Şimdi Ara

PS Vita'nın ABD ve Kanada satış detayları netleşiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PS Vita'nın ABD ve Kanada satış detayları netleşiyor

Japonya'da memnun edici bir açılış yapan Sony'nin taşınabilir oyun konsolu PS Vita, 22 Şubat'taki ABD ve Kanada çıkışı için gün sayıyor. Yaklaşık iki aylık bir sürenin kaldığı PS Vita için oyunlar ve satış fiyatları da belli olmaya başladı.

PS Vita konsolunun WiFi versiyonu 250$ fiyatına sahipken Wi-Fi+3G modeli 300$ etiketi ile piyasada olacak. 3G versiyonunu AT&T operatörü internet paketleriyle birlikte satacak. 

PS Vita ile 25 oyun da piyasada olacak. Sony, oyun paketleri açısından şirket tarihindeki en büyük ve en iyi açılış olduğunu belirtiyor. 10 adet oyun ise ayrı olarak vitrin ürünü şeklinde satılacak. Oyunların fiyatı 9.99$ ve 49.99$ arasında değişiyor. Sony'nin söz verdiği gibi 100'den fazla oyun da hazırlanma aşamasında.

Konsolun yanında diğer bir önemli parça olan hafıza kartları da 19.99$'dan başlayan fiyatlarla diğer aksesuarlarla birlikte 15 Şubat'tan itibaren satılmaya başlanacak. Şubat ayında piyasaya sürülecek oyunlar ve aksesuarlar şöyle:

Oyunlar:

Escape Plan (Sadece PSN)

Hot Shots Golf: World Invitational

Hustle Kings (Sadece PSN)

Little Deviants

ModNation Racers: Road Trip

Super StarDust Delta (Sadece PSN)

UNCHARTED: Golden Abyss

wipEout 2048

Army Corps of Hell

Asphalt Injection

BEN10 GALACTIC RACING

Blazblue: Continuum Shift EXTEND

Dungeon Hunter Alliance

Dynasty Warriors Next

F1 2011

EA SPORTS FIFA Soccer

Lumines Electronic Symphony

Michael Jackson The Experience

Plants vs. Zombies (Sadece PSN)

Rayman Origins

Shinobido 2: Revenge of Zen

Tales of Space: Mutant Blobs (Sadece PSN)

Touch My Katamari

Ultimate Marvel vs Capcom 3

Virtua Tennis 4: World Tour Edition

Vitrin oyunları:

Gravity Rush

MLB 12 The Show

Reality Fighters

Unit 13

LEGO Harry Potter: Years 5-7

Disgaea 3: Absence of Detention

NINJA GAIDEN ? PLUS

Ridge Racer

Silent Hill Book of Memories

Supremacy MMA: Unrestricted

Aksesuarlar:

