Türkiye SAAB'a talip...!!!!!
249 Cevap8559 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2711 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:33:10 

eger gercek ise son zamanlarda duydugum en iyi haber ...

11710 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:34:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

zaten hayranı olduğum bir araçtı ancak yedek parça, servis sıkıntısı, vergisi algısı yüzünden fiyatı çok fazla bu yüzden tercih edilmiyor. dediğiniz gibi bu güzelim araçlar Türkiye'de üretilse hakikatten mis gibi olur

Türkiyede üretildiği an hem servis sıkıntısı hemde yedek parça ve fiyatları çok daha uygun olacaktır umarım anlaşma sağlanır

Wir Leben Autos.
2012 Astra J | 1.4 Turbo 140HP | Cosmo | Flexride Şasi Sistemi | NAVI600 | Manuel Transmission | Olympic White

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2012 VW Polo - 1.6 TDI 90HP - DSG - Comfortline

http://opelgm.blogspot.com/

8159 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:36:09 

Bir kere İsveç'le Türkiye'deki maliyet yarı yarıya azalır. Yerli olacağından vergisi az olur, nakliye masrafları az olur, birkaç şeyden de çalarlarsa 20 bin TL'ye bile satarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Bisiklet bedava, bedava ya! Niye benzine para vereyim ki!"

11710 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:37:55 

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Bir kere İsveç'le Türkiye'deki maliyet yarı yarıya azalır. Yerli olacağından vergisi az olur, nakliye masrafları az olur, birkaç şeyden de çalarlarsa 20 bin TL'ye bile satarlar.

Bu kesin zaten bakalım anlaşma sağlanabilecekmi General Motors bu duruma ne diyecek merak ediyorum

Wir Leben Autos.
2012 Astra J | 1.4 Turbo 140HP | Cosmo | Flexride Şasi Sistemi | NAVI600 | Manuel Transmission | Olympic White

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2711 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:38:20 

quote:

gercekci olursak 50000 civarina rahat satilir...

831 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:41:47 

İflas haberleri üzerine sitesinde durum nedir diye bakarken kombinasyonumu tamamladım bile.
not:resimler saab ikinci el bölümünden alıntıdır
Güzel araçlar yalnız doğruluğuna inanması zor.
Ülkemizdeki otomotiv satış politikası ve yöneticilerin zul getiren anlayışıyla tüketicilere turkish opsiyonlar sunacağından eminim.

Ekteki dosya (2)

11710 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:43:01 

quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

quote:

gercekci olursak 50000 civarina rahat satilir...

Bu kalitedeki araç bu fiyatta satılırsa insanımız bu aracı tutar

Wir Leben Autos.

278 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:43:32 

vw kalitesinde yerli aracımız

passat'ın 5 aşağısına kuyruk olur

ortadoğuyada 12 silindirli taksiler üretiriz.

evet hayali güzelmiş.

11710 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:45:40 

quote:

Orijinalden alıntı: pershing105

İflas haberleri üzerine sitesinde durum nedir diye bakarken kombinasyonumu tamamladım bile.
not:resimler saab ikinci el bölümünden alıntıdır
Güzel araçlar yalnız doğruluğuna inanması zor.
Ülkemizdeki otomotiv satış politikası ve yöneticilerin zul getiren anlayışıyla tüketicilere turkish opsiyonlar sunacağından eminim.

Düşük donanım opsiyonu ülkemizde olmak zorunda BMW ve Mercedes bile jantlarda kapaklı versiyonları satıyorlar..

Wir Leben Autos.

