- x
Turkcell micro sim kart
56 Cevap29642 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

783 Mesaj
19 Aralık 2011; 8:05:56 

Bugün gidip turkcell'den micro sim kart alacağım fakat aklıma takılan bir şey var.Eski sim kartınızla gittiğiniz zaman hat sahibi olmasanız da mikro sim kartınızı alabiliyor musunuz? yoksa illa hat sahibine mi veriyorlar acaba?

187 Mesaj
19 Aralık 2011; 8:13:49 

1 aydır bu işle uğraşıyorum. Yok kardeşim illa hat sahibi olman gerekiyormuş. Diyorum ki "hat sahibi bu şehirde değil, telefonla arayın kimliğini doğrulayan sorular sorun, izin verdiğini söylesin", olmuyor. "Hat sahibi bulunduğu şehirdeki TİM'e gitsin buraya imzalanan belgeleri faxlasınlar" olmuyor. En son mecburen hat sahibini notere gönderip hattın hertürlü hakkını tarafıma devrettiğini belirten bir vekalet aldırdık. Daha da hallolmadı işimiz.. Doğru düzgün kendi hattımla kullanamadım iphone'umu..

783 Mesaj
19 Aralık 2011; 9:16:06 

Hadi ya,neden bu kadar sıkıntı çıkartıyorlar ki ne gerek var hat sahibine...

Bu arada bu hat sahibi olayı bütün Turkcell bayilerinde mi böyle acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pardahun8 -- 19 Aralık 2011; 9:32:31 >

435 Mesaj
19 Aralık 2011; 9:55:36 

quote:

Orijinalden alıntı: pardahun8

Hadi ya,neden bu kadar sıkıntı çıkartıyorlar ki ne gerek var hat sahibine...

Bu arada bu hat sahibi olayı bütün Turkcell bayilerinde mi böyle acaba?

Aynen böyle, hukuki prosedür uygulanıyor arkadaşlar...
Neticede en basiti yarın öbür gün hat sahibi ile aranız açılabilir ve sizi zor durumda bırakmak için akla gelmedik yollara başvurabilir...

===> FreedoM <===
iPhone 4 32 GB

987 Mesaj
19 Aralık 2011; 9:59:32 

Yada mikrosim kart almak yerine mevcut sim kartınızı kestirin. Tim'ler bedavaya yapıyorlar.

Know your place, mortal!

783 Mesaj
19 Aralık 2011; 10:03:02 

Anladım teşekkür ederim.

Hattı kestirmek istemiyorum açıkçası çünkü 4s lerde sorun yaratıyormuş diye okumuştum.

6834 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:08:58 

quote:

Orijinalden alıntı: pardahun8

Anladım teşekkür ederim.

Hattı kestirmek istemiyorum açıkçası çünkü 4s lerde sorun yaratıyormuş diye okumuştum.

Öyle bişey kesin olarak varmı?

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

987 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:17:48 

Ben kendi kartımı kestirdim herhangi bir sorun çıkmadı cumadan beri. İçim rahat olsun diyorsanız paraya kıyıp micro sim kart alın yada kartı kestirin.

Know your place, mortal!

6834 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:21:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Ben kendi kartımı kestirdim herhangi bir sorun çıkmadı cumadan beri. İçim rahat olsun diyorsanız paraya kıyıp micro sim kart alın yada kartı kestirin.

Kesme işlemi 5 lira yeni mikrosim 10 lira...

Paraya kıymak? :)

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

987 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:25:45 

Benim kesme işlemimi bedavaya yapmışlardı, yeni mikro sim için 30 TL fiyat çekmişlerdi.

Know your place, mortal!

1252 Mesaj
19 Aralık 2011; 13:22:01 

Bende 4S için Micro 128 aldım Turkcell'den 12,5 TL ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.
O kadar para verip cihaz alıp sonra 5-10 TL hesabı yapmak saçma oluyor biraz

987 Mesaj
19 Aralık 2011; 13:59:38 

Asıl aldığınız yer iPhone sonrasında 5-10 TL'nin hesabını yapıyorsa telefonu oradan almayın.

Know your place, mortal!

