Şimdi Ara

Turk Telekom Daireye kadar Fiber internet baglantısı. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
143
Cevap
4
Favori
68.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatiharslan83

Bahsettiğiniz sistem eve kadar fiber (GPON) uygulamasıdır. Konu ile Mersin İl Müdürlüğündeki Erişim Operasyon Müdürlüğünde "eve kadar fiber (GPON)servise verilmesi" konusuyla ilgilenen personel mevcuttur. Olmazsa Güney-2 Adana Bölge Erişim Operasyon Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

Tesekkur ederim telefonla bi daha aricam olmadı mersin il mudurlugune gidicem .
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatiharslan83

Bahsettiğiniz sistem eve kadar fiber (GPON) uygulamasıdır. Konu ile Mersin İl Müdürlüğündeki Erişim Operasyon Müdürlüğünde "eve kadar fiber (GPON)servise verilmesi" konusuyla ilgilenen personel mevcuttur. Olmazsa Güney-2 Adana Bölge Erişim Operasyon Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

ozelden bisi sordum size fatih bey
  • Turk telekom dan haber yok gelip baglamadilar aktiflesmedi bi turlu poff
  • Başka takılan iller var mı bu dolaplardan....
  • Aylar oldu hala bir gelişme yok. Eski bakır kabloma dönmek istiyorum resmen. Günün büyük kısmı (öğlen saatlerinden gece yarısına kadar) internet hızım 50 kb ile 1.5 mb arasında gidip gelmekte. Tatil günlerimde dikkat ediyorum, gece yarısından sonra 7 mbit civarını görüyor internet. O saha dolabını inip baltalayasım geliyor. Youtube'a girmiyorum artık. Video filan izlenmiyor çünkü. Resmen gazete okuyorum 8 mbit internette. Rezilliğin böylesi.
  • Arkadaşlar bu dolapdan bizim apartmana bağladılar, hızı iyi ...
    yalnız Dolapdan sonra yarım metrelik bir kablo çıkarıp, apartmanın bakır kablosuna eklediler.
    Hıza vs daha olumlu yönde etki etmesi için Cat 7 kablo çektirsem faydası olur mu ?
    yoksa beklesem Cat 7 yerine fiber kablomu bağlasalar iyi olur.
    Ayrıca aradaki o yarım metrelik kablonun olumsuz etkisi var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: behcet98

Arkadaşlar bu dolapdan bizim apartmana bağladılar, hızı iyi ...
    yalnız Dolapdan sonra yarım metrelik bir kablo çıkarıp, apartmanın bakır kablosuna eklediler.
    Hıza vs daha olumlu yönde etki etmesi için Cat 7 kablo çektirsem faydası olur mu ?

CAT7-CAT6-CAT5 arasında bir fark göremezsiniz orda. Fiber kabloya hiç değinmiyorum çünkü fiberoptik kablonun nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerek önce.

CAT6 kablo yerine fiber kablo takamazsınız, farklı arayüzlerin kablosu çünkü onlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

Arkadaşlar bu dolapdan bizim apartmana bağladılar, hızı iyi ...

CAT7-CAT6-CAT5 arasında bir fark göremezsiniz orda. Fiber kabloya hiç değinmiyorum çünkü fiberoptik kablonun nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerek önce.

CAT6 kablo yerine fiber kablo takamazsınız, farklı arayüzlerin kablosu çünkü onlar.

iyi de adam yanlış birşey söylememiş ki. biraz bekledği zaman türk telekom, o dolaptan daireye, iki adet ince sarı kablodan oluşan fiber optik kabloyu cekecektir.

bence kardeşim sen biraz bekle ve yeni fiber paketlere talepte bulun. şimdi xDSL için bir masraf ve sıkıntı yapmana gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: twilightened

Aylar oldu hala bir gelişme yok. Eski bakır kabloma dönmek istiyorum resmen. Günün büyük kısmı (öğlen saatlerinden gece yarısına kadar) internet hızım 50 kb ile 1.5 mb arasında gidip gelmekte. Tatil günlerimde dikkat ediyorum, gece yarısından sonra 7 mbit civarını görüyor internet. O saha dolabını inip baltalayasım geliyor. Youtube'a girmiyorum artık. Video filan izlenmiyor çünkü. Resmen gazete okuyorum 8 mbit internette. Rezilliğin böylesi.

tip 11 dslam hız limitleri santral tarafından belirleniyor 50mbit gibi bir sınırlandırma yapılırsa semt santrali tarafından "50mbit/daire-sayısı" gibi düşünebilirsin. Primetime ve tatil günlerinde hızın düşmesi bu sebebten
  • quote:

Orijinalden alıntı: premium_uye

iyi de adam yanlış birşey söylememiş ki. biraz bekledği zaman türk telekom, o dolaptan daireye, iki adet ince sarı kablodan oluşan fiber optik kabloyu cekecektir.

bence kardeşim sen biraz bekle ve yeni fiber paketlere talepte bulun. şimdi xDSL için bir masraf ve sıkıntı yapmana gerek yok.

Farzedelim TTnet kesin olarak daireye kadar fiber çekecek.

Hangi tip fiberoptik kablo kullanılacağından emin misiniz? Single mod, multi mod? Hangi tip konnektör kullanılacağından haberiniz var mı?