4104 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:48:08 

Yani tabiiki imkansiz degil ama ben GM`in kurtaramadigi SAAB`i bizim kurtarabilecegimize cok dusuk olasilik veriyorum. GM zaten kendi kullandigi platformlari kullandi, 9-3 u yillarca ayni kasaya makyaj yaparak satti(aslinda b bir hataydi tabi). Yani cok fazla bir yatirim yapmadi gene de zarar etti gene de batti ve imaji su anda 10 sene oncekinden daha kotu durumda. Bizim elimizde GM deki kadar teknoloji ve bilgi de yok ki bu markayi dondurelim. Imkansiz degil belki ama maliyetli ve zor bir is oldugu kesin.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

843 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:49:29 

Dileğim doğru çıkması haberin

674 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:51:07 

Ben daha öncede yazmıştım, bana pek realize edilecekmiş gibi gelmedi maalesef, Muhteşem yüzyıl ilk çıktığında işyerinde herkes tarihçi olmuştu, şimdi de herkes saabcı olmuş aracı öve öve bitiremiyorlar, Aşırı çabuk tüketiyoruz bu aracı da sindiremeden hemen tüketiriz gibime geliyor. Ben şahsen devletin direkt bu işe bulaşmasını istemem tabi özel firma alabilir isterse alsın jilet fabrikasına çevirsin,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tween25 -- 20 Aralık 2011; 17:52:57 >

3968 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:52:40 

umarım alırız. saabdan öğrenilenler gelecekteki mühendislerimiz için de çok yararlı olacaktır.

11710 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:53:42 

quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Yani tabiiki imkansiz degil ama ben GM`in kurtaramadigi SAAB`i bizim kurtarabilecegimize cok dusuk olasilik veriyorum. GM zaten kendi kullandigi platformlari kullandi, 9-3 u yillarca ayni kasaya makyaj yaparak satti(aslinda b bir hataydi tabi). Yani cok fazla bir yatirim yapmadi gene de zarar etti gene de batti ve imaji su anda 10 sene oncekinden daha kotu durumda. Bizim elimizde GM deki kadar teknoloji ve bilgi de yok ki bu markayi dondurelim. Imkansiz degil belki ama maliyetli ve zor bir is oldugu kesin.

GM adam edemedi doğru ama GM zaten kendini bile adam edemedi ki Saab'ı adam etsin, bildiğiniz gibi Amerikan hükümetinin 40 milyar dolarlık yardımı sayesinde bugün GM ayakta ve 2010'dan beri işler iyiye doğru gidiyor bence iyi bir strateji ve reklam sayesinde Saab dünyada iyi bir konuma getirilebilir

Wir Leben Autos.

1398 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:53:50 

quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Katılıyorum.

548 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:03:17 

Oğlum olmuş kadar sevindim
Şaka bir yana alınırsa süper ötesi olur

1320 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:08:27 

Haber doğruysa çok güzel bir gelişme.

Ancak farkında olmamız gereken birkaç nokta var;

Bir kere bir Türk firması SAAB'ı satın alırsa bu SAAB Türk oldu demek olmayacak.Türk sermayeli olacak ama Türk malı diyemeyiz.Üretim İsveç'te kalacak.Türk sermayeli İsveçli otomobil üreticisi olmaya devam edecek.

İkinci olarakta bu firmayı satın almanın yanında çok ciddi bir yatırım gerekir.Yani bu rakam 3-5 senelik aşağı yukarı 2-3 milyar eurodan aşağı olmamalı ki yeni ürünler mevcut pazarda rekabetçi olsun.Bunun yanı sıra SAAB'ın bu kadar az satılmasına nden olarak pazarlama faaliyetlerinin ve satış sonrası servislerinin global olarak müşteriler için yetersiz gelmesini söyleyebiliriz ki bunlar neredeyse çok ciddi maliyetlere neden olacak hususlar.

Bunları sağlayabilecek bir babyiğit varsa SAAB için bir şansımız olur.Ben inanıyorum ki bu millet yedek parçassında-servisinde sorun çıkmyacak olsa Türk sermayeli olmasınında verdiği coşkuyla SAAB'ı ihya eder.

Bağımsız kalmış ve para yönünden sıkıntı çekmeyen bir SAAB kendi fikirlerini ve bilgi birikimlerini üretime yansıtabilirse bence ülkemiz adınada çok olumlu olur.SAAB'ın alt markası gibi birşey Türk markası olarak yaratılır ve teknoloji transferi sağlanırsa yerli otomobil konusundada kısa zamanda büyük ilerlemeler sağlanabilir.

