Şimdi Ara

IPHONE 4S 'EFSANE SERİ' KULLANICILARI KLÜBÜ (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.868
Cevap
26
Favori
137.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cantosman

quote:

Orijinalden alıntı: miki

selamlar , garantili 4S almıştım , 4-5 gün sonra , aramalardan sonra ekran siyah olmaya ve telefon tamamen bloke olmaya başladı , restart yapmak isteyincede aşağıda ki ekran çıkıyordu. 15-20 dakika sonra ekran eskisi gibi düzgün çalışıyor, sonra kendi kendine yine bloke oluyordu, restore fayda etmedi, servise yolladım, nerede ise 1 hafta oldu , halen test ediyorlarmış ve bir arıza bulamamışlar :)

IPHONE 4S 'EFSANE SERİ' KULLANICILARI KLÜBÜ

Bu arızadan başına gelen varmıdır?

servise verdiğinde olanları tek tek anlattınmı ona göre test işlemi yapsınlar
    acaba senmi yanlış birşeyler yapıyordun

Herhangi bir ariza bulunamadgi icin cihazi gerisin geri yolluyorlar. %50 fazla odeyip faturali garantili oluncada demek boyle oluyormus , en azindan yurtdisi satanlar 15 goun icinde birsey olursa yenisini veririz diye garanti ediyorlardi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: houselover

Arkadaşlar iyi günler, iphone 4s temiz 1 aylık orjinal ios 5 geveyli filan değil factory unlock. Uygulamalarda ses gidip geliyor.

Yani ayrıntılı anlatmam gerekirse,

telefon açıkken ekran açma kapama sesi açık olsa bile çıt sesi vermiyor
    mesaj sesleri açık olsa bile sadece titriyor
    müzik çalarda videolarda ses yok hoparlore vermiyor
    ama kulaklıkta müzik çalıyor ve hic sıkıntısız hersey calısıyor.
    Ayrıca oyun oynarken de bazen telefonun sesi gidiyor ve bi süre sonra geliyor.
    Sanki telefon seslideyken sessiz moda alınmış gibi.
    Telefon kulaklıksız kullanınca normal zil sesi calıyor arama gelince onun dısında sadece titriyor.
    Hard reset atıp restore yaptım, düz restore yaptım.
    Yabancı bi sitede alltaki şarj deliği ve hoparlörün çevresini temizleyin diyordu temizledim.
    Yani herşeyi yaptım ancak bir çözüm bulamadım.
    telefonun sesi kendi kafasına göre gidip geliyor.
    Daha ilk günden servise vermek istemiyorum.
    Telefonun sessize alma tuşu ile ilgili de bir problem yok.
    Donanımsal olmadığını da şurdan anlıyorum arada sırada kendi kafasına göre ses gelip gidiyor.Ayrıca yine donanımsal olmadığını şurdan anlıyorum. Bu sorun devam ederken bile dışardan bir arama geldiğinde telefonumun hoparlörü çalıyor.
    Sizce sorun ne olabilir, bi yardım edin de çözelim şu sorunu arkadaşlar.

arkadaslar farkli bi onerisi olan var mi?
    yahut beta3 yukleyip boyle bir sorunla karsilasan?
    yoksa tek care final surumu mu beklemek
  • Benim sorunum telefon 3-5 aramanın mutlaka 1 tanesinde karşı tarafa sesim gitmiyor..Ben karşı tarafı duyuyorum ama karşı taraf beni duyamıyor..Aramayı sonlandırıp tekrar aradığımda konuşabiliyorum,bu sıkıntıyı yaşayan var mı acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortne

Benim sorunum telefon 3-5 aramanın mutlaka 1 tanesinde karşı tarafa sesim gitmiyor..Ben karşı tarafı duyuyorum ama karşı taraf beni duyamıyor..Aramayı sonlandırıp tekrar aradığımda konuşabiliyorum,bu sıkıntıyı yaşayan var mı acaba..

http://forum.donanimhaber.com/m_57824477/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • benim fatura kesimim yeni olduğu için net hizmetim yeni açıldı ancak 3g açıkda olsa nete giremiyorum herhangi bir ayarı falan mı kapalı bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canze

@artshock
    kardeş home tuşu eğriliğine ne diyosun bu arada ilk konuda teşekkürler içimi rahatlattın.

