- x
Yer Döşemesi baya ıslandı. Nasıl kuruyacak?
15 Cevap3285 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

286 Mesaj
19 Aralık 2011; 23:48:08 

Pazar günü Megane 2 aracım çalışırken birden topidonun arkasından aracın içine doğru su akıtmaya başladı. Bir iki saat boyunca da beklenmedik anlarda hep su akıttı. Tabi sağ ön koltuğun altı falan baya ıslandı.

Klima gideri ile alakalı bir sorunmuş, yarın gidip yaptırıcam fakat şimdi o ıslak yer döşemesi ne olacak? Pazardan beri ıslak. Aracın içinin nem kokmasından, yer döşemesinin küflenmesinden falan korkuyorum. Ne yapabilirim?

İnternette baya araştırdım ama bir çözüm bulamadım ne yazıkki...

4354 Mesaj
19 Aralık 2011; 23:50:37 

Hocam yağmur yağmıyorsa pencereleri 1 parmak açık bırak derim nem kokusu sinmesin arabanıza onun dışında yapacağınız pek birşey yok malesef tamiri giderdikten sonra bir oto kuaförüne uğrarsınız artık.

Geçmiş olsun.

4180 Mesaj
19 Aralık 2011; 23:52:12 

Saç kurutma makinesiyle kurutabilirsiniz sökmek istemiyorsanız. Bir de nem - rutubet önleyici tozlar var onlardan alıp araca koyabilirsiniz bir kaç gün için.

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

286 Mesaj
19 Aralık 2011; 23:56:23 

Tavsiyeler için teşekkürler. Şu an bile hala yağmur yağıyor. Camları açamam.

Oto kuaförlerde yer döşemesi yıkaması oluyor diye biliyorum. Onlar da yıkadıktan sonra kuruturlar herhalde. Ne kadara yaparlar ki?

Şu tozları araştırıyorum hemen.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
7 gün 13 sa. 33 dk. kadarı kaldı.
19 Aralık 2011; 23:57:25 

Oto kuaförlerinde içeriye sıcak hava üfleyerek kurutan cihazlar var. Onları kullan yoksa öyle cam açmakla saç kurutma ile olmaz. Hem küflenir hem de tabanı çürütebilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

63 Mesaj
20 Aralık 2011; 0:36:45 

Tabanınız ileride hem koku yapacak hemde hafif hafif çürüyecektir.Aynı problem benimde başıma geldi.Taban döşemesini sökmek zorunda kaldım.Elinizden geliyorsa taban halısını sökün yada söktürün çünkü taban halısının altında kalın süngere benzeyen bir malzeme bulunur onları asla kurutamazsınız dışarı çıkarmadığınız sürece.

Asus N53SN-SZ182V // Macbook Pro 13" Mid 2012 // Samsung Galaxy S I9003 // Logitech X530

773 Mesaj
20 Aralık 2011; 0:42:20 

Aynı sorun yazın benim başıma geldi (aracım Megane II Sedan 1.5 Dci Privilege).
Servise götürdüğümde aracın su tahliyelerinin tıkandığını, bunun halledilmesinin ücretsiz ve 10 dakikalık bir işlem olduğunu belirtiler. Esas sorun ise Megane II 'lerde aracın zemiminin altında kablo demetlerinin geçtiği yerin süngerimsi bir tabakayla kaplı olduğunu ve burdan geçen tüm kablo ve elektronik aksama sorun çıkardığını öğrenmem oldu. Mümkün olan en kısa zamanda koltuklar ve zemin kaplaması sökülüp, alttaki o süngerimsi tabakanın kurutulması gerekiyormuş. Yetkili servis bu sorunu Renault servislerinin gideremediğini ancak Ziebart, Sonax gibi firmaların yaptığını belirtti. Ben hernekadar bir tanıdıkta yaptırmış olsam da işlem maliyet olarak ucuz değil haberin olsun. (yaklaşık 150-200 TL'ymiş)