1163 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:09:33 

Valla doğru konuşmak gerekirse saab türkmali olursa binmem.çünkü bizimkiler maldan kaçırarak onu aynı şahin e murat a çevirir ler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanFatihh -- 20 Aralık 2011; 18:11:05 >

10218 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:14:50 

Bende yalan haber.

Birileri dh otomobili okuyup gaza geliyor sanırım

14032 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:23:21 

ucak teknolojisinden hafif koklatsalarda cok iyi olur yerli ucak uretimi ve benzeri teknolojilerin millilestirilmesi icin cok calisma yapiliyor kaynak aktariliyor... markayi satin almak buyuk olay degil asil olay birkac sene dayanabilmektir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1742 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:25:22 

quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Bence almayalım. Yoksa o güzelim SAAB Sap olacak. Nasılmı?

Baz donanımlı boş Saab;
Sadece sağ ön tavan tutamağı
Işıksız torpido gözü
Bagajda S arması
Kapaklı jantlar
Kumaş koltuklar
Plastik kapı içleri
Elle manual ayarlı aynalar
Manual arka camlar
ABS opsiyonel
ESP en full pakette opsiyonel

Aynı böyle üretilir SAAB.

Azıcık mantık be kardeşim!

Çinliler Volvo'yu alınca S60'ı 1 yıldız bile alamayan diğer çinli araçlarına mı benzettiler?

Kaldı ki o beğenmediğiniz kuş serisi yok sattı bu ülkede. Nabza göre şerbet diye birşey var..
----------------------

Saab bence devlet tarafından geçici olarak alınıp, halka açık bir holdinge satılabilir. Böyle bir durum olursa ben de şirketin ortağı olmak istiyorum ve benden 10bin TL çalışır

Olmak ya da olmamak.

2094 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:41:15 

eğer alınırsa (ki düşük bir ihtimal).umarım koç bu markayı mundar etmez.
zamanında şahini doğanı avrupa araç fiyatından satmıştı millete. eğer saabın şu anki kalitesinde araç üretirlerse fiyatların çok fazla fark edeceğini sanmıyorum. belki vergi indirimiyle falan bir nebze fark eder yoksa koç milletimizi sömürmeyi iyi bilen bir şirket. şu anki 9-3 ün 9-5 in yarı fiyatına falan satılcağını hayal etmeyin derim. koç asla böyle bir şey yapmaz yerli araba der milletin milliyetçi duygularını sömürür yüzde 300 karla satar aracı.

eğer ucuz fiyata satarsada muhtemeln kalitesi çok çok düşük olup ordan burdan çalarak satar.

hadi bakalım hayırlısı...

... Yaşam, aldığımız soluklarla değil, soluk kesen anlarla ölçülür ...

3346 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:44:44 

Saab'ı kim alırsa alsın üretim İsveç'te olmayacak bu kesin, 3500 işçinin işten çıkartılma maliyeti de olacak işin içinde.. Ben alınmasını isterim, fakat maliyet hesabı çok iyi yapılmalı, bir de şunu unutmamak lazım, hadi yeni fabrika kuruldu, yan sanayi tedarikçilerle anlaşıldı, üretime başlandı (nerden baksak minimum 2 yıl), bu süre zarfında da firma sürekli zararda olacak ve yeni modellerin üretimi için yüz milyonlarca euro kaynağa ihtiyac olacak, yeni modeller üretilebilsin ki, rekabet edebilsin; yoksa elde patlayacaktır.. Bu işten alnının akıyla çıkabilmesi için risk edilebilecek en az 4-5 milyar dolar paraya ihtiyac var bence.

Hilti. Outperform. Outlast.

1062 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:45:37 

Saab'ın alınması güzel olur fakat firmanın yok edilmek istenen ününü lekeyecek yaptırımlardan kaçınılmalı ve binirliğinin arttırılması tanıtımlara önem verilmeli, gerekirse tamamem yerli olma iddasında farklı marka aynı üretim hattında çıkabilir. Eğer gerçekleşirce sancılı ama doğru şeyler yapılırsa sonucu güzel olur. Hayali bile güzel.

