Şimdi Ara

GEZI REHBERI (TUM DUNYA GEZI YAZILARINIZ-SEYAHAT IPUCLARINIZ) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
869
Cevap
190
Favori
134.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz için tur önerileriniz var mı güvenilir şirketlerden? Yurt dışı ve 300-400 euro'yu geçmezse sevinirim.
  • Roma'daki 2. Günümüz... Yazı çok uzun olduğu için ve mobilcileri düşünerek link koyuyorum. Kusura bakmayın.

http://www.oktunc.com/italya-seyahati-bolum-3-roma-2-gun/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktheblack -- 21 Şubat 2014; 11:45:40 >
  • Yolculuğuma Okinawadan başladım 2 saatlik bir uçu sonrası Tokyo'ya vardım ve 3 saat sonraki LA uçuşum içim Tokyo- Narita Star Alliance loungeda biraz takıldım duş kısmı güzeldi.büyük bir lounge çok fazla seçenek olmasada kesinlikle yeterli idi

GEZI REHBERI (TUM DUNYA GEZI YAZILARINIZ-SEYAHAT IPUCLARINIZ)

Lax uçuşum Singapur havayolları A3800-800 ile idi gidişde ekstra para ödeyerek ekonomide seçilmiş koltuk aldım ayak uzatma açısından çok iyi idi genelde Singapur havayolları fazlaca boş olmadığından yanımdaki koltuk boş olur umuduna kapılmadım iyide etmişim uçakta yer yoktu . Servis her zamanki gib çok iyi idi 12 saat boyunca güler yüz ve sürekli bir nezaket Thy çok ders almalı çok . Unutmadan Singapur havayolları uçuşları çok soğuk oluyor ince giyinmeyin . Lax gümrüğü Jfk'ye göre hep daha boş ve rahat oluyor sorunsuz bir gümrükten sonra San Francisco'ya uçacağım United Airlines'da check in yaptıktan sonra (check inde bagaj yoksa kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz bagaj varsa biraz beklemeniz lazım ) Güzel bir uçuş sonrası San Francisco'ya indik.

gelirken uçakta camdan bu güzel manzaraları izleyebilirsiniz daha önce netten http://www.economycarrentals.com/ rezervasyon yaptığım arabayı almak için alamo şirketine gittim Önemli not : sakın paradan kaçıp sıfır ödemeli full sigorta yapmayı unutmayın yaşadığım küçük bir araba sürtme olayı çok pahalıya mal olabilirdi ama sigorta sayesinde hiç bir sorun yaşamadan arabayı geri teslim ettim şirket yetkillileri çok yardımcı oldular sürekli güler yüz gösterdiler . Toyota camry araba kiraladım günlük 50 us şehire gidiş dönüş kısa bir S.F turu attıktan sonra hafif azalan benzinin parası bile alınmadı . Otel.comdan almış olduğum Castle inn otele geldim ve yol arkadaşım Sinan kardeşimle buluştuk . Gece diğer birarkadaşımız olan Turgay ile buluştuk bizi gece Golden bridge köprüsü seyredeceğimiz yere götürdü ve önemli bir bilgi verdi Golden Gate köprüsünden önceden ödeme yapmadan geçemiyorsunuz dikkat edin köprüde öderim deyip sonra ceza yemeyin , Gece italyan restorantta yedik.ortalamanın üstünde idi 3 çeşit ana yemek 1 şişe şarap 80 us.

http://www.calzonesf.com/

castle inn pier 39 bölgesine yakın bedava otoparklı ve interneti olan bir oteldi genel ortalamaya bakarsak verilen parayı hak etti tek sorun kapalı garajı çok dar ve alçak arabayı garajda sürttüm. Otel çalışanları yardımcı oluyor ertesi gün çıkıştan sonra bile arabanın kalmasına izin verdiler . Ertesi sabah Alcatraz hapisanesini ziyaret için yola çıktık.

