Şimdi Ara

En iyi elektrik süpürgesi. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
91.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jethoca

hERKESE MERHABALAR .
    Sonunda nilfiks extreme eko modelini aldım.
    Sizin linkini verdiğiniz deveyükü com da fiyatı 630 lira (havale ile 622 lira)
    biz tanıdık bir satıcıdan taksitle 645 liraya 8 taksite aldık.

Süpürgeyi mağazada denedim. bir yer süpürmedim ama elimi tutarak hava çekiş gücü çok hoşuma gitmedi. yani daha güçlü bir sistem bekliyordum.

güç kademe ayarı yokmuş. bu da hayal kırıklığı oldu ama her şeye rağmen satıcı olan çok sevdiğim arkadaşımın tavsiyesi ve ısrarıyla aldım. inşallah evde çekim gücü tatmin eder.
    broşürde 719'ye 8 taksitlik lik 2011 mart liste fiyatını görünce ben bunu 600 tl peşine alırım diye bekliyordum ama arkadaş mağazaya geliş fiatını gösterdi ve maalesef 645 lira 8 taksite aldık. fiyatlara % 8 zam gelmiş zaten

şimdilik bu kadar herkese saygılar

hayırlı olsun öncelikle...

extreme serisinde kademe ayarları vardı....emişi de yüksekti...ben size o yuzden kendi kullandığımı önermiştim...

güle güle kullanın..

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

hERKESE MERHABALAR .

Süpürgeyi mağazada denedim. bir yer süpürmedim ama elimi tutarak hava çekiş gücü çok hoşuma gitmedi. yani daha güçlü bir sistem bekliyordum.

güç kademe ayarı yokmuş. bu da hayal kırıklığı oldu ama her şeye rağmen satıcı olan çok sevdiğim arkadaşımın tavsiyesi ve ısrarıyla aldım. inşallah evde çekim gücü tatmin eder.
    broşürde 719'ye 8 taksitlik lik 2011 mart liste fiyatını görünce ben bunu 600 tl peşine alırım diye bekliyordum ama arkadaş mağazaya geliş fiatını gösterdi ve maalesef 645 lira 8 taksite aldık. fiyatlara % 8 zam gelmiş zaten

extreme serisinde kademe ayarları vardı....emişi de yüksekti...ben size o yuzden kendi kullandığımı önermiştim...

güle güle kullanın..

doğrudur. Extreme x 300 ün emiş gücü 500 yerine 600 vat ve kademe ayarı var ama fiyatı da liste fiyatı olarak söylüyorum: 719 tl yerine 1169 lira yani arada 450 lira gibi çok ciddi fark var. o nedenle ve hem de a++ enerji tüketimi >(2100 vat yerine 1250 vat) olduğu için bunu aldık. hayırlısı olsun

herkese saygılar

• quote:

quote:

quote:

hERKESE MERHABALAR .

güle güle kullanın..

doğrudur. Extreme x 300 ün emiş gücü 500 yerine 600 vat ve kademe ayarı var ama fiyatı da liste fiyatı olarak söylüyorum: 719 tl yerine 1169 lira yani arada 450 lira gibi çok ciddi fark var. o nedenle ve hem de a++ enerji tüketimi >(2100 vat yerine 1250 vat) olduğu için bunu aldık. hayırlısı olsun

herkese saygılar

liste fiyatları zaten yüksek olur. size verdiğim linkte-deveyuku- 800 tl civarında olması lazımdı.

siizn aldığınız makine emiş gücü açısından piyasadaki birçok makineden üstün.

• cihazı kullanmaya başladılar.

sonuç çekim gücü ve ses seviyesinden olağanüsütü memnunlar.

toz çıkartmama olayını da zaten kullandıkça görecekler

herkese saygılar
  • quote:

tam karar veremiyorum. philips gibi kaliteli markaların sulu makineleri yok maalesef

o zaman hem kaliteli ve hem de emiş gücü fazla bir sulu makine önerisi yapabilir misiniz?

öneri alamazsam Fransa alerji derneği tarafından onaylı ve süpürge işinde uzman NİFLİKS POVER ECO
    modelini alacağım.

