:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..:
5547 Cevap340961 Görüntüleme54 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1160 Mesaj
12 Aralık 2011; 23:26:10 

[

Selam arkadaşlar geçen hafta jetta 1.2 tsi hig. jetta aldm.
öncelikle şunu söylemek isterim ki motor kaputunu kaldırıp bakmasanız bu arabaya kesinlikle 1.2 demezsiniz. teknik verilere bakar iseniz 1.4 si ile 0-100 km farkı 1 Sn. dir.
performansı çok güzel ara hılanmalar çok güzel 1.6 atmosferik bir arabanın bu arabayı yakalaması imknsız. atmosferik 1.8 ve 2.0 atmosferik arabam olmadıgı için kıyaslama yapamıyorum.
aracın yakıt tüketimi adanadan depoyu doldurdum bitlise geldiğim zaman (Adana ve Antepte gezdim) 850 km de benzin aldım ortalama 5.7 lt cicarı yaktı. yolda karma bir kullanımım oldu.
yanlız ilerileyen zamanlarda eminim ki ben bu araba ile 1000 km yi çok rahat deviririrm.
şuan bitliste karma tüketim degerim 6.2 lt civarında. araba dizel gibi mübarek 2200 d/d gelmeden araba vites istiyor.
arabanın tipi bir harika yanlız iç plastik kalitesi vw kalitesine yakışmamış. direksiyonu benim 2010 passatıma göre sert. Ama yol tutuşu bir harika. Bu arada viraj aydınlatma sistemine de bayıldım.
arabanın iç hacmi çok geniş.
bagajı 2 oda 1 salon gibi 5 adamı kes yatır :) okadar büyük yani. konfor ve ses izolasyonu çok güzel.
yanlız RNS 310 un tipini pek begenmedim ama navi sistemi hızlı. hatalı yola girdiğiniz zaman çok kısa sürede rota hesaplıyor.
Bu araba ekonomi üzerine kurulmuş bir motora sahip. heleki ş.i 7.1 ş.d 4.9 degerlerini sıkışık trafite ykalar ise 1.6 tdi lerin tahtını çok rahat sallar diye düşünüyorum.
yazımın tamamı bilgilendirme amaçlıdır tavsiye niteliğinde değildir.
Sayglarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih DAL -- 29 Kasım 2012; 23:33:26 >

2011 jetta 1.2 TSİ Highline Metalik Derin Siyah
----------- FINDIK MOTOR--------

1420 Mesaj
13 Aralık 2011; 8:40:04 

Hayırlı olsun güle güle kullanın

193 Mesaj
13 Aralık 2011; 9:50:24 

Herkes "VW yaptıysa vardır birşey" diyor ama yine de 1.2 TSİ ile ilgili tereddüt ediliyor (ben de dahil)
Kullananların bu tarz yazılar ile bilgi paylaşımında bulunmaları bence bu açıdan önemli
Yoksa önyargıları kırmak daha zor olacak
Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanmanızı dilerim.

1420 Mesaj
13 Aralık 2011; 13:42:46 

Teredütleri gidermek bakımından yazayım....
1.2 Motorlu Jetta trendline modelini test sürüşünde denedim.Aynı gün Golf TSI DSG 122 denedim.

1.2 TSI Jettaya gelirsem araca bindim çok rahat konforlu.... motoru çalıştırdım çalışma sırasında gayet sessiz içeriye ses almıyor bence
yanımda müşteri temsilcisi ile başladık test sürüşüne......
Eğerki o test aracının 1.2 motor olduğunu bilmesem ve deselerki 1.4 veya 1.6 inanırım.O ne gitmektir öyle mükemmel kullanımı var aracın.
Hızlanması ve atikliğini ilk kalkıştan itibaren hissediyorsunuz çok güzel ivmeleniyor kesinlikle bence 1.2 TSI motor tam olmuş bence hani test etmesem kullanmasam
düşünülürde yok forumda dikkat ediyorum o kasayı o motor taşırmı deniliyor ....taşıyor hemde öyle bir taşıyorki banamısın demiyor gerçekten.....
Velhasılkelam 1.2 TSI Jetta dşünen arkadaşlar gitsinler Volkswagen yetkili satıcılarında test etsinler Jetta yı o zaman göreceklerki bu motorun 1.2 ile alakası yok hem gidişinde hem kalkışta şahane...

1160 Mesaj
13 Aralık 2011; 19:33:41 

Arkadaşlarım çok tşekür ederim.

Arabanın perforansını benim burada size anlatmam yetersiz gidin binin bakın. zaten fabrika teknik verilerini inceler iseniz kafanızda aşağı yukarı bir kanaat oluşur.

1.2 tsi 0-100 : 10.9 sn Son hız: 190
1.4 :9.8 : 202
1.6 TDİ :11.7 : 190
Bu degerler jettaya aittir.

Passat 1.4 tsi ise 0-100 :10.3 1.6 tdi ise 12.2 dir.
Passat daha agır ve hacim olarak daha geniş bir arabadır ama benim burada bunu yazma sebebim 1.4 passat 10.3 sn hızlanmma verisi ile seri ise jetta 1.2 tsi 10.9 sn ile passattan geri kalmamaktadır.
ayrıca 1550 d/d den sonra verdiği 175 tork ile birlikte turbo boşlugu yaşanmamaktadır.

Teorik olarak benim burada bunları anlatmam sizlere bir bilgi vermeye bilir gidin bir bakın deneyin teoriye dökün. hele bu arabada 1.2 motor var diye binerseniz beklenti ile bulduklarınız arasında mükemmel bir fark oluşacaktır.işim dolayısı ile arabama çok binemiyorum ilerileyen zamanlarda yakıt noktasını sizler arz edeceğim.