pier 33 den kalkan cruise şirketi adaya yanaşmaya yetkili tek şirket bu adresten rezervasyon yapıp bilet alabilirsiniz diğer sitelerde ya adaya yanaşmayan bilet satıyorlar ya da bu biletleri daha pahalı satıyorlar.

http://www.alcatrazcruises.com/

Otel meşhur lombard bölgesinde pier 33 20 dakika sürer yürüyerek deseler çok daha uzak araçla giderseniz park yeri bulmak zor bulsanızda parkmetreler 2 saatte bir para atılması gerektiğinden adadan döndüğünüzde bir ceza bileti ile karşılaşabiirsiniz . Yolda giderken meşhur Çikolatacıya uğrayabilirsiniz. sürekli sıra var ama girerken verdikleri tadımlık çikolatalardan yemeği ihmal etmeyin .

http://www.ghirardelli.com/

Adaya gitmek üzere cruise bindik binmeden rezervasyon çıktınız ofisten bilete çevriliyor sıra olma ihtimalini unutmayın . Yola çıktığımızda denizaslanları gördük

5 dakika yolculuk sonrası meşhur The Rock'a geldik.

kısaca diyebilirim ki amerikalıların her şeyi değerinden büyük lanse etmesinden başka bir şey değil bana göre sonuçta bir hapishane görmeye 30 us veriyorsunuz.görmezseniz bir burukluk yaşarsınız ama ikinci kere görmeye asla gerek yok

Adadan şehrin görüntüsü harika dikine inen o yollar sanki kalemle çizilmiş gibi ve o yollarda araba kullanmakta çok keyifli.

Dönüşte meşhur pier 39 ve fisherman wharf'da dolaştık yer çok tursitik olmasına rağmen fiyatlar çok uçuk değildi Amerika'ya göre deniz ürünlerini yemenizi tavsiye ederim,yine sahilde deniz aslanlarını görebilirisiniz.

Yine etrafta 2.dünya savaşından kalma bir deniz altı ve savaş gemisi var içine girmek ücretli,

Golden gate köprüsü cruisedan görünüzü bizim boğaz köprüsünden 40 sene önce yapılmış.

Akşam üzeri yine United airlines ile Lax seyahatimiz beklerken vaktimizi United loungeda geçirdik bir iç hat için oldukça iyi idi eğer Star aliance gold kartınız varsa alkollü içecekler bedava aksi halde ücretli . Akaşam saatlerin güzel biruçuş sonrası Lax !a vardık yine economycarrentals'dan kiraladığım jeep'i almak için alamo'nun otobusune binip kiralama şirketine gittik Chevy Captiva aldım 4 gün 200 us full sigorta ile . 700 km yol yaptık 72 uslik benzin harcadı . Los Angeles'da ki günlerimiz genel olarak alışveriş merkezlerinde geçti premiumoutlets camarillo şubesi( 1gün rahatlıkla burada geçer ) ross ve marshall mağazalarını dolaştık fiyatlar geçen senelere göre daha yüksekti ve mal çeşidi azdı .Otel olarak yine ingleewood'daki holiday inn ekspress'de kaldık büyük odalar ve güzel bir kahvaltı kapalı otopar var bu sene net biraz kötü idi sürekli koptu.
    Akşam Santa Monica limanına gittik meşhur Forrest gump filminde bahsi geçen Bubba Gump'da akşam yemeği yedik eğer büyük bira alırsanız çıkışta size o bardağı hediye ediyorlar.fiyatlar ortanın biraz üstü gece rengaren dönme dolap ayrı bir güzellik katıyor gitmenizi tavsiye ederim.

Son gün plan San diego'da gezmek ve Meksika'ya geçip Cartel şehri Tijuana'yı görmekti

La'den 250 km yolculuk sonrası meksika sınrına vardık ve hemen sınıra yakın otoparka arabamızı bıraktık oradan meksikaya servisler var tijiana merkeze kadar 3 us

.

