Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..:

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.849
Cevap
77
Favori
573.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     :..YENİ JETTA KULLANICILARI VE  SEVENLERİ TOPLULUĞU..:

Selam arkadaşlar geçen hafta jetta 1.2 tsi hig. jetta aldm.
    öncelikle şunu söylemek isterim ki motor kaputunu kaldırıp bakmasanız bu arabaya kesinlikle 1.2 demezsiniz. teknik verilere bakar iseniz 1.4 si ile 0-100 km farkı 1 Sn. dir.
    performansı çok güzel ara hılanmalar çok güzel 1.6 atmosferik bir arabanın bu arabayı yakalaması imknsız. atmosferik 1.8 ve 2.0 atmosferik arabam olmadıgı için kıyaslama yapamıyorum.
    aracın yakıt tüketimi adanadan depoyu doldurdum bitlise geldiğim zaman (Adana ve Antepte gezdim) 850 km de benzin aldım ortalama 5.7 lt cicarı yaktı. yolda karma bir kullanımım oldu.
    yanlız ilerileyen zamanlarda eminim ki ben bu araba ile 1000 km yi çok rahat deviririrm.
    şuan bitliste karma tüketim degerim 6.2 lt civarında. araba dizel gibi mübarek 2200 d/d gelmeden araba vites istiyor.
    arabanın tipi bir harika yanlız iç plastik kalitesi vw kalitesine yakışmamış. direksiyonu benim 2010 passatıma göre sert. Ama yol tutuşu bir harika. Bu arada viraj aydınlatma sistemine de bayıldım.
    arabanın iç hacmi çok geniş.
    bagajı 2 oda 1 salon gibi 5 adamı kes yatır :) okadar büyük yani. konfor ve ses izolasyonu çok güzel.
    yanlız RNS 310 un tipini pek begenmedim ama navi sistemi hızlı. hatalı yola girdiğiniz zaman çok kısa sürede rota hesaplıyor.
    Bu araba ekonomi üzerine kurulmuş bir motora sahip. heleki ş.i 7.1 ş.d 4.9 degerlerini sıkışık trafite ykalar ise 1.6 tdi lerin tahtını çok rahat sallar diye düşünüyorum.
    yazımın tamamı bilgilendirme amaçlıdır tavsiye niteliğinde değildir.
    Sayglarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih DAL -- 29 Kasım 2012; 23:33:26 >

• Hayırlı olsun güle güle kullanın
  • Herkes "VW yaptıysa vardır birşey" diyor ama yine de 1.2 TSİ ile ilgili tereddüt ediliyor (ben de dahil)
    Kullananların bu tarz yazılar ile bilgi paylaşımında bulunmaları bence bu açıdan önemli
    Yoksa önyargıları kırmak daha zor olacak
    Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanmanızı dilerim.
  • Teredütleri gidermek bakımından yazayım....
    1.2 Motorlu Jetta trendline modelini test sürüşünde denedim.Aynı gün Golf TSI DSG 122 denedim.

1.2 TSI Jettaya gelirsem araca bindim çok rahat konforlu.... motoru çalıştırdım çalışma sırasında gayet sessiz içeriye ses almıyor bence
    yanımda müşteri temsilcisi ile başladık test sürüşüne......
    Eğerki o test aracının 1.2 motor olduğunu bilmesem ve deselerki 1.4 veya 1.6 inanırım.O ne gitmektir öyle mükemmel kullanımı var aracın.
    Hızlanması ve atikliğini ilk kalkıştan itibaren hissediyorsunuz çok güzel ivmeleniyor kesinlikle bence 1.2 TSI motor tam olmuş bence hani test etmesem kullanmasam
    düşünülürde yok forumda dikkat ediyorum o kasayı o motor taşırmı deniliyor ....taşıyor hemde öyle bir taşıyorki banamısın demiyor gerçekten.....
    Velhasılkelam 1.2 TSI Jetta dşünen arkadaşlar gitsinler Volkswagen yetkili satıcılarında test etsinler Jetta yı o zaman göreceklerki bu motorun 1.2 ile alakası yok hem gidişinde hem kalkışta şahane...
  • Arkadaşlarım çok tşekür ederim.

