Hangi Hoporlor sizce Klipsch FOCAL KEF MONITOR AUDIO DALİ???
50 Cevap3672 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

214 Mesaj
19 Aralık 2011; 11:27:54 

Merhaba Arkadaslar,

@ adet kule tipi hop istiyorum. bunlari muzik dinlemek icin ve daha sonrada 5+1 sisteme ekleyip 7+1 yapabilirim. fakat konuya cok hakim olmadigim icin sizden yardim istiyorum. asagidaki hopleri http://www.sesvegoruntusistemleri.com sitesinde fiyata gore cikarttim. sizce hangisini almak lazim ?

Klipsch RF-82 II Hoparlör

FOCAL CHORUS 816 V HOPARLÖR

KEF İQ-90 Hoparlör

MONITOR AUDIO RX 8 HOPARLÖR

DALİ LEKTOR 8 HOPARLÖR
DALI CONCEPT 10 KULE TİPİ HOPARLÖR
DALİ İKON 6 MK2 HOPARLÖR

Focal Chorus 826 W 30th Anniversary--naim Supernait

314 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:58:09 

seçeneklerden monitor audio,dali ikon 6 mk ıı ve kef iq 90 biraz daha müzikalitesi yüksek modeller.eğer sinema sistemi için düşünüyorsanız diğer seçeneklere bakmanızı öneririm.klipsch yada dali concept serisi olabilir.

214 Mesaj
19 Aralık 2011; 13:13:03 

bu ikisini muzik icin istiyorum fakat sitelerden baktigim kadariyla teknik bir analizte yapmaya calisyorum. o yuzden zor bir secim olacak

161 Mesaj
19 Aralık 2011; 14:29:52 

Sayın Neakar,

Öncelikler şunu belirteyim, alacağınız 2 kule hoparlörü elinizdeki mevcut 5+1'e ekleyip 7+1 yapma planınız başınızı çok ağrıtabilir. Değişik marka hoparlörlerin, hatta aynı markanın değişik serilerine ait hoparlörlerin sürücü ve crossover tasarımları birbirlerinden çok farklıdır, bu nedenle aynı elektrik sinyaline verecekleri tepki hem zaman, hem de faz farkı olarak çok değişik olabilir. Bu da sistemin hem zaman tutarlılığını (time coherence) hem de faz tutarlılığını (phase coherence) kaybetmesine neden olabilir. Bu demek değildir ki mutlaka kötü bir sonuç alacaksınız ama bu kararı vermeden önce böyle bir ihtimal olduğunu da bilin.

Kef, Focal ve Monitor Audio markalarının Türkiye temilcisi Extreme Audio'dur. Almak istediğiniz ürünün fiyat ve stok bilgisini Extreme'den veya herhangi bir bayisinden almanız, eğer vaktiniz varsa mutlaka Extreme'in Maslak showroomuna gidip almayı planladığınız hoparlörleri dinlemeniz de bence çok akıllıca olur.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşkın_ATRA -- 19 Aralık 2011; 14:32:18 >

214 Mesaj
19 Aralık 2011; 17:42:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın_ATRA

Sayın Neakar,

Öncelikler şunu belirteyim, alacağınız 2 kule hoparlörü elinizdeki mevcut 5+1'e ekleyip 7+1 yapma planınız başınızı çok ağrıtabilir. Değişik marka hoparlörlerin, hatta aynı markanın değişik serilerine ait hoparlörlerin sürücü ve crossover tasarımları birbirlerinden çok farklıdır, bu nedenle aynı elektrik sinyaline verecekleri tepki hem zaman, hem de faz farkı olarak çok değişik olabilir. Bu da sistemin hem zaman tutarlılığını (time coherence) hem de faz tutarlılığını (phase coherence) kaybetmesine neden olabilir. Bu demek değildir ki mutlaka kötü bir sonuç alacaksınız ama bu kararı vermeden önce böyle bir ihtimal olduğunu da bilin.

Kef, Focal ve Monitor Audio markalarının Türkiye temilcisi Extreme Audio'dur. Almak istediğiniz ürünün fiyat ve stok bilgisini Extreme'den veya herhangi bir bayisinden almanız, eğer vaktiniz varsa mutlaka Extreme'in Maslak showroomuna gidip almayı planladığınız hoparlörleri dinlemeniz de bence çok akıllıca olur.

Saygılar

Merhaba,

ilk paragrafta dediginiz her seye katiliyorum. Soyledigim gibi ilk amacim muzik dinlemek iicin bir sistem ayrica stereo amfi bile alabilirim. fakat benim icin su an oncelik bu seceneklerden hangisi olacagidir. aralarindan sadece Klipsch RF-82 II Hoparlör dinleme secenegim oldu ve ses cok hosuma gitti.

internet sayfaniza biraz baktim fakat urunlerin kiyaslamasi ve ya fiyatlari konusunda birsey bulamadim ve ikinci el urunlerine baktigimda da ise 7 aydan beri guncellenmemis durumda... kampanyalariniz bolumunde bulunan iki secenek biri nisan 2009 digeri ekim 2010 oldugundan dolayi bence biraz guven kaybina yol aciyor.

Zamanim oldugunda ben de dinlemek isterim ve tabiki de dinlemeden almayi dusunmuyorum.

314 Mesaj
19 Aralık 2011; 18:52:42 

quote:

Orijinalden alıntı: neakar

bu ikisini muzik icin istiyorum fakat sitelerden baktigim kadariyla teknik bir analizte yapmaya calisyorum. o yuzden zor bir secim olacak

bu ikisi arasından benim önerimde klipsch olur.dinleme alanınızın büyüklüğüne göre dali concept 10 yerine 8 de düşünebilirsiniz.

161 Mesaj
20 Aralık 2011; 0:12:31 

Extreme Audio internette fiyat yayınlanması konusunda oldukça titiz ve bu konuya pek sıcak bakmıyorlar ama hem Maslak showroom'da hem de Kozyatağı Merkez'de her zaman size fiyat ve stok konusunda yardım edecek birini bulabilirsiniz. Veya size yakın bir İstanbul bayisinden yardım isteyebilirsiniz. İkinci el ve kampanyalar sayfası konusunda dediklerinize katılıyorum ama bazen bu tip şeyler gözden kaçabiliyor.