169 Mesaj
16 Aralık 2011; 0:20:34 

quote:

Orijinalden alıntı: vw_passat_1981

öncelikle şunu söylemek isterim ki motor kaputunu kaldırıp bakmasanız bu arabaya kesinlikle 1.2 demezsiniz. teknik verilere bakar iseniz 1.4 si ile 0-100 km farkı 1 Sn. dir.
performansı çok güzel ara hılanmalar çok güzel 1.6 atmosferik bir arabanın bu arabayı yakalaması imknsız. atmosferik 1.8 ve 2.0 atmosferik arabam olmadıgı için kıyaslama yapamıyorum.
aracın yakıt tüketimi adanadan depoyu doldurdum bitlise geldiğim zaman (Adana ve Antepte gezdim) 850 km de benzin aldım ortalama 5.7 lt cicarı yaktı. yolda karma bir kullanımım oldu.
yanlız ilerileyen zamanlarda eminim ki ben bu araba ile 1000 km yi çok rahat deviririrm.
şuan bitliste karma tüketim degerim 6.2 lt civarında. araba dizel gibi mübarek 2200 d/d gelmeden araba vites istiyor.
arabanın tipi bir harika yanlız iç plastik kalitesi vw kalitesine yakışmamış. direksiyonu benim 2010 passatıma göre sert. Ama yol tutuşu bir harika. Bu arada viraj aydınlatma sistemine de bayıldım.
bagajı 2 oda 1 salon gibi 5 adamı kes yatır :) okadar büyük yani. konfor ve ses izolasyonu çok güzel.
yanlız RNS 310 un tipini pek begenmedim ama navi sistemi hızlı. hatalı yola girdiğiniz zaman çok kısa sürede rota hesaplıyor.
Bu araba ekonomi üzerine kurulmuş bir motora sahip. heleki ş.i 7.1 ş.d 4.9 degerlerini sıkışık trafite ykalar ise 1.6 tdi lerin tahtını çok rahat sallar diye düşünüyorum.
Sayglarımla

Hemseriyiz ayni marka araci kullniyoruz sanirim bende tatvanliyim vwcyiz daha ne olsun ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yüz binlerce birbirine benzeyenleri seyret de aralarında ki yetmiş yıllık farka dikkat et. İki şey birbirine benzeyebilir: Acı su da berraktır, tatlı su da…

1160 Mesaj
16 Aralık 2011; 21:08:55 

quote:

Orijinalden alıntı: mctin13

quote:

Sayglarımla

Hemseriyiz ayni marka araci kullniyoruz sanirim bende tatvanliyim vwcyiz daha ne olsun ;)

Ben görevim icabı bitliste çalışıyorum. 2008 yılından bu yana bitlisteyim aslen k.maraşlıyım. Ama kızım tatvanlı sizin asıl hemşriniz o :)
bu benim 4. arabam ilk volkswagenim 2010 model passat idi o zamandan sonra tam bir vw. ayranı oldum ve başka bir arabaya binemiyorum. ne bleyim tad alamıyorum. heyecanlanamıyorum. Sanki vw benim için araba üretiyor. Aldığım arabam ailemin bir üyesi gibi işte en arabamı bu denli seviyorum.
görüşebilmek dileği ile esenle kalınız

1160 Mesaj
16 Aralık 2011; 21:12:34 

bu arba kızım netbook umu bozdugu için bazan hatta çogu zaman klavye basmıyor :)

1837 Mesaj
17 Aralık 2011; 12:19:37 

quote:

bu arba kızım netbook umu bozdugu için bazan hatta çogu zaman klavye basmıyor :)

öncelikle güle güle kullanın arabanızı Allah kaza bela vermesin.. bende Vanda görevliydim artık Ankarada... Tatvanada çok geldim. bende jettaya kafayı takmış durumdayım. bende dizel araç var. jetta dizel almayı çok isterdim ama malum fiyatı benim alabileceğim seviyenin üzerinde. ama 1.2tsi çok hoşuma gitti. yazdığınız değerlere bayıldım. sizin yorumlarınızı ve yakıt değerlerinizi beklemekteyim. bende alabilirim 1.2tsi highline...

HP DV7-4100ST İNCELEMEM(15.11.2010)
http://forum.donanimhaber.com/m_44480600/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44480600
PACKARDBELL 17,3" LM98 İNCELEMEM(19.12.2010)
http://forum.donanimhaber.com/m_45340106/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45340106
HP DV7-2210ET İNCELEMEM(12.12.2009)
http://forum.donanimhaber.com/m_36185850/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36185850

1160 Mesaj
17 Aralık 2011; 17:36:14 

quote:

Orijinalden alıntı: wings35

quote:

öncelikle güle güle kullanın arabanızı Allah kaza bela vermesin.. bende Vanda görevliydim artık Ankarada... Tatvanada çok geldim. bende jettaya kafayı takmış durumdayım. bende dizel araç var. jetta dizel almayı çok isterdim ama malum fiyatı benim alabileceğim seviyenin üzerinde. ama 1.2tsi çok hoşuma gitti. yazdığınız değerlere bayıldım. sizin yorumlarınızı ve yakıt değerlerinizi beklemekteyim. bende alabilirim 1.2tsi highline...

şuan arabanın km sini sıfırlayalı 230 km oldu. ondan önce benzin lambası yandı 100 Tl lik benzin aldım 230 km yol kat ettim yol bilgisayarı 220 daha gidersin diyor. arabanın deposunu ilk doldurduğum zaman ş.i sakin kullandım 6-6.2 degerlerinde yol aldım. ileriyeyen km lerde araba açılsın diye turboyu bol bol devreye soktum ve kendime güzel bir bel masajı yaptırdım ( Turbo devreye girince araba 4. viteste olsa bile çok belirgin şekilde geriye yaslıyor) şimdi ise 100 km de ortalama tüketim tam 7,0 Lt. ama bitlis hava olarak çok soğuk. Ogün 15 dakika kullandım motor yağ sıcaklıgı 54 derece idi. yani araba ısınamıyor. bilirsiniz bitliste ya çıkarsınız ya inersiniz düzlük yoktur. batarya kavşağını (ki hatırlarsanız dik bir yokuştur 150 ile rahatlıkla çıktım araba ver gideyim diyor ama yol viravjlı olduğundan fazla basamadım.) benim passat 1.102 hp bu yolda 90 ile anca gidebiliyordu. yakıtının yanında performansı çok güzel o gün 1.4 tsi superb ile kapıştık ben onu geçemedim ama o da bana fark atamadı. nerede ise hızlanmaları aynı gibi.
şuanki şartlarda yakıt karşılaştırmasını şöyle yapayım arkadaşım cruze aldı onun yol bilgisayarı 10 ile 12 lerde gezinirken ben bu arabada 9 değerini hiç görmedim.
Asıl yaz gelsin ben o zaman bu arabanın yakıtını merak ediyorum.
bu arabanın vergisi düşük, bakım masrafı daha ucuz vs.... birde dizel fiyatı nedereise benzinle ayanı bence dizele hiç bakmayınız derim. dizel 100.000 km de bir aracı bazı kişilere benzinli 100,000 km deki bir aracı herkese satarsınız. :)