SC - LC ? İki adet ince sarı kablo tarifiyle fiberoptik kablo çekecekseniz işimiz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

Farzedelim TTnet kesin olarak daireye kadar fiber çekecek.

Hangi tip fiberoptik kablo kullanılacağından emin misiniz? Single mod, multi mod? Hangi tip konnektör kullanılacağından haberiniz var mı?

SC - LC ? İki adet ince sarı kablo tarifiyle fiberoptik kablo çekecekseniz işimiz var.

Sonuç olarak Cat-5 ve türevlerini kullanmayacak değil mi?? Ne tür optik kablo kullanır ben bilmem bu telekomun işi fakat forum da bu hizmeti alanlar resimler paylaşmıştı.
    Burda abone sorusu Cat-5 kablo cekerek dsl değerlerimi iyi getirmeli miyim ise gerek yok. ADSL, HDSL, VDSL, GSDSL ile uğraşmadan FTTH kavramı ile internet hizmeti alacak.

• Ne tür kablo kullanıldığından haberiniz yok ise insanları yanıltmayın lütfen. Bırakın ttnet işini yapsın.
  • quote:

Fesupanallah... Behçet kardeşim Türk Telekom sana kapının kenarlarından kroşeler kullanarak, zil teli ile fibet hat cekecek ve seni kandırıcak. Bu yanılgıya düşmemen için " Oxford University Telecommunications Section" da ihtisas yapıyorsun. Çünkü 2012 yılında işler böyle yürüyor. Admin arkadaş da belirtmiş ya herkesin ne tür fiberoptik kablo bilmesi gereklidir. Sonuç olarak Cat-7 cekmene gerek yok bunu ilk alıntınmda anlatmıştım. Konu neden bu kadar uzadı bilmiyorum ama saçmalıktan seçmeler.

• Birazdan TTNET i arayıp 100 megabitlik paket başvurumu yapacağım. Şans dileyin bana.

1 saat önceye kadar Superonline kurdu sanıyordum, meğerse gittim kutuya bir baktım Turk Telekom yazıyor üzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 11 Şubat 2012; 12:07:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Birazdan TTNET i arayıp 100 megabitlik paket başvurumu yapacağım. Şans dileyin bana.

1 saat önceye kadar Superonline kurdu sanıyordum, meğerse gittim kutuya bir baktım Turk Telekom yazıyor üzerinde.

Bizi de sonuçtan haberdar ederseniz memnun oluruz
  • tip 11 saha dolabı kurdular yazın önceden 1 mbps anca alıyodum :) 100 kbps geçmiyodu download bi ara net kesildi tam geziyom ne oldu diye biz sövdüm ttnete sonra dışarılara bi bakayım dedim adamlar yeni dolap koymuşlar max 100 metre var adamların canı çıkmış sıcakta elerindeki listeye göre aktarıyolarmı :) bende soğuk su falan götürdüm bizim sokak saat 18 gibi aktarıldı ama benimki saat 13 gibi aktarılmıştı :) sonra bi baktım hız olmuş 8 mbps 980 kbps civarı download ediyorum bu ne diyom hızlı hızlı alışmışım 1 mbpse :) şuanda lan ışıgı deli gibi yanıyo internette arada yanıp sönüyo önceden hep sabitti okuldan gelirken TT arabası gördüm hehralde bişey var dedim hayırlısı ama beni siinir etti şu yanıp sönme bazen sitelere girmiyo mecbur sayfayı yeniliyom falan inşallah şu fiberi buraya kadarda kurarlar bide önceden modemde uplaod ulaşılabilir 1200 kbps yazıyodu dün ayarlardan annex_hepsini yaptım en sonda sonra upload 2400 kbps civarı oldu neden acaba?

• quote:

quote:

Fesupanallah... Behçet kardeşim Türk Telekom sana kapının kenarlarından kroşeler kullanarak, zil teli ile fibet hat cekecek ve seni kandırıcak. Bu yanılgıya düşmemen için " Oxford University Telecommunications Section" da ihtisas yapıyorsun. Çünkü 2012 yılında işler böyle yürüyor. Admin arkadaş da belirtmiş ya herkesin ne tür fiberoptik kablo bilmesi gereklidir. Sonuç olarak Cat-7 cekmene gerek yok bunu ilk alıntınmda anlatmıştım. Konu neden bu kadar uzadı bilmiyorum ama saçmalıktan seçmeler.

Kandırma ve saçmalama meselesini nereden çıkarmışsınız anlamak istemesem de, konunun uzamaması ve sizin yazdığımı anlamanız için izah edeyim.
    Bu dolapdan sonra evime gelen ince kabloyu Cat 7 ile değiştireyim mi, yoksa onlar ilerde fiber kabloyu eve kadar çekeceklerini söylüyorlar onu mu bekleyeyim.

• İnce kablo'dan kastın nedir? F/O kablonun evine gelen kısmı da kılcal'dır, incedir yani. Resmini çekip paylaşabilir misin?

Kılcal'dan bir görüntü

Turk Telekom Daireye kadar Fiber internet baglantısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdarkekik -- 11 Şubat 2012; 12:43:46 >
  • Bizim binaya bağladıkları kutu bu;

• @GoldPunch ;

2 konuda mesajın mevcut, takip edemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.