214 Mesaj
21 Aralık 2011; 10:59:16 

arkadaslar,

dun dogubanka gittim ve

Klipsch RF-82 II Hoparlör
KEF İQ-90 Hoparlör

dinleme sansi yakaladim. tabiki de kafam yine karsiti. Bu ucu arasinda KEF gercekten bir adim one gecti fakat teknik ozelliklere baktiginizda KEF ten daha iyi olanlar vardi.
benim bu urunleri alma nedenim ise cok cesitli muzikleri dinlemek. ogrendigim kadariyla klipsch biraz sert bir hop , focal ise volalleri on plana cikartiyor. KEF in Frequency Range 33Hz - 40kHz gayet guzel.

Fakat bu konuyu acitigimda bir cok kisi yardimci olur diye dusunmustum fakat olmadi. bildiginiz yurtdisi formlari ve ya kaynaklari varsa soylermisiniz onlardan arastirmaya devam edeyim.

272 Mesaj
21 Aralık 2011; 11:24:10 

MONITOR AUDIO RX 8 HOPARLÖR bence

214 Mesaj
21 Aralık 2011; 12:13:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mozeada

MONITOR AUDIO RX 8 HOPARLÖR bence

peki neden :)

161 Mesaj
21 Aralık 2011; 15:16:08 

Söz konusu hoparlör olunca teknik özellikler son derece yanıltıcı olabiliyor. Basit crossover devreli 2.5 yollu bir hoparlör eğer iyi tasarlanmış ve kaliteli elemanlar ile yapılmışsa karmaşık crossoverlı 3 veya 4 yollu hoparlörlerden daha iyi ses verebilir. Sonuçta hoparlörü siz dinleyeceksiniz, ne bu forumda ne de yurtdışı sitelerde yorumlarını okuduğunuz kişiler değil, o yüzden benim önerim kulaklarınıza güvenmeniz ve hangi hoparlörden daha çok zevk alıyorsanız onu seçmeniz yönünde.

272 Mesaj
21 Aralık 2011; 23:28:33 

İşte cevap bu neden = kulak yani duyum zevki
onun için en güzel tercih senin dinletiler sonucu yapacağın tercih.

214 Mesaj
21 Aralık 2011; 23:56:21 

ewet yapicak bir sey yok dediginiz gibi en iyisi gidip dinleyip almak saolun arkadaslar

214 Mesaj
22 Aralık 2011; 19:12:32 

arkadaslar bugun sectigim hop leri dinlemek icin gittigimde bambaska bir sistemle karsilastim ve cok hosuma gitti.

Focal Chorus 826W 2011 Special Edition
Marantz PM-KI Pearl Lite
Arcam rDAC Wireless

siz ne dusunuyorsunuz ?

161 Mesaj
23 Aralık 2011; 11:40:22 

Yazdığın sistemlerden anladığım Extreme'e gitmişsin.

Focal 826W Special Edition iyi bir hoparlör bu fiyat seviyesine çıktığına göre eğer ellerinde kaldıysa Linn Majik 140'ı ve Vienna Acoustic Mozart Grand'ı dinlemeni tavsiye ederim.

Marantz KI Pearl-Lite, Marantz 7004'ün Ken abi tarafından makyajlanmış hali, eğer bu fiyata çıkabiliyorsan birkaç yüz € daha pahalı Vincent SV236 yı da mutlaka dene.

Arcam gayet iyi dir DAC'tır, tam olarak ne yapmak için istediğini söylersen bir yorum yapabilirim.

Saygılar

214 Mesaj
23 Aralık 2011; 13:36:06 

quote:

Yazdığın sistemlerden anladığım Extreme'e gitmişsin.

Focal 826W Special Edition iyi bir hoparlör bu fiyat seviyesine çıktığına göre eğer ellerinde kaldıysa Linn Majik 140'ı ve Vienna Acoustic Mozart Grand'ı dinlemeni tavsiye ederim.

Marantz KI Pearl-Lite, Marantz 7004'ün Ken abi tarafından makyajlanmış hali, eğer bu fiyata çıkabiliyorsan birkaç yüz € daha pahalı Vincent SV236 yı da mutlaka dene.

Arcam gayet iyi dir DAC'tır, tam olarak ne yapmak için istediğini söylersen bir yorum yapabilirim.

Saygılar

Focaldan gayet memnun kaldim. ben biraz daha ayrintici ve mukemmeliyetci bir ses ariyorum. vokalleri aradaki ince nuanslari duymak istiyorum. diger dediklerini dinlemdim. daha once normal 816 dinledim kef q serisidinledim monitor audio dinledim fakat focal 826w cok daha iyi geldi benim kulagima. sonus faber toy dinledim fakat hic tatmin etmedi beni. kef ise daha 3d ses veriyor gibi geldi bana.

marantz icinde oradaki beyfendi bundan cok memnun kalacagimi ve artik baska birsey kullanmaya gerek kalmiyacagini soyluyor. digerlerini pek dinlemedik. bende avr360 hk var ona baglasam nasil olur diye dusundum ama cok verim alamicam gibi geldi. ayrica buradaki Marantz KI Pearl-Lite fiyatida baya yuksek gibi geldi bana.

dac istememmin sebebi ise ben cd calar almayi dusunmuyorum bilgisayardan muzik dinlemek istiyorum. ama cd calarda o fiyatlara yakin yani tam olarak ne yapacagima karar veremedim yani muzigi nasil dinliyecegimi. arcam wi-fi var ama oda usb kadar kaliteli olmuyor. o konuda biraz kararsiz kaldim.

genel olarakta fiyatlar biraz pahali gibi geldi bana yani yurtdisina bakildiginda ama incelemeye devam ediyorum.

161 Mesaj
23 Aralık 2011; 14:17:26 

Linn Majik 140 süper tweeter'ı olan 4 yollu bir hoparlör, fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 826W SE ile kafa kafaya, basslarda 826'nın biraz altında kalabilir ama mid ve tizlerde aradığın detayı bulabileceğine eminim. Vienna Acoustic Mozart Grand ise 2.5 yollu bir hoparlör fakat inanılmaz hızlı ve tane tane bass tepkisi var, hiç haz etmememe rağmen çok iyi çaldığı için karşısında geçip elektronik müzik dinlediğimi biliyorum. Fiyatı diğerlerinden bir miktar yüksek olabilir.

Marantz KI-Pearl lite dediğim gibi çok sevdiğim bir ürün değil, eski ürünün makyajlı hali. Eğer fiyatı daha uygun bir amfi arıyorsan yine Extreme'in getirdiği İtalyan Audio Analogue Crescendo'yu dinleyebilirsin. Fiyatı 1000€ nun altıdadır ve aynı ayardaki Marantz'lara kalite olarak ciddi fark atar.