1837 Mesaj
17 Aralık 2011; 17:58:54 

harikasınız teşekkürler bilgiler için... bu arada aracınız resmen dizel gibi yakıyor. şehiriçinde corolla - 407 gibi sedan araçlar 6-6,5 gibi yakıyor. uzun yolda 5gibi yakayorlar. 100tl lik benzinle siz 23,25litre yakıt almışsınız. 220+230= 450km yapar buda 450/23,25 = 19,35 yapar yani 1litre ile 19,35km... çok iyi bir değer. 1,2 motor 1,6motordan tam 261tl yıllık vergi avantajı ve bakım maliyet avantajıda eklenince tadından yenmez. hele bitlisin soğuğunda ş.i. 7litre nefis... ben vanda dizel 206 ile 6-6,5 litre yakıyordum.

http://forum.donanimhaber.com/m_36185850/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36185850

1160 Mesaj
17 Aralık 2011; 18:26:13 

quote:

harikasınız teşekkürler bilgiler için... bu arada aracınız resmen dizel gibi yakıyor. şehiriçinde corolla - 407 gibi sedan araçlar 6-6,5 gibi yakıyor. uzun yolda 5gibi yakayorlar. 100tl lik benzinle siz 23,25litre yakıt almışsınız. 220+230= 450km yapar buda 450/23,25 = 19,35 yapar yani 1litre ile 19,35km... çok iyi bir değer. 1,2 motor 1,6motordan tam 261tl yıllık vergi avantajı ve bakım maliyet avantajıda eklenince tadından yenmez. hele bitlisin soğuğunda ş.i. 7litre nefis... ben vanda dizel 206 ile 6-6,5 litre yakıyordum.

Bunun yanında arabanın düşük devirlerdeki tork ve beygir ürününü de size şöyle anlatayım bitlisin o yokuşunu çıkar iken arabayı 89 a sabitledim araba yanlızca 88 e düştü 2010 passatımda bulunan 102 hp lik motor aynı denemede 70 e kadar düşüp boguluyor ve vites düşmek zorunda kalıyor idim.
ben LPG ye hiç bir zaman ısınamadım dizel ise pahalı ve riski büyük.
benim bir arabadan beklentim az yakmalı gazı dipledigim zaman beni götürmeli tabiki o zaman da az yakmasını beklemem. bu araba tam benim felsefeme göre. Hele bir yol tutuşu var ki sabun kalıbı gibi ne atma var ne kayma ver gitsin.
ogün eşim yanımda iken sıkı bir viraja hızlı bir şekilde girdim eşim bana: Salih gözüm kapalı olsa ben bu sert viraja bu hızla girdigini hatta viraja girdigini bile anlamazdım dedi ki benim eşim araba işinden hiç anlamaz. Ben alırım o sadece yolcu koltuğuna biner ve gider.
Bu araba bir harika banim şu ana kadar 2 eleştirim var 1. kapı plastik kalitesi vw e yakışmamış digeri ise üst süratlerde rüzgar sesi geliyor.
ama o turbo fısss laması yok mu kendimden geçiyorum. bu araba 1550 devirde de 4500 devir de de gazı çok güzel gaz yiyor.
içi çok ferah benim boyum 1.80 arkamdaki kişi hatta ben bile çok rahat oturabiliyorum. Hele o bagaj yok mu tam memur işi yazın memlekete git bulgur nohut turşu birde simenter tosunu kes bırak geriye kalan yere de çoçuğun malzemelerini koy getir.
bundan önceki arabam honda civic idi. memleket dönüşünde stepneyi valizin tekini ve bebek arabasını sürücü koltuğunu yanındaki koltuğa yerleştirdim emniyet kemerinide takıp gelmek zorunda kalmıştım. ama bu arabada o sorunu kesinlikle şamamam gibime geliyor.
Özellik olarak higline donanımı çok dolu hele viraja girerken o sis lambalarının yanma özelligine hayran oldum. İlk gören sislerden birisi patyak zannediyor sonra ise hayranlığını gizleyemiyor.
navi ise güzel ber özellik hem yol bilgisayarında hemde rns de size yol tarif ediyor vs.... birçok özellik. Buna ek olarak temel reis ruhuna sahip fındık motor da eklenince inanın bana tadından yenmiyor.

61 Mesaj
18 Aralık 2011; 0:15:00 

yakıt değerleri gerçekten iyiymiş, güle güle kullanın, hayırlı olsun.

1160 Mesaj
18 Aralık 2011; 9:26:21 

quote:

Orijinalden alıntı: BusinessAnalyst

yakıt değerleri gerçekten iyiymiş, güle güle kullanın, hayırlı olsun.