Giderken ve gelirken en kısa yol bu servisiler Amerika çıkışı gümrük yok sadece Meksika girişinde araçtan inip gümrüğü yürüyerek geçiyorsunuz onlar aracı X-ray'a sokuyorlar çok kısa sürede Tiuajana merkeze varıyorsunuz

Kasaba girişindeki bu yapı güzel

kasabada bir opera binası var.

sokak büfelerinde oldukça ucuza yemek yiyebilirsiniz ama mide sağlığı soru işareti olur biz biraz oraya görelüks bir yer tercih ettik fena değildi ama özellikle bu biraz çok güzeldi tavsiye ederim

.

Genel olarak Tijuana tam bir hayal kırıklığı idi fiyatlar amerikalılara göre ayarlanmış ingilizce konuşan çok yok garip ama . Gece yalnız dolaşmamanızı tavsiye derim 30-40 yıl geriden gelen bir şehir gibi 2 şey ucuz diş yapımı ve eczanelerde ilaçlar Amerikalılar bular için sıkça buraya geliyor tabii crtelin sattıkları içinde . Neyse geri dönerken yine servise bindik yürüyerek dönenler 2-3 saat Meksika gümrüğünde bekleyip sonrada Amerika gümrüğünde bekliyorlar şimdiye kadar hep servisler kısa sürede geçerken şansımıza önümüze 4 otobus girince 2 saate yakın gümrükte bekledik 1 saat serviste 2 saat gümrükte ayakta dönüşünüzde bu göz ardı etmeyin . Ertesigün arabayı teslim ettikten sonra Lax Star Alliance lounge a gidip uçağımı bekledim.güzel bir lounge idi tavsiye ederim .Yemek çeşidi az olsa da kalite yüksekti kaliteli şampanyalar ve diğer alkoller vardı .

Son olarak sponsor reklamı (gerçi parafly ile aldım bileti ama )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modakartalı -- 26 Aralık 2015; 10:10:53 >

• Abi harika olmuş gezi. Resimlerde çok güzel özellikle Meksika çok ilgimi çekiyor.

Sondaki resim ayrı manidar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

Abi harika olmuş gezi. Resimlerde çok güzel özellikle Meksika çok ilgimi çekiyor.

Sondaki resim ayrı manidar

Meksika'nın sahil kasabalarına ya da başkente gitmek daha güvenli olur tijuana kelle koltukta bir yer sonraki gezilerde yaparız belki . Paralel güçler iş başında imiş meksikada :)
  • Olsun abi o kelle koltuk zevkini Manila ve Montevideo da fazlasıyla yaşadık zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematic -- 4 Mart 2014; 12:43:11 >
  • Bütün ustalara saygılar. Ben bir aktarmalı yurtdışı bileti aldım. Firmanın sitesinde o uçuşu göstermesine rağmen bileti aldığım acenta ikinci uçuşun aktarma bacağı olmadıgını ve herhangi bir rötar durumunda bağlayıcılığı olmayacağını, aktarma noktasinda bavulumu alma ihtimalim olduğunu söyledi ne yapmam lazım daha önce böyle bir durum basına gelen oldu mu acaba? 2 ucus da aynı firmanın kendi ucaklariyla yaptıgı seferler ve aktarma noktasında 3 saat bekleme var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglehunterrr

Bütün ustalara saygılar. Ben bir aktarmalı yurtdışı bileti aldım. Firmanın sitesinde o uçuşu göstermesine rağmen bileti aldığım acenta ikinci uçuşun aktarma bacağı olmadıgını ve herhangi bir rötar durumunda bağlayıcılığı olmayacağını, aktarma noktasinda bavulumu alma ihtimalim olduğunu söyledi ne yapmam lazım daha önce böyle bir durum basına gelen oldu mu acaba? 2 ucus da aynı firmanın kendi ucaklariyla yaptıgı seferler ve aktarma noktasında 3 saat bekleme var.

Bileti iki yrı bilet gibi kesmişse dediği gibi olur hangi firma ise havayolu arayın mh ile görüşün acenta yanlış kesmiş deyin düzeltebiliyorlarsa düzeltsinler son çare havaalanında ist bankosunda rica edin bileti bağlasınlar diye yoksa dediği gibi olur . ama aynı şirket olduğun gecikme olursa mutlaka bir kolaylık gösterirler bir daha bileti almadan da emin olun bağlantılı bilet olduğuna süprizle karşılaşmamak için .