299 Mesaj
19 Aralık 2011; 17:28:34 

quote:

Orijinalden alıntı: oracleoracle

1 aydır bu işle uğraşıyorum. Yok kardeşim illa hat sahibi olman gerekiyormuş. Diyorum ki "hat sahibi bu şehirde değil, telefonla arayın kimliğini doğrulayan sorular sorun, izin verdiğini söylesin", olmuyor. "Hat sahibi bulunduğu şehirdeki TİM'e gitsin buraya imzalanan belgeleri faxlasınlar" olmuyor. En son mecburen hat sahibini notere gönderip hattın hertürlü hakkını tarafıma devrettiğini belirten bir vekalet aldırdık. Daha da hallolmadı işimiz.. Doğru düzgün kendi hattımla kullanamadım iphone'umu..

Bu kadar uğraşacağınıza hat sahibi alsın micro sim'i kargolasın sana dert sıkıntı niye çekiyorsun ki ?

187 Mesaj
19 Aralık 2011; 20:53:19 

Operator değiştirmek için 1 kez öyle bişey yapmıştım zaten. Tekrar tekrar hat sahibine ricada bulunmaktansa hattı üzerime alayım da kurtulayım dedim en son.

1252 Mesaj
19 Aralık 2011; 21:07:07 

quote:

Asıl aldığınız yer iPhone sonrasında 5-10 TL'nin hesabını yapıyorsa telefonu oradan almayın.

Açıklama gerekiyorsa ben cihazı farklı yerden aldım ,Micro simi Tim'den aldım.
Yorumumu buna göre yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3421 Mesaj
19 Aralık 2011; 21:17:33 

tabi ki hat sahibi gerekecek,git kavgalı oldugun birinin hattını kapattır,yedeğini al kafana göre yap birşeyler.hat sahibi istenmezi çok normal.

346 Mesaj
20 Aralık 2011; 21:57:32 

peki arkadaşlar kontörlü hatlarda da hat sahibini isterler mi acaba?

iPhone 4s 16gb Black
iPod Touch 5G 32gb Red
Nexus 7 16gb
Playstation 3 160gb
LG Lm669s Smart Tv
Canon EOS 450D

895 Mesaj
20 Aralık 2011; 22:06:18 

quote:

Orijinalden alıntı: asli07

peki arkadaşlar kontörlü hatlarda da hat sahibini isterler mi acaba?

yok sadece faturalılarda geçerli...

tabi ki de faturasızda da geçerli. öle soru mu olur..

326 Mesaj
20 Aralık 2011; 22:07:49 

quote:

Orijinalden alıntı: andruil

+1905

İphone 5S 16Gb
Apple Mac Book Pro
PETLAS TÜRKİYENİN LASTİĞİ

346 Mesaj
21 Aralık 2011; 0:35:13 

quote:

arkadaşım neden ters cevap veriyosun ki bilmediğimiz bi şeyi sorduk bence çok saçma faturasızlarda da bu kadar sorun çıkarmaları çünkü faturalı hatla hat sahibini mağdur edebiliriz ama kontörlü hatla ne sorun olabilir ki?

iPhone 4s 16gb Black
iPod Touch 5G 32gb Red
Nexus 7 16gb
Playstation 3 160gb
LG Lm669s Smart Tv
Canon EOS 450D

895 Mesaj
21 Aralık 2011; 12:59:43 

quote:

Orijinalden alıntı: asli07

arkadaşım neden ters cevap veriyosun ki bilmediğimiz bi şeyi sorduk bence çok saçma faturasızlarda da bu kadar sorun çıkarmaları çünkü faturalı hatla hat sahibini mağdur edebiliriz ama kontörlü hatla ne sorun olabilir ki?

başkasının adına kullanmış olduğun hat ile sapıklık ya da dolandırıcılık yaparsan ceza sana mı gelir hat sahibine mi? farkındaysan ceza sim kart kimdeyse ona gelmez, hat kimin adınaysa ona gelir.. bu sorumluluğu kabul edip etmediği zaten sizin adınıza evrakları doldurarak üstlenmiş olur. tekrar sim kart çıkartmak istediğinizde de bu evrakların istenmesinin asıl sebebi budur..