Yani çok önemli değilse kullan gitsin.Garantili ise servise verdiğinde başka problemler ile geri alma olasılığı yüksek.Ben home tuşu sallanması nedeniyle servise verdiğim telefonu bozuk olarak geri aldım.Bu da yetmezmiş gibi telefonu değiştiler ancak verdikleri tel. De sarı ekranlı çıktı.Anlayacağın bir sürü sorun.
    Home tuşu yerine ben "Assistive Touch" ı kullanıyorum.
    Bence takma.İphone un keyfine bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollory

benim fatura kesimim yeni olduğu için net hizmetim yeni açıldı ancak 3g açıkda olsa nete giremiyorum herhangi bir ayarı falan mı kapalı bilgisi olan var mı?

hangi operatör?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.t.y.

quote:

benim fatura kesimim yeni olduğu için net hizmetim yeni açıldı ancak 3g açıkda olsa nete giremiyorum herhangi bir ayarı falan mı kapalı bilgisi olan var mı?

hangi operatör?

vodafone dostum...
  • quote:

quote:

quote:

hangi operatör?

vodafone dostum...

operatörün internet hizmetini senin telefonda aktif etmemiş olabilir.

operatörü ara sor bakalım neymiş dertleri.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hangi operatör?

vodafone dostum...

kesinlikle bu konuda türkcell ayrı bir iphone brimi kurmuş aradımmı hemen telefonunu aktive edip sana yardımcı oluyorlar
    benimde aynı durum başıma gelmişti iphoneyi yeni aldığımda hem aradığım zamanları bile ücretlendirmedi türkcell
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hangi operatör?

vodafone dostum...

kesinlikle bu konuda türkcell ayrı bir iphone brimi kurmuş aradımmı hemen telefonunu aktive edip sana yardımcı oluyorlar
    benimde aynı durum başıma gelmişti iphoneyi yeni aldığımda hem aradığım zamanları bile ücretlendirmedi türkcell

türkcell de fazla paragöz oldu dostum. tarifelere bile otomatik zam yaptı 2012 de.

bana kalırsa bu operatörlerde çalışanların büyük bir kısmı çaktırmadan müşteriyi nasıl düdüklerizin üzerinde çalışıyorlar. kafa karıştırıp yüksek faturaları giydirmek bunların derdi.
  • quote:

Hocam ag bolumunde hücresel veri ayarlari var oradan apn: iphone kullanici adi ve sifre bolumlerini vodafone yapip teli acip kapayinca bende duzelmisti belki sizin de ayarlarda sorun olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

quote:

Hocam ag bolumunde hücresel veri ayarlari var oradan apn: iphone kullanici adi ve sifre bolumlerini vodafone yapip teli acip kapayinca bende duzelmisti belki sizin de ayarlarda sorun olabilir.

teşekkür ederim dostum şimdi düzeldi ... apn ye iphone yazmışlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

quote:

teşekkür ederim dostum şimdi düzeldi ... apn ye iphone yazmışlar

Önemli değil düzelmesine çok sevindim:)
  • quote:

quote:

quote:

selamlar , garantili 4S almıştım , 4-5 gün sonra , aramalardan sonra ekran siyah olmaya ve telefon tamamen bloke olmaya başladı , restart yapmak isteyincede aşağıda ki ekran çıkıyordu. 15-20 dakika sonra ekran eskisi gibi düzgün çalışıyor, sonra kendi kendine yine bloke oluyordu, restore fayda etmedi, servise yolladım, nerede ise 1 hafta oldu , halen test ediyorlarmış ve bir arıza bulamamışlar :)

IPHONE 4S 'EFSANE SERİ' KULLANICILARI KLÜBÜ

Bu arızadan başına gelen varmıdır?

servise verdiğinde olanları tek tek anlattınmı ona göre test işlemi yapsınlar
    acaba senmi yanlış birşeyler yapıyordun

Herhangi bir ariza bulunamadgi icin cihazi gerisin geri yolluyorlar. %50 fazla odeyip faturali garantili oluncada demek boyle oluyormus , en azindan yurtdisi satanlar 15 goun icinde birsey olursa yenisini veririz diye garanti ediyorlardi.

ne desen haklısın.

bizim birader 32 gb 4s i 1.500 tl ye almış mis gibi kullanıyor.