Bende bu model üzerinde yoğunlaşmaya başladım açıkcası
  • quote:

cihazı kullanmaya başladılar.

sonuç çekim gücü ve ses seviyesinden olağanüsütü memnunlar.

toz çıkartmama olayını da zaten kullandıkça görecekler

herkese saygılar

Daha fazla tecrübe paylaşabilirmisiniz?
  • bana kalırsa lg nin toz torbasız buharlı elektrik süpürgeleri çok çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _blackmamba_ -- 17 Şubat 2012; 9:58:20 >
  • quote:

quote:

tam karar veremiyorum. philips gibi kaliteli markaların sulu makineleri yok maalesef

o zaman hem kaliteli ve hem de emiş gücü fazla bir sulu makine önerisi yapabilir misiniz?

öneri alamazsam Fransa alerji derneği tarafından onaylı ve süpürge işinde uzman NİFLİKS POVER ECO
    modelini alacağım.

sulu süpürgelerden uzak durun. Bu forumda onlarca sayfa var süpürgelerle ilgili. Orda var karşılaştırmalar.
    Ben nilfisk extreme x300 kullanıyorum. Hepa 14 filtresi, geniş filtre ebatı emiş gucu ve sağlamlığı ile dört dörtlük.

Hepa 14 filtesi yıkanabiliyormu toz torbası kaç liradır. Ayrıca servis durumu nasıl bu ürünün.

• http://www.cimri.com/philips-fc-8614-01-torbali-elektrikli-supurge bir yıldır kullanıyorum,çok memnunum.Üsteelik fiyat performans açısından da tatmin edici.Daha önce de phılıpsin en ucuz süpürgelerinden fc 8210 kullanmıştım,kaç yıldır kullandım şu an da yazlıkta hala bozulmadı yani.Ben hem allerjik hem de evinde kedi besleyen biri olarak (bu ne yaman çelişki)ama o aileden biri yapacak bir şey yok ,torbalı ve hepa 12 filtreli bu süpürgeyi aldım.Ayrıca filtresi de yıkanabiliyormuş.Bazı konularda torblarının ve parçalarının pahalı oldugu yazılmış.Ben beşli torba aldım geçenlerde 12 liraya,bana neredeyse bir yıl gidiyr.Parça derseniz yıllardır philips ürünlrini kulanırım parçaya ihtiyaç duyduğumda parça bulamadım,çünkü makinayı almamın üzerinden 10 yıl geçmişti.Ancak o şekilde mecburen yenisini aldım .Bu özellkle mikser rondo vs. ürünlerde oldu.Herneyse ben görüşlerimi yazdım,tabi ki diğer ürünler hakkında bilgim yok.Yine de araştırın derim,her ne kadar philipsten memnun olsam da körü körüne bir markaya da bağlı kalmamak lazım diye düşünüyorum.

• ben de nilfisk power alerjy almayı düşünüyorum.
    acaba servis problemi yaşarmıyım. filtre fiyatları nedir?
    adapazarında oturuyorum. teşekkürler..
  • nilfisk.com.tr. den servis bilgilerine ulaşarak filtre fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

ayrıca deveyuku sitesinde de filtreleri var.

ben extreme x300 serisini kullanıyorum. hem makineyi hem 1 paket filtresini bu siteden aldım ama şehir dışında oldugum için faturaya bakamadığımdan filtr fiyatını söyleyemeyeceğim.

mkineden son derece memnunum. emişş gücü çok iyi. hepa14 filtreli olması ve bu filtre alanının da oldukça geniş olması çok iyi bir özellik. dışarıya salınan toz, minimum seviyede.
  • Arçelik S 4310 (Lal) su filtreli elektrik süpürgesi aldım.

Sesi fazla deniliyor. Normal bir elektrik süpürgesinin çıkardığı ses kadar. Amacım ses değil iyi çekmesi ve toz yapmaması.
    Çekişine gelince, açıkçası güçlü bir çekiş kapasitesine sahip. Makine gayet güzel temizliyor.

Su haznesini çıkarmak için, her seferinde borusunu çıkarmanız gerekiyor. Su haznesi ve üzerindeki kolay çıkan aparatını her temizlik sonrası yıkayıp kurulamanız gerekiyor ki bu her su filtreli cihazda olan bir uygulama.

Dezavantajı makinanın gövdesinin ergonomik olmayışı. Yani hantal kalıyor borudan makineyi çektiğinizde.

Ben kullanıyorum ve artısıyla eksisiyle memnunum. Amacım; toz kaldırmadan temizlemek ve gayet de güzel temizliyor. Alanlara şunu diyebilirim tabii ki güzellik görecelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vc2011 -- 3 Nisan 2013; 15:39:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noble1881

Arçelik S 4310 (Lal) su filtreli elektrik süpürgesi aldım.

