Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
77
Favori
573.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Salih DAL

quote:

Orijinalden alıntı: vitisvinifera68

quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Orijinalden alıntı: MeTalliCaLi

Ben dügün arabam olarak Jetta tdı kiraladım 3 günlügüne :D:D 2 gün gezdim 3. gün dügün arabası oldu.. Ondan çok sevdim. Bakalım eşimde alalım diyor ama işte kredi işine girmiyoruz yoksa hemen alırız. Zaten hataları felan varsa iyice bilelim diyede bekliyorum :D

Aynen üstad. Ben de eşimle öğretmenim. Çok şükür evimiz var ve borcumuz yok. İmzamdaki araç var. 23 lira gibi bir piyasası var. 26 lira üzerine birikimle almak istiyoruz. Gidip 26 lira kredi çekebiliriz ama evimizi krediyle aldığımız için senelerce faiz ödedik ve bir daha her şeyimizi birikim yaparak almaya karar verdik. Neden 26 lira çekip 30 lira geri ödeyim ki? Acelem ne? Herkes sabırsızlığından şişiyor zaten bu araç fiyatları ve ekonomi bu hale geliyor. Tası tarağı satan, binlerce lira yıllarca faiz ödemeyi göze alan araç plaza kapılarında...

Selam, bende sizler gibi beklemedeyim. Allah kısmet ederse yıl sonu yeni bir araç almayı planlıyoruz. Kredi taksitleri yılsonu azalacak. Onun için izliyorum araçları hem de neredeyse bir yıldan fazla takipteyim. Sürekli olarak fikrim değişiyor, şu an fiyat olarak vw en uygun zaman olduğunu düşünüyorum. 1.2 Highline 48.000 TL ile lansman yapıldı yanılmıyorsan 56.400 e kadar çıkt, şu an 49.300 ama araba yok. Araç hakkında olumsuz eleştriler beni çok etkiliyor. Formlar bu bakımdan çok etkili. Jettayı tercihlerim arasından çıkaracakken burayı okuduktan sonra kafam karıştı. Yol tutuş ve özellikle frenleri hiç beğenmeyen arkadaşlar vardı, beni vazgeçme noktasına onların olumsuz yorumlar getirmişti. Yıl sonuna kadar okuyup bakacağız kısmetimizde ne varsa onu alacağız inşallah, herkes için hayırlısı ne ise o olsun, araçlarınızı güle güle ve kazasız belasız kullanın. İyi geceler.

bu arabanın yol tutuşunu ve firen mesafesini begenmeyen arkadaşın gerçekten çok iyi bir arabaya binmesi gerekir. merso lambo vs...
    ben okadar arabaya bindim bindiklerim içerisinde emin olun vw grubu şuan için bir numaradır.
    sizin arkadaşların arabaları nedir bir yazar iseniz bende size o noktada açıklık getireyim.

Arkadaşlar derken bir başka vw formunda yeni kasa jetta başlıkları altında yorum yapan kişileri kastetmiştim. Yeni Ford Cmax kullanmıştım, yol tutuş ve frenlerini çok beğenmiştim. Şimdi bu iki araç arasında ikilemdeyim. Tabi bu iki araç farklı araçlar ama Cmax beni çok etkiledi. 1.0 hacimli benzinli motoru Cmax ile satışa çıkarsa o zaman ikisini iyi bir test edip kara vermeye çalışacağım inşallah. Aracınız çok güzel maşallah güle güle kullanın kazasız belasız şekilde. Aracı Adana'dan almışsınız bende Adanalıyım. Galeriden mi aldınız? Çok iyi bir fiyata almışsınız. Ben birde şu esp meselesini sormak istiyorum, benim araçta ne abs ne esp vs. sistemler bulunmamakta. Esp ile ilgili you-tube videolarını abs videolarını izliyorum süper, buzun üzerinde son sürat gidiyor direksiyonu sağ sol yapıyor fren yapıyor ama araç kuru asfalt gidiyor gibi hareket ediyor. Ama Televizyonlarda bir bakıyorum(Kar buz haberlerinde en son sistemli araçlar(200.000 TL lik araçlar bile) kaya kaya bir hal oluyor. Bir sürü kaza yapıyorlar ne yokuş çıkabiliyor ne de duruyorlar. Bence o videolar kandırmacan başka birşey değil ,çünkü buzda işe yaramıyor ama diğer yol koşullarında işe yarayabilir. Senin fikrin nedir? Oldukça karlı bir yerde yaşıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitisvinifera68 -- 10 Şubat 2012; 0:37:40 >

• Vw TSİ motorları cok güzel en beğendiğim benzinli motorlardan biri tepkimeleri anında alıcak olsam TSİ tercih ederim yaktığını hakediyor kesinlikle dizel tercih etmezdim.
  • quote:

quote:

quote:

Ben dügün arabam olarak Jetta tdı kiraladım 3 günlügüne :D:D 2 gün gezdim 3. gün dügün arabası oldu.. Ondan çok sevdim. Bakalım eşimde alalım diyor ama işte kredi işine girmiyoruz yoksa hemen alırız. Zaten hataları felan varsa iyice bilelim diyede bekliyorum :D

Aynen üstad. Ben de eşimle öğretmenim. Çok şükür evimiz var ve borcumuz yok. İmzamdaki araç var. 23 lira gibi bir piyasası var. 26 lira üzerine birikimle almak istiyoruz. Gidip 26 lira kredi çekebiliriz ama evimizi krediyle aldığımız için senelerce faiz ödedik ve bir daha her şeyimizi birikim yaparak almaya karar verdik. Neden 26 lira çekip 30 lira geri ödeyim ki? Acelem ne? Herkes sabırsızlığından şişiyor zaten bu araç fiyatları ve ekonomi bu hale geliyor. Tası tarağı satan, binlerce lira yıllarca faiz ödemeyi göze alan araç plaza kapılarında...

Selam, bende sizler gibi beklemedeyim. Allah kısmet ederse yıl sonu yeni bir araç almayı planlıyoruz. Kredi taksitleri yılsonu azalacak. Onun için izliyorum araçları hem de neredeyse bir yıldan fazla takipteyim. Sürekli olarak fikrim değişiyor, şu an fiyat olarak vw en uygun zaman olduğunu düşünüyorum. 1.2 Highline 48.000 TL ile lansman yapıldı yanılmıyorsan 56.400 e kadar çıkt, şu an 49.300 ama araba yok. Araç hakkında olumsuz eleştriler beni çok etkiliyor. Formlar bu bakımdan çok etkili. Jettayı tercihlerim arasından çıkaracakken burayı okuduktan sonra kafam karıştı. Yol tutuş ve özellikle frenleri hiç beğenmeyen arkadaşlar vardı, beni vazgeçme noktasına onların olumsuz yorumlar getirmişti. Yıl sonuna kadar okuyup bakacağız kısmetimizde ne varsa onu alacağız inşallah, herkes için hayırlısı ne ise o olsun, araçlarınızı güle güle ve kazasız belasız kullanın. İyi geceler.

Gidin kendiniz test edin üstad.
    Başkalarının düşüncelerini pek umursamayın derim. Zaten başkasının düşüncesi alınarak veya düşüncelerine bakılarak araç alınmaz, hiçbir aracı alamazsınız zaten.
    Mercedes de olsa kötü bir yanı bulunur. O nedenle gidin, görün. Ben gittim, gördüm; araç çok kaliteli. VW'nin yol tutuşunu (üstelik ESP de varken) ve frenlerini tartışıyorsa bir kişi, o muhabbeti orada kesmek lazım diye düşünüyorum. Ben de Mersin'deyim. 2 hafta üst üste inceledim aracı VW Mersin Yetkili Bayii OPAT'ta. Trendline derin siyah vardı. Tabi o modelin fonksiyonel direksiyonu olmaması ve koltuklar işi bozuyor ama Comfort ve Highlineda işler çok değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Passenger -- 10 Şubat 2012; 7:51:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Vw TSİ motorları cok güzel en beğendiğim benzinli motorlardan biri tepkimeleri anında alıcak olsam TSİ tercih ederim yaktığını hakediyor kesinlikle dizel tercih etmezdim.

Kesinlikle arkadaşım.
    Dizellerin çok övülen torkları en fazla 750 devir kendini korurken (2000 - 2750 d/d gibi) TSI motorlar bu torku tam 2500 devir boyunca (1500-4000 d/d) koruyabiliyor.
    Hiç turbo boşluğu olmuyor yani. Mükemmel araçlar. Varsın dizele göre biraz çok yaksın; keyfi yeter.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sezgintr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sezgintr

10 gün önce 1.2 comfortline beyaz renk 47500e aldım. Geçmiş olsun diyelim napalım kısmet işte. Hayatım boyunca hiçbişeyden şimdiye kadar kar edemedim.
    Şu son ayda ocak başı altın aldım sonra arabayı alırken bozdurdum tam 1000tl ordan zarara girdim altın düşmüş.
    Baktım lg 3d ledlerde kampanya yapmış hemen atladım 2000liraya aldım 3 gün sonra bi baktım benim televizyon 1500tlye düşmüş üst versiyonunu 2000 liraya satıyorlar.
    47500e jettayı aldım 10 gün sonra 45500 olmuş.
    Hadi 5-6 ay gibi bi sürede bu düşüşler olsa kullandığım kar derim ama 3 günde 10 günde bukadar zarar offff.
    Neye elimi atsam kurutuyorum yaaa yok mu bu kısmetsizlikten kurtulmanın bi yolu.