346 Mesaj
22 Aralık 2011; 0:15:19 

quote:

başkasının adına kullanmış olduğun hat ile sapıklık ya da dolandırıcılık yaparsan ceza sana mı gelir hat sahibine mi? farkındaysan ceza sim kart kimdeyse ona gelmez, hat kimin adınaysa ona gelir.. bu sorumluluğu kabul edip etmediği zaten sizin adınıza evrakları doldurarak üstlenmiş olur. tekrar sim kart çıkartmak istediğinizde de bu evrakların istenmesinin asıl sebebi budur..

bak istediğin zaman ne güzel cevap verebiliyosun...
teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asli07 -- 22 Aralık 2011; 14:33:52 >

iPhone 4s 16gb Black
iPod Touch 5G 32gb Red
Nexus 7 16gb
Playstation 3 160gb
LG Lm669s Smart Tv
Canon EOS 450D

160 Mesaj
22 Aralık 2011; 3:56:03 

Telefon hattım kurumsal ve büyükbabamın şirketi üstüne. Müşteri temsilcim yani iphone için kontratı imzaladığımız adam falan bize gidip hiçbir belge gerekmeden mikro sim alabileceğimizi söyledi. Ancak ben burada araştırdığım kadarıyla şirket yetkilisi yani büyükbabamın benle gelmesi gerektiğini anlıyorum. Kafam karıştı varmı bir önerisi olan?

160 Mesaj
22 Aralık 2011; 13:20:29 

UP.

239 Mesaj
22 Aralık 2011; 15:49:13 

Vallahi ben yeni, kart falan almadım.
Ipod için denince sanki onun iterneti başka fiyat uçuk oluyor.

Ipad için internet hattına ihtiyacım vardı. 20TL'ye Avea Taraftar kart aldım. Modemi'de 40'TL'ye başkasına sattım. SIM kartı da falçata ile yanlarında kesip Micro Sım yaptım. Mis gibi kullanıyorum. Nasıl yapıldığı gösteren videolar vs. var. Tüm Sım kartlarını 2 dakikada kendiniz Micro Sım yapabilirsiniz. Eminönünde de bazı telefoncularda aparat var Normal kartı takıyor zımba gibi bastırıyor. tık 10 saniyede mikro sim kart oluyor. Yeni sim kart almak için inanın hiç uğraşmayın. sadece uğraşmaktan kanser olursunuz.

160 Mesaj
22 Aralık 2011; 15:51:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ikoras

Vallahi ben yeni, kart falan almadım.
Ipod için denince sanki onun iterneti başka fiyat uçuk oluyor.

Ipad için internet hattına ihtiyacım vardı. 20TL'ye Avea Taraftar kart aldım. Modemi'de 40'TL'ye başkasına sattım. SIM kartı da falçata ile yanlarında kesip Micro Sım yaptım. Mis gibi kullanıyorum. Nasıl yapıldığı gösteren videolar vs. var. Tüm Sım kartlarını 2 dakikada kendiniz Micro Sım yapabilirsiniz. Eminönünde de bazı telefoncularda aparat var Normal kartı takıyor zımba gibi bastırıyor. tık 10 saniyede mikro sim kart oluyor. Yeni sim kart almak için inanın hiç uğraşmayın. sadece uğraşmaktan kanser olursunuz.

Bende öyle düşünüyodumda sim kartım baya eski ve muhtemelen 64 kb. iOS 5.01 in son updateinde bütün sorunlar ortadan kalktı diyolar. Benimde asıl hedefim sim kartımı kesmek ama herhangi bir yanlış durumunda mikro sim almakla uğraşıcaz demekki.

14614 Mesaj
30 Mayıs 2012; 23:21:46 

quote:

Yada mikrosim kart almak yerine mevcut sim kartınızı kestirin. Tim'ler bedavaya yapıyorlar.

dostum micro sim alınca, büyük sim kart devre dışı kalıyor değil mi ?

iki sim aynı nodan aynı anda aktif olamaz çünkü.

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

987 Mesaj
31 Mayıs 2012; 15:05:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

dostum micro sim alınca, büyük sim kart devre dışı kalıyor değil mi ?

iki sim aynı nodan aynı anda aktif olamaz çünkü.

Eğerki sim kartınızı klonlatırsanız birisi data kullanırken diğeri kullanamaz, yada birisinde konuşurken diğerinde konuşamazsınız. Mevcut sim kartınızı microsim yapacaksanız eskisini iptal ediyorlar yeni verdikleri kartı aktif ediyorlar.

Know your place, mortal!