Eğer bilgisayarın ile amfi aynı oda da olacaksa Arcam rDac'ın wireless olmayan versiyonu da var, fiyatı yaklaşık 100€ daha ucuzdur. Hem wireless hem normal versiyonunu USB'den bilgisayarına bağlayabilirsin, illa wireless bağlamak gibi bir zorunluluğun yok.

Fiyat konusuna gelince Extreme'in fiyat politikası şu şekildedir, ürünün çıplak fiyatı Avrupa'da ne kadarsa Türkiye'de de o kadardır. Ama maalesef Türkiye'deki %18 KDV oranı pek çok Avrupa ülkesinden yüksek ilaveten üzerine binen %20 ÖTV'de cabası. Amerika fiyatları dersen o tamamen başka bir konu, üreticilerin pazarlama stratejileri ve dolar euro çapraz kuru nedeniyle Amerika fiyatları bazen maalesef Türkiye'nin yarısı olabiliyor.

Not : Tabii bu yazdıklarım benim görüşüm ve tabii Extreme'in bayisi olduğum için doğal olarak tanıdığım denediğim ürünler üzerinden tavsiyeler verebiliyorum. Eminim marka ve model olarak çok hoşuna gidebilecek başka ürünler de vardır ama onları da bilenler yazar diye umuyorum. Zor ama keyifli bir uğraşa giriştin, umarım gönlünce bir sistem toplayıp karşısında zevkle müzik dinlersin.

Saygılar

214 Mesaj
23 Aralık 2011; 14:28:08 

quote:

Linn Majik 140 süper tweeter'ı olan 4 yollu bir hoparlör, fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 826W SE ile kafa kafaya, basslarda 826'nın biraz altında kalabilir ama mid ve tizlerde aradığın detayı bulabileceğine eminim. Vienna Acoustic Mozart Grand ise 2.5 yollu bir hoparlör fakat inanılmaz hızlı ve tane tane bass tepkisi var, hiç haz etmememe rağmen çok iyi çaldığı için karşısında geçip elektronik müzik dinlediğimi biliyorum. Fiyatı diğerlerinden bir miktar yüksek olabilir.

Marantz KI-Pearl lite dediğim gibi çok sevdiğim bir ürün değil, eski ürünün makyajlı hali. Eğer fiyatı daha uygun bir amfi arıyorsan yine Extreme'in getirdiği İtalyan Audio Analogue Crescendo'yu dinleyebilirsin. Fiyatı 1000€ nun altıdadır ve aynı ayardaki Marantz'lara kalite olarak ciddi fark atar.

Eğer bilgisayarın ile amfi aynı oda da olacaksa Arcam rDac'ın wireless olmayan versiyonu da var, fiyatı yaklaşık 100€ daha ucuzdur. Hem wireless hem normal versiyonunu USB'den bilgisayarına bağlayabilirsin, illa wireless bağlamak gibi bir zorunluluğun yok.

Fiyat konusuna gelince Extreme'in fiyat politikası şu şekildedir, ürünün çıplak fiyatı Avrupa'da ne kadarsa Türkiye'de de o kadardır. Ama maalesef Türkiye'deki %18 KDV oranı pek çok Avrupa ülkesinden yüksek ilaveten üzerine binen %20 ÖTV'de cabası. Amerika fiyatları dersen o tamamen başka bir konu, üreticilerin pazarlama stratejileri ve dolar euro çapraz kuru nedeniyle Amerika fiyatları bazen maalesef Türkiye'nin yarısı olabiliyor.

Not : Tabii bu yazdıklarım benim görüşüm ve tabii Extreme'in bayisi olduğum için doğal olarak tanıdığım denediğim ürünler üzerinden tavsiyeler verebiliyorum. Eminim marka ve model olarak çok hoşuna gidebilecek başka ürünler de vardır ama onları da bilenler yazar diye umuyorum. Zor ama keyifli bir uğraşa giriştin, umarım gönlünce bir sistem toplayıp karşısında zevkle müzik dinlersin.

Saygılar

Hop konusunda bu isin sonu olmadigini biliyorum yani ne kadar fazla secenek dinlersen o kadar iyi fakat bu fiyat seviyelerinde kafayi karistiriyor. cunku hepside gercekten basarili bir hop istiyorsan fiyat bitden cok ust seviyelere cikabiliyor.

amfi konusunda gercekten cok bilgim yok ve sadece alacagim hop en iyi seciklde yansitsin istiyorum.cunku soyle bir gercek var; sistemindeki en dusuk veya kotu urun kadar kalite alabiliyorsun. o yuzden onceligim hop sectikten sonra onu tam bir sekilde yansitabilecek bir amfi olsun istiyorum. tabi bunun yaninda kablalama islemide cok onemli.

arcam konusunda halen kararsizim yani biliyorum 100 euro altinda fakat muzik dinleme secenekleri tam olarak nasi olucak bilmiyorum. yani bilgisayardan dac baglanmak nasil olur. bridge iii var onunla nasil bir perf alabilirim. yada bdt20 var ordan finleyebilir miyim. tam o konuyu bilmiyorum ve halen arastirma icerisindeyim. bu konuda bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.

fiyat konusunda da amerikayi baz almiyorum avrupadaki fiyatlari baz aliyorum ve ciddi farklar var. ornegin aklimda kalan marantz ki-pearl 600 pound civarinda fakat burada 1750 euro diyarlar ? vergiler konusunda da o konuyu cok derinlestirmek istemiyorum fakat bu kadar farki yaratacak bir vergi olmadigini dusunuyorum.

bu bahsettigm sistem hakkinda pek cok kisinin bilgisi yok galiba cunku yorumlar veya bekledigim deneyimler gercekten cok az seviyede kaldi.

tesekkurler

161 Mesaj
23 Aralık 2011; 14:55:01 

600 £ luk İngiltere fiyatı biraz garip, stok bitirmek için veya benzeri bir nedenle bu fiyatı koymuşlardır diye tahmin ediyorum.

Bilgisayara DAC bağlayınca gayet iyi sonuç alırsın rDAC'ı hem USB'den hem de wireless olarak deneme imkanım oldu, oldukça başarılı bir alet. Ama burada bilgisayardaki müzik kayıtlarının kalitesi önem kazanıyor, internetten indirilmiş kalitesiz kayıtlar bu tip iyi bir sistemde berbat çalar, araba teybinde bağıra çağıra eşlik ederek söylediğin şarkılar bir anda çamur gibi gelir.