4 GB Hafıza kartı - Şubat 15 - 19.99$

8 GB Hafıza kartı - Şubat 15 - 29.99$

16 GB Hafıza kartı - Şubat 15 - 59.99$

32 GB Hafıza kartı - Şubat 15 - 99.99$

Hafıza kartlı başlangıç seti - Şubat 15 - 39.99$

Kulak içi kulaklık - Şubat 15 - 19.99$

Taşıma kılıfı - Şubat 15 - 19.99$

Seyahat Çantası - Şubat 15 - 19.99$

Koruyucu film 2'li - Şubat 15 - 9.99$

Kart kılıfı - Şubat 15 - 5.99$

Dock - Şubat 15 - 19.99$

Taşınabilir Adaptör -Bahar ayları 49.99$

AC Adaptör - Şubat 15 - 14.99$

Araç Adaptörü - Bahar ayları - 14.99$

USB Kablo - Şubat 15 - 14.99$

• @joven

Sony oyun yapımcısı değil elektronik eşya üreticisi.
    Fiyatları oyunu üreten şirketler belirler.
  • Sony isterse oyun fiyatlarına mudehale edebilir. Bu kafayla bu cihaz büyük başarısızlık olur. pc oyunu fiyatına kimse oyun almaz. ipad in en baba oyunu 10 dolarken kimse buna para akıtmaz. yemişim ps3 kalitesinde grafikleri. ps3 te bu yüzden nintendo ve Ms un gerisinde kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Sony isterse oyun fiyatlarına mudehale edebilir. Bu kafayla bu cihaz büyük başarısızlık olur. pc oyunu fiyatına kimse oyun almaz. ipad in en baba oyunu 10 dolarken kimse buna para akıtmaz. yemişim ps3 kalitesinde grafikleri. ps3 te bu yüzden nintendo ve Ms un gerisinde kaldı.

Ps3 kimden geri kaldı dostum anlayamadım. Konsol oyunları genelde bu, ister ps3 olsun ister xbox olsun isterse başka bir konsol olsun fiyatları aynıdır. Örnek veriyorum bir batman oyunu ps3 te 30 dolarken (salladım) xboxta 20 dolar şeklinde değildir ondada aynı şekildedir. Anladığım kadarıyla "ps3 nintendonun gerisinde" demişsin, buradan hiç haber takip etmediğini anlayabiliyorum çünkü nintendo konsollar arasında en geri konsoldur. Gerek dandini bostan oyun desteği gerekse diğer konsollara göre düşük donanımıyla bu halinin değişebiliceğini zannetmiyorum. Tabi yinede gelecek hamlesinden sonra ne olur onu bilemem.

Demişsin ki "sony isterse oyun fiyatlarına müdahale edebilir". neden etsin arkadaşım. Ubisoft çıkıp veya ne bileyim Electronic Arts çıkıpta Sony sen bu konsolu 250 den satıyon ama bundan sonra 150 den satıcaksın diyor mu? Diyebilir mi? Aynı şekilde de Sony oyun fiyatlarını değiştiremez. Aztir lan ordan derler adama. Sonuçta oyun sektörü artık eskisi gibi değil çok gelişti. Adamlar oyunları 2 günde yapmıyor bir ton adam çalışıyor bir oyunu çıkarmak için, ne kadar paralar harcıyorlar ve bu kadar çalışmadan sonra alın biz oyun yaptık fiyatınıda siz belirleyin razıyız demez.

Demişsin ki "ipad in en baba oyunu 10 dolarken kimse buna para vermez". Bu lafından da yine haber takip etmediğini ve çoğu cihaza sağdan soldan duyma laflarla ön yargıyla yaklaştığını çıkarıyorum. Ipad, diğer tabletler veya herhangi bir akıllı telefondaki (bu Android de olabilir IOS ta olabilir farketmez) oyunları psp veya vitadaki oyunlarla karşılaştırma. Neden diyeceksin, sana şöyle açıklayayım bu tip cihazlarda oynadığın oyunlar genelde platform oyunları işte küçük küçük hoş grafiklerde 10-15 dk oynayacağın işte otobüs beklerken, tuvalette işerken, sipariş ettiğin yemeğin gelmesini beklerken vakit geçirmek için oynacağın oyunlardır. Bende Android cihaz kullanıyorum indiriyorum oyun 10 dk oynuyorum sıkılıyorum. Neden sıkılıyorum çünkü basit oyunlar arkadaşlar eğlenceli vakit geçirebiliriz bende eğleniyorum fakat senaryo yok, hikaye yok, video yok. Genelde en çok puan nasıl alırım tarzı oyunlar. Zaten tuş yok dokunmatik ekranda oynuyorsun, diyceksin tuşa gerek varmı? Küçük oyunlar için gerek yok fakat bu vakit geçirmek için oynanan oyunlarda bile dokunmatik tuşlar bazen işlemiyor sağa gideceğine çapraza gidiyorsun çapraza gideceğine başka bir yere gidiyorsun bu insanı bir süre sonra deli edebiliyor. Sen şimdi kalkıpta atıyorum Angry birds ü bi Uncharted la kıyaslayabilir misin? + vita online multiplayer oyun sunuyor kullanıcılara, bunu herhangi bir akıllı telefon sunabilir mi?