1196 Mesaj
31 Mayıs 2012; 16:27:24 

quote:

Orijinalden alıntı: step-team

Bende 4S için Micro 128 aldım Turkcell'den 12,5 TL ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.
O kadar para verip cihaz alıp sonra 5-10 TL hesabı yapmak saçma oluyor biraz

Arkadaşa her türlü katılıyorum. Telefopnu netten aldığım için daha sonra TİM'e gidip 128 Micro sim kart aldım. Sorunsuz şekilde 6 aydır kullanıyorum...

2 Mesaj
31 Mayıs 2012; 19:11:24 

Sakın sim kartı kırdığın kullanmayın benim 4s te karsı tarafın sesini aradığımda duymuyordum gittim orijinal Micro sim aldım sorun gitti

173 Mesaj
31 Mayıs 2012; 19:32:02 

beyler hani kendi kesenlerde sorun çıkmış ama makineyle telefoncuda kestirsek yine sorun olurmu ki?

14614 Mesaj
31 Mayıs 2012; 19:37:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Dolmar

beyler hani kendi kesenlerde sorun çıkmış ama makineyle telefoncuda kestirsek yine sorun olurmu ki?

hiç gerek yok dostum bence

12.5 lira verip orjinal tak kafan rahat olsun

> > < <

1274 Mesaj
31 Mayıs 2012; 20:08:31 

adamların hattı kendi üzerine degil siz 10 liranın hesabını yapmayın diyorsunuz tey alalhım

AMD PHENOM II X3 720 B.E 2.8 GHZ@3.2/ SAPPHİRE 780G PURE BOARD/ATI RADEON HIS 5870/SAMSUNG XL2370 LED MONITOR/PATRIOT 2*2 1066 MHZ RAM/LOGITECH MX3200/HIGH POWER PERFORMANCE 600W/1 T.B C.B HDD

14614 Mesaj
31 Mayıs 2012; 21:30:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Stroma

adamların hattı kendi üzerine degil siz 10 liranın hesabını yapmayın diyorsunuz tey alalhım

Adam yazmış mı hat benim üzerime değil diye, nerden bileyim, alnında mı yazıyor ?

> > < <

315 Mesaj
31 Mayıs 2012; 21:54:45 

4s kullaniyorum hattida kendim kestim sprun yok 4 aydir

1274 Mesaj
1 Haziran 2012; 12:37:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Adam yazmış mı hat benim üzerime değil diye, nerden bileyim, alnında mı yazıyor ?

"eski sim kartınızla gittiğiniz zaman hat sahibi olmasanız da mikro sim kartınızı alabiliyor musunuz? " beyin jetonlamı çalışıyor

AMD PHENOM II X3 720 B.E 2.8 GHZ@3.2/ SAPPHİRE 780G PURE BOARD/ATI RADEON HIS 5870/SAMSUNG XL2370 LED MONITOR/PATRIOT 2*2 1066 MHZ RAM/LOGITECH MX3200/HIGH POWER PERFORMANCE 600W/1 T.B C.B HDD

14614 Mesaj
1 Haziran 2012; 13:07:07 

quote:

"eski sim kartınızla gittiğiniz zaman hat sahibi olmasanız da mikro sim kartınızı alabiliyor musunuz? " beyin jetonlamı çalışıyor

Ben kimin mesajına alıntı yapıp cevap vermişim önce ona bir bak sen 1.mesajdan bana alıntı yapıyorsun

ben "dolmar" arkadaşımızın mesajını alıntılayıp ona cevap verdim.

Senin gözlerine perde inmiş göremedin kime alıntı yaptığımı, gözünü iyi açta ondan sonra cevap yaz bana.

Bu arada beyin BEDAVA

0

> > < <

1274 Mesaj
1 Haziran 2012; 13:43:05 

1 kişi için söylemedim ilk mesajıma bak adamların dedim sadece para muhabbetide yapan sen degilsin "step-team" de aynı şeyi söylemis ayrıca dolmarında hattı kendi üzerinemi belli degil beyin promosyonlamı geldi

14614 Mesaj
1 Haziran 2012; 15:02:50 

quote:

ayrıca dolmarında hattı kendi üzerinemi belli degil

Bilmiyorum, bir araştırma yap bakalım sen

> > < <

242 Mesaj
6 Temmuz 2012; 9:19:29 

Ustalar bu microsim'e çevirme işlemi ne kadar sürüyor, hattı başka operatöre taşımak kadar günler alıyor mu ? Kesmekten bahsetmiyorum, yeni microsim almaktan bahsediyorum.