Sesi fazla deniliyor. Normal bir elektrik süpürgesinin çıkardığı ses kadar. Amacım ses değil iyi çekmesi ve toz yapmaması.
    Çekişine gelince, açıkçası güçlü bir çekiş kapasitesine sahip. Makine gayet güzel temizliyor.

Su haznesini çıkarmak için, her seferinde borusunu çıkarmanız gerekiyor. Su haznesi ve üzerindeki kolay çıkan aparatını her temizlik sonrası yıkayıp kurulamanız gerekiyor ki bu her su filtreli cihazda olan bir uygulama.

Dezavantajı makinanın gövdesinin ergonomik olmayışı. Yani hantal kalıyor borudan makineyi çektiğinizde.

Ben kullanıyorum ve artısıyla eksisiyle memnunum. Amacım; toz kaldırmadan temizlemek ve gayet de güzel temizliyor. Alanlara şunu diyebilirim tabii ki güzellik görecelidir.

Selam şimdiye kadar sulu süpürge alıp memnun kalanı görmedim ben dahil yakında kurtulursunuz mecburen cünkü hijyen degil ve bakteri yuvası haline geliyor koku yapıyo vs.

• makinanın kullanma klavuzunda yazıyor. Kullandıktan sonra pis suyu atmazsan koku yapar. Kullandın; yıkadın, kurutmazan koku yapar.

Kullanma klavuzuna uygun hareket etmek bahsettiğiniz kokuları devre dışı bırakır.

Benim makinede buna bağlı olarak hiç koku yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noble1881

makinanın kullanma klavuzunda yazıyor. Kullandıktan sonra pis suyu atmazsan koku yapar. Kullandın; yıkadın, kurutmazan koku yapar.

Kullanma klavuzuna uygun hareket etmek bahsettiğiniz kokuları devre dışı bırakır.

Benim makinede buna bağlı olarak hiç koku yok.

Ben size saygısızlık yapmak için yazmadım insanları kandırıyorlar piyasa böyle araştırmanızı şöyle yaparsanız sulu sistem ile kuru sistem arasındaki hijyenik farkı nedir inanın o makinayı kullanmazsınız eger su havadaki kiri dumanı tutsaydı nargile diye bir şey olmazdı meslek icabı filitreli sistemlerde çalıştıgım için en güvenli saglikli olan filitreleme sisteminin kuru sistem yani değiştirilebilen hepa sistem oldugunu söyleyebilirim .Dünyada yanlız 1 makina var türkiyede,de satılıyor fiyatı cok yüksek oldugu için fazla tanınmıyor ben 18 senedir kullanıyorum iyi bir süpürgede en önemli şey filitredir.

• Konu çok eski ama yazmadan edemedim

Bence de sulu sistem mantıklı bir sistem değil. Ben şahsen hiç bulaşmam, alerjik bünyelilere de tavsiye etmem.

Kuru ve torbasız sistemde tartışmasız en iyisi Dyson. Malzeme kalitesi, tasarruf, toz tutma yeteneği bakımından oldukça başarılı. Sadece sesi fazla, sesi de az bir seri yaparlarsa almayı düşünüyorum ileride.

Torbasız sistemlerde daha uygun alternatif düşünüyorsanız Electrolux'ün Super Cyclone serisi fena değil. Bir de yeni tozu sıkıştıran Ultra Captic serisi çıktı. O da tozu sıkıştırdığı için toz boşaltma işlemi kolay, malzemesi kaliteli. Philips maraton da performans olarak iyi, ancak cihazı ağır ve hantal. Bir de hazne içinde Hepa olması bence hoş değil. Diğer torbasız sistemleri beğenmiyorum açıkçası.

Torbalı süpürgelerde ise bence en iyisi tartışmasız Miele. Ondan sonra da Nilfisk ve Electrolux güzel. Philips FC9170 de güzel bir süpürgeydi ama artık üretilmiyor. Fakir'in Prestige 2000 serisi de toz tutma ve kullanım yönünden çok başarılı, sadece hepa filtre kategorisi belirtilmiyor.

Bütçesi 200TL'den az olan bence hiç başka süpürgeye bakmadan Bosch, Siemens ya da Profilo almalı. Piyasada diğer ucuz süpürgeler direkt çöp.