Sevmiyor olabilirsin gayet saygı duyuyorum ama kalkıpta yok bu kafayla başarısız olur, oyunların fiyatına bak çay demle gibi yorum yaparsan hem haksızlık etmiş olursun hemde bunu alıp kullanan insanlara saygısızlık etmiş olursun. Şahsen ben Psp de oynadığım oyunlardan Androiddeki oyunlarda aldığım hazdan daha fazla haz alıyorum. Çünkü oynanabilirlik çok güzel. Tartışılamaz bile.

Ancak sana şunuda söyliyim bir Psp kullanıcısı olarak çıkacak Vita cihazı için çok hayal kırıklığına uğradım. Bunun 1. sebebi hafıza kartı durumu. Farklı bir sistem kullanılıyor diğer hafıza kartları takılmıyor hadi tamam anladık bunu ancak kart fiyatları çok yüksek. sonynin 8gb lık hafıza kartı fiyatına 16gb kart almak mümkün. Cihazla birlikte hafıza kartıda gelmiyor. Cihazın aksesuarları çok pahalı. Sanırım korsanın önüne geçmek için oyunları online oynama zorunluluğu getirecekler buda benim açımdan kötü. Birde Türkiye'de büyük ihtimal 700-800 gibi fahiş bir fiyattan çıkacaktır. Bu şartlarda gidip vita almayacağım. Fakat uygun fiyatlı olursa neden almıyım. Hoşuma giden bir cihaz. Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın. Sonuna kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Saygılar.

• Türkiye fiyatını gerçekten çok merak ediyorum.Amerika'da 250$,Türkiye'de 472,5 Liraya tekavül ediyor,KDV eklersek 498,75.

ÖTV alınıyor mu bilmiyorum,distribütor,satıcı firma zart zurt derken rahat 600 lira barajını görür.Pekte ucuz değil açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

quote:

Sony isterse oyun fiyatlarına mudehale edebilir. Bu kafayla bu cihaz büyük başarısızlık olur. pc oyunu fiyatına kimse oyun almaz. ipad in en baba oyunu 10 dolarken kimse buna para akıtmaz. yemişim ps3 kalitesinde grafikleri. ps3 te bu yüzden nintendo ve Ms un gerisinde kaldı.

Ps3 kimden geri kaldı dostum anlayamadım. Konsol oyunları genelde bu, ister ps3 olsun ister xbox olsun isterse başka bir konsol olsun fiyatları aynıdır. Örnek veriyorum bir batman oyunu ps3 te 30 dolarken (salladım) xboxta 20 dolar şeklinde değildir ondada aynı şekildedir. Anladığım kadarıyla "ps3 nintendonun gerisinde" demişsin, buradan hiç haber takip etmediğini anlayabiliyorum çünkü nintendo konsollar arasında en geri konsoldur. Gerek dandini bostan oyun desteği gerekse diğer konsollara göre düşük donanımıyla bu halinin değişebiliceğini zannetmiyorum. Tabi yinede gelecek hamlesinden sonra ne olur onu bilemem.

Demişsin ki "sony isterse oyun fiyatlarına müdahale edebilir". neden etsin arkadaşım. Ubisoft çıkıp veya ne bileyim Electronic Arts çıkıpta Sony sen bu konsolu 250 den satıyon ama bundan sonra 150 den satıcaksın diyor mu? Diyebilir mi? Aynı şekilde de Sony oyun fiyatlarını değiştiremez. Aztir lan ordan derler adama. Sonuçta oyun sektörü artık eskisi gibi değil çok gelişti. Adamlar oyunları 2 günde yapmıyor bir ton adam çalışıyor bir oyunu çıkarmak için, ne kadar paralar harcıyorlar ve bu kadar çalışmadan sonra alın biz oyun yaptık fiyatınıda siz belirleyin razıyız demez.