Teşekkür ederim

77 Mesaj
18 Aralık 2011; 15:23:28 

Dur kalk yapmadan, kırmızı ışık görmeden (7.1) değerinin altına düşülebilir belki..
Ben birkaç kırmızı ışık ve birazı trafikle 2-5 km periyotlarla kullanıyorum, iki aylık ortalama 8.4
Buna ısıtmak için beklemeler de dahil.
Bazen ön cam açmak için "max" tuşunu kullanıyorum (bunun klimayı devreye soktugunu söylediler serviste)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bd01bd -- 18 Aralık 2011; 15:24:50 >

1160 Mesaj
19 Aralık 2011; 23:45:57 

quote:

Orijinalden alıntı: bd01bd

Dur kalk yapmadan, kırmızı ışık görmeden (7.1) değerinin altına düşülebilir belki..
Ben birkaç kırmızı ışık ve birazı trafikle 2-5 km periyotlarla kullanıyorum, iki aylık ortalama 8.4
Bazen ön cam açmak için "max" tuşunu kullanıyorum (bunun klimayı devreye soktugunu söylediler serviste)

bu tarif tam anlamıyla şehir dıı tasrifi.
siz en kısa sürede tüketim degerimi çekip bırakıcam :)

3364 Mesaj
20 Aralık 2011; 9:07:35 

Öncelikle kazasız belasız sürüşler...

Golf alma arefesinde biri olarak, Jetta'yı da inceleme fırsatı buldum bayide, araç dış tasarım olarak şık, hoş.

Ancak Golf ile kıyasladığımda kalite farkı hemen fark ediliyor, bagaj derdim de olmadığı için bana Golf daha sıcak geldi.

Umarım siz de aracınızdan çok memnun kalırsınız.

Bu arada ben de K.Maraş'ta yaşıyorum, konuyu takipteyim.

1160 Mesaj
20 Aralık 2011; 16:12:26 

quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Öncelikle kazasız belasız sürüşler...

Golf alma arefesinde biri olarak, Jetta'yı da inceleme fırsatı buldum bayide, araç dış tasarım olarak şık, hoş.

Ancak Golf ile kıyasladığımda kalite farkı hemen fark ediliyor, bagaj derdim de olmadığı için bana Golf daha sıcak geldi.

Umarım siz de aracınızdan çok memnun kalırsınız.

Bu arada ben de K.Maraş'ta yaşıyorum, konuyu takipteyim.

Ben Elbistanlıyım.
Size şunu söylemek isterim ki benim bagaj derdim olmasa idi benim alacağım tek bir araba vardı ki oda golf. Ben K.maraş Vw ile okadar konuştum hatta arabayı almanın son deminede gelmiştim. ama aklım mantığımı yenmek zorunda kaldı. Ha ileride Allah bana nasip eder ise 2. araba olarak golf almak isterim. Çünkü o bir efsane.
Ben tam bir vw hayranıyım. Bana sorar iseniz vw firmasının 2 tane arabası vardır teki golf digeri passat hangisine 1 digerine 2. derseniz diyin ama digerleri sadece fasa fisodur. yeni jetta çıkana kadar hiç kimse jettanın çıkışını beklemedi veya öyle ahım şahım merakta etmedi amma passat veyo gof kasa değiştirecegi zaman kasıklarına ağrı girercesine meraklanan insanlirı bilirim.
vw firmasının araçlarına 2 araba şekil vce ruh verir biri passat digeri de golf dür.
benim ilk vw im 2010 model passat idi eski kasa 10 ay bindim ve o zamanın koşullarında satmakk zorunda kaldım (Ev aldım). şimdi ise ekonomim yetmedigi için bu arabayı aldım.
bu arabamı da çok seviyorum.
kalitesizlik hissi kendini sadeve kapı plastaklerinde gösteriyor onun haricinde o bir volkswagen. güvenlik, şasi prestizzz harika.
şuan sıfırladığımdan bu yana 278 km oldu kırmızıya düşmesine daha 2 çizgi var. yol bilgisayarı 170 daha gidersin diyor

193 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:48:37 

quote:

Bunun yanında arabanın düşük devirlerdeki tork ve beygir ürününü de size şöyle anlatayım bitlisin o yokuşunu çıkar iken arabayı 89 a sabitledim araba yanlızca 88 e düştü 2010 passatımda bulunan 102 hp lik motor aynı denemede 70 e kadar düşüp boguluyor ve vites düşmek zorunda kalıyor idim.
ben LPG ye hiç bir zaman ısınamadım dizel ise pahalı ve riski büyük.
benim bir arabadan beklentim az yakmalı gazı dipledigim zaman beni götürmeli tabiki o zaman da az yakmasını beklemem. bu araba tam benim felsefeme göre. Hele bir yol tutuşu var ki sabun kalıbı gibi ne atma var ne kayma ver gitsin.
ogün eşim yanımda iken sıkı bir viraja hızlı bir şekilde girdim eşim bana: Salih gözüm kapalı olsa ben bu sert viraja bu hızla girdigini hatta viraja girdigini bile anlamazdım dedi ki benim eşim araba işinden hiç anlamaz. Ben alırım o sadece yolcu koltuğuna biner ve gider.
Bu araba bir harika banim şu ana kadar 2 eleştirim var 1. kapı plastik kalitesi vw e yakışmamış digeri ise üst süratlerde rüzgar sesi geliyor.
ama o turbo fısss laması yok mu kendimden geçiyorum. bu araba 1550 devirde de 4500 devir de de gazı çok güzel gaz yiyor.
içi çok ferah benim boyum 1.80 arkamdaki kişi hatta ben bile çok rahat oturabiliyorum. Hele o bagaj yok mu tam memur işi yazın memlekete git bulgur nohut turşu birde simenter tosunu kes bırak geriye kalan yere de çoçuğun malzemelerini koy getir.
bundan önceki arabam honda civic idi. memleket dönüşünde stepneyi valizin tekini ve bebek arabasını sürücü koltuğunu yanındaki koltuğa yerleştirdim emniyet kemerinide takıp gelmek zorunda kalmıştım. ama bu arabada o sorunu kesinlikle şamamam gibime geliyor.
Özellik olarak higline donanımı çok dolu hele viraja girerken o sis lambalarının yanma özelligine hayran oldum. İlk gören sislerden birisi patyak zannediyor sonra ise hayranlığını gizleyemiyor.
navi ise güzel ber özellik hem yol bilgisayarında hemde rns de size yol tarif ediyor vs.... birçok özellik. Buna ek olarak temel reis ruhuna sahip fındık motor da eklenince inanın bana tadından yenmiyor.