11710 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:48:19 

quote:

Orijinalden alıntı: altunay2

eğer alınırsa (ki düşük bir ihtimal).umarım koç bu markayı mundar etmez.
zamanında şahini doğanı avrupa araç fiyatından satmıştı millete. eğer saabın şu anki kalitesinde araç üretirlerse fiyatların çok fazla fark edeceğini sanmıyorum. belki vergi indirimiyle falan bir nebze fark eder yoksa koç milletimizi sömürmeyi iyi bilen bir şirket. şu anki 9-3 ün 9-5 in yarı fiyatına falan satılcağını hayal etmeyin derim. koç asla böyle bir şey yapmaz yerli araba der milletin milliyetçi duygularını sömürür yüzde 300 karla satar aracı.

eğer ucuz fiyata satarsada muhtemeln kalitesi çok çok düşük olup ordan burdan çalarak satar.

hadi bakalım hayırlısı...

Fabrika buraya geldiğinde yerli araçlar için vergi indirimi söz konusu fiyatlarda indirim olur büyük ihtimal koç'a hepimiz laf söylüyoruz ama zamanında Şahin, Doğan satmasaydı bu ülke insanı araba sahibi olmazdı o zamanlarda..

Wir Leben Autos.

3435 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:51:34 

quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Saab'ı kim alırsa alsın üretim İsveç'te olmayacak bu kesin, 3500 işçinin işten çıkartılma maliyeti de olacak işin içinde.. Ben alınmasını isterim, fakat maliyet hesabı çok iyi yapılmalı, bir de şunu unutmamak lazım, hadi yeni fabrika kuruldu, yan sanayi tedarikçilerle anlaşıldı, üretime başlandı (nerden baksak minimum 2 yıl), bu süre zarfında da firma sürekli zararda olacak ve yeni modellerin üretimi için yüz milyonlarca euro kaynağa ihtiyac olacak, yeni modeller üretilebilsin ki, rekabet edebilsin; yoksa elde patlayacaktır.. Bu işten alnının akıyla çıkabilmesi için risk edilebilecek en az 4-5 milyar dolar paraya ihtiyac var bence.

saab ın güncel modelleri var, sıfırdan model ve arge yapmaya gerek yokki.. sıfırdan fabrika kurmayada gerek yok var olan fabrika bir şekilde pekala taşınabilir. güncel modellerini üretmek için 2 yıl gibi bir süreye ihtiyaç yok yani boştan yere uzun süre zarar etmez. 3500 kişinin iflasını veren şirketten alacakları yoksa ödemeleri fazla tutmaz diye biliyorum tabi hukukçu arkadaşlar daha iyi bilirler ayrıca işçi ve arge mühendis v.s. bir çoğu işinde devam edecektir. güncel modelleri TÜrkiye'de üretilip ucuz olarak satılsa yurt içinde rekabet edememe gibi durumu söz konusu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 20 Aralık 2011; 18:54:27 >

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Aralık 2011; 18:53:00 

zannetmiyorum.

3346 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:58:53 

Şunu da unutmamak lazım, yerli otomobil projesinde önem verilen segment B segmenti, Albea, symbol, nam-ı diğer B+ ya da C olduğu arada kaynayan Linea tarzı bir otomobil üretmek. Bu da Saab 9-3 altyapısıyla olacak iş değil. 3500kişi T.C. vatandaşı da değil, 3-5 kuruş tazminatla olmaz bu iş tahminimce. Lojistikti, servis ağıydı, tedarikçilerdi vs derken bu iş 2 yılı geçtim 3-4 yılda bile yapsalar tebrik ederim

Hilti. Outperform. Outlast.

