Şimdi Ara

DH Özel: AMD'nin FX-6200 işlemcisi hakkında resmi detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
13.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• DH Özel: AMD'nin FX-6200 işlemcisi hakkında resmi detaylar

AMD, Bulldozer tabanlı FX işlemci ailesinin 6 çekirdekli ikinci modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. FX-6200 olarak isimlendirilen yeni işlemcinin teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihine ilişkin resmi detaylar elimize ulaştı. Standart olarak 3.8GHz'de çalışan ve Turbo Core 2.0 teknolojisi ile çekirdek çalışma frekansını 4.1GHz'e kadar otomatik olarak çıkartan işlemci 6MB Seviye 2 ve 8MB büyüklüğünde Seviye 3 bellek ile geliyor. Bir önceki model olan FX-6100 ile kıyaslandığında baz hızı kaydadeğer biçimde artan işlemcinin ısıl tasarım gücü de bu güncellemeye bağlı olarak önemli bir artış ile 95 Watt'dan 125 Watt'a yükselmiş durumda.

Çarpan kilidi açık olarak gelen dolayısıyla hız aşırtma uygulamalarına da yatkın olan işlemci, AMD'nin resmi performans tablosuna göre, video düzenleme performansında Intel'in Core i5-2400 işlemcisini geride bırakırken, FX-6100 işlemcisinden %10-15 oranında daha hızlı olmayı başarıyor. 26 Aralık'ta lanse edilecek FX-6200'ün yurt dışındaki resmi satış fiyatı 175$ olacak.

• AMD'nin FX-6200 işlemcisi hakkında her şey bukadarmı ?
  • düzgün bir revizyon geçirmeden neden ?
    amd bizi böyle kabul edin mi demeye getiriyor
  • 95W > 125W iyi olmadı bu
  • Intel tdp aşağı çektikçe amd yükseltiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 14 Aralık 2011; 16:03:47 >
  • evt ama BD verimsiz çıkmadımı neden hala yeni ürünler sunulur güncelleme yeni revizyon vs... olmadan
  • 3,8GHz işlemci hızı var ve önceki seri X6 1100T ile hemen hemen aynı. Ortada ters giden bir şeyler var sanki. Öyle değil mi sevgili AMD?
  • :) şimdi elimdeki 1090t den ne fakı kalmışki bunun cazibesi olsun ben zaten 4.2 ghz de kullanıyorum sağol ama kalsın amd daha iyi bir farklılık yaratman lazım.
  • okadar eleştirilecek bi tarafı yok.core i5 2400 ile eşit performans vermiş.fiyat karşılaştırmasıda yaparsak 5-10 dolara düşük alınabilecek.tabi bir programla anlaşılmaz performansı.oyundaki performans etkiside önemli..
    çarpan kilidi açık olmasıda + bir yön..soğutmak zor olur o ayrı
  • amd batırdı kendini işlemciler de çoğunluk testlerde çok gerilerde derhal bütün test programlarında birinci gelicek işlemci çıkarması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaydix

amd batırdı kendini işlemciler de çoğunluk testlerde çok gerilerde derhal bütün test programlarında birinci gelicek işlemci çıkarması lazım

Intel'e göre yazmaktan vazgeçmedikleri sürece zor biraz.
  • Bırakın abi bu tartışmaları kaçımız amd işlemciyi autocat veya video işleme programları için alıyoruz ? Bu testler boş bana oyun testlerini verin...
  • Phenom'ların 9xx serileri artık yok yani stoklar haricinde. AMD boş duracak değil herhalde. Elinde ne varsa sürecek piyasaya.
  • Geliyonuz burda böyle konuşuyorsunuz gidip gene amd alıyorsunuz. Az tuttuğunuz takımın arkasında olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

Bırakın abi bu tartışmaları kaçımız amd işlemciyi autocat veya video işleme programları için alıyoruz ? Bu testler boş bana oyun testlerini verin...

nihayet mantıklı yorumlar gelmeye başladı..
  • Nanometreden kazandığın boşluğa; çala kaşık daha çok çekirdek daha çok keş bellek tıkalayıp durursan hiç bi avantajın olmaz

Armut piş Ağzıma düş Misali TMSF firması çalışacak NANOMETRE küçültecek AMD efendi İçini bol çekirdekli keş bellek dolduracak Bunun Adınada yeni teknoloji yaptım diyecek

TMSF denen firma olmasa 32 NM olayıda olmasa AMD ortaya ne koyacaktı

Şu an gelinen nokta budur .Takke düştü Kel gözüktü

Dikkat ederseniz çekirdek sayısı keş bellek miktarı yok saat hızı falan deyip oyalayıp duruyorlar.Ama sonuç yok

Bu tür haberleri daha çoook okuruz AMD efendiden

Üzgün ve sinirliyim
  • Phenom II yi 32 nm ye modlayıp sunsaydı bundan daha iyi sonuçlar vereceği kesindi. Amd nasıl kendi kafasına göre mimari tasarlar komut setleri ekler hiç mi yazılım işletim sisteminin vereceği desteği düşünmez. Gpu tasarlarken ki kullanıcının ağırlıkla oyunlar için daha çok kullanılan alanlarda decoder encoder fizik gibi pek kullanılmayan alanların dışında daha çok ihtiyaca yönelik alanlarda mimariyi yönlendirme hassasiyetine sahipken aynı hassasiyeti cpu bölümü içinde neden gösteremiyor bu tür kör döngüler içine giriyor dönüp bir kendini sorgulamalı
  • bizde bunu ınandık FX 8150 geçemiyo daha i5 2500k yı bunlar 2400 u geçiş 6xxx le
  • http://www.vmodtech.com/main/article/fx-6100/5/

fx6100 ün 4.8 o.c yapılmış stabil sonuçlar iyi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teddybear01

bizde bunu ınandık FX 8150 geçemiyo daha i5 2500k yı bunlar 2400 u geçiş 6xxx le

ben AMD yerinde olsam türkiye işlemci satmam pazarı intel bırakırım bildiği gibi at koştursun intel her işlemcinin sergiliyceği performans belidir amd aldığınız fiyata intel alabiliyormusunuz yada amd anakart aldığınız fiyata intel anakart alabiliyormusunuz bazı arkadaşların dediği gibi kaçımız çizim programları için alıyor işelmcileri önemli olan oyunları sorunsuz oynatması benim için gerisi ilgilendirmiyor beni kim kimi geçmiş FPS manyağı değilim kısacası
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.