BDT20'nin sana hiçbir faydası yok çünkü sadece HDMI çıkışı var, yani sadece bir AVR'ye bağlayabilirsin. Anladığım kadarı ile AVR olarak kullandığın HK360'ın da preamfi çıkışı yok. Yani ne BDT20'yi ne de HK360'ı stereo amfiye bağlama şansın yok. Bridge III benim anladığım bir tür iPod dock bağlantı noktası yani pek işine yaramaz (Cihazları tanımadığım için bir yanlışım varsa üstadlar düzeltsin lütfen).

Kısaca benim gördüğüm eğer bilgisayardan müzik çalacaksan bir usb dac, CD çalıcaksan bir CD oynatıcı alman gerekecek. Bütçeyi arttırabilirsen Cd oynatıcı yerine Olive O3HD almanı şiddetle tavsiye ederim böylece hem CDlerini çalabilir hem de bilgisayarının içindeki müziği Olive'in içindeki harddiske atıp rahatça dinleyebilirsin.

214 Mesaj
23 Aralık 2011; 15:33:02 

quote:

600 £ luk İngiltere fiyatı biraz garip, stok bitirmek için veya benzeri bir nedenle bu fiyatı koymuşlardır diye tahmin ediyorum.

Bilgisayara DAC bağlayınca gayet iyi sonuç alırsın rDAC'ı hem USB'den hem de wireless olarak deneme imkanım oldu, oldukça başarılı bir alet. Ama burada bilgisayardaki müzik kayıtlarının kalitesi önem kazanıyor, internetten indirilmiş kalitesiz kayıtlar bu tip iyi bir sistemde berbat çalar, araba teybinde bağıra çağıra eşlik ederek söylediğin şarkılar bir anda çamur gibi gelir.

BDT20'nin sana hiçbir faydası yok çünkü sadece HDMI çıkışı var, yani sadece bir AVR'ye bağlayabilirsin. Anladığım kadarı ile AVR olarak kullandığın HK360'ın da preamfi çıkışı yok. Yani ne BDT20'yi ne de HK360'ı stereo amfiye bağlama şansın yok. Bridge III benim anladığım bir tür iPod dock bağlantı noktası yani pek işine yaramaz (Cihazları tanımadığım için bir yanlışım varsa üstadlar düzeltsin lütfen).

Kısaca benim gördüğüm eğer bilgisayardan müzik çalacaksan bir usb dac, CD çalıcaksan bir CD oynatıcı alman gerekecek. Bütçeyi arttırabilirsen Cd oynatıcı yerine Olive O3HD almanı şiddetle tavsiye ederim böylece hem CDlerini çalabilir hem de bilgisayarının içindeki müziği Olive'in içindeki harddiske atıp rahatça dinleyebilirsin.

bilgisayardaki kayitlar gayet basarili (flac yada wav) o yuzden onlari dinlemek istiyorum. arcam icin bir yerde okumustum wireless baglandigin iyi sonuc alinmiyor diye ? http://stereomecmuasi.c...10/arcam-solo-rdac.html

bdt ve hk360 gittigine gore sadece ipod dock kaldiki oda cok verimli olmayacak gibi. :)

olive 03hd arastirmaya basladim gayet guzel birsey gibi duruyor. iyi bir anfi ile guzel sonuc verecek gibi.

arastirmaya devam simdilik :)

161 Mesaj
23 Aralık 2011; 15:51:50 

Elbetteki eğer kablolu bir bağlantı imkanı varsa tercih edilmeli. Bizim sektörde hep denilir "kabloyu çekebiliyorsan çek" bakın neredeyse 25 yıllık CAT5 kablolar HDMI görüntü bile iletir hale geldi :).

Bence Olive CD oynatıcıların, sayısal stream oynatıcılar ve müzik sunucularının çok başarılı bir karışımı. Kesinlikle ücretini hak eden ve size çok uzun süre hizmet edebilecek bir cihaz.

Aklınıza takılan başka bir konu olursa yine yazın.

Kolay gelsin

214 Mesaj
23 Aralık 2011; 16:03:22 

quote:

Elbetteki eğer kablolu bir bağlantı imkanı varsa tercih edilmeli. Bizim sektörde hep denilir "kabloyu çekebiliyorsan çek" bakın neredeyse 25 yıllık CAT5 kablolar HDMI görüntü bile iletir hale geldi :).

Bence Olive CD oynatıcıların, sayısal stream oynatıcılar ve müzik sunucularının çok başarılı bir karışımı. Kesinlikle ücretini hak eden ve size çok uzun süre hizmet edebilecek bir cihaz.

Aklınıza takılan başka bir konu olursa yine yazın.

Kolay gelsin

gercekten teseukkurler yardimlariniz icin

simdilik yogunlastigim konu

Focal Chorus 826 W 2011 Special Edition 2700 euro

Marantz PM-KI Pearl Lite 1750 euro

Olive O3HD Music Server 1250 euro

kablolar 300 euro

yani toplam 6000 euro ediyor :)

hadi hayirlisi bakalim

161 Mesaj
23 Aralık 2011; 16:15:29 

Oldukça iyi bir sistem ama izninizle nacizane bir yorumum olacak.

Marantz PM-KI Pearl Lite 1750 euro
kablolar 300 euro
-----------------------------------------
toplam 2050 €

bu 2 kalem yerine Vincent SV236MK amfiyi bir dinleyin, ilk 8W'a kadar "true class A" sonra classA/B hibrit (giriş katı lambalı, çıkış katı solid state) bir stereo amfidir. 2050 €'ya bu amfiyi alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Kablo olarak tahminim Van Den Hul Cream CS-122 veya Magnum gibi birşey seçtiniz, bunun yerine daha ucuz olan Clearline serisi seçin ileride gerekli görürseniz kabloyu değiştirirsiniz.

Sadece bir öneri tabii :)

314 Mesaj
23 Aralık 2011; 19:17:42 

yazılan parçalardan birkaçını kullanıyorum.aydın ve çevresinde olan arkadaşlar gelip sistemimi dinleyebilirler.