Sağlık olsun hocam. Nihayetinde alıp satmak için almamışsınızdır. Uzun seneler bineceksinizdir.
    Sizi sağ salim taşısın, ihtiyaçlarınıza cevap versin en büyük kâr budur.

Bu arada 45500 değil Comfortline fiyatı üstad.
    JETTA 1.2 TSI 105 PS Comfortline 46.200,00 TL

13-14 ay daha dişimi sıkınca ben de inşallah Highline Beyaz sipariş edeceğim. 3 ay da dese beklemeyi planlıyorum.
    Beyaz renk çok çok hoşuma gidiyor.

Bende highline icin baya heveslenmistim. Sırf icindeki dokunmatik ekran yuzunden sonra ogrendimki o ekran navigasyonlu degilmis hàtta bicok ozellikte eksikmis baska bi model ekran takiliyomus serviste 3000 dediler ama disarida montaj dahil 1800e buldum. Kullanacagim bisey degil ama goruntusu cok hos.

sayın sezgintr hig. modellerdeki rns 310 larda navi özelliği mevcut.

Rns 310 modelini 800 liraya sıfır takacak yer buldum ama rns510 takabiliyorsan onu taktır diyolar arasında neredeyse 1000 lira fark var. Sence bu farka değer mi?

• Liste fiyatı (Comfort modeli) 48.000 TL'den 46.200'e düşmüş.
    1.800 TL'lik bir düşüş.
    Bunun nedeni Euro'da son günlerde ciddi düşüş olması.
    Bayilerde liste fiyatı üzerinden 700 TL indirim yapıyorlar. 48.000 TL iken bana 47.300 yaparız demişlerdi.
    Şimdi de 46.200 TL liste fiyatı ama 45.500'e veriyorlar anladığım kadarıyla. Tabi siyah almak isteyenler bunun üzerine 950 TL daha koysunlar. Metalik renk farkı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guapo

Liste fiyatı (Comfort modeli) 48.000 TL'den 46.200'e düşmüş.
    1.800 TL'lik bir düşüş.
    Bunun nedeni Euro'da son günlerde ciddi düşüş olması.
    Bayilerde liste fiyatı üzerinden 700 TL indirim yapıyorlar. 48.000 TL iken bana 47.300 yaparız demişlerdi.
    Şimdi de 46.200 TL liste fiyatı ama 45.500'e veriyorlar anladığım kadarıyla. Tabi siyah almak isteyenler bunun üzerine 950 TL daha koysunlar. Metalik renk farkı.

Bildiğim kadarıyla indirimden sonra liste fiyatından o kadar indirim yapmıyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu arabanın yol tutuşunu ve firen mesafesini begenmeyen arkadaşın gerçekten çok iyi bir arabaya binmesi gerekir. merso lambo vs...
    ben okadar arabaya bindim bindiklerim içerisinde emin olun vw grubu şuan için bir numaradır.
    sizin arkadaşların arabaları nedir bir yazar iseniz bende size o noktada açıklık getireyim.

Arkadaşlar derken bir başka vw formunda yeni kasa jetta başlıkları altında yorum yapan kişileri kastetmiştim. Yeni Ford Cmax kullanmıştım, yol tutuş ve frenlerini çok beğenmiştim. Şimdi bu iki araç arasında ikilemdeyim. Tabi bu iki araç farklı araçlar ama Cmax beni çok etkiledi. 1.0 hacimli benzinli motoru Cmax ile satışa çıkarsa o zaman ikisini iyi bir test edip kara vermeye çalışacağım inşallah. Aracınız çok güzel maşallah güle güle kullanın kazasız belasız şekilde. Aracı Adana'dan almışsınız bende Adanalıyım. Galeriden mi aldınız? Çok iyi bir fiyata almışsınız. Ben birde şu esp meselesini sormak istiyorum, benim araçta ne abs ne esp vs. sistemler bulunmamakta. Esp ile ilgili you-tube videolarını abs videolarını izliyorum süper, buzun üzerinde son sürat gidiyor direksiyonu sağ sol yapıyor fren yapıyor ama araç kuru asfalt gidiyor gibi hareket ediyor. Ama Televizyonlarda bir bakıyorum(Kar buz haberlerinde en son sistemli araçlar(200.000 TL lik araçlar bile) kaya kaya bir hal oluyor. Bir sürü kaza yapıyorlar ne yokuş çıkabiliyor ne de duruyorlar. Bence o videolar kandırmacan başka birşey değil ,çünkü buzda işe yaramıyor ama diğer yol koşullarında işe yarayabilir. Senin fikrin nedir? Oldukça karlı bir yerde yaşıyorsun.

Kaymayan araba yoktur. Savrulmayan araba yoktur. arabanın kitapçığında güvenlik önlemerini anlatırken orada yazar ki ABS ESP EBD VS... güvenlik önlemleri bu arabada vardır son derece güvenlidir ama unutulmamalıdır ki biz bunları bu araba koyduk ama