Şimdi Ara

Millennial: Kindle Fire benimsenme oranı iPad'i geçti, Android cihazlarda düşüş var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Millennial: Kindle Fire benimsenme oranı iPad'i geçti, Android cihazlarda düşüş var

Her geçen gün farklı Android veya Android üzerinde çalışan farklı bir arayüze sahip tablet modelleri piyasaya çıkıyor. Buna rağmen Kasım ayında reklam gösterimleri anlamında Android cihazların pazar payında gözle görülür bir düşüş yaşanıyor.

Mobil platformların en yaygın reklam ağlarından Millenial Media tarafından düzenli olarak hazırlanan mobil reklam gösterimlerine dayalı Kasım ayı Mobile Mix raporu yayınlandı. 

Rapora göre Kasım ayında Amazon Kindle cihazında yapılan reklam gösterimleri günlük bazda yüzde 19 artış gösterdi. Bu oran iPad'in ilk piyasaya çıktığı dönemdekinden daha fazla. Ancak Android işletim sistemi reklam gösterimlerinde Kasım ayında yüzde 56'dan yüzde 50'ye geriledi. Bu da kullanım açısından bir azalmanın yaşandığını gösteriyor.

Apple iOS platformu bu bağlamda yüzde 28'den yüzde 30'a yükselirken, RIM BlackBerry de yüzde 13'ten yüzde 17'ye yükseldi.

Kasım ayında en çok reklam gösterimi yapılan modeller yüzde 13.54 ile iPhone modelleri. Ardından yüzde 5.87 ile BlackBerry Curve, yüzde 5.27 ile Motorola Droid X, yüzde 3.18 ile HTC EVO, yüzde 3.08 ile LG Optimus geliyor. Listede Android cihazlar toplamda yüzde 29 gösterim oranına sahip. RIM firmasının 5 modeli, Samsung ve HTC firmasının da 4'er modeli listede kendisine yer buldu.

Marka bazında ise Apple yüzde 25.66 ile reklam gösterimlerinde birinci sırada. Samsung yüzde 17.47 ile ikinci, RIM yüzde 14.57 ile üçüncü, HTC yüzde 12.64 ile dördüncü, Motorola yüzde 10.11 ile beşinci sırada.

Reklam gösterim oranları genelde cihazların ne sıklıkta kullanıldığını ve internete bağlı olduğunu da ölçüyor. Çünkü internete bağlı olmadığı takdirde Adsense benzeri reklamlar cihaza gönderilmiyor. 

Reklam gösterimlerinin yüzde 39'u WiFi üzerinden gönderilirken, yüzde 61'i hücresel veri üzerinden gönderiliyor. Gösterimlerin yüzde 70'i akıllı telefon üzerinden yapılırken yüzde 16'sı tablet, e-okuyucu gibi bağlantılı cihazlardan, yüzde 14'ü de standart işletim sistemine sahip telefonlardan yapılıyor.

• Retina ekranlı bir İPad gelsin görürüm ben kindle fire'ı
  • dusunun işte blackbarry ve ios yukselise gecmis balack barry telefonmu yav bi gidin demekki apple ikisi isi goturuyor beyin bedava :)
  • Samsung Galaxy S II yi göremedim listede
  • Android işletim sistemli cihazları toplarsan katlıyor ama her türlü?
  • @ carnador

arada dağlar var, bir iPad fiyetına üç Kinle fire alırsınız. kulvar farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: playXr

@ carnador

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

Samsung Galaxy S II yi göremedim listede

Evet garip gerçekten
  • Acaba kaçıncı dünya ülkesinde yapmışlar bu araştırma dedikleri şeyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Retina ekranlı bir İPad gelsin görürüm ben kindle fire'ı

retina ekranli ipad dbkleyen arkadaslara:

apple in cinema display denen ekraninin fiyatina bir bakin bakalim, yuksek dpi lik ipad de o cozunurlukte bir panel olacak demektir. ustelik bu paneller cozunurlukler ayni oldugu surece buyudukce degil, kuculdukce fiyatlari artar. fiyatini 2000 dolardan baslatacaklari bir cihazi biraz zor satarlar . hadi diyelim kar etmemeye karar verdi ve koydu ekrani; su anki iphone uretimine ucu ucuna panel yetistirebilirken bir de bu panel uretimini tutup baska tarafa kaydirirsa her iki taraf icin de panel yetistiremez.

