Şimdi Ara

Microsoft, mobil işletim sistemindeki SMS açığını doğruladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, mobil işletim sistemindeki SMS açığını doğruladı

Bir süredir Windows Phone kullanıcılarının başını ağrıtan SMS açığı nedeniyle pek çok forumda şikayetler yükselmeye başlamıştı. Açık, bilinmeyen bir kaynaktan gönderilen bir SMS sonrasında DoS saldırılarının başlaması ve telefonun sürekli kendini kilitlemesi şeklinde ortaya çıkıyor. Cihaza özgü olmayan açık, işletim sisteminin kendisiyle alakalı.

Windows Phone bölümü kıdemli ürün yöneticisi Greg Sullivan hatanın farkında olduklarını ve mühendislerinin tanımlama çalışmalarına devam ettiklerini, daha fazla detay elde ettikçe müşterilerin güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri alacaklarını duyurdu.

Tahminlere göre hata güvenlik kaynaklı değil. Windows Phone işletim sisteminin SMS gönderme porsedüründeki bir açıktan kaynaklanıyor. Muhtemelen güncelleme kısa bir süre sonra yayınlanacak ve kablosuz olarak kullanıcılar cihazlarını güncelleyebilecek.

• Gülme komşuna gelir başına diye bir söz vardı.
  • Androide laf atarken win phone da nallari dikti anlasilan
  • bir de bunlar demiyor muydu androidde yaşadığınız en kötü şeyleri açıklayın diye hahahahah rezillik ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 14 Aralık 2011; 18:36:37 >
  • Windows 8 gelir artık birde telefonda Registry ile uğraşırız. Mobilde Microsoftta birşey beklemiyorum.
  • ibretlik kapak !
  • ben bir ios kullanıcısı olarak, windows mob. biran önce kendini düzeltip bu piyasaya tam manasıyla girmesini isterim. çünkü ne kadar fazla rekabet olursa, son kullanıcı olarak bizim yüzümüz o kadar fazla güler.
  • artistler bir de utanmadan androidi eleştiriyorlar. iyice soğudum microsofttan
  • Androide guvensiz karmasik diyip dil uzatacagina, iosa laf atacagina ilk once kendini duzelt sonra belki nokiayada yatirim yaparsin -belki- pazardan adam gibi payda alirsin.
  • geçenlerde bunlar değil miydi androidde bulanlara cep telefonu verecez diye :) google böyle bir salaklık yapmaz,yani "microsofta açık bulun size telefon verelim "diye.çünkü üretimde kıtlık yaşanır :D :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.