Demişsin ki "ipad in en baba oyunu 10 dolarken kimse buna para vermez". Bu lafından da yine haber takip etmediğini ve çoğu cihaza sağdan soldan duyma laflarla ön yargıyla yaklaştığını çıkarıyorum. Ipad, diğer tabletler veya herhangi bir akıllı telefondaki (bu Android de olabilir IOS ta olabilir farketmez) oyunları psp veya vitadaki oyunlarla karşılaştırma. Neden diyeceksin, sana şöyle açıklayayım bu tip cihazlarda oynadığın oyunlar genelde platform oyunları işte küçük küçük hoş grafiklerde 10-15 dk oynayacağın işte otobüs beklerken, tuvalette işerken, sipariş ettiğin yemeğin gelmesini beklerken vakit geçirmek için oynacağın oyunlardır. Bende Android cihaz kullanıyorum indiriyorum oyun 10 dk oynuyorum sıkılıyorum. Neden sıkılıyorum çünkü basit oyunlar arkadaşlar eğlenceli vakit geçirebiliriz bende eğleniyorum fakat senaryo yok, hikaye yok, video yok. Genelde en çok puan nasıl alırım tarzı oyunlar. Zaten tuş yok dokunmatik ekranda oynuyorsun, diyceksin tuşa gerek varmı? Küçük oyunlar için gerek yok fakat bu vakit geçirmek için oynanan oyunlarda bile dokunmatik tuşlar bazen işlemiyor sağa gideceğine çapraza gidiyorsun çapraza gideceğine başka bir yere gidiyorsun bu insanı bir süre sonra deli edebiliyor. Sen şimdi kalkıpta atıyorum Angry birds ü bi Uncharted la kıyaslayabilir misin? + vita online multiplayer oyun sunuyor kullanıcılara, bunu herhangi bir akıllı telefon sunabilir mi?

Sevmiyor olabilirsin gayet saygı duyuyorum ama kalkıpta yok bu kafayla başarısız olur, oyunların fiyatına bak çay demle gibi yorum yaparsan hem haksızlık etmiş olursun hemde bunu alıp kullanan insanlara saygısızlık etmiş olursun. Şahsen ben Psp de oynadığım oyunlardan Androiddeki oyunlarda aldığım hazdan daha fazla haz alıyorum. Çünkü oynanabilirlik çok güzel. Tartışılamaz bile.

Ancak sana şunuda söyliyim bir Psp kullanıcısı olarak çıkacak Vita cihazı için çok hayal kırıklığına uğradım. Bunun 1. sebebi hafıza kartı durumu. Farklı bir sistem kullanılıyor diğer hafıza kartları takılmıyor hadi tamam anladık bunu ancak kart fiyatları çok yüksek. sonynin 8gb lık hafıza kartı fiyatına 16gb kart almak mümkün. Cihazla birlikte hafıza kartıda gelmiyor. Cihazın aksesuarları çok pahalı. Sanırım korsanın önüne geçmek için oyunları online oynama zorunluluğu getirecekler buda benim açımdan kötü. Birde Türkiye'de büyük ihtimal 700-800 gibi fahiş bir fiyattan çıkacaktır. Bu şartlarda gidip vita almayacağım. Fakat uygun fiyatlı olursa neden almıyım. Hoşuma giden bir cihaz. Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın. Sonuna kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Saygılar.

Algıda seçici olunur ama bu akdar olunmaz. Hadi yavrum sen git satış rakamlarını araştır. görürsün kim nerede.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hacıkafir

Türkiye fiyatını gerçekten çok merak ediyorum.Amerika'da 250$,Türkiye'de 472,5 Liraya tekavül ediyor,KDV eklersek 498,75.

ÖTV alınıyor mu bilmiyorum,distribütor,satıcı firma zart zurt derken rahat 600 lira barajını görür.Pekte ucuz değil açıkçası.