en azindan 2-3 sene daha ruyalari susler bu hayal.

ek : retina diye bir ekran turu yok, retina ekranli bir cihaz olamaz, sadece iphone4 ve 4s deki LCDnin pazarlama adi retina, hepsi o .

quote:

@ carnador

sanki fiyati dusuk oldugu icin kindle kotu imis gibi birseyler soylemeye calismissiniz, herhalde saglikli dusunemiyorsunuz bu siralar. kulvar farki var dedigin; ipad tablet de kindle at arabasi mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 24 Aralık 2011; 1:20:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zengier

apple in cinema display denen ekraninin fiyatina bir bakin bakalim, yuksek dpi lik ipad de o cozunurlukte bir panel olacak demektir. ustelik bu paneller cozunurlukler ayni oldugu surece buyudukce degil, kuculdukce fiyatlari artar. fiyatini 2000 dolardan baslatacaklari bir cihazi biraz zor satarlar . hadi diyelim kar etmemeye karar verdi ve koydu ekrani; su anki iphone uretimine ucu ucuna panel yetistirebilirken bir de bu panel uretimini tutup baska tarafa kaydirirsa her iki taraf icin de panel yetistiremez.

ek : retina diye bir ekran turu yok, retina ekranli bir cihaz olamaz, sadece iphone4 ve 4s deki LCDnin pazarlama adi retina, hepsi o .

Öyle bir sallamışsın ki görende seni birşey biliyor sanır. Ya yeni iPad 2 aldın ve iPad 3 ün çıkmasını hazmedemiyorsun yada gözü kör bir Dandroid fanboysun. Apple parçaları farklı üreticilerden tedarik eden bir firmadır. Samsung gibi her parçasını kendi üretmek için kasmaz. Öyle olsaydı yılda 100 milyon iPhone üretemezdi, buna hiç bir iktisat kuralı izin vermez.

Apple 2048x1536 çözünürlüklü ekranı hacimli şekilde ürettiremeyeceğini bildiği için iPad 2 yi aynı ekranla çıkardı. Ancak devir değişti, üretim teknolojileri değişti, artık bu çözünürlükteki ekranlar hayal değil. Bunun üstüne Apple Macbook ların çözünürlüğünüde 4 e katlayıp 2880x1800 çözünürlüklü retinamsı ekran koyacağı haberleri çıkmadımı?

Kişisel pişmanlıklarınızla milleti yanlış bilgilendirmeyin! Nokta!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Retina ekranlı bir İPad gelsin görürüm ben kindle fire'ı

quote:

@ carnador

sanki fiyati dusuk oldugu icin kindle kotu imis gibi birseyler soylemeye calismissiniz, herhalde saglikli dusunemiyorsunuz bu siralar. kulvar farki var dedigin; ipad tablet de kindle at arabasi mi ?

hayır, siz beni yanlış anlamışsınız. kulvar farkından kastım kindle 7 inçlik bütçe dostu bir tablet, iPad ise 9.7(?) inçlik üst sınıf performans tableti. kindle'ı kötülemek istemedim aksine ilk tabletim olacağı için severim kendisini.

• quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

Acaba kaçıncı dünya ülkesinde yapmışlar bu araştırma dedikleri şeyi

Amerika verilri gibi duruyor. Nitekim Samsung Amerikada pek terich sebebi değil.
    Apple
    Blackberry
    HTC
    Motorola
    Samsung
    diye sıralayabiliriz. Nielsen verilerine göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

quote:

Öyle bir sallamışsın ki görende seni birşey biliyor sanır. Ya yeni iPad 2 aldın ve iPad 3 ün çıkmasını hazmedemiyorsun yada gözü kör bir Dandroid fanboysun. Apple parçaları farklı üreticilerden tedarik eden bir firmadır. Samsung gibi her parçasını kendi üretmek için kasmaz. Öyle olsaydı yılda 100 milyon iPhone üretemezdi, buna hiç bir iktisat kuralı izin vermez.