Hep derim, bazıları için araba sadece bir taşıt iken bazıları için keyiftir, zevktir.
Sizin de arabanızı nasıl sevdiğiniz belli.

Ben de Golfüme binince aynı şekilde keyif alıyorum, hiç hızlanmadan sakin sakin sürüşün tadına varıyorum.
Hatta keyif katsayım yarım depo mazotla full şehir içi 450 km.yi gördükçe iyice artıyor

Allah hepimize ailelerimizle birlikte mutlu günlerde kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

12 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:15:09 

geçen okuldaki hocam, Jetta'nın Meksika'dan gelen modellerinde 150 km hızdan sonra aracın içine ses geliyor dedi.

Bunun doğruluk payı var mıdır sizce?

Aviation Management

1160 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:58:31 

quote:

Orijinalden alıntı: kreatinfosfat

geçen okuldaki hocam, Jetta'nın Meksika'dan gelen modellerinde 150 km hızdan sonra aracın içine ses geliyor dedi.

Benim bildiğim kadarı ile jettaların tamamı meksikada üretiliyor. benim 2011 model eski kasa passatım bile 120 tan sonra bariz bir şekilde rüzgar sesi alıyor idi. özellikle ayna kısımlarından rüzgar sesi gelir ama bu her arabada our. ki 150 de hiç aşagı bir sürat değil.

1708 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:08:56 

quote:

Orijinalden alıntı: kreatinfosfat

"Jettanın Meksika'dan gelen modeli" diye birşey yok. Tüm jettalar Meksika'da üretiliyor. Golf ve passat Alman üretimi. Ayrıca Meksika'da üretilmesi Alman olmadığı anlamına gelmez. Kalite tamamen aynıdır. Örneğin golf 5 Alman üretimi. Jetta mk5 Meksika. Kalite olarak zerre kadar fark göremezsiniz. Jetta Amerika pazarına hitap eden bir model olduğu için, ayrıca üretim ve nakliye maaliyetlerinin de düşük olmasından dolayı VW fabrikayı oraya kurmuştur.

İyi günler...

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

77 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:11:49 

quote:

quote:

Ortalama tüketim gösterirken "ok" basınca 2 numaralı ortalamayı gösteriyor..
Bu ortalamayı biz sıfırlamadıkça hep hesaplıyor. Diyelim bir hafta boyunca ortalamızı ve aracı kulandığımız yol durumunu
belirtirsek daha net kıyaslarız..

1160 Mesaj
20 Aralık 2011; 23:37:32 

quote:

quote:

quote:

Ortalama tüketim gösterirken "ok" basınca 2 numaralı ortalamayı gösteriyor..
Bu ortalamayı biz sıfırlamadıkça hep hesaplıyor. Diyelim bir hafta boyunca ortalamızı ve aracı kulandığımız yol durumunu
belirtirsek daha net kıyaslarız..

1. tüketim motoru açma kapaasırasında her seferinde sıırlanan tüketimdir. 2. tüketim ise biler sıfırlayana kadar sıfırlanmyan tüeketimdir.
şun km 310 odu ve hala kırmızının üzerineki 2. çentige yakın bir yerde range 130 diyor da ben rangeye hiç güenmiyorum.
şunki tüketim 7 ila 7.2 arasıda ama benim için asıl öneml olan yakıt lambası ne zaman yanacak ve onu inanın sizlerle anında paylaşacagım :)

182 Mesaj
22 Aralık 2011; 17:46:41 

quote:

Sayglarımla

hayirli olsun.Bendede Leon 1.2 tsi var.Arabayi aldiktan teybi rcd 510 ile degistirdim.gayet guzel duruyor.

http://www.sahibinden.c...an-model-56173568/detay

2013 VW Golf 1.2 TSI DSG Comfortline

1160 Mesaj
22 Aralık 2011; 19:00:10 

quote:

Orijinalden alıntı: burakcal2

quote:

Sayglarımla

hayirli olsun.Bendede Leon 1.2 tsi var.Arabayi aldiktan teybi rcd 510 ile degistirdim.gayet guzel duruyor.

http://www.sahibinden.c...an-model-56173568/detay

aracınız hayırlı ugurlu olsun bende rns 310 var.
rcd 510 rns 310 dan daha karizma ama ne yazık ki ondada navi özelliği yok

77 Mesaj
22 Aralık 2011; 19:07:00 

rns 310 lara kamera bağlanıyor mu?

Ayrıca rns 310 ların navigasyon görüntüsü sadece 2d diye okumuştum. Ama bende 3d de gösteriyor...?

1642 Mesaj
23 Aralık 2011; 16:57:53 

quote:

burakcal2
Öncelikle hayırlı olsun gülle kullanın hocam.
Ben de Darendeliyim bu arada, hemşeri sayılırız
Birkaç mesaj yukarda okudum dikkatimi çekti. Bildiğim kadarı ile 1. ortalama yakıt tüketiminde gösterilen değer aslında evet kontağı açıp kapatana kadar harcanan ya da harcanacağı tahmin edilen değerdir. Fakat kendi aracımda kontağı kapattıktan sonra 2 saat içinde aracı tekrar çalıştırsam aynı değerden devam ediyorum kullanıma. 2 saatten sonra kontağı çalıştırırsam 1.değer sıfırlanmış oluyor buna dikkat etmenizi öneririm.
Son olarak da bildiğim kadarıyla 2.değer siz sıfırlayana kadar değil kendi sıfırlanma süresi olan 1 ay sonunda ( ya da sizin belirlediğiniz bir süre de olabilir emin değilim) sıfırlanıyor. Buna dikkat etmenizi öneririm. Keyifli sürşler

2013 C4 Exclusive Cam Tavan Neptün Mavi - Golf V 1.4 TSI 140 PS
iPhone 5S 16 GB - Sony Playstation 3 320 GB
Sakarya University - Information Systems Engineering

1456 Mesaj
23 Aralık 2011; 17:27:56 

ben 1.2 hig almak yerine 1.6 tdi comfort almayı tercih ederdim sahsen ama yinede hayırlı olsun

6213 Mesaj
24 Aralık 2011; 1:08:59 

golf 5 kullanıyorum. Araçtan çok memnunum. Ancak altınin yere yakın olması dikkatli sürüşü gerektiriyor. Yani bir yeti veya tiguan gibi altı yüksek olsa bu sefer yol tutuşundan ödün vermek gerekirdi. Bozuk yollara gelmeyen bir araç. Ama golf tam bir efsane haklısınız. Kompakt hatchback sınıfının yaratıcısı.