1084 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:01:46 

bu iş yaş arkadaş

2012 Captiva LTZ Samsung Galaxy S4

2094 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:05:44 

koç o desteklemeleri ve indirimler her türlü sömürmesini bilecektir. evet tabi ki fiyat eski fiyatlrına oranla fark edecektir. ama ben bunun çok da fazla olacağını sanmıyorum. ki olmazda. temsilen: x markasının a kalite aracı 50 binden satılıyor. saabda (şayet koç yada başka türk şirketi alırsa) a kalite aracı 25 bine mal ediyor. satış rakamı 30 bin olması gerekir ve beklenir. ama koç bunu minimum 40-45 binden satar. ucuz olur mu olur. ama öyle ahım şahım bir indirim yada ucuzluk olmaz. yerli malı diye bir kaç milliyetçi reklamlar satar milletimize.

... Yaşam, aldığımız soluklarla değil, soluk kesen anlarla ölçülür ...

3415 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:06:24 

Hadi bakalim, insallah aliriz.

VW Golf 7 1.4 TSI 122 hp Bixenon
HTC One

344 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:06:33 

Saab ın satılması sırasında "fiyat artırıcı" pompalama bir haber olabilir.Zaten tüm cevapları okuduğumda bir yer de "isveçteki büyükelçiliğe böyle bir şeyin "saabı alın" teklifinin geldiği elçiliğin de Türkiyedeki yetkililere durumu götüreceklerini okudum..
Alınması bence doğru..ama bu işi 40 kişilik bir ekip oturacak profesyonel bir ekip her şeyini tartışacak 50 düşünüp 1 iş yapacak..
Bu işler bir kişinin aklı ile çözülmez..
Saab ın marka değeri düşmüş olsa bile yeniden doğumlar her zaman vardır ve en iyisidir..

453 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:12:04 

Doğruysa sevindirici bir haber.

красиви спомени...

10255 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:14:39 

Doğru olmasını can-ı gönülden istediğim haber... 0'dan işe koyulup ATILGAN'larla bilmemnelerle yola çıkacağımıza Saab olsun daha iyi. Önemli olan kurucusu değil bence, sermayenin kimde olduğu.

522 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:14:49 

Koç grubu tüyleri yolunacak kuş arıyor heralde kendine Koç grubu alırsa hayatta yaklaşmam, kapısının önünden bile geçmem. Yıllarca bu millete tenekeleri araba diye itelediler, saab markasını da kendilerine benzetirler.

Kim alırsa alsın ama koç almasın, söz veriyorum fiyatı ne olursa olsun 5 sene içinde ben de saab alırım. Komple satın alın şu markayı, ha gayret

14'Insignia Cosmo AT BB Z10 AR 5921 Zippo Matte Black TH 7508-108

983 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:16:09 

doğru olmasını çok isterim.

2012 (FB7) Civic Elegance A/T

3415 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:23:24 

saab'ı türkiye'den sabancı alırsa "saabancı" diye değiştirsinler. saabsa falan diye uğraşmasınlar.

VW Golf 7 1.4 TSI 122 hp Bixenon
HTC One

10255 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:24:45 

http://ekonomi.habertur...iye-saaba-talip-oldu-mu

arkadaşlar haber doğrulanmış...

342 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:30:38 

Umarım doğrudur adım ve somut adımlar bir an önce atılmaya başlanır. Bizde yerli otomobilimize kavuşmuş oluruz

NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE

454 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:31:21 

quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

quote:

Orijinalden alıntı: m4y

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Saab markası devam eder, aynı altyapı ile 2. marka yaparız.

Audi, VW gibi.

Katılıyorum.

Saab yine Saab olarak kalsın sadece daha düşük segmentler için alt firma yapılsın. Saab'dan Şahin, Doğan ayarında araç çıkarsa gerçekten rezillik olur.