%18 KDV ve %8 ÖTV ile 595,8 TL oluyor. 600 çok az bir rakam bence. Çok daha fazla fiyata satılır eğer doların fiyatı düşmezse.
  • Move gibi olmaz da destek gelirse önü açık bir cihaz. Türkiye'de bizim enayi arayan firmalar koyar 900-1000TLye gene.
  • Su an 2elini 1000TL'ye kaptırmaya calısan uyanıklar cıktı bile

Fiyat bence 700TL'den baslar diye tahmin ediyorum
  • İsteyen istedigini alir diyorum. Ayrica biri Avrupadaki ekonomik krizden bahsetmis fakat insanlar esas bu donemlerde gidip bu cihazlara para veriyor. Yani sikintisi bir yana stres atmak icin birebir care olarak gorunuyor. Sony nin hicbir sey umurunda degil ne kadar satislar kotu bile olsa adamlar cayir cayir reklam verip on siparis aliyor. Yaptiklari asla dandik bir konsol degil. Nerden baksan Ps3 kadar guclu bir makina avuc icinde. 4 cekirdekli bir alet konsol grafikleri ile ki ileride daha kalite yapimlar gelecektir muhakkak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

quote:

Kardesim sakin ol biraz, baban sony'i devir aldida bizim mi haberimiz yok? Yazdiklarin, savunmalarin tamamen bana gore sacma. Birincisi arkadas nintendo'nun gerisinde kaldi derken satis rakami olarak soyledi, donanim olarak degil. Oyun fiyatlari budur sony mudale edemez, ubisoft sony'e mudale ediyor mu demissin :) kardesim bunlar sirket isleri fiyat belirlenir, tartisilir. Kaldiki bu bir el konsolu 49.99 $ cok yuksek bir ucret, maksimum 29.99$ olmali. iPad, iphone ile Apple iyi bir sistem oturttu. Yarin obur gun iOS'lu bir oyun cihazi falan cikarsa kimse tutamaz. iOs'ada hikayelu, guzel grafikli oyunlar geliyor ve gittikce gelisiyor. Sana ornek iOS fifa 12'i 0.99$'a aldim ve 39.99$'a 3DS versiyonunu aldim iOS versiyonu daha iyi. Yani el konsollari biraz zorlanacak artik. Satislar ortada...

• quote:

Orijinalden alıntı: feyt180

Su an 2elini 1000TL'ye kaptırmaya calısan uyanıklar cıktı bile

Fiyat bence 700TL'den baslar diye tahmin ediyorum

Fiyatlar açıklandı on siparis alınmaya başlandı hala fiyat hakkında su kadar olur bu kadar olur diyen var
    Not olarak ABD de bile aksesuarlar pahalı Sony bu gidişle haftalık 15.000 de kalır
  • Su vita çıksa da 2. El PSP leri 100 tl den filan alsak
  • Makinenin kaderini çıkacak oyunlar belirleyecek.Şu an uncharted dışında baba oyun yok. Hardcore gamerlara hitap eden oyun yok.Şuana kadar bir resident evil bile çıkmadı pspye. Sony oyun yelpazesini genişletmeli nintendo gibi. Önümüzdeki sonbahar çıkacak ea oyunları ve diğer oyunların türlerine göre makinanın gidişatı da belli olur arkadaşlar. Ayrıca cross game olayının olmaması veya çok az oyunda olması ve ps3 xbox gibi konsollara çıkan oyunların pspvita ya çıkmaması halinde sahsen hayal kırıklığı yaratır bende.
  • Uncharted disinda baba oyun Fifa 12 Football. PS3 kalitesinde oyun arti online ozellikler ve HD graphics ile vitada. Vita 22 subatta
  • İlgiyle beklediğim bir ürün ama bakalım fiyatı kesin ne olacak oyunlar ne olacak kalite tam anlamıyla nasıl olacak almadan önce araştırmak gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.