Şimdi Ara

AMD: Radeon HD 7970 dünyanın en güçlü ve en gelişmiş ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
30.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin Radeon HD 7900 serisi yeni nesil ekran kartları için detaylar belirmeye başlarken, dün gerçekleştirilen teknik sunuma ait dökümanlar, OBR Hardware tarafından sızdırıldı.

Southern Islands serisi olarak geçen HD 7000 ailesinin yüksek performans odaklı modellerini içeren HD 7900 serisi, AMD tarafından dünyanın en güçlü ve en gelişmiş ekran kartları olarak tanımlanıyor.

Gün ışığına çıkan dökümanlarda AMD, Radeon HD 7900 serisinin endüstride ilk defa DirectX 11.1 desteği sunduğunu ayrıca yine endüstride ilk defa 28nm üretim teknolojisine geçiş yapılarak fabrikasyon süreçlerindeki liderliğin devam ettiğine vurgu yapıyor.

AMD aynı zamanda PCI Express 3.0 teknolojisine olan desteğe de dikkat çekiyor. Tahiti grafik yongasının güç verdiği Radeon HD 7900 serisinin en hızlı ekran kartı olan Radeon HD 7970, 384-bit bellek veri yolu desteği, 3GB bellek ve 2048 paralel işlem birimiyle gelecek.

Haberimize konu olan sunumla ilgili olarak henüz AMD cephesinden yapılmış resmi herhangi bir açıklama olmadığını da not düşelim. Yeni detaylar geldikçe bildirmeye devam edeceğiz. 

• kart baya saglama benzıyor.
  • buldozer e benzemez umarım.
    güzel özellikleri var.
  • Dünyanın en hızlı ekran kartı derken bunun içine çift GPU lu modellerde dahil ise harika şeyler bizi bekliyor demektir.
  • Amd kendini toparlasın rekabet bize yarasın.
  • şu anda olabilir ama bakalım nvidia buna nasıl bir cevap vericek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD her sene en iyisi biziz diye yaygara kopartıyor gereken cevabıda alıyor tabi.
  • 1 ghz ve üzeri hız aşırtma hoşuma gitti. 7000 serisi Perf/watt bazında çok başarılı olacak gibi.

Eveeett; AMD kartlarını açtı. Şimdi merakla Nvidia'nın karşılığını bekliyorum. Eğer gecikirse 2. bir HD5000 vakası ile karşılaşabiliriz ve bu da iç işime gelmez
    (HD7970 500 dolar + KDV! Ohannessburgerrr!!!)
  • bence nvidia kepler gk100 gpu su ile çok daha iyi performans vericek
  • Süper kart olmuş cidden :). Bakalım nvidia nasıl cevap vericek. 384 bit olayı 1ghz clock fenamış harbiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jibe

AMD her sene en iyisi biziz diye yaygara kopartıyor gereken cevabıda alıyor tabi.

Hangi sene? 2009? 2010?

HD 5970 kartı ile nasıl da rezil olmuştu AMD (Espri yapıyorum. Bırakın eksi basmayı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxbat -- 16 Aralık 2011; 12:55:43 >
  • nvidia'dan şuana kadar hafıza remi 4200-4500'ü geçen bi kart görmedim oc ile hariç tabi. Adamlar öyle bi kart yapmışki 3gb'Indan tutunda 2048 paralel işlemci sayısına ve 5.5 ghz ram. Hayvan gibi kart yemin ediyorum

Nvidia'dan nasıl bir cevap gelecek çok merak ediyorum AMD bomba gibi geliyor
  • Bakalım nvidia ne yapacak? gtx460 şımdilik yetiyor ama yeni seriler çıtayı fena yükseltecek.
  • Birşey soracam anakart pci expres 3.0'ı destekkemiyorsa yinede uyarmı bu kart mesela pci 2.0'lı anakarta ?
  • Ne Dünya'nın en gelişmiş ne de en hızlı kartı bu.Yapmayın beeee oyunları standart 60 fps oranında çalıştıramayan hiçbir kart bu statüye giremez.( Oyun firması kim olursa yada destekleyicisi : Sonuçta gpu mimarisi belli ) Öperler adamı Amd.Mars 2 bile bu statüde değil.Sizde yapamayacağınıza göre (duygusal nedenlerden ötürü ) ses kes şafak dinle.Nvidia şafak sayıyo.Onlarda böyle ezik bir sloganla çıkıpta 2 ay sonra ikinci gtx 480 vakası olursa o zaman üst düzey gpu satmanız zor olacak gibi. %30 fark yetmez en az %50 gerçek artış beni yeni gpu almaya yöneltir o da piyasada adam akıllı oyun varsa.Şimdiye kadar çıkan olmadı.

RAGE'den çok umutluydum 6950 ile bu oyun burnumdan geldi.Sagol varol Amd.
  • 1ghz pci ex. 3.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 15 Aralık 2011; 21:17:07 >
  • Evet geriye dönük uyumluluk bulunuyor Pci-Exp 3.0 da.
  • zafercap
    Oh be yüreğime su serptin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 15 Aralık 2011; 21:27:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydogdu1453

Ne Dünya'nın en gelişmiş ne de en hızlı kartı bu.Yapmayın beeee oyunları standart 60 fps oranında çalıştıramayan hiçbir kart bu statüye giremez.( Oyun firması kim olursa yada destekleyicisi : Sonuçta gpu mimarisi belli ) Öperler adamı Amd.Mars 2 bile bu statüde değil.Sizde yapamayacağınıza göre (duygusal nedenlerden ötürü ) ses kes şafak dinle.Nvidia şafak sayıyo.Onlarda böyle ezik bir sloganla çıkıpta 2 ay sonra ikinci gtx 480 vakası olursa o zaman üst düzey gpu satmanız zor olacak gibi. %30 fark yetmez en az %50 gerçek artış beni yeni gpu almaya yöneltir o da piyasada adam akıllı oyun varsa.Şimdiye kadar çıkan olmadı.

RAGE'den çok umutluydum 6950 ile bu oyun burnumdan geldi.Sagol varol Amd.

neler saçmalıyosun dostum

• Karşı cephede Nvidia'nın buna cevabı nasıl olacak? Nvidia cevabını verdikten sonra da performans fiyat ve alınabilirliğe bakmak gerekir. Karşı taraf güçlü olmadığı sürece şampiyonluğun bi manası yok..
    Rakibin yumruğunu yemeden kendi yumruğunun sertliğini bilemezsin.

Not: Kimse yanlış anlamasın yazdııklarımı..AMD'ci ya da Nvidia'cı değilim ben bütçeme bakarım..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.