Vincent Sv-226 MK II Amfi
Vincent Cd-S1.1 HDCD Cdp
Monitor Audio RX8 Hoparlörler
Arcam Rdac
Ecosse Kablolama

825 Mesaj
23 Aralık 2011; 21:43:47 

Muzikalite,guc ve detay ariyorsaniz neden Polkaudio RTi A7 yada A9 bakmadiniz? Urunler tam bir f/p canavari. Ayrica Focal ve marantz uyumsuzlugundan forumda cok bahsedildi ki bende dinledim ve hic ama begenmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hoparlör=Opera Quinta Ampli=Jadis Orchestra
Lamba=Winged C EL34 - Philips ECC83 NOS - Mullard CV4004 ECC83 NOS - Valvo ECC83 NOS
Cd Player=Marantz CD-5004 Dac=M2Tech Evo MediaServer=Mac Mini
Kablo=Supra Ply 3.4S - Supra EFF-ISL Rca - Supra Trico Digital Coax - Analysis Plus Toslink
Sinema=Samsung 46C652 - Pioneer VSX-921 - Harman Kardon HKTS9
Foto=Canon EOS 70D + Canon EF-S 18-135mm STM + Canon EF 50mm f:1/8 II

3138 Mesaj
23 Aralık 2011; 22:38:05 

Bence Focal almayın. Renkli ses veriyor, ben pek beğenmedim açıkçası. Grande Utopia falan aşmış ürünler ancak uygun modellerinin sesine ısınamadım bir türlü. Bahsettikleriniz arasından Monitor Audio diyorum.

Bana kalırsa eğer plak alabilme imkanın varsa Technics SL-1200 turntable al ve gerçek analog sesin tadını çıkar. Yok mutlaka dijital arşivimi kullanacağım diyorsan, M2Tech Young DAC veya Audiolab M-DAC diyorum. M2Tech'i Actual Power'da (Emirgan'da bir Hi-fi dükkanı) bulabilirsin.

Sennheiser IE 800 - Sennheiser Momentum - AKG Q 701 - AKG K 452 - AKG K 420 Headphones. / Yamaha RS500 Amp + Monitor Audio BX2 Speakers + Teac UDH01 Dac Hi-Fi System / Playstation 4 / Sony Xperia Z1 Compact/ PS Vita, Xbox 360 and many other tech items.

1375 Mesaj
23 Aralık 2011; 23:24:02 

taşkın ve obsidian a katılıyorum focal olayı bozuyor üst seri hariç ki o da tartışılır.
7.1 yapmayı düşünüyorum dedin benim aklıma paradigma yeni serileride var mutlaka bakılmalı, monitor audio rx serisi olabilir ve polk audio var bunlara bakın
stereo ve sinemayı bir arada götüren başarılı ürünler.
dali ve kef i geçin
hoşçakalın..

intel 3570k@ 4400mhz---gigabyte x77z-ud3h---Corsair 1600mhz 4gb*2---Zotac x275amp---creative titanium---highpower 650w plus---Thermaltake Element S---Thermaltake Jink(16db)*** Sony 260g 1ohm amfi---Sony 850Kdts

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 10:08:17 

quote:

taşkın ve obsidian a katılıyorum focal olayı bozuyor üst seri hariç ki o da tartışılır.

hahahaha bir saniye lütfen, Sn. neakar'a başka hoparlörler önerdim ama Focal olayı bozar bağlamında bir şey söylemedim :). Doğrusu Focal benim hiç bir zaman ilk tercihim olmayacak ama hem bilgisine hem kulağına çok güvendiğim pek çok arkadaşım ve müşterim Focal'den çok memnun.

Bu foruma yazan tüm müzikseverlerden ufak bir isteğim olacak ürünler hakkında negatif yorumlarda bulunmak yerine "Şu X ürünü de bir dinlemelisin sahnesi şöyle iyi bassları böyle derin" falan diyelim. Çünkü yapılan negatif yorumlar sizin kulağınız ve sizin zevkinize göre ama ister istemez okuyanları etkiliyor ve insan doğası gereği algılarımız beklentilerimiz ile şekilleniyor. Bir ürüne 100 kişi kötü derse, sesi sizin için çok iyi fiyatı çok uygun bile olsa "ya bu kadar adam yanılıyor olamaz" diye düşünerek alamazsınız. Oysa konu ses sistemleri ise bence "bu kadar adam YANILABİLİR" çünkü bu tamamen kişisel bir deneyim.

saygılar

825 Mesaj
24 Aralık 2011; 10:55:32 

Negatif yonleri yazmayacaksak pozitifleri niye yazalim. Hatta foruma niye yazi yazalim ki. Focalleri ben de begenmiyorum. Hatta hic begenmiyorum. Bir de Marantz la kullanildiginda ortaya camur gibi bir ses cikiyor. Bu hem benim hem de aynen bu sekilde yazan bircok kullanici var onlarin fikri. Ama zaten hepsi kullanicilarin kendi yorumlari kanun degil yani. Ne kadar negatif gorus varsa belki o kadar da pozitif gorus cikabilir. Sonucta dogru olan herkesin kendi yaptigi yorum olacaktir.

Lamba=Winged C EL34 - Philips ECC83 NOS - Mullard CV4004 ECC83 NOS - Valvo ECC83 NOS
Kablo=Supra Ply 3.4S - Supra EFF-ISL Rca - Supra Trico Digital Coax - Analysis Plus Toslink

161 Mesaj
24 Aralık 2011; 11:14:29 

Madem illa negatif yazmak istiyorsunuz o zaman genelleme yapmayın en azından Focal Marantz'la iyi çalmıyor lafı bilgi içeriği (information content) son derce düşük olsa da konuya yeni giriş yapan insanlar üzerinde gereğinden fazla olumsuz etki yapabilecek bir laf. Focal'in hangi serisinden bahsediyorsunuz Utopia mı, Electra Be mi, Electra mı, Profile mı, Chorus 700 mü, Chorus 800 mü ? Marantz'ın hangi amfisi ile kötü çalıyor 5003 mü, 5004 mü, 6003 mü, 6004 mü, 7003 mü, 7004 mü, Kı Pearl mü, PM15S1 mi PM15S2 mi, PM11S1 mi, PM11S2 mi ? Hangi tip müzik dinlediniz pop mu, rock mı, klasik mi, metal mi, jazz mı, elektronik mi ? Madem negatif yönleri yazacaksınız bari hangi cihazı, hangi şartlar altında dinlediyseniz onu yazın öyle kötüleyin. Aksi takdirde Marantz Focal'le kötü çalıyo lafına tek diyeceğim var BRAVO.