9-3 ve 9-5 serisi üretilmeye devam edilsin. Birde yanına ekonomik B sınıfı, ekonomik C sınıfı ve hafif ticari çıkarsınlar süper olur.

böyle olmazsa olmaz zaten. saab 9-3 ü türkiyede üretseler maliyet 30 bin tl yi geçecektir. vergisi vs.. derken yine pahalı bir araç olacak fakat cok kaliteli olacaktır. ayrıca haberde geçen yazıda saabı kim alırsa alsın üretimin isveçte devam edemeyeceği söylenmiş. doğru. İsveç ten türkiyeye çelik gönderseler yine maliyetli olacak. Saab eğer saab olarak türkiye'ye gelecekse tamam. Ama Saab şahin olacaksa, çok dandik araçlar üreteceksek Saab'ın alınmasına karşıyım. eğer bunu yaparsak Saab'ın adını lekeleriz. Bırakalımda Saab efsane olarak ölsün ya da efsane geri dönsün. Bu bizim işimiz değil, GM'nin bunu geliştirmesi gerekiyordu. Ben çok üzülüyorum Saab'ın gitmesine. İsveçli dünya kral'ına yazık oldu..

yanlıs anlamayın ama saabın adını lekesek nolacak ki, ha olsun kaliteli olsun o ayrı, ama efsane kalınca bize bi faydası olacak mı,
+bi saab vardı diye kim hatırlıcak batmıs markayı 50 yıl sonra ama
ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu saabın daha önceden forumda konusu acılmıstı alınsa keske diye aynı olay ordada dönüyodu sonra çinliler mi aldı dediler simdi tekarr görünce sasırdım

2935 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:38:41 

İnşAllah doğrudur hadi bakalım..

1402 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:38:48 

Süper haber..
Umarım gerçekleşir..

2012 Passat TDİ DSG Comfortline

"Nefret Ettiğimiz İşlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz. Bizler Tarihin Ortanca Çocuklarıyız. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bi Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.."

382 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:39:08 

Biran önce alınsa...

Umarım gerçekleşir.

1285 Mesaj
20 Aralık 2011; 19:47:08 

Herkes Koç'a döşemiş. Otomobil sektörün de yaptığı daha önceki işleri yüzünden. O zamanla bu zaman bir değil. İnsanlar artık internetten araştırıyor + zibil gibi marka alternatifi var. Makul fiyatlarla piyasaya girmeyip uçuk fiyatlardan satarlarsa eğer '' avuçlarını yalarlar '' bu sefer. ( Ki bırakın koçu tosunu daha bu markanın alınabileceğine dair bir açıklama olmadı )

Ama olur da bizden bir babayiğit çıkar alırsa Saab'ı. B ve C sınıfında diğer markaların sunduğu araçlarla hemen hemen aynı bir araç geliştirip ; bu aracıda rakiplerine göre daha uygun bir fiyata satıp hele bir de kendi bünyesinden kredi imkanı tanırsa. YOK SATAR.

İlle Saab alındı diye aynı tarz da lüks üretim devam edecek diye birşey yok. Lüks de üretilir, B C sınıfı ekonomik günlük kullanıma uygun araçlarda.

Sevgiler, Saygılar

2012 Opel Astra J 1.3 Cdti 95 Hp Enjoy Plus

FENERBAHÇE

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Aralık 2011; 19:59:31 

şu arabayı aynı teknolojide yapın bakalım daha vw alırmıyız seat alırmıyız pejo alırmıyız siz yaptınızda biz almadıkmı

3155 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:00:15 

Ford'u Fiat'ın elindeki Koç,İsveç'in elindeki SAAB'ı nekadar özgür ve kafasına göre üretebilir ki ?

Ford Fiat bol bol D sınıfı üret der herhalde gerisine karışma,eskiden imf'nin kredi verip yol yapın otel yapın

hastane yapın dedigi gibi..

Böyle olursa ben karşıyım eldeki saab evdeki hesaba uymalı...

