ingilizce olacak ve aradığım diğer özellik pil göstergesinin içinde dijital göstergeli olacak jikantaru tam istediğim gibi ancak sıkıntıları var..işte kafama göre bulamadım ..ikinci dediğiniz bende açılmadı htc ekranında takıldı..rom lazımm
  • Herşeyi yaptım fakat sıra rom yüklemeye gelince m1ndh4x8r romu yüklerken hafıza kartını xda da yazıldığı gibi 3 e ayırdım ardından rom u hafıza kartına attım ancak recovery e giremiyorum .Recovery e tıkladığımda telefon işareti ve etrafında yukarlak olan yeşil oklar olan işaret geliyor biraz bekledikten sonrada o işaret üçgen içindeki kırmızı ünleme dönüyor maalesef
  • quote:

@fate

hayır rom yüklemede hata almıyorum.. sadece aradığım rom u bulamadım..yani istediğim gibi bulamadım..CM7 yi hiç beğenmedim.. benim istediğim wildfire s in orjinal romunun tamamen aynısı nın dahili hafizasının genişletilmiş hali..tabi ingilizce olacak ve aradığım diğer özellik pil göstergesinin içinde dijital göstergeli olacak jikantaru tam istediğim gibi ancak sıkıntıları var..işte kafama göre bulamadım ..ikinci dediğiniz bende açılmadı htc ekranında takıldı..rom lazımm

Bende zaten önceden geçen mesajın için demiştim. Alıntı yapamadım bir anda yazarken... O romu yüklerken hata alman lazım.
    Çünkü o romu yükleyip deneyen çok kişi var. Sen yaptığın işlemleri yazarsan daha kolay yardımcı olabiliriz. Bir de hafıza kartını uygun formatlaman gerekli....

Link 1 Link 2 bunlar sense ara yüzlü ve 2.3.5 sürümlü romlar bunları tavsiye edebilirim. Link 1 gayet stabil ve hızlı, daha önceki mesajda belirtiğim rom. Diğer romu bilmiyorum ama mesajlarda bug buldukları yazıyorlardı. Ounu hakkında pek bir bilgim yok.

Eğer 1nci romu yükleyebilirsen istediğin gibi pil göstergesini falan ayarlayabilirim sana ama haftaya salı çarşamba falan yapabilirim ancak....

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.