825 Mesaj
24 Aralık 2011; 20:27:56 

Taskin bey, magazanizda sıklıkla yuzyuze konustugum biri oldugunuzdan munakasa etmek ve gerginlik yaratmak istemem ama siz nasil kendi sattiginiz urunleri surekli tavsiye ediyorsaniz ve burada insanlar bunlari olgunlukla degerlendiriyorsa bazi urun yada kombinasyonlarin (ornek istersiniz siz simdi :Focal chrous serisinin Marantz xxx3 yada xxx4 serisi amfilerle) cok kotu caldigini soyleyen ben ve benden once de aynisini yazan bircok kisinin bu yorumlarini olgunlukla okumalisiniz ki bu forum ortaminda zevklerin tartisilmasi durumu dogmasin.sonucta bu yazilanlar kullanici yorumlari. Kullancilar her zaman negatif yonlerine bakarlar olayin. Saticilar ise pozitif. Bu psikolojik birseydir ve en azindan ben sizin pozitif yorumlarinizi "urunlerinizi satmak icin yaziyorsunuz" anlaminda algilamadan bilgilenmek amaciyla okuyabiliyorum.
Saygilar

214 Mesaj
24 Aralık 2011; 20:56:40 

quote:

Orijinalden alıntı: nurkan09

yazılan parçalardan birkaçını kullanıyorum.aydın ve çevresinde olan arkadaşlar gelip sistemimi dinleyebilirler.

Vincent Sv-226 MK II Amfi
Vincent Cd-S1.1 HDCD Cdp
Monitor Audio RX8 Hoparlörler
Arcam Rdac
Ecosse Kablolama

@nurkan09 @Mecanica @ palakash @ Obsidian
oncelikle arkadaslar yorumlariniz icin cok tesekkur ederim.

bugun Focal Chorus 826 W 2011 Special Edition hopleri vincent SV-236MK ve Marantz PM-KI Pearl Lite ile dinledim. ve focalin vincent uyumu benim daha cok hosuma gitti. ayrica KEF Q900 ile focalile bu denklemde dinledim ve yine focal hosuma gtti.

su an dusundugum ise haftaici gidip dinleyecegim olan vincent SV-236MK vincent SV-238MK kombinasyonu ile focal dinleyecegim. cd calar icinde CD-S1.1
Hybrid HDCD-Player deneyecegim.

ayrica 7.1 yapmaktan vacgecip direk steroe bi sistem yapacagim.

bugune kadar hop olarak baya secenek dinledim ornegin focal 816, focal 826w specoal edition monitor audio rx8 kef q700, q 900 ,iq 90, Klipsch RF-82 II ,DALI CONCEPT 10 ve suana kadar beni en cok etkileyen Focal Chorus 826 W 2011 Special Edition oldu.

simdilik durum boyle ve denemeye ve tavsiyelerinize goruslerine negatif pozitif hepsine ihtiyacim var.

tesekkurler

825 Mesaj
24 Aralık 2011; 21:27:46 

:) tesekkurler. Vincent 236 ya butce yetiyorsa bence cok guzel olur. Tatli sert calan bir amfi. Nurkan bey de vincent kullanir ve Vincent kullananlarin bircogu MonitorAudio kullaniyor demisti. Sonradan sanirim o da MonitorAudio ya gecti. Kendisinden bilgi almakta yarar var. Tabi ki hem negatif hem pozitif acidan :)

2595 Mesaj
24 Aralık 2011; 22:35:29 

Ne kadar çok seçenek, ne kadar çok demo o kadar az soru işareti kalır kafanızda...Yazdığınız markalardan anladığım kadarıyla renkli ve şıkır şıkır ses seviyorsunuz ama Focallerle sınırlı kalmayın derim..Bu fiyat aralığında bahsi geçen hoparlörlerin muadili birçok marka ve model var çünkü..

A u d i o p h i l e "Music is the poetry of the air"

HI-FI; Rcf Mytho-1 Monitor Speakers - Yarland Fv34C-IV Tube Amp & JJ Electronics el84 tubes - Tripath 2020A+ Class-T Amplifier - Micromega Minium cd3 - Black Rhodium Coda & Opus interconnect - Black Rhodium Jive Speaker Cables - Black Rhodium Jive Jumpers - Monster I-cable for Apple - Apple Ipod Nano 16gb 4th Gen. - Apple Mac Book Air 13.3" - Apple Iphone 5 - Philips 47pfl5008k 3D LedTv - Next Hc-12 Hd Box - Monster High Speed700 Hdmi - Brennenstuhl akim korumalı priz
HEAD-FI; Akg K402 - Sennheiser Hd407

214 Mesaj
25 Aralık 2011; 0:06:23 

quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Ne kadar çok seçenek, ne kadar çok demo o kadar az soru işareti kalır kafanızda...Yazdığınız markalardan anladığım kadarıyla renkli ve şıkır şıkır ses seviyorsunuz ama Focallerle sınırlı kalmayın derim..Bu fiyat aralığında bahsi geçen hoparlörlerin muadili birçok marka ve model var çünkü..

sizin onerebilecegin marka model var mi acaba ?

214 Mesaj
25 Aralık 2011; 0:09:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

:) tesekkurler. Vincent 236 ya butce yetiyorsa bence cok guzel olur. Tatli sert calan bir amfi. Nurkan bey de vincent kullanir ve Vincent kullananlarin bircogu MonitorAudio kullaniyor demisti. Sonradan sanirim o da MonitorAudio ya gecti. Kendisinden bilgi almakta yarar var. Tabi ki hem negatif hem pozitif acidan :)

vincet baya ark ettirdi simdi 2 vincent arasinda kaldim onlarida dinlicem. fakat monitor audio rx 8 dinledim ve istedigimi bulamadim baska model var mi onerebileceginiz ?

825 Mesaj
25 Aralık 2011; 0:26:34 

Dedigim gibi; benim tercihim degil ama nurkan bey bircok vincent kullanicisin tercihi olarak bahsetmisti. Dogaldir ki size hic hitap etmemis olabilir. Eger bana sorarsaniz ben her zaman herseyde fiyat performans urunlerini severim. Bu noktada hoparlor olarak hep Polkaudio tercih ederim. Sizin bu sistem icin ben olsam hemen simdi tum arastirmalari birakir RTiA9 yada RTiA7 alirdim. Bence almasanizda bir dinleyin derim. Ama bir dinleyince almadan cikmaniz biraz zor olabilir aman dikkat:)