Arabanın perforansını benim burada size anlatmam yetersiz gidin binin bakın. zaten fabrika teknik verilerini inceler iseniz kafanızda aşağı yukarı bir kanaat oluşur.

1.2 tsi 0-100 : 10.9 sn Son hız: 190
    1.4 :9.8 : 202
    1.6 TDİ :11.7 : 190
    Bu degerler jettaya aittir.

Passat 1.4 tsi ise 0-100 :10.3 1.6 tdi ise 12.2 dir.
    Passat daha agır ve hacim olarak daha geniş bir arabadır ama benim burada bunu yazma sebebim 1.4 passat 10.3 sn hızlanmma verisi ile seri ise jetta 1.2 tsi 10.9 sn ile passattan geri kalmamaktadır.
    ayrıca 1550 d/d den sonra verdiği 175 tork ile birlikte turbo boşlugu yaşanmamaktadır.

Teorik olarak benim burada bunları anlatmam sizlere bir bilgi vermeye bilir gidin bir bakın deneyin teoriye dökün. hele bu arabada 1.2 motor var diye binerseniz beklenti ile bulduklarınız arasında mükemmel bir fark oluşacaktır.işim dolayısı ile arabama çok binemiyorum ilerileyen zamanlarda yakıt noktasını sizler arz edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vw_passat_1981

öncelikle şunu söylemek isterim ki motor kaputunu kaldırıp bakmasanız bu arabaya kesinlikle 1.2 demezsiniz. teknik verilere bakar iseniz 1.4 si ile 0-100 km farkı 1 Sn. dir.
    performansı çok güzel ara hılanmalar çok güzel 1.6 atmosferik bir arabanın bu arabayı yakalaması imknsız. atmosferik 1.8 ve 2.0 atmosferik arabam olmadıgı için kıyaslama yapamıyorum.
    aracın yakıt tüketimi adanadan depoyu doldurdum bitlise geldiğim zaman (Adana ve Antepte gezdim) 850 km de benzin aldım ortalama 5.7 lt cicarı yaktı. yolda karma bir kullanımım oldu.
    yanlız ilerileyen zamanlarda eminim ki ben bu araba ile 1000 km yi çok rahat deviririrm.
    şuan bitliste karma tüketim degerim 6.2 lt civarında. araba dizel gibi mübarek 2200 d/d gelmeden araba vites istiyor.
    arabanın tipi bir harika yanlız iç plastik kalitesi vw kalitesine yakışmamış. direksiyonu benim 2010 passatıma göre sert. Ama yol tutuşu bir harika. Bu arada viraj aydınlatma sistemine de bayıldım.
    bagajı 2 oda 1 salon gibi 5 adamı kes yatır :) okadar büyük yani. konfor ve ses izolasyonu çok güzel.
    yanlız RNS 310 un tipini pek begenmedim ama navi sistemi hızlı. hatalı yola girdiğiniz zaman çok kısa sürede rota hesaplıyor.
    Bu araba ekonomi üzerine kurulmuş bir motora sahip. heleki ş.i 7.1 ş.d 4.9 degerlerini sıkışık trafite ykalar ise 1.6 tdi lerin tahtını çok rahat sallar diye düşünüyorum.
    Sayglarımla

Hemseriyiz ayni marka araci kullniyoruz sanirim bende tatvanliyim vwcyiz daha ne olsun ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mctin13

quote:

Sayglarımla

Hemseriyiz ayni marka araci kullniyoruz sanirim bende tatvanliyim vwcyiz daha ne olsun ;)

