Şimdi Ara

Firefox 9'un stabil aday sürümü indirilebilir durumda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
5.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Mozilla, 20 Aralık'ta kullanıma sunmayı planladığı Firefox 9.0'un stabil aday sürümünü yayınladı. Resmi Mozilla sunucusu üzerinden indirilebilen sürüm, JavaScript motoru için Kraken ve V8 testlerinde %30 performans artışı getirirken aynı zamanda Do Not Track (DNT) özelliği kullanıcılara, verilerini toplayan internet sitelerine kontrol olanağı tanıyor ve böylece internet alışkanlıklarınızın üçüncü parti içerik ile kaydedilmesinin önüne geçilebiliyor. 

Resmi sürümü 20 Aralık'ta genel kullanıma sunulacak olan Firefox 9'un stabil olan aday sürümünü indirmek için adres; 

• telefon gibi oldu buda ayda bir yenileniyor.
  • sacmaladılar artık
  • Yarın 10 çıkar onu yüklerim.
  • Ben anlamıyorum neden güncellemelere ve geliştirmelere karşısınız? Bana kalsa çok çalışsınlar da her gün güncelleme çıksın. Güncelleme yapması için 3 saniye beklemek mi zor?
  • chrome çıkarınca saçmalamış olmuyor ama değil mi???? firefox yapınca saçmalık oluyor..
  • o zaman 20 aralıkta 12.0a1 yayımlanacak 11.0 sürümü beta aşamasına geçecek
  • aslında tek sorun isimlendirmenın 4-5-6 gibi gitmesi sanırım, zmanında 3.6.1 3.6.2 3.6.7 gibi giderken kimse sıkıntı duymuyordu, isimlendirmeye bu kadar takılmamak lazım sonuçta güncelleştrirme veya yenı surun firefox kullananların sıkıntı etcegını sanmıyorum
  • linkte verilen ingilizce.. buyurun Türkçe..

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/9.0-candidates/build1/win32/tr/Firefox%20Setup%209.0.exe

ayrıca anlamıyorum bu karşı çıkanları. chrome da yaklaşık 40 günde bir sürüm atlıyor. ama ona laf eden yok... bırakın artsın işte.. ne zararı var...
  • Hayır asıl siz anlamıyorsunuz. Hiç kimsenin güncelleme veya gelişmeye karşı olduğu yok. Fakat son zamanlarda Mozilla daha çok 3.4 den 3.5e gibi yerine direk 1 basamak atlıyor ve de her seferinde 1 atlayınca tarayıcı içinde çok büyük olmasada büyük bir degişim veya gelişme görmek isteriz fakat adamlar bir özellik ekliyorlar hemen sürüm yükseltiyorlar. Daha doğru düzgün çökmeleri bile halledemediler. Çok fazla bug var ve flaşh ile acayip kasıyor. 1 kaç sekme açtığında hızlı ama 4-5 tane sekme açtıgın zaman hemen kasılıyor. Biz güncellemelerine karşı deyiliz ama isimlendirmelerde abartmaya başladılar ve isteneni veremiyorlar. Şu an sistemimde en güncel firefox, chrome ve de internet explorer var ve şunu diyebilirim ki internet explorer bazen daha iyi sonuçlar veriyor ve de daha az çöküyor.
  • quote:

...Fakat son zamanlarda Mozilla daha çok 3.4 den 3.5e gibi yerine direk 1 basamak atlıyor...

3.4 yerine 4 5 gibi bir sayı olması neyi değiştirir ?
  • Artık özelik bekliyoruz devamlı arka planada geliştirilmeler düzeltmeler kullanıcıları tatmin etmiyor gözle görülür özellikler eklenmeli..
  • Bunlarda iyice mıçtı tamam çıkarıyonda 4,0 üzerinde niye googletoolbar kuramıyoruz internette en çok kullandığım şeydir translate
  • Yetişemiyoruz artık sürümlere.
  • hiç kimse güncellemere karşı değil ama o kadar kod yığının içinden 2 harf değiştirip ayrı sürümmüş gibi sürmelerinden bıktık ne arada 9 oldu birader bu tarayıcı? ben 9luk bir güncelleştirme görmedim 2 sürümü bile daha iyiydi bazı yönlerden iyice saçmaladılar harbiden
  • Şu çöküyo bu çöküyo diyenler, ne yapıyorsunuz arkadaş siz tarayıcıya anlamıyorum ki !!! Chrome,firefox,safari,opera kullanmış ve zaman zaman herbirini çeşitli nedenlerle kullanan biri olarak belki iki, belki üç ayda bir oda girdiğim sitenin kodlamasından kaynaklanan nedenlerden çökme yaşayan biri olarak hala çökme sorunu çözülsün diyenlere çok imreniyorum :)
  • @waltran. 2 harf mi değiştirmişler bak bakalım.
    http://www.mozilla.org/en-US/firefox/9.0/releasenotes/buglist.html
  • sorun güncelleme numarasında değil. bu numaralara yakışan hissedilebilir bir düzelme olmaması. şu anda altı sekme açık ve sayfalar da ağır uygulamalar içeren sayfalar değil. ona rağmen 265 mb ram tüketiyor. sadece tarayıcıya bu kadar ram ayrılırsa gerisini düşünmek istemiyorum.
  • 5.0 alpha sürümden beri geliştirilen tüm sürümleri yani Nightly kod adı olan sürümleri kullanıyorum her gün kesin bi güncelleme geliyor ve son 3 sürümdür alpha sürüm olduğu halde bi crashing fln almış değilim çökme ya eklentilerle alakalı yada kullanımla alakalıdır bi sıkıntısı yok yani çökme anlamında
  • o süper bir şey ! hemen indirin indirin :)

beta testerlerim benim :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.