314 Mesaj
25 Aralık 2011; 1:32:04 

öncelikle selamlar.marantz dan sonra beni en memnun eden vincent 226 mk II ve 236 mk II modelleri oldu.ben öncelikle bu iki amfi için konuşayım.turke**** dan birkaç arkadaşın katılımıyla bu iki amfiyi yanyana test etme imkanımız oldu.hepimizin ortak kararı bu iki model arasında watt farkı dışında pek bir fark olmadığıdır.gelelim hoparlör konusuna.öncelikle vincent ile sürdüğüm hoparlörler focal 826v,monitor audio rx8,dali ikon 6 ve dali concept 8 modelleriydi.ilk denemeyi focal ile yaptık.focal gerçekten detay konusunda başarılı fakat bize bazı enstrümanlarda eksiklikler hissettirdi.dali ikon 6 yı taktığımızda fiyat performans hoparlörü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.tek bizi düşündüren tarafı sahnenin biraz aşağıda kalması oldu.ma rx8 lere gelince bunda biraz daha dengeli bir ses elde ettik.üstler biraz parlama yapsada bu bizde rahatsızlık uyandırmadı.son olarak concept 8 i bağladık.sisteme sanki eq ilavesi olmuş gibi bir sonuç çıktı.concept serisinin daha çok surround hoparlörü olduğu kanısına arkadaşlarla vardık.sonuç olarak benim oyum ya dali ikon 6 mk ıı yada ma rx8 lerden yana

214 Mesaj
25 Aralık 2011; 3:54:08 

quote:

Dedigim gibi; benim tercihim degil ama nurkan bey bircok vincent kullanicisin tercihi olarak bahsetmisti. Dogaldir ki size hic hitap etmemis olabilir. Eger bana sorarsaniz ben her zaman herseyde fiyat performans urunlerini severim. Bu noktada hoparlor olarak hep Polkaudio tercih ederim. Sizin bu sistem icin ben olsam hemen simdi tum arastirmalari birakir RTiA9 yada RTiA7 alirdim. Bence almasanizda bir dinleyin derim. Ama bir dinleyince almadan cikmaniz biraz zor olabilir aman dikkat:)

su an hop icon 3 tahe dinlemek istiyorum onlarda PARADIGM STUDIO 60 V.5 ve AUDIO PHYSIC YARA II SUPERIOR ve POLK AUDIO RTI A9 heralde bunlari proavda dinleye bilirim/ dinlemeden bisey diyemem :) hem proavda focalda var galiba onlar dinlersem iyi bir secim olabilir bakalim haftaici dinleme sansim olacak mi?

258 Mesaj
25 Aralık 2011; 10:12:51 

Dostu jm lab 826v kullanıyorum extremede ne kadar kendi segmentinde hoparlor varsa ben ve 2 odyofille dinledik hepimizde 826 tek geçtik en dpğru seçim olur

32 Mesaj
25 Aralık 2011; 19:42:17 

quote:

Orijinalden alıntı: nurkan09

öncelikle selamlar.marantz dan sonra beni en memnun eden vincent 226 mk II ve 236 mk II modelleri oldu.ben öncelikle bu iki amfi için konuşayım.turke**** dan birkaç arkadaşın katılımıyla bu iki amfiyi yanyana test etme imkanımız oldu.hepimizin ortak kararı bu iki model arasında watt farkı dışında pek bir fark olmadığıdır.gelelim hoparlör konusuna.öncelikle vincent ile sürdüğüm hoparlörler focal 826v,monitor audio rx8,dali ikon 6 ve dali concept 8 modelleriydi.ilk denemeyi focal ile yaptık.focal gerçekten detay konusunda başarılı fakat bize bazı enstrümanlarda eksiklikler hissettirdi.dali ikon 6 yı taktığımızda fiyat performans hoparlörü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.tek bizi düşündüren tarafı sahnenin biraz aşağıda kalması oldu.ma rx8 lere gelince bunda biraz daha dengeli bir ses elde ettik.üstler biraz parlama yapsada bu bizde rahatsızlık uyandırmadı.son olarak concept 8 i bağladık.sisteme sanki eq ilavesi olmuş gibi bir sonuç çıktı.concept serisinin daha çok surround hoparlörü olduğu kanısına arkadaşlarla vardık.sonuç olarak benim oyum ya dali ikon 6 mk ıı yada ma rx8 lerden yana

aynen katılıyorum sayın nurkan09.vincent larla monitor audio lar oldukça uyumlu çalıyor.focal 826 v de üst frekanslar oldukça kontrolsüz ve hoparlör donuk çalmıştı.dali ikon 6 larıda beğenmiştim.dinleme alanı küçükse benim önerim rx8 ler yerine rx6 lar tercih edilebilir.

825 Mesaj
25 Aralık 2011; 20:04:04 

Nurkan bey, begendiginizi soylediginiz marantz 7003-4 8003-4 serisi olamaz degil mi? Sanirim eski 7300 serilerini kasdediyorsunuz.

314 Mesaj
26 Aralık 2011; 0:26:24 

quote:

Nurkan bey, begendiginizi soylediginiz marantz 7003-4 8003-4 serisi olamaz degil mi? Sanirim eski 7300 serilerini kasdediyorsunuz.

doğrudur sevgili Mecanica.daha önce kullandığım pm 7200 KI modeli ve pm 16 modelinden bahsediyorum.

161 Mesaj
26 Aralık 2011; 10:38:21 

quote:

Taskin bey, magazanizda sıklıkla yuzyuze konustugum biri oldugunuzdan munakasa etmek ve gerginlik yaratmak istemem ama siz nasil kendi sattiginiz urunleri surekli tavsiye ediyorsaniz ve burada insanlar bunlari olgunlukla degerlendiriyorsa bazi urun yada kombinasyonlarin (ornek istersiniz siz simdi :Focal chrous serisinin Marantz xxx3 yada xxx4 serisi amfilerle) cok kotu caldigini soyleyen ben ve benden once de aynisini yazan bircok kisinin bu yorumlarini olgunlukla okumalisiniz ki bu forum ortaminda zevklerin tartisilmasi durumu dogmasin.sonucta bu yazilanlar kullanici yorumlari. Kullancilar her zaman negatif yonlerine bakarlar olayin. Saticilar ise pozitif. Bu psikolojik birseydir ve en azindan ben sizin pozitif yorumlarinizi "urunlerinizi satmak icin yaziyorsunuz" anlaminda algilamadan bilgilenmek amaciyla okuyabiliyorum.
Saygilar

Anlaşılan kendimi yeteri kadar ifade edememişim. Biraz daha açıklamaya çalışayım durumu. Eminim hepimizin Sn. neakar gibi ilk kez hi-fi sistem alacak arkadaşları, tanıdıkları olmuştur. Ve yine eminim hepimiz bu kişilerin "lambalı amfimi ? o da ne", "crossover nedir?" ve benzeri son derece safça ve masumane soruları ile karşılaşmışızdır. Bence bu an o kişinin hi-fi hayatındaki en önemli andır. Çünkü ilk ve son kez tüm teknik kafa karışıklığından uzak, hi-fi camiasının dogmalarından habersiz ve ön yargısız bir şekilde müzik dinleyip keyfine varabilme, değişik cihazları dinleyip kendi yorumlarını sadece kendi kulakları, beyinleri ve beğenileri üzerine kurabilme şansına sahiptirler. Bir süre sonra istese de istemese de lambalı-solid state, analog-sayısal gibi sonu hiçbir zaman gelmeyecek tartışmaların içine girecek, bir taraf seçecek ve müziği bir daha hiç bir zaman o kadar tarafsız ve masum bir şekilde dinleyemeyecektir.