Ben görevim icabı bitliste çalışıyorum. 2008 yılından bu yana bitlisteyim aslen k.maraşlıyım. Ama kızım tatvanlı sizin asıl hemşriniz o :)
    bu benim 4. arabam ilk volkswagenim 2010 model passat idi o zamandan sonra tam bir vw. ayranı oldum ve başka bir arabaya binemiyorum. ne bleyim tad alamıyorum. heyecanlanamıyorum. Sanki vw benim için araba üretiyor. Aldığım arabam ailemin bir üyesi gibi işte en arabamı bu denli seviyorum.
    görüşebilmek dileği ile esenle kalınız
  • bu arba kızım netbook umu bozdugu için bazan hatta çogu zaman klavye basmıyor :)
  • quote:

bu arba kızım netbook umu bozdugu için bazan hatta çogu zaman klavye basmıyor :)

öncelikle güle güle kullanın arabanızı Allah kaza bela vermesin.. bende Vanda görevliydim artık Ankarada... Tatvanada çok geldim. bende jettaya kafayı takmış durumdayım. bende dizel araç var. jetta dizel almayı çok isterdim ama malum fiyatı benim alabileceğim seviyenin üzerinde. ama 1.2tsi çok hoşuma gitti. yazdığınız değerlere bayıldım. sizin yorumlarınızı ve yakıt değerlerinizi beklemekteyim. bende alabilirim 1.2tsi highline...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

quote:

bu arba kızım netbook umu bozdugu için bazan hatta çogu zaman klavye basmıyor :)

öncelikle güle güle kullanın arabanızı Allah kaza bela vermesin.. bende Vanda görevliydim artık Ankarada... Tatvanada çok geldim. bende jettaya kafayı takmış durumdayım. bende dizel araç var. jetta dizel almayı çok isterdim ama malum fiyatı benim alabileceğim seviyenin üzerinde. ama 1.2tsi çok hoşuma gitti. yazdığınız değerlere bayıldım. sizin yorumlarınızı ve yakıt değerlerinizi beklemekteyim. bende alabilirim 1.2tsi highline...

şuan arabanın km sini sıfırlayalı 230 km oldu. ondan önce benzin lambası yandı 100 Tl lik benzin aldım 230 km yol kat ettim yol bilgisayarı 220 daha gidersin diyor. arabanın deposunu ilk doldurduğum zaman ş.i sakin kullandım 6-6.2 degerlerinde yol aldım. ileriyeyen km lerde araba açılsın diye turboyu bol bol devreye soktum ve kendime güzel bir bel masajı yaptırdım ( Turbo devreye girince araba 4. viteste olsa bile çok belirgin şekilde geriye yaslıyor) şimdi ise 100 km de ortalama tüketim tam 7,0 Lt. ama bitlis hava olarak çok soğuk. Ogün 15 dakika kullandım motor yağ sıcaklıgı 54 derece idi. yani araba ısınamıyor. bilirsiniz bitliste ya çıkarsınız ya inersiniz düzlük yoktur. batarya kavşağını (ki hatırlarsanız dik bir yokuştur 150 ile rahatlıkla çıktım araba ver gideyim diyor ama yol viravjlı olduğundan fazla basamadım.) benim passat 1.102 hp bu yolda 90 ile anca gidebiliyordu. yakıtının yanında performansı çok güzel o gün 1.4 tsi superb ile kapıştık ben onu geçemedim ama o da bana fark atamadı. nerede ise hızlanmaları aynı gibi.
    şuanki şartlarda yakıt karşılaştırmasını şöyle yapayım arkadaşım cruze aldı onun yol bilgisayarı 10 ile 12 lerde gezinirken ben bu arabada 9 değerini hiç görmedim.
    Asıl yaz gelsin ben o zaman bu arabanın yakıtını merak ediyorum.
    bu arabanın vergisi düşük, bakım masrafı daha ucuz vs.... birde dizel fiyatı nedereise benzinle ayanı bence dizele hiç bakmayınız derim. dizel 100.000 km de bir aracı bazı kişilere benzinli 100,000 km deki bir aracı herkese satarsınız. :)
  • harikasınız teşekkürler bilgiler için... bu arada aracınız resmen dizel gibi yakıyor. şehiriçinde corolla - 407 gibi sedan araçlar 6-6,5 gibi yakıyor. uzun yolda 5gibi yakayorlar. 100tl lik benzinle siz 23,25litre yakıt almışsınız. 220+230= 450km yapar buda 450/23,25 = 19,35 yapar yani 1litre ile 19,35km... çok iyi bir değer. 1,2 motor 1,6motordan tam 261tl yıllık vergi avantajı ve bakım maliyet avantajıda eklenince tadından yenmez. hele bitlisin soğuğunda ş.i. 7litre nefis... ben vanda dizel 206 ile 6-6,5 litre yakıyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