62 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:00:37 

NİYE TAKTIK Kİ BU KADAR OTO YAPIMINA.OTOMOBİL DENİLEN ARAÇ YÜKSEK MÜHENDİSLİK ÜRÜNÜ BİR ARAÇTIR.SENİN ÜLKENİN MÜHENDİSLERİ AYLIK 1500 TL YE EV GEÇİNDİRMEYE ÇALIŞAN İNSANLAR.ONLARA VERDİĞİN DEĞER BU.BU KAYSERİLİ KASIMPAŞALI MÜTEAHHİT KAFASIYLA HER ŞEYE PARAYLA SAHİP OLACAĞINA İNANILIYOR.AMA ÖYLE DEĞİL.SEN MOTOR ÜRETEMEYEN,BİLİME, OKUMAYA DEĞER VERMEYEN,ÜNİVERSİTE MEZUN ORANI % 5 OLAN GERİ KALMIŞ BİR ÜLKESİN.SENİN İŞ ADAMLARIN AYLIK 500 TL YE İNSANLARI ÇALIŞTIRIR,DEVLETTEN PARAYI ALIP BENİM VERGİMLE SAAB A DA SAHİP OLURLAR.SAAB BİR İSVEÇ MARKASIDIR.SAHİBİ KİM OLURSA OLSUN İSVEÇ MARKASIDIR.BU RUH İSVEÇLİ MÜHENDİSLERİN RUHUDUR.TIPKI VOLVO DAKİ GİBİ.ŞİMDİ VOLVO ÇİN MARKASI MI OLUYOR O ZAMAN.SİZ OYLARI VERDİNİZ YERLİ UÇAK,UYDU,OTO İÇİN AMA MAALESEF ARKADAŞLAR.BU İŞLER ÜNİVERSİTE, EĞİTİM ,İYİ MÜHENDİSLER İLE OLUYOR.BEN DAİMA VOLSWAGEN BMV FORD ALACAGIM.SİZ KOŞUP YERLİ! SAAB ALIN.

8346 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:04:18 

Bence super bi durum insallah aliriz bu kadar kaliteli araclar ureten bi markanin sahibi olmaliyiz bizim piyasada da fiyatlari uyguna cektikmi kendi malimiz diye alanda cok olur. 9-3 lere hayranim bole bi durum olsada alsak

7147 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:06:32 

+ eski modelleri bile süpermiş

424 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:07:55 

gerçekten güzel haber

Eminem Fan Club

ORİGİN İD :fnrbhce007

12232 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:11:09 

Fabrikanın son Saab-ı oluruz.

"Bize her yer Nişantaşı!"

409 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:11:33 

Mantıklı bir iş olacaktır..0 altyapı ile yola çıkmaktansa varolanı alıp şartlarına uygun yapmak daha mantıklı..

TOPRAĞIMIZIN ÜSTÜNDE ŞEREFSİZCE YAŞAMAKTANSA; TOPRAĞIN ALTINDA YATMAYI ŞEREF SAYARIZ....

3958 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:12:57 

isveç ile ülkemizin iş gücü açısından dağlar kadar fark var. bu iş olur bana göre. ayrıca ülkemizin reklamı açısından çok faydalı olur. istihdam sağlanır.

ilk etapta sanıyorum ar-ge den ziyade hali hazırda araçların üretimi ülkemizde gerçekleşir.

önümüzdeki 10 yıl içinde de kendimiz tasarlayıp saab-scania nın da elektronik-mekanik tecrübesini arkamıza aldığımızda milli araç projesi sağlam temellere dayanarak otomotiv dünyasında yerimizi alırız. saab-turk, anadolusaab, bosporus vs. de adı olur mis gibi.

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5 16GB

8738 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:13:57 

Olursa uzun bir Saab-ır süreci sonrası güzel satışlar elde ederiz..........

2013 VW Golf 1.6 Tdi 105 Ps Manuel Highline + Panoromik sunroof + U led adaptif bi xenon + Refleks gümüş
Eski aracım 2012 İnsignia 1.4 turbo edition elegance+beyaz+sunroof paketi BEYAZ İNCİ -- 2010 astra h 1.3 cdti
Aldanma zenginliğine bir kıvılcım yeter, aldanma güzelliğine bir sivilce yeter!...
When the lamp is turned off, all women get beauty.

745 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:14:27 

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Haberi zaman gazetside yayinlamis

Kendileri yanli oldugu icin ben inanmiyorum

Resmi net bir aciklama olmadan

Ama olursa super olur

selam
yanlı derken ne demek istediniz?? anlamadım
mezkur yayın organının yalan haberlerine denk geldiniz demek
hangi yalan haberleri yapmışlar? örnek verirseniz sevinirim