Maalesef hi-fi ile bu ilk tanışma anında pek çok kişi doğal olarak forumlarda sorarak, arkadaşlarına danışarak bir bilenin fikrini alma ihtiyacı duymakta ve bu şekilde edindiği bilgilerle kendine bir yol çizmektedir. Ama ne yazık ki bir ekran kartı, cep telefonu veya televizyonun aksine hifi ses sistemleri içindeki çip, işlemci hızı, ekran çözünürlüğü gibi teknik parametrelerin çok çok daha ötesinde tamamen kişiye özel sistemlerdir ve onlarca kişinin sevdiğini sevmemek, pek çok kişinin eleştirdiği sistemlere bayılmak gayet doğal ve mümkündür.

Bu başlıkta herkesten negatif yorum yapmamalarını istememin sebebi de tam olarak hi-fi ile yeni tanışan arkadaşlara önyargıdan uzak kendi kulaklarına ve beğenilerine göre müzik dinleme şansını verebilmek içindi. Bugüne kadar yazdığım yazıları okursanız hiçbir marka model için tek bir kötü söz söylemediğimi, hatta başka bir hoparlör amfi vs önerirken bile "bu daha iyidir" gibi cümleler kurmayıp "bir de şunu dene" bağlamında konuştuğumu görebilirsiniz.

Ben kötü yönlerini söyleyeyim başkası da iyi taraflarını söylüyor nasılsa bu ikisi birbirini dengeler mantığı da düzgün bir mantık değildir. Hepimiz biliyoruz ki insanın üzerinde verilen çiçeklerin değil atılan çamurun izi kalmaktadır. Bu konu ile ilgili kısa bir de örnek vermek istiyorum, dükkana gelen ilk defa hifi sistem almayı planlayan bir müşterimiz dükkanda 1 saati aşkın kaldıktan sonra "bir de KEF Q900'ları dinleyin" önerime "gerek yok arkadaşlar söyledi bass'ı çokmuş, ben bass sevmem" cevabını verdi "buraya kadar geldiniz, dinlemeden gitmeyin en azından kendi kulağınızla duymuş olun" deyince de "yok KEF alma dediler ben vaktinizi harcamayayım" dedi. Bu bence yeni yeni hifi sistemlere merak salmış bir kişiye yapılabilecek en büyük kötülüktür aynı zamanda da sen ne dinlediğini neden zevk aldığını anlamazsın en iyisi bizim beğenilerimize göre hareket et demektir. İşte benim sesimi yükselttiğim konu tam olarak budur.

Sn. neakar konunuzun bu tartışma ile böldüğüm için çok özür diliyorum ama sizin gibi yeni yeni bu işe başlayan pek çok kişi bu başlıkları okuyor ve onların da bu görüşlerimi görüp okumasını istedim, katılırlar katılmazlar o ayrı konu. Aynı zamanda bu uzun post için tüm forum kullanıcılarından da özür diliyorum.

Saygılar

214 Mesaj
26 Aralık 2011; 10:58:03 

taskin beyin dediklerine katiliyorum. bende tam olarak tarif ettigini gibi bir hi-fi baslangic insaniyim ve zamanla anladimki bu iste dinlemek cok onemli. gerginligi alici bir izlenimi soymelek istiyorum. bu hi-fi isinde ogrendigim ilk sey boyutun onemli olmadigi ve islevselligin onemli oldugudur :)

bu hafta 2 dema daha dinlemeyi planliyorum. izlenimlerimi sizlerle paylasip fikir almaya devam edicegim. herkese iyi haftalar

825 Mesaj
26 Aralık 2011; 13:19:53 

Ortamı gerdiysem özür dilerim. Özellikle de Taşkın beyden.

72 Mesaj
27 Aralık 2011; 15:39:39 

Dün farklı bir konu açmış olmama ramen fazla rabet gördmediği ve gerekli bilgilenmeyi alamadığım için bu konuda size kendi sistemim ile ilgili bir soru sormak istiyorum.Bu işe yeni giren biri olarak, ilk etapta hem H/T olarak hemde stereo olarak kullanabilmek adına yamaha ns777 kule hop,333 uydu,333 center, sw216 bass alıp bunları film oyun esnasında 5.1 olarak kullanıp müzik dinlerkende 777 leri stereo olarak kullanmak istiyorum.Bunun içinde Yamaha 571 anfi tavsiye ettiler.Fakat 571 in bu sistemi iyi süremeyeceği hakkında aldığım yorumlar sonucu bu sistem için henüz onayı vermedim.Başka bir taraftan Yamaha rx v 1900bl model bir avr cihaz buldum.Fakat bu cihazda benim bu iş için ayırdığım bütçeyi aşıyor.Sizin çok değerli tavsiyeleriniz benim için çok önemli.
Konuyu saptırdığım içinde tekrar özür dilerim fakat sayfalarca yazı okudukça kafam daha çok karışıyor.Umarım en kısa sürede sonuca varabilirim.

chn

214 Mesaj
27 Aralık 2011; 16:59:01 

arkadaskar bugun sugden a21 amfi dinledim focal 826w se ile ve vincentlar fena dovdu :) simdilik sistem focal 826w se sugdena21 olarak gozukuyor

825 Mesaj
27 Aralık 2011; 17:47:28 

Nerde dinlediniz?

214 Mesaj
27 Aralık 2011; 19:21:07 

quote:

Nerde dinlediniz?

can hi-fi de dinledim

214 Mesaj
29 Aralık 2011; 10:35:25 

arkadaslar naim supernait hakkinda bilgi alabilir miyim biraz ???

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Ses Sistemleri » Stereo Ses Sistemleri » Hangi Hoporlor sizce Klipsch FOCAL KEF MONITOR AUDIO DALİ???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.859