harikasınız teşekkürler bilgiler için... bu arada aracınız resmen dizel gibi yakıyor. şehiriçinde corolla - 407 gibi sedan araçlar 6-6,5 gibi yakıyor. uzun yolda 5gibi yakayorlar. 100tl lik benzinle siz 23,25litre yakıt almışsınız. 220+230= 450km yapar buda 450/23,25 = 19,35 yapar yani 1litre ile 19,35km... çok iyi bir değer. 1,2 motor 1,6motordan tam 261tl yıllık vergi avantajı ve bakım maliyet avantajıda eklenince tadından yenmez. hele bitlisin soğuğunda ş.i. 7litre nefis... ben vanda dizel 206 ile 6-6,5 litre yakıyordum.

Bunun yanında arabanın düşük devirlerdeki tork ve beygir ürününü de size şöyle anlatayım bitlisin o yokuşunu çıkar iken arabayı 89 a sabitledim araba yanlızca 88 e düştü 2010 passatımda bulunan 102 hp lik motor aynı denemede 70 e kadar düşüp boguluyor ve vites düşmek zorunda kalıyor idim.
    ben LPG ye hiç bir zaman ısınamadım dizel ise pahalı ve riski büyük.
    benim bir arabadan beklentim az yakmalı gazı dipledigim zaman beni götürmeli tabiki o zaman da az yakmasını beklemem. bu araba tam benim felsefeme göre. Hele bir yol tutuşu var ki sabun kalıbı gibi ne atma var ne kayma ver gitsin.
    ogün eşim yanımda iken sıkı bir viraja hızlı bir şekilde girdim eşim bana: Salih gözüm kapalı olsa ben bu sert viraja bu hızla girdigini hatta viraja girdigini bile anlamazdım dedi ki benim eşim araba işinden hiç anlamaz. Ben alırım o sadece yolcu koltuğuna biner ve gider.
    Bu araba bir harika banim şu ana kadar 2 eleştirim var 1. kapı plastik kalitesi vw e yakışmamış digeri ise üst süratlerde rüzgar sesi geliyor.
    ama o turbo fısss laması yok mu kendimden geçiyorum. bu araba 1550 devirde de 4500 devir de de gazı çok güzel gaz yiyor.
    içi çok ferah benim boyum 1.80 arkamdaki kişi hatta ben bile çok rahat oturabiliyorum. Hele o bagaj yok mu tam memur işi yazın memlekete git bulgur nohut turşu birde simenter tosunu kes bırak geriye kalan yere de çoçuğun malzemelerini koy getir.
    bundan önceki arabam honda civic idi. memleket dönüşünde stepneyi valizin tekini ve bebek arabasını sürücü koltuğunu yanındaki koltuğa yerleştirdim emniyet kemerinide takıp gelmek zorunda kalmıştım. ama bu arabada o sorunu kesinlikle şamamam gibime geliyor.
    Özellik olarak higline donanımı çok dolu hele viraja girerken o sis lambalarının yanma özelligine hayran oldum. İlk gören sislerden birisi patyak zannediyor sonra ise hayranlığını gizleyemiyor.
    navi ise güzel ber özellik hem yol bilgisayarında hemde rns de size yol tarif ediyor vs.... birçok özellik. Buna ek olarak temel reis ruhuna sahip fındık motor da eklenince inanın bana tadından yenmiyor.
  • yakıt değerleri gerçekten iyiymiş, güle güle kullanın, hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BusinessAnalyst

yakıt değerleri gerçekten iyiymiş, güle güle kullanın, hayırlı olsun.