• arkadaşlar geçen hafta yaptığımız 4 günlük Barcelona gezisi sonrası bir kaç bilgi vermek istiyorum. belki bu bilgiler vardır ama ben bazılarını bulamamıştım veya değişmiş gördüm diyelim:

* Pegasus Barcelona havaalınında T2 terminalini kullanıyor. T2 de inince A2 aerobus ile şehir merkezine ulaşım 5,8 € ya sağlanıyor. metro yok denmişti ama metro ulaşımı mümkün, daha doğrusu Tren + metro şeklinde ulaşılıyor. Trenlerin adı " RENFE " olarak geçiyor. T2 terminalinde bu renfenin durağı var, buna binilip 3. durakta inilecek (durak adı Barcelona - Sants) olarak geçiyor trende, internette ara duraklarda durmuyor, ilk durak Sants estacio gibi bahsedilmiş ama biz bindiğimizde durdu, bu yolculuk 15-16 dk sürdü, trende her 30 dk da bir kalkıyor. inilecek durağın metro kataloglarında görünen adı ise "SANTS Estacio". burada inince L3 metrosuna "Trinitat Nova" yönüne binilecek. "Catalunya" isimli durak Placa catalunya yani catalunya meydanı, las ramblas caddesinin başlangıcı oluyor. dönüşte yine L3 ile sants estacioya geliniyor. burda Renfe durak kısmına geçilince 9-10. peronlar havaalanı peronları. buraya geçmek gerekiyor. yine 30 dk bir tren kalkıyor. T1 - T2 arasında ücretsiz shutle servis var.

* T10 adı verilen 10 geçişlik kart ücreti 10,30 €. trende de bu kart geçiyor. ayrıca metro aktarmalarında herhangi bir ücret alınması söz konusu değil.

* ben seturda da olan "Andante hotel"de kaldım. ramblastan 300-400 m içerde idi. otel gayet düzgün bir otel. wifi ücretsiz ve sorunsuzdu. kahvaltı da ekmek kızartma ve tavada yumurta yedim her gün. sosis vs var ama domuz eti olduğu için ben almadım. mantar kavurmada yapıyorlardı. kek, kruvasan tarzı şeyler var. peynirleri benim damak tadıma hitap etmedi. cornflakes 3-4 çeşit var. kahve makinesi vs var. her sabah aynı kahvaltı hazırlanıyordu.

* Ramblasın ara sokaklarında 4-5 tane Turk restoranı var. ben paella denen pilavı hiç beğenmedim, deniz ürünleri sevmeme rağmen. tapasta bildiğin bizim mezeler vs.

* la bouqeria denen pazarı bilgisayars üstad çok övmüştü sanırım. bizde orda baya dolaştık. pazar günleri kapalıymış, diğer her gün uğradık. gerçekten güzel meyveler vs var. değişik bir yer uğramak lazım.

* bir üstad tuenti movil den bahsetmişti, 11 € 1 gb internet denmişti. ben Placa catalunyada inince etrafta reklamları gördüm 7 € şeklinde. orada bir movistar bayi var girdim almak istedim 25 € dediler. ama neden sorduğumda 7 € reklam var dediğimde, o İspanyol vatandaşına dediler. pasaportla alınca 25 € imiş, almadım ben.

* üstü açık otobüsler 2 farklı firma tarafından işletiliyor. ikisinde de fiyat 27 €/gün. biz bus trustic olanı kullandık. 2 sinde de 2 hat var (birisi yazın 3. hat açıyormuş). günübirlik alınca 2 hattıda kullanıyorsunuz, ikisinin aktarma noktaları var. biz uzak yerleri bu otobüsle gezdiğimiz günde hallettik.

* ramblas üzerinde bir carrefour var.