• 4 yıldır sulu süpürge kullanıyorum. Gerçekten bakım isteyen bir cihaz. Siz pis suyu çalkalayıp dökseniz bile yeterli gelmiyor, zamanla hazne içinde ve hava yönlendirici parçada kalıcı kirler oluşmaya başlıyor. O parçaları belirli aralıklarla ıslak mendille silip temizliyoruz, hele el girmeyen girintileri temizlemesi çok zor oluyor. 1 kere koku problemi yaşadım o da hava yönlendiricinin içinde pislik birikmesinden meydana gelmiş o parçayı da içine su tutarak yıkıyorum. Uzun lafın kısası sulu süpürge alacaklar hazne iç detayları az olan ürünlere baksın derim. Fakat emiş gücü ve temziliğinden memnunum.

Bakteri üremesi ve koku sorununu bir tek sulu süpürgeler değil ilk başta klimalar olmak üzere ve bulaşık makineleri de yapabilir. İçinde su biriken her cihazda bu sorun yaşanabilir.
  • SAHİBİNDEN.COM ÜZERİNDEN "NEATO" YAZIP İLANI İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

DÜNYA'NIN EN AKILLI TEMİZLİK ROBOTU

Diğer robotik vakumlarla olan karşılaştırmasını Cnet, Youtube ve benzeri sitelerden takip edebilirsiniz.
    O Kutusunda teslim edilecektir.

En kuvvetli vakum kuvvetine sahip robotik süpürge
    Yükseklik sensoru sayesinde merdiven gibi yerlerden düşmez.
    Tek bir şarj ile 100 m2 temizlik yapabilir. Şarj olmak için ev ünitesine geri döner, kendini şarj eder ve evin geri kalan kısmını kaldığı yerden devam ederek bütün evi temizler.
    Herhangi bir şekilde kablo ve halı sacaklarına dolanmaz.
    Haftanın 7 günü 24 saatine programlanabilir. Programlanan saatte ev üssünden harakete gecer. Böylece siz evde yokken temizliği tamamlar.
    İşi bittiginde Esas olarak temizliği vakum ile degil fırça ile yapar. Bu nedenle en küçük toz zerreleri dahi ondan kaçamaz.
    Özellikle havan tüylerini almak için geliştirilmiş fırçası vardır.
    HEPA filitresi sayesinde havayı da temizler. Toz ve alerjenlerden sizi korur.

Temizlik robotu teknolojisinin eriştiği son nokta olan Neato Signature, ne kadar karmaşık ve kalabalık olursa olsun her mekanı otomatik olarak süpüren ve vakumlayan bir cihazdır.

Neato Signature, lazer tarama yapabilen bir robottur. Bu özelliğinden dolayı çalışmaya başlamadan önce ve çalışma sırasında içindeki lazer tarayıcı mekanın haritasını çıkartır ve nasıl bir temizlik yapacağına karar verir.

Neato, şarjı azaldığı veya temizlik yapacağı alan kalmadığına karar verdiği zaman şarj ünitesine geri öner ve bir dahaki çalışmaya kadar orada kalır.

Eğer temizlik yapacağı başka alanlar kaldıysa şarj olduktan sonra tekrar çalışmaya başlar, kaldığı yerden temizlik yapmaya devam eder. Böyle tüm eviniz en verimli ve eksiksiz bir şekilde temizlenmiş olur.

Diğer robotların aksine çok güçlü bir vakum özelliği vardır. Bu özelliği ile özellikle parke aralıkları, derin halılar ve halı püsküllerinin aralarını çok iyi temizler. Her kullanımdan sonra toz haznesini çöpe dökmeniz yeterlidir. Fırça temizliği dışında herhangi bir bakım gerektirmez.

Haftanın her günü farklı bir saatte çalışmaya başlaması için programlanabilir. Bu özelliği sayesinde dilerseniz siz yokken bile evinizi, ofisinizi temizler. Siz döndüğünüzde heryeri tertemiz bulursunuz.

Masa, sandalye veya yerde duran vazo gibi cisimleri algılar, onların kenarlarına kadar gidip çizmeden ve zarar vermeden süpürür ve vakumlar. Bu özelliği ile diğer tüm robotlardan farklı ve üstündür. Diğer robotlar çarparak ve rastlantısal bir şekilde yön değiştirerek temizlik yaparken, Neato Signature tamamen haritalama yöntemi ile işini bitirir.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Bosch, Siemens ya da Profilo bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? direkt söylediğinizi alıcam :) ama maksimum 200 olması gerekiyor. teşekkürler.
  • dusty kullanıcısına yanıt
    merhabalar,bende arçelik s4310 almayı düşünüyorum iç haznesini temizlemesi falan nasıl acabaa koku falan yapıyormu.benim toza karşı alerjim varda o yüzden soruyorum emişi vs iyimi sanırım çok fazla soru sordum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.