Apple 2048x1536 çözünürlüklü ekranı hacimli şekilde ürettiremeyeceğini bildiği için iPad 2 yi aynı ekranla çıkardı. Ancak devir değişti, üretim teknolojileri değişti, artık bu çözünürlükteki ekranlar hayal değil. Bunun üstüne Apple Macbook ların çözünürlüğünüde 4 e katlayıp 2880x1800 çözünürlüklü retinamsı ekran koyacağı haberleri çıkmadımı?

Kişisel pişmanlıklarınızla milleti yanlış bilgilendirmeyin! Nokta!

asil sallayan sensin ki benim ipad 2 aldigimdan yada android fanligimdan bahsediyorsun. elimde 2 adet ipad 1 var, ipad 2 almayi simdilik dusunmuyorum. ve sen sacmalamaya devam etmissin yine. sen her cikan habere inanir misin ? burada yazilan apple haberlerin %90 i yalan cikmadi mi ? hani nerde milletin bekledigi iphone 5? haberlere bakilsaydi adamlar guya 4s ile birlikte bir de 5 tanitacaklardi, ucacakti, kacacakti. noldu ? haberlere bakilirsa iphone ile birlikte guya yuksek cozunurluklu media edition ipad 2 de tanitilacakti, soyledigin ekrana sahip olacakti . hani nerde?! Tabi devir degisti 6 ayda adamlar tum uretim zorluklarini astilar, fabrika sayisini 4 katina cikarttilar ve artik mumkun bu kadar panel uretmek. senin gibiler yuzunden insanlar iphone 5 yada media edition ipad haberlerine inanip beklentiye giriyorlar, insanlara yalan yanlis seyler soylemekten vazgecin, sanki apple muhendisi yada ust duzey yoneticisin de adamlarin ne yapacaklarindan haberin varmis gibi konusuyorsun.

• 350 tl ye tablet pc, tabiki çok satar.
  • quote:

asil sallayan sensin ki benim ipad 2 aldigimdan yada android fanligimdan bahsediyorsun. elimde 2 adet ipad 1 var, ipad 2 almayi simdilik dusunmuyorum. ve sen sacmalamaya devam etmissin yine. sen her cikan habere inanir misin ? burada yazilan apple haberlerin %90 i yalan cikmadi mi ? hani nerde milletin bekledigi iphone 5? haberlere bakilsaydi adamlar guya 4s ile birlikte bir de 5 tanitacaklardi, ucacakti, kacacakti. noldu ? haberlere bakilirsa iphone ile birlikte guya yuksek cozunurluklu media edition ipad 2 de tanitilacakti, soyledigin ekrana sahip olacakti . hani nerde?! Tabi devir degisti 6 ayda adamlar tum uretim zorluklarini astilar, fabrika sayisini 4 katina cikarttilar ve artik mumkun bu kadar panel uretmek. senin gibiler yuzunden insanlar iphone 5 yada media edition ipad haberlerine inanip beklentiye giriyorlar, insanlara yalan yanlis seyler soylemekten vazgecin, sanki apple muhendisi yada ust duzey yoneticisin de adamlarin ne yapacaklarindan haberin varmis gibi konusuyorsun.

Burada çıkan haberlerin yüzde 90 ı yalan çıktı ha? Sayarmısın hangisi yalan çıktı? iPhone 5 prototip haberimi? Başka say? Çıkan her habere inanmam, bir sürü siteden haberleri takip ediyorum. Türkçe değil, yabancı kaynaklardan okuyorum.

iPad 3 ün yüksek çözünürlükte geleceği birden fazla kaynak tarafından doğrulandı. 6 ayda tüm sıkıntılar aşıldı demişsin, 6 ay değil 1.5 yıldır üzerinde çalışıyordu adamlar ancak yüksek çözünürlüklü panelleri yüksek hacimle ve yüksek verimlilikle üretmek hiç kolay değil. iPad 2 nin üzerinden de 1 yıl geçmiş olacak, ancak çözebilmişler durumu yani öyle iddia ettiğin gibi 6 ayda çözülen bir problem değil bu.

Bendede iPad 1 var, iPad 2 alacaktım ancak işimi gördüğü için iPad 1 ile devam ettim. Şubatta iPad 3 çıkınca en geç mart gibi bulunduğum ülkeye gelir, gelmezsede gider Singapurdan alırım kendime. iPad 3 çıkmasına az kala gidip iPad 2 alacak değilim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.