* bu arada ramblas üzeri ve ara sokaklardaki marketler, hediyelik eşya vs dükkanlar, restoranların büyük bölümü Hindistan- Pakistanlılar tarafından işletiliyor. bir önemi yok ama biz görünce garipsedik, paylaşmak istedim :)

• Üstad fotoları küçültür müsün acaba? Sayfanın şaftı kaymış çok geç açılıyor :)
  • Arkadaslar merhaba;

Mayis ayinin sonuna dogru 15 gunluk Amerika tatili yapmayi dusunuyoruz. Varis ve ayrilis yerimiz New York olacak.

Sizlerden gezilebilecek yerler ve kalinacak yerler hakkinda ipuclari bekliyorum.

Deneyimlerinizi paylasmaniz dilegiyle;

Saygilar
  • Mayis ayinin son haftasi Amerika`ya tatile gidecegiz.

Varis ve ayrilis yerimiz Newyork.

Newyorktan sonra San Francisco ucup iki ya da uc gece kalmayi dusunuyoruz. San Francisco da onereceginiz motel ya da otel varmidir? 2 ya da 3 gun yeterlimi?

San Francisco dan Las Vegas a gececegiz. 2 ya da 4 gece icin motel ya da otel tavsiyelerinizi bekliyorum.

Las Vegas tan Los Angeles e gecip 2 veya 3 gece konaklayacagiz. Burasi icinde otel motel tavsiyenizi rica ediyorum.

Los Angeles ten Newyork`a donus ucakla.

San Francisco - Las Vegas ve Las Vegas Los Angeles ulasimlari icin tavsiyeniz ne olur.

Tesekkurler,
    Paylaş
  • modakartalı kullanıcısına yanıt
    Hocam fotograflar süper dünya turumu yapıyorsunuz ?
  • Gerçekten mükemmel resimler paylaşılmış. Foruma katkılarınız için teşekkür ederim, artık konuları daha yakından takip etmem gerektiğine inanıyorum. Zira, çok keyif verici resimler ve yazılar paylaşılıyor.
  • Sayın serta2,

Amerika gibi, geniş destinasyonlarda konaklama işletmesi seçerken booking gibi önde gelen sitelerden yararlanmanız, olası problemlerin önüne geçebilmek adına çok daha iyi olacaktır. Booking gibi sitelerden yorumlara ve puanlara bakarak tesis seçmek, tesisi kişisel standartlarınıza göre filitrelemek ( yıldız, hizmet, konfor, lüks ) çok daha iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Hocam fotograflar süper dünya turumu yapıyorsunuz ?

Yaşlanamadan elimden geldiğince gezmeye çalışıyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Mayis ayinin son haftasi Amerika`ya tatile gidecegiz.

Varis ve ayrilis yerimiz Newyork.

Newyorktan sonra San Francisco ucup iki ya da uc gece kalmayi dusunuyoruz. San Francisco da onereceginiz motel ya da otel varmidir? 2 ya da 3 gun yeterlimi?

San Francisco dan Las Vegas a gececegiz. 2 ya da 4 gece icin motel ya da otel tavsiyelerinizi bekliyorum.

Las Vegas tan Los Angeles e gecip 2 veya 3 gece konaklayacagiz. Burasi icinde otel motel tavsiyenizi rica ediyorum.

Los Angeles ten Newyork`a donus ucakla.

San Francisco - Las Vegas ve Las Vegas Los Angeles ulasimlari icin tavsiyeniz ne olur.

Tesekkurler,
    Paylaş

Bir üstte yazımda san francisco ve la bilgileri var konu içi arama ilede başkalarını yazılarını bulabilirsiniz yine cartok kardeşimizin yazdığı yazı var ameria içi uçuşlarda bagaj varsa ve elite üye değilseniz southwest , elite üye iseniz United avatajlıdır biletler ucuz olsada bagaj dahil olup olmadığına bakın jetblu gibi havayollarında.

• Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.

Saygilar,
  • Arkadaslar Haziran ayi basinda

Las Vegas 2 gece
    San Francisco 2 gece
    Los Angeleks 2 gece

otel, motel tavsiyenizi bekliyorum.

Saygilar,
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.