Türkiye de fazla para verdiğine mi yanarsın, adam gibi hizmet alamadığına mı?
  • Arkadaşlar eşimin Iphone 4'ü var. Son konuşmadan onbeş dakika sonra aniden telefonun çalışmadığını gördük. Yere düşmedi, herhangi bir darbeye maruz kalmadı, şarjı bitmedi. Bu sorunla karşılaşan varmı? ya da önerisi olan varmı? Teşekkürler...
  • Merhaba arkadaşlar
    Bundan 2 hafta önce turkcell'den genpa garantili 4s almıştım. Ancak zamanla (evet sadece 2 haftalık bir süre içerisinde) sıkıntılar çıkmaya başladı telefonda. Bu sorunlardan bazıları;

-son 3 gündür wifiye bağlanıyorum ancak internete bağlanamıyorum. safaride sayfa dahi açılmıyor. ağları sıfırladım düzelmedi. ama wifi yi kapatıp 3g ye geçince internete bağlanabiliyorum.
    -1-2 kere telefon kendi kendine kapanmıştı sık olmadığı için sorun etmemiştim ancak forumu biraz okuyunca ve telefonumda ilgili yere bakınca bunun panic.plist hatası olduğunu gördüm. (toplamda 5-6 günde 5 kere)
    -telefonla konuşmaya başlarken hem kulaklıkla hem de normal konuşmada ilk 1-2 saniyelik bir sürede kulaklıktan kendi sesimi de duyuyorum(yankı gibi) ama 1-2 sn sonra normale dönüyor. (nadiren bu süre uzuyor)
    -bazı oyunları oynarken takılmalar oluyor (örneğin army of darkness adlı oyunda endless modunda 400-500bin puanı geçince gelen dalgalardaki asker sayılarının artmasıyla 1-2sn'lik kısmi takılmalar..)
    -bazı uygulamalar, uygulama yorumlarında böyle bir hatadan bahsetmemesine rağmen kendi kendine kapanıyor (yine de bunun sebebinin uygulama kaynaklı olduğunu düşünüyorum)
    -sanki telefonumda sarı ekran var gibi ama bundan emin değilim.. zaten rahatsız edici değil forumda okumasam farketmezdim bile.

bunlar dışında genel sorunlardan beni de rahatsız edenler.
    -3g edge geçişleri merkezi bir yerde olsam dahi çok sık oluyor ve hat düşüyor.
    -şarj çabuk bitiyor ama 1hafta içinde gün aşırı şarj etme alışkanlığı ediniyorsunuz :)

yarın genpa teknik servisine götürmeyi düşünüyorum telefonu özellikle panic.plist hatası yüzünden, sanırım yenisi ile değiştiriyorlarmış.

Hepinize iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monolithic -- 29 Şubat 2012; 17:36:08 >
  • geçmiş olsun arkadaşım
    değiştiriyorlarmış mutlaka panicplist hatası olduğunu belirttin öncelikle bu forumda bir arkadaşımız söylemişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: komutan16

Arkadaşlar eşimin Iphone 4'ü var. Son konuşmadan onbeş dakika sonra aniden telefonun çalışmadığını gördük. Yere düşmedi, herhangi bir darbeye maruz kalmadı, şarjı bitmedi. Bu sorunla karşılaşan varmı? ya da önerisi olan varmı? Teşekkürler...

Hakan arkadaşımın yardımıyla sorun çözüldü. Aynı sorun ile karşılaşacak arkadaşlar için yazıyorum. Çözüm, home+power basılı tutularak çözülüyor...
  • Merhaba,
    Yeni aldığım ve henüz çözme aşamasında olduğum 4S ile ilgili bir konu hakkında yardımınızı isteyeceğim. Netten maillerimdeki ekli resimleri tel. e indirmek istiyorum. Copy seçeneği seçtikten sonra izlemem gereken yol hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Bir uygulama mı indirmem gerekiyor?
    Teşekkürler......
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.