- x
Windows gezgini çalışmayı durdurdu...
3 Cevap781 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

50 Mesaj
20 Aralık 2011; 22:17:27 

arkadaşlar bu mesajla sık sık karşılaşıyorum. bazen bilgisayarı yeni açtığımda direk masaüstü gelir gelmez bu mesaj çıkıyor. bazen klasörleri açtığımda çıkıyor. örneğin masaüstündeki müzik adlı klasörü açtığımda bu mesajla nerdeyse hep karşılaşıyorum. sadece o klasör değil başka klasörlerde de çıkıyor bu uyarı. bunun nedeni ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

261 Mesaj
20 Aralık 2011; 22:21:35 

Windows 7 için geçerdlidir.

Son günlerde oldukça fazla kişinin karşılaştığı bu problemin çözümünü bir Microsoft yetkilisinin ağzından öğrendim ve uyguladım. Denetim Masası, Ağ ve Paylaşım Merkezi gibi başlıca Windows Vista bileşenlerini açtığımızda birkaç saniyelik takılma oluyor ve “Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu” hatası ile karşılaşıyorduk. Uzun süre internette çözüm aradım, bulamadım. Tam ümidi kesmişken Microsoft Türkiye yardımıma koştu.

Eğer sizin de Denetim Masası ve diğer Windows bileşenleriniz bu tarz bir hata veriyorsa yapmanız gereken şudur:
1.C:\Windows\System32 klasörüne geçiniz.

2.Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.
3.Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız. Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi: 1.appwiz.cpl
2.bthprops.cpl
3.collab.cpl
4.desk.cpl
5.Firewall.cpl
6.hdwwiz.cpl
7.inetcpl.cpl
8.infocardcpl.cpl
9.intl.cpl
10.irprops.cpl
11.joy.cpl
12.main.cpl
13.mmsys.cpl
14.ncpa.cpl
15.powercfg.cpl
16.sysdm.cpl
17.TabletPC.cpl
18.telephon.cpl
19.timedate.cpl
20.wscui.cpl

Gördüğünüz gibi çözüm basit. Şimdi Denetim Masası veya Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek çalıştığını doğrulayabilirsiniz.Alıntıdır.

Intel Core i7 930 2.80 Ghz ,Gigabyte X58A - UD3R,Gskill F3-12800CL8T-6GBRM Ripjaws DDR3 1600 Mhz( 3 x 2 GB), Sapphire HD 5770 Vapor - X, Segate 1 TB 7200.12, Cooler Master Silent Pro 850 W, LG DVD - RW ,21,5" Samsung BX2231

50 Mesaj
20 Aralık 2011; 22:27:06 

ETDUI.cpl
igfxcpl.cpl
RTSnMg64.cpl
yazdıklarınızın tamamı var ayriyetten bu 3 dosya daha var bunlarıda silersem bi sorun çıkar mı?

Trustedinstaller izni gerekiyor diye bir uyarı çıktı bu nedir acaba? dosya silmemi engelliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 20 Aralık 2011; 22:39:17 >

50 Mesaj
25 Aralık 2011; 12:49:49 

arkadaşlar hiç bi klasörü açamıyorum. ne bilgisayarım ne belgelerim, çöp kutusunu bile açtığımda direk bu uyarı geliyor hatta masaüstünde sağ tıklayıp yenile dediğimde bile bu hatayı veriyor artık sıktı gerçekten napıcamı bilmiyorum yardım edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 25 Aralık 2011; 12:52:36 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Windows gezgini çalışmayı durdurdu...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.152