Teşekkür ederim
  • Dur kalk yapmadan, kırmızı ışık görmeden (7.1) değerinin altına düşülebilir belki..
    Ben birkaç kırmızı ışık ve birazı trafikle 2-5 km periyotlarla kullanıyorum, iki aylık ortalama 8.4
    Buna ısıtmak için beklemeler de dahil.
    Bazen ön cam açmak için "max" tuşunu kullanıyorum (bunun klimayı devreye soktugunu söylediler serviste)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bd01bd -- 18 Aralık 2011; 15:24:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bd01bd

Dur kalk yapmadan, kırmızı ışık görmeden (7.1) değerinin altına düşülebilir belki..
    Ben birkaç kırmızı ışık ve birazı trafikle 2-5 km periyotlarla kullanıyorum, iki aylık ortalama 8.4
    Buna ısıtmak için beklemeler de dahil.
    Bazen ön cam açmak için "max" tuşunu kullanıyorum (bunun klimayı devreye soktugunu söylediler serviste)

Dur kalk yapmadan, kırmızı ışık görmeden (7.1) değerinin altına düşülebilir belki..
    bu tarif tam anlamıyla şehir dıı tasrifi.
    siz en kısa sürede tüketim degerimi çekip bırakıcam :)
  • Öncelikle kazasız belasız sürüşler...

Golf alma arefesinde biri olarak, Jetta'yı da inceleme fırsatı buldum bayide, araç dış tasarım olarak şık, hoş.

Ancak Golf ile kıyasladığımda kalite farkı hemen fark ediliyor, bagaj derdim de olmadığı için bana Golf daha sıcak geldi.

Umarım siz de aracınızdan çok memnun kalırsınız.

Bu arada ben de K.Maraş'ta yaşıyorum, konuyu takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Öncelikle kazasız belasız sürüşler...

Golf alma arefesinde biri olarak, Jetta'yı da inceleme fırsatı buldum bayide, araç dış tasarım olarak şık, hoş.

Ancak Golf ile kıyasladığımda kalite farkı hemen fark ediliyor, bagaj derdim de olmadığı için bana Golf daha sıcak geldi.

Umarım siz de aracınızdan çok memnun kalırsınız.

Bu arada ben de K.Maraş'ta yaşıyorum, konuyu takipteyim.

Ben Elbistanlıyım.
    Size şunu söylemek isterim ki benim bagaj derdim olmasa idi benim alacağım tek bir araba vardı ki oda golf. Ben K.maraş Vw ile okadar konuştum hatta arabayı almanın son deminede gelmiştim. ama aklım mantığımı yenmek zorunda kaldı. Ha ileride Allah bana nasip eder ise 2. araba olarak golf almak isterim. Çünkü o bir efsane.
    Ben tam bir vw hayranıyım. Bana sorar iseniz vw firmasının 2 tane arabası vardır teki golf digeri passat hangisine 1 digerine 2. derseniz diyin ama digerleri sadece fasa fisodur. yeni jetta çıkana kadar hiç kimse jettanın çıkışını beklemedi veya öyle ahım şahım merakta etmedi amma passat veyo gof kasa değiştirecegi zaman kasıklarına ağrı girercesine meraklanan insanlirı bilirim.
    vw firmasının araçlarına 2 araba şekil vce ruh verir biri passat digeri de golf dür.
    benim ilk vw im 2010 model passat idi eski kasa 10 ay bindim ve o zamanın koşullarında satmakk zorunda kaldım (Ev aldım). şimdi ise ekonomim yetmedigi için bu arabayı aldım.
    bu arabamı da çok seviyorum.
    kalitesizlik hissi kendini sadeve kapı plastaklerinde gösteriyor onun haricinde o bir volkswagen. güvenlik, şasi prestizzz harika.
    şuan sıfırladığımdan bu yana 278 km oldu kırmızıya düşmesine daha 2 çizgi var. yol bilgisayarı 170 daha gidersin diyor
  • quote:

Bunun yanında arabanın düşük devirlerdeki tork ve beygir ürününü de size şöyle anlatayım bitlisin o yokuşunu çıkar iken arabayı 89 a sabitledim araba yanlızca 88 e düştü 2010 passatımda bulunan 102 hp lik motor aynı denemede 70 e kadar düşüp boguluyor ve vites düşmek zorunda kalıyor idim.
    ben LPG ye hiç bir zaman ısınamadım dizel ise pahalı ve riski büyük.
    benim bir arabadan beklentim az yakmalı gazı dipledigim zaman beni götürmeli tabiki o zaman da az yakmasını beklemem. bu araba tam benim felsefeme göre. Hele bir yol tutuşu var ki sabun kalıbı gibi ne atma var ne kayma ver gitsin.
    ogün eşim yanımda iken sıkı bir viraja hızlı bir şekilde girdim eşim bana: Salih gözüm kapalı olsa ben bu sert viraja bu hızla girdigini hatta viraja girdigini bile anlamazdım dedi ki benim eşim araba işinden hiç anlamaz. Ben alırım o sadece yolcu koltuğuna biner ve gider.
    Bu araba bir harika banim şu ana kadar 2 eleştirim var 1. kapı plastik kalitesi vw e yakışmamış digeri ise üst süratlerde rüzgar sesi geliyor.
    ama o turbo fısss laması yok mu kendimden geçiyorum. bu araba 1550 devirde de 4500 devir de de gazı çok güzel gaz yiyor.
    içi çok ferah benim boyum 1.80 arkamdaki kişi hatta ben bile çok rahat oturabiliyorum. Hele o bagaj yok mu tam memur işi yazın memlekete git bulgur nohut turşu birde simenter tosunu kes bırak geriye kalan yere de çoçuğun malzemelerini koy getir.
    bundan önceki arabam honda civic idi. memleket dönüşünde stepneyi valizin tekini ve bebek arabasını sürücü koltuğunu yanındaki koltuğa yerleştirdim emniyet kemerinide takıp gelmek zorunda kalmıştım. ama bu arabada o sorunu kesinlikle şamamam gibime geliyor.
    Özellik olarak higline donanımı çok dolu hele viraja girerken o sis lambalarının yanma özelligine hayran oldum. İlk gören sislerden birisi patyak zannediyor sonra ise hayranlığını gizleyemiyor.
    navi ise güzel ber özellik hem yol bilgisayarında hemde rns de size yol tarif ediyor vs.... birçok özellik. Buna ek olarak temel reis ruhuna sahip fındık motor da eklenince inanın bana tadından yenmiyor.

Hep derim, bazıları için araba sadece bir taşıt iken bazıları için keyiftir, zevktir.
    Sizin de arabanızı nasıl sevdiğiniz belli.

Ben de Golfüme binince aynı şekilde keyif alıyorum, hiç hızlanmadan sakin sakin sürüşün tadına varıyorum.
    Hatta keyif katsayım yarım depo mazotla full şehir içi 450 km.yi gördükçe iyice artıyor

Allah hepimize ailelerimizle birlikte mutlu günlerde kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
  • geçen okuldaki hocam, Jetta'nın Meksika'dan gelen modellerinde 150 km hızdan sonra aracın içine ses geliyor dedi.

Bunun doğruluk payı var mıdır sizce?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.