Saygılar

4480 Mesaj
6 Temmuz 2012; 9:53:59 

quote:

Orijinalden alıntı: guvenkizilay

Ustalar bu microsim'e çevirme işlemi ne kadar sürüyor, hattı başka operatöre taşımak kadar günler alıyor mu ? Kesmekten bahsetmiyorum, yeni microsim almaktan bahsediyorum.

Saygılar

5 dakika

242 Mesaj
6 Temmuz 2012; 10:02:56 

@visivo Çok teşekkürler cevabın için saygılar .

893 Mesaj
6 Temmuz 2012; 11:12:07 

Sim değişiminden sonra bankalardan tek kullanımlık sms şifreleri de bir müddet gelmiyor güvenlik için. Bilmeyenlere duyurulur.

1091 Mesaj
6 Temmuz 2012; 11:23:44 

quote:

Orijinalden alıntı: guvenkizilay

Saygılar

5 dakikayı geçmez yeni hattın açılması. Ben daha 2 ay önce micro sim aldım ve diğer hattı mı daha telefondan çıkarmadan hat gitti ve yenisi aktif oldu. Tek sıkıntı eğer bankacılık işlemi falan yapıyorsanız yeni sim kartınıza 1 hafta boyunca istediğiniz şifre gönderilmiyor güvenlik nedeniyle.

242 Mesaj
6 Temmuz 2012; 11:52:40 

@ ekorender Sanada teşekkürler dostum, yok bankacılık işlemleriyle uğraşmıyorum. Bütün Tim noktalarında bulunur mu acaba bir bilgisi olan var mı ? Saygılarr

1764 Mesaj
7 Temmuz 2012; 7:30:00 

Başkasının adına olan hattı tutup da öyle her isteyene verirlerse, bu işin sonu mu olur? Bütün dolandırıcılar gidip başkalarının hattına sim kart çıkartır. Ya da hattı çıkartıp, hat sahibi uyanana kadar dünyanın görüşmesini yapar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6681 Mesaj
7 Temmuz 2012; 11:46:30 

Hat sahibini istemeleri doğal tabi. Kestireceğine micro sim al daha iyi.Iphone alıp kestirenlerede

10 Mesaj
11 Ağustos 2012; 14:17:35 

amma gergin forummuş burası yauu

fırça atmazsanız bir soru soracağım :D
sim kartı sıfırdan kart aldık ve mikro yaptık peki tel nolarını nasıl aktarıyoruz?

keanex, the king

6681 Mesaj
11 Ağustos 2012; 15:11:00 

quote:

Orijinalden alıntı: keanex

amma gergin forummuş burası yauu

fırça atmazsanız bir soru soracağım :D
sim kartı sıfırdan kart aldık ve mikro yaptık peki tel nolarını nasıl aktarıyoruz?

eski sim kartlı telefonla mikro sim kartlı telefonu makineye baglıyorlar ve numaralar gecıyor dostum.

10 Mesaj
15 Ağustos 2012; 0:22:56 

hihi biraz geç de olsa tşk

4S aldım aldığımdan beri kurcalıyorum

keanex, the king

52 Mesaj
22 Aralık 2012; 20:00:42 

selam
hem micro sim kart hem normal simkart kullanabilmek için ne yapılması gerekli bilgisi olan var mı

267 Mesaj
22 Aralık 2012; 20:13:26 

sim kartın varsa kestir ben microsim kestirdim daha ip5 alınca nano sim almadım yine kestirdim

7 Mesaj
3 Ocak 2013; 17:36:28 

Benim hattımda şirket üzerine kayıtlı firma sorumluma söyledim türkcell i kendisi aradı micro sim kart talebi yaptı 1 hafta içinde gönderdiler.Her firmanın müşteri temsilcisi vardır firma hattı açan bu kişilerle görüşmesi gerekiyor firma sahibinin...

351 Mesaj
10 Şubat 2013; 14:48:48 

quote:

Orijinalden alıntı: zodiac97

sim kartın varsa kestir ben microsim kestirdim daha ip5 alınca nano sim almadım yine kestirdim

sagolasın hocam az önce kestrdım.

Only Human!

24 Mesaj
3 Eylül 2013; 23:48:18 

hattımı taşırsam micro sim isteyebilir miyim ücret talep edilir mi??