1160 Mesaj
24 Aralık 2011; 10:05:37 

quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

ben 1.2 hig almak yerine 1.6 tdi comfort almayı tercih ederdim sahsen ama yinede hayırlı olsun

Ben 63000tl verdiğim bir arabada analo klima olmasına ve cc olmamasına asla dayanamam ha comfort alacak olsm gider 1.2 alır geriye klan 15000 tl lik fiyat farkına da doya doya benZin alır binerdm.
ben bu artabayı sıfır almadım 2. el aldım benim aldıgı fiyata trendline anca ediyor idi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vw_passat_1981 -- 24 Aralık 2011; 10:37:33 >

1456 Mesaj
24 Aralık 2011; 21:25:10 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

Ben 63000tl verdiğim bir arabada analo klima olmasına ve cc olmamasına asla dayanamam ha comfort alacak olsm gider 1.2 alır geriye klan 15000 tl lik fiyat farkına da doya doya benZin alır binerdm.
ben bu artabayı sıfır almadım 2. el aldım benim aldıgı fiyata trendline anca ediyor idi :)

ha o zaman tamam ben sıfır aldın sandım , 2. el almıssan önemli değil

1160 Mesaj
24 Aralık 2011; 22:31:15 

Arkadaşlar yakıt denememi yapamadım acil bir işim çıktı o nedenle arabaya yakıt aldım. bi yere acele ulaşmam gerekiyor idi bu araba duraksamadan 200 ü görüdü. dahda gidiyoru hızkesmek zorunda kaldım çünkü yol bitti :)

1642 Mesaj
24 Aralık 2011; 22:38:10 

quote:

Arkadaşlar yakıt denememi yapamadım acil bir işim çıktı o nedenle arabaya yakıt aldım. bi yere acele ulaşmam gerekiyor idi bu araba duraksamadan 200 ü görüdü. dahda gidiyoru hızkesmek zorunda kaldım çünkü yol bitti :)

Aracı bi süre kullanıp kontağı kapattıktan sonra 2 saat dolmadan tekrar kontağı çalıştırıp 1.yakıt ortalamasına baktınız mı ? Sıfırlanıyor mu yoksa benim dediğim gibi mi ?

6 Mesaj
24 Aralık 2011; 23:26:01 

Öncelikle hayırlı olsun diyeyim. Ben de uzun suren kararsizliktan sonra jetta almaya karar vermistim. Ama 1.2 motorla ilgili tereddutlerim bir turlu bitmiyor. İcime tam olarak bir turlu sindiremedim. Bugun bir Vw servisindeki bir eleman bazi musterilerinin jetta 1.2 nin cok yaktigini, bugun sebebinin de ozellikle rampalarda cok gaz yedigini ve bunun da haliyle fazla yakit turettigini soyledi. Ben de bunu duyunca yine kararsizlik olustu. Bir de sunu dusundum. Ben bu arabayı 2-3 sene binip sonra satmak istesem (diyelim ki performansini begenmedim) ve bu seneden sonra 1.2 tsi uretilmezse diye dusundum. O zaman satista cok zarar ederim diye dusundum. 1.2 'nin uretimi ile ilgili bilginiz var mi? Bu motorun uretimi devam edecek mi yoksa bundan sonra sadece 1.4 ler mi uretilecek? Yukarıdaki yorumlari okuyunca icim rahatladi ama yine de emin olamiyrum bir turlu. Cok kararsizim.

<...Mubote...>

1160 Mesaj
25 Aralık 2011; 10:12:11 

quote:

Orijinalden alıntı: moral83

quote:

Aracı bi süre kullanıp kontağı kapattıktan sonra 2 saat dolmadan tekrar kontağı çalıştırıp 1.yakıt ortalamasına baktınız mı ? Sıfırlanıyor mu yoksa benim dediğim gibi mi ?

arabayı çalıştırıp kapattığınız zaman ve aradan belli bir süre geçince 1 numaralı değer kendini sıfırlar. 2. değer ise siz sıfırlayana kadar asla sıfırlanmaz. ben onu yukarıda yazmıştım diye hatırlıyorum.
bu durum normal.

1160 Mesaj
25 Aralık 2011; 10:40:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Eindoforat

Öncelikle hayırlı olsun diyeyim. Ben de uzun suren kararsizliktan sonra jetta almaya karar vermistim. Ama 1.2 motorla ilgili tereddutlerim bir turlu bitmiyor. İcime tam olarak bir turlu sindiremedim. Bugun bir Vw servisindeki bir eleman bazi musterilerinin jetta 1.2 nin cok yaktigini, bugun sebebinin de ozellikle rampalarda cok gaz yedigini ve bunun da haliyle fazla yakit turettigini soyledi. Ben de bunu duyunca yine kararsizlik olustu. Bir de sunu dusundum. Ben bu arabayı 2-3 sene binip sonra satmak istesem (diyelim ki performansini begenmedim) ve bu seneden sonra 1.2 tsi uretilmezse diye dusundum. O zaman satista cok zarar ederim diye dusundum. 1.2 'nin uretimi ile ilgili bilginiz var mi? Bu motorun uretimi devam edecek mi yoksa bundan sonra sadece 1.4 ler mi uretilecek? Yukarıdaki yorumlari okuyunca icim rahatladi ama yine de emin olamiyrum bir turlu. Cok kararsizim.