286 Mesaj
20 Aralık 2011; 1:46:25 

Şimdi bir konuda net olamadım. Taban halısını sökersem, hallettikten sonra nasıl geri takıcam veya yapıştırıcam? Bunu Sonax'ta, Würth'te falan yaptırırsam iyi yaparlar mı? Sonra bide halı oraya buraya kaymasın? :)

3507 Mesaj
20 Aralık 2011; 4:23:44 

quote:

Orijinalden alıntı: saldıray5520

Şimdi bir konuda net olamadım. Taban halısını sökersem, hallettikten sonra nasıl geri takıcam veya yapıştırıcam? Bunu Sonax'ta, Würth'te falan yaptırırsam iyi yaparlar mı? Sonra bide halı oraya buraya kaymasın? :)

taban halısı yapıştırılmıyor. aracın basamak ve orta konsolunun plastiklerinin sökmek suretiyle (arka tarafta da işlem yapılması gerekir, koltuk altları ve koltuklar gibi) kaldırılabilir. sizin sadece sağ taraf ıslandığına göre o tarafın plastikleri ve plastik geçmeler sökülüp kurutulur. halının altındaki kablo olayını bilmiyorum ama motor sıcakken kaloriferi sürekli ayaklara yönlendirip yüksek fan derecesinde çalıştırmak bir nebze yardımcı olur kurumasında.

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

1249 Mesaj
20 Aralık 2011; 5:09:15 

Bir çok oto kuaföründe ahtapot dedikleri kurutma cihazı var. Gayet güzelde kuruturlar.

0

903 Mesaj
20 Aralık 2011; 5:22:26 

Aynı şey bizimde başımıza gelmişti klima yüzünden ve paspas yüzünden fark etmemiştik bir süre. Kurutma konusuna gelince iyi bir yıkamacıya gidin onlar halleder kurutma cihazları vardı.

4075 Mesaj
20 Aralık 2011; 8:53:01 

büyük bir yerse ve çok ıslaksa oto kuaförlerdeki ahtapotlar fena kurutuyor bir sıcak ayara versinler 30 40 dakikada kurur.
ufak bir yerse evden seyyar kablo saç kurutma makinesi ile kendi el emeğinizle çözersiniz...

Privilège

3467 Mesaj
20 Aralık 2011; 9:04:46 

Söktürüp kurutma işlemi bence önceliğiniz olsun çünkü döşemenin altında nem kalırsa kablo bağlantılarında sıkıntı yaratabilir. Ama olmazsa ahtapot ile de kurutma sağlanabilir. Ayrıca komik gelebilir fakat bir paket pirinç alıp paspasa dökerseniz kurutma işlemine kadar nem oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1201 Mesaj
20 Aralık 2011; 9:29:37 

quote:

Orijinalden alıntı: BARRACUDAY

Bir çok oto kuaföründe ahtapot dedikleri kurutma cihazı var. Gayet güzelde kuruturlar.

0

ahtapot ile aynı gün kuruturlar ve teslim alırsınız
hiç düşünmeye gerek yok

286 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:28:23 

Bugün sanayideydim. Hallettik sıkıntıyı. Su tahliye gideri tıkanmış. O yüzden araç içine su akıyormuş. Söküp açtılar. Pisliği falan temizlediler. Ayrıca aracın içindeyken sağdan su sesi geliyodu. Şaseye ve sağ ön-arka kapıya su dolmuş. Onları da boşalttılar.

30 liraya mal oldu.

Kurutma işini de bugün Würth ile konuştum. Adam, bizde kurutmak için alet var ama yarın gelecek, şu an tamirde dedi. İç dış yıkama da yaparım, 30 lira verirsin dedi. Yarın götürücem.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Çok yararlı oldu. Kurutma işini de hallettikten sonra sonucu yazarım.

32 Mesaj
21 Ocak 2013; 15:00:10 

sonuç ne oldu

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Yer Döşemesi baya ıslandı. Nasıl kuruyacak?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281