Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7970 için resmi test sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
2
Favori
44.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım Haber olarak AMD'nin yeni nesil amiral gemisi Radeon HD 7970'in ekran kartı üreticilerine giden resmi test sonuçlarını ilk defa yayınlıyoruz. AMD tarafından hazırlanan test sonuçlarında GeForce GTX 580 ve HD 6970 karşılaştırmalarına ek olarak, Crossfire başarımı ve Eyefinity ile 7600 x 1600 piksel çözünürlüğündeki oyun performansına yönelik değerlere de yer veriliyor. 

• DH farkı.

• Ofiste olduğumdan sesli izleyemedim ve sadece sonuçlara bakıp geçtim. Kart DH nin elinde ve kartla DH tarafından alınan sonuçlar olarak yorumlamıştım. Şimdilik yorumumu geri çekiyorum.

quote:

Ağzım açık seyrettim sadece. Diyecek söz yok. Sözün bittiği nokta. AMD yapmış. CF başarımı da yine çok güzel.

Fiyatı şimdi asıl konu.

Bu arada DH ye kocaman alkış ve tebrikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 20 Aralık 2011; 16:53:15 >
  • offf

battlefield 3 ne zaman 6970 gtx580 ile aynı fps yi verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 20 Aralık 2011; 16:25:35 >
  • Gözle görülür derecede artış var, iyi bir kart yapmışlar. Ama tabi daha nvidia'nın yeni kartları nasıl bekliyip görücez :)
  • eğer amd bu testlerinde objektif olabilmiş,gerçekleri yansıtabilmiş ise 7970'in liderliği ele geçireceği kesinleşti(tek gpu için).
    Fiyatı da abartılı bir miktar olmazsa Amd'ye teşekkür ederiz :)
    Bu incelemeyi dünyada ilk defa paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederiz DH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ra1dz -- 20 Aralık 2011; 16:40:12 >
  • DH dünyanın en iyisi oldunu yine kanıtladı
    böle bir test yapmak bir türk sitesine nasip beni gururlandırdı

heycandan olcak
    ukalalık etmem istemem ama skyrim testinde gtx580 yerine gtx5802 yazılmış .

vaybe hd7970 baya idali geliyo bide asus onun oc versiyonlarını cıkarırsa cok fena olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 20 Aralık 2011; 17:00:01 >
  • Gerçekten AMD bu sefer çalışmış gözüküyor. Testlerde %10-15 abartma payı var desek bile aradaki fark yeterince açık. Birde crossfire ölçeklendirmesi çok iyi olmuş. Acaba microshuttering(nasıl yazılıyordu bu :)) olayında bir gelişme varmıki. Yakında gerçek testleride görmeye başlarız umarım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi honneur -- 20 Aralık 2011; 16:49:54 >
  • kart test verılerı olarak cok ıyı gıbı dursada bben ana yorumumu gercek test degerlerı uzerınden yapacagım cunku fırmaların kendı yayınladıgı degerler her zaman beklendıgı gıbı gercekcı olmayabılıyor
  • emeğinize sağlık teşekkürler
  • rezerve ne ya arkadaşım
    Sözlük değil burası
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Ağzım açık seyrettim sadece. Diyecek söz yok. Sözün bittiği nokta. AMD yapmış. CF başarımı da yine çok güzel.

Fiyatı şimdi asıl konu.

Bu arada DH ye kocaman alkış ve tebrikler.

test verileri doğru ise 699€ yurtdışı fiyatı pek fazla değil, tek gpu'nun maşallahı var, sli-cf'a gerek yok ki.
  • Donanım Haber'e tebrikler. Radeon HD 7970 lansmanına damga vurdular. Takip ettiğim hemen her yabancı sitede en az bir DH kaynaklı haber var yeni ekran kartı için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

offf

battlefield 3 ne zaman 6970 gtx580 ile aynı fps yi verdi

Sonuç normal sanırım, başka incelemelerde de 6970 ile 580 birbirine benzer zonuçlar almış.

AMD Radeon HD 7970 için resmi test sonuçları

• Dünyada ilk defa mı :D bu veriler yabancı forumlarda dünden beri dolanıp duruyor zaten gerçekten inceleme olsaydı kart elinizde olur göstere göstere de gözümüze sokardınız :D sadece verileri başka sitelerden kopyalayıp sunmuşsunuz.. şuna Türkiye'de ilk defa diyinde tam olsun şimdi link veripde rezil etmiyim sizi zaten video da (16:01 saniyesinde) ''elimize ulaşan tablolar itibariyle '' diyerek itiraf ediyorsunuz bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 20 Aralık 2011; 17:23:43 >
  • Sonuçlara ağzım açık baktım ve bu 7970'in performansına baktığımda AMD'nin şuan sevinç çığlıklarını bile hisseder oldum

2560 çözünürlükte herşey açık sonuna kadar full olan ayarlarda crysis 2 skyrim gibi muazzam oyunlarda 60+ fps verebilmesi bomba etkisi yarattı şuan. Bunu 1920x1080'de açtığımızı düşünürsek amd'nin 7900 serisi bu seneki ve önceki senelerdeki tüm oyunlarda +100 fps vereceği kesin.

AMD gerçekten bravo. Kocaman bi alkış

DH inceleme için teşekkürler
  • Resmi test sonuçları ne demek ve bu testleri DH yapmadığına göre kim yapıp adına resmi test sonuçları denmiş? Birisi bunu cevaplayabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Sonuçlara ağzım açık baktım ve bu 7970'in performansına baktığımda AMD'nin şuan sevinç çığlıklarını bile hisseder oldum

2560 çözünürlükte herşey açık sonuna kadar full olan ayarlarda crysis 2 skyrim gibi muazzam oyunlarda 60+ fps verebilmesi bomba etkisi yarattı şuan. Bunu 1920x1080'de açtığımızı düşünürsek amd'nin 7900 serisi bu seneki ve önceki senelerdeki tüm oyunlarda +100 fps vereceği kesin.

AMD gerçekten bravo. Kocaman bi alkış

DH inceleme için teşekkürler

zira crysis 2'de 6970 sürünüyordu

• Keşke ısı güç tüketim değerleri de olsaydı yeni nesil soğutmanın gerçekten işe yarayıp yaramadığını 28nm de enerji verimlliliğinin olup olmadığını görmek isterdim(Ne kadarlık bi psu lazım).Ayrıca test sistemlerinde i7 ve amd fx 8 çekirdek kullanılmış oyunlarda bu işlemciler ne kadar fark yaratıyor amd nin fx mimarisiyle 7xxx serisi gpuları birbirleriyle parelel çalışabiliyor mu,olumlu bi etki yapıyor mu?Bide niye hd 7950 yok acaba testlerde sonuçta onu da bekleyenler var?
    Umarım yeni haberler geldikçe bizle paylaşırsınız,inceleme için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsaid_ak

rezerve ne ya arkadaşım
    Sözlük değil burası

Anlat panpa :)

Cf leri satasım geldi :) guzel video dh fark ı :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.