Öncelikle size şunu söylemek isterim.

İbrahim TATLISES yıllar önce şöyle demişti: Ben boş bin kaset çıkarsam üzerine İbrahim TATLISES yazsam 100.000 satılma garantisini size veririm. Volkswagen türkiyede kendine öyle bir yer ettiki arabalarına mobilet motoru taksa üzerine TSİ yazsa inanın insanlar o arabayı almak için sıraya girerdi.
siz kenidi tereddütlerinizden bahsediyorsunuz ama sorun bakalım benim param hazır bana araba verin diyin araba verebileceklermi size yok araba yok. kota dolmuş.
ben bu arabayı 45000 tl ye aldım şuan elimi öpene 50.000 tl ye satarım neden mi çünkü bu araba yok.

TSİ motor ilk çıktığında yanılmıyorsam 2007 yılı idi herkes kıçı ile güldü bu araba gitmez dedi. ben bu tsi motoru tes etmek için Elbistanden Malatyaya otobüs ile gittim gidiş geliş 5 saat yol çektim. o zaman 140 ve 170 likler vardı ban 140 kullandım öyle bir makinaya binmenin hazzını yaşadım.

1,2 TSİ gitmiyor diyenlere şunu derim atmısferik 1.6 araba ile anahtarına kapışırım. ister yokuş inelim ister yokuş çıkalım. her halukarda asvalta gömerim bukadar iddialı konuşuyorum.
bakınız ben 2 gün önce bitlisten tatvana gittim bitlis tatvan arası hafif rampadır iniş degil çıkış ben orada 102 hp passat ile 165 , 125 hp 2007 honda ile 180, 135 bg toyota auris ile 190, fluance ile 180, 2007 huyundai accent ile 185 i hiç geçemedim ki ben bu arabalar ile vallahi de yalanım yok bitlis girişinde bölge trafik var yeşil ışıkta bastım anca bukadar dedi ve hepsindede redlineye soktum arabayıları. ama bunda hiç öyle geriden basmadım yolun yarısından sonra araba 6. viteste idi 110 ile gidiyordum gazı dipledim araba 200 e geldi 190 falan diil tam 200 ayağımı çaktim. arabada 3 yetişkin ve kızım da vardı hastaneye gidiyorduk.

bu araba turbo beslemeli bu araba 100 km de 5 litrede yakar 20 litrede bu arabayı kuallanmayı bileceksiniz tork değerini kullanmayı bileceksiniz ben okadar bastım 7,5 i hiç geçmedi.

satış temsilcisi size ne dedi bunu almayın 1.4 alın dedi değiml mi çakal bunlarn çakal. arabanın teknik verilerine ber bakın nerede ise 1,4 tsi ile aynı.

Bu motorun üzerinde vw ve audi amblemi var yani bunlar ileriye doğru bir adım attımı geri çekilmezler. eğer piyasadan çekecek olsalardı inanın bana 7 ileri dsg şanzımanı çekerlerdi.

size son olarak şunu söylemek izterim bu araba dizelin tahtını sallayacak vergisi ile abisi 1,4 litrelik motoru kullananları kıskandıracak fındık bir motor dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vw_passat_1981 -- 25 Aralık 2011; 10:57:46 >

1642 Mesaj
25 Aralık 2011; 11:53:03 

quote:

quote:

quote:

arabayı çalıştırıp kapattığınız zaman ve aradan belli bir süre geçince 1 numaralı değer kendini sıfırlar. 2. değer ise siz sıfırlayana kadar asla sıfırlanmaz. ben onu yukarıda yazmıştım diye hatırlıyorum.
bu durum normal.

Yukarıdaki attıgım ilk mesajı okursanız daha iyi anlayacaksınız ne demek istedigimi. Belli bir sure kontak kapalı olsa bile 2.deger degil 1.deger de sıfırlanmıyor bunu demeye calısıyorum.

10 Mesaj
25 Aralık 2011; 12:31:33 

arkadaslar..
1.2 tsi comfortline jetta 46000 tl, ile 1.3 cdtı opel astra 40000 tl arasında bir türlü karar veremiyorum..yardımcı olursanız sewinirim...

1403 Mesaj
25 Aralık 2011; 12:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: vwhanefi

arkadaslar..
1.2 tsi comfortline jetta 46000 tl, ile 1.3 cdtı opel astra 40000 tl arasında bir türlü karar veremiyorum..yardımcı olursanız sewinirim...

2. el + tasarım = jetta

2012 Passat TDİ DSG Comfortline

"Nefret Ettiğimiz İşlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz. Bizler Tarihin Ortanca Çocuklarıyız. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bi Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.."

10 Mesaj
25 Aralık 2011; 12:53:47 

iki aracta sıfır..siz olsanız hangisini secersiniz?

6 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:04:28 

1.2 tsi comfort 46 .000 demissin. hangi bayii fiyatıdır bu? Kampanya fiyatı 48 000 tl.

<...Mubote...>

10 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:12:44 

avek istanbul en son 46 ya bıraktılar....

1160 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:18:56 

quote:

quote:

quote:

quote:

bu durum normal.

Yukarıdaki attıgım ilk mesajı okursanız daha iyi anlayacaksınız ne demek istedigimi. Belli bir sure kontak kapalı olsa bile 2.deger degil 1.deger de sıfırlanmıyor bunu demeye calısıyorum.

Kusura bakmayınız yanlış anlamışım.
ben ne zaman arabama binsem 1. reger sıfır oluyor. Ama aradan biraz süre geçmesi gerekiyor

1642 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:21:48 

quote:

quote:

quote:

quote:

bu durum normal.

ben ne zaman arabama binsem 1. reger sıfır oluyor. Ama aradan biraz süre geçmesi gerekiyor

İmzamdaki araçta 2 saate kadar sıfırlanmıyor. Belki sizinki yeni model diye farklılık olabilir o yuzden sormustum Hemsehri sayılırız zaten aramızda 2 saatin lafı olmaz

1160 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:27:31 

quote:

arkadaslar..

2 aracın da klansmanları farklı. jetta sedan astra hb.
jetta benzinli astra dizel.
her ikiside alman arabası :)
ben astara dizele bindim turbo kendini 3000 devirden sonra tam anmlamı ile göstermeye başlıyor. ş.i ilk kalkışlarda çok hantal o arabayı brodvay bile ilk kalkışta çok rahat geçer. performanslı kullanım için iyi basmanız gerekiyor o zaman da yakıtı sömürüyor araba dizel ama ş.i 7 - 7,5 den aşağı yakmıyor. jettada ise araba rolantide iken turbo devrede oluyon ve 1550 devirden itibaren max torku alabiliyorsunuz dolayısı ile araba hiçbir devirde hantallık yaşamıyor ver gitsin. alsın götürsün yeterki gaza bas turbo daima emrinizde.
astralar için benim 2 olumsuz 1 de olumlu yorumum var.
o arabalarda konfor yok evdeki çekyatım yeminle astaranın koltuğundan rahat digeri ise içeriye aşırı diyecegim çünkü ben bu konuda çok kılımdır motor ve yol sesi alıyor. olumlu yorumum ise şeharler arası çok ekınımik bir araç.
saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vw_passat_1981 -- 25 Aralık 2011; 14:34:13 >

10 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:30:29 

yorumunuz için tşk. ederim.

1160 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:32:48 

quote:

quote:

quote:

quote:

bu durum normal.

İmzamdaki araçta 2 saate kadar sıfırlanmıyor. Belki sizinki yeni model diye farklılık olabilir o yuzden sormustum Hemsehri sayılırız zaten aramızda 2 saatin lafı olmaz

Ne demek.
sizin memleket neresi ?
golf benim hayranlığımdır söyledim ya 2007 yılında malatya tan oto da kullandım 140 hp tivin turbo hem torbo besleme hemde sürer şarj (türkçesini biliyorum gülmeyin) çık tatlı bir makina idi ama onların 170 ligine binmek nasip olmadı. Olur inş ama binmekte istemem kendi arabama binmik istemezdim o zaman.
ha bu arada 140 lığın tadını unuttum ama çok güzel geriye yaslıyordu

1642 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:41:45 

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne demek.
sizin memleket neresi ?
golf benim hayranlığımdır söyledim ya 2007 yılında malatya tan oto da kullandım 140 hp tivin turbo hem torbo besleme hemde sürer şarj (türkçesini biliyorum gülmeyin) çık tatlı bir makina idi ama onların 170 ligine binmek nasip olmadı. Olur inş ama binmekte istemem kendi arabama binmik istemezdim o zaman.
ha bu arada 140 lığın tadını unuttum ama çok güzel geriye yaslıyordu

Darendeliyim hocam Yakıtı düşünmeyen ya da dert etmeyen birisi için tam keyif arabası

1160 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:42:29 

quote:

yorumunuz için tşk. ederim.

ben size şunu söylemek isterim ki:
insanlardan fikir alın ama ne olursa olsun içinizden geçeni yapın.
her iki arabanın da sürücü koltuguna oturun direksiyonu kavrayın hatta test sürüşüne çıkın hangisinde kendinizi mutlu hissetttiniz gidin onu alın. yerim ekonomisini şununu bununu ben arabama seve seve binemedikten sonra kapımda arabam var demem. ben yaptığım işten zek almalıyım ben karnımı doyurmak için yemek yemem karnım doyarmen gönlümde hoş olmalıdır. Vallahi eşimin yaptığı yemegi beğenmez ise onu kırmadan bu durumu ona izeh eder ve sofradan kalkar gider somunun arasına yeşil soganı dürer yerim ve ben bu kombinasyonu da çok severim.

TSİ motora tüp takılmıyor dediler olmuyor ise olmuyor. Ben eşime danışmadan iş yapmam ona dedim ki ben vw başka arabadan haz alamıyorum ama bu arabaya lpg olmuyor. Eşimde bana dedi ki salih sen hangisini istiyorsun? bende dedim TSİ oda dedi ki gidip alalım. sıfır alacaktım bu denk geldi bunu aldım.

1160 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:49:55 

quote:

quote:

quote:

quote:

bu durum normal.

sayın maral
ooooo çok geldim oralara.
darende bizim orasıdır yaaaaa valla memleket geldi gözümün önüne. Elbistan da da darendeli çok var. Gürbüz mobilyanın sahibi vardı onlar benim arkadaş
bu arada 82 elbisten 83 darende mi :)

1837 Mesaj
1 Ocak 2012; 4:36:26 

selamlar tekrar, araç ne alemde? yakıt değerleri nasıl? yeni bilgileri paylaşırsanız sevinirim.

1160 Mesaj
2 Ocak 2012; 18:00:06 

quote:

selamlar tekrar, araç ne alemde? yakıt değerleri nasıl? yeni bilgileri paylaşırsanız sevinirim.

hayrlı akşamlar sayın wins,
aracın durumu iyi fakat benim durumum iyi değil kanımda yüksek oranda enfeksiyon çıktı ve hala hastahanede yatıyorum. kollarımdaki kelebelerden dolayı yazmaktada güçlük çekiyorum. dua edin.

1837 Mesaj
2 Ocak 2012; 18:39:48 

aman aman büyük geçmişler olsun. herşeyin başı sağlık gerisi hikaye dualarım sizinle... tez zamanda ayağa kalkarsınız inşallah...

3235 Mesaj
3 Ocak 2012; 1:19:43 

geçmiş olsun sigara kullanmıyorsunuzdur inşallah sigara içen bünyeleri daha çabuk etkiliyormuç arkadaşım 3 ay çekti bu hastalıktan sigarayı bıraktı 59 kilodan şuan 78 kiloya çıktı .

http://forum.donanimhaber.com/m_19540/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56155969

10 yıllık hort kolay iş

3364 Mesaj
4 Ocak 2012; 8:06:41