Şimdi Ara

ASRock'dan yüksek performans sınıfı yeni anakart; Fatal1ty X79 Professional

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

ASRock yüksek performans tutkunları için Intel'in X79 çipsetini kullanan 7. anakart modelini hazırlıyor. Sandy Bridge-E kod adını taşıyan Core i7-3000 serisi işlemciler için geliştirilen Fatal1ty X79 Professional isimli yeni model, üzerinde yer alan dört adet DIMM slotu ile 2400MHz'e kadar dört kanal DDR3 bellek kullanımına olanak tanıyor. Bakır yoğunluğu arttırılmış 2oz baskılı devre kartına sahip olan anakartta yüksek kaliteli altın kapasitörlere yer veriliyor. 

Siyah renkli baskılı devre kartı üzerinde şekillenen ve agresif görünümlü soğutucu tasarımı ile desteklenen oyuncu odaklı yeni anakart, üzerinde yer alan dört adet PCIe x16 slotu ile AMD Crossfire ve Nvidia SLI tabanlı çoklu GPU kurulumlarına olanak tanıyor. 6 adet SATA-III ve 4 adet SATA-II portu ile donatılan Fatal1ty X79 Professional'da ses ve tv kartı gibi dahili bileşenler için bir adet PCIe x1 ve iki adet te geleneksel PCI slotuna yer veriliyor.

Diğer özellikleri arasında 6x USB 3.0 portu, debug LED, 7.1 kanal ses, çift eSATA konnektörü, oyunlarda daha hassas kontrole olanak tanımak adına fare tarama hızını 500Hz olarak ayarlayan Fatal1ty fare portu (USB 2.0), FireWire portu, Gigabit Ethernet ve Clear CMOS butonu gibi detaylara yer verilen anakartta ayrıca grafik tabanlı UEFI BIOS, XFast USB ve XFast LAN gibi ASRcok'a özgü fonksiyonlara da yer veriliyor. Kutu içeriğinde ikiadet USB 3.0 portunu kasa önüne taşıyan 3.5-inç panele de yer verilenFatal1ty X79 Professional'ın fiyatı ise açıklanmadı.

• adamlar evgaı yakalamaya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

anakartta yüksek kaliteli altın kapasitörlere yer veriliyor.

Fatal1ty X79 Professional'ın fiyatı ise açıklanmadı.

böyle kalın fontla yazılması gereken kısımlar
  • Ne fatal iti miş beaa.......
  • AsrocKtan Böyle anakart beklemezdim.
  • quote:böyle kalın fontla yazılması gereken kısımlar

zaten normal yazsalarda kalın gelir o bize :))
  • Dikkat ederseniz Asrock'un son çıkardığı ürünler hem exotix hemde parça kalitesi bakımından bir o kadar kaliteli.Eğer düzgün bir distribitör varsa bundan sonra Asus,msi yerine falan Asrock ta alınabilir.Zaten bunlara oranla dahada ucuz olcağını düşünüyorum.
  • @emrebo
    Asrcok zaten asusun firması :D
  • i7 extreme 32 gb ram 3 way sli 590 iyi gider bu anakarta tam hakkını verir :D
  • onboard çıkşının olmaması kötü :(
  • Fıstık benim olacak basıcam kırbacı basıcam kırbacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlı -- 21 Aralık 2011; 23:05:14 >
  • Harika bir kart Asrock kendini aşmış
  • Buna da bir killerzone yakisirdi...
    su anki uretimleri ile x79larda costu asrock. asus, gigabyte ve msi uyuyor resmen.

bunlarin yanina birde storage mania diye cikarsa 15-20 sata destegi ile... satayi cok kullananlar icin.
  • Abartıldığı kadar pahalı değil x79 anakartlar 580 tl z68'ler zaten 450 tl filan 130 tl fark var arada.
  • Yüksek performans sınıfı sayılan bir karta 4 ram slotu az değil mi. Lga2011 de 8 adet ram slotları görmeye alışmıştık üst sınıf bir kart için az olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escapethelife -- 22 Aralık 2011; 0:35:16 >
  • Bir 8 yıl önce sistemimde fatal1ty anakart kullanmıştım. Zamanına göre çok ileri ve pahalı bir anakarttı. o tarihte tüm anakartların üzerinde AGP slot varken onda pcie slot vardı zor zoraki uygun ekran kartı bulmustum.... üzerinde harici raid slotu vardı.
  • Asrock anakartım olmuştu vaktinde.Çokta memnun kalmıştım ama o zamanlar yüksek kaliteli değil 2.-3. kalite kartlar üretmekteydi.Hatta asusun yan ürünü olarak hatırlıyorum ancak şimdi gayet güzel ürünleri var.
  • FA1L1TY
  • Daha doğrusu Asus ASMedia'nın AsRock da ASMedia'nın bir kolu diye biliyorum.
  • ah be abicim neden böyle bir dizayn ve tasarımı z68 soketlerde yapıp türkiyede satışa sunmuyorsun, emin olun asus ve gigadan daha çok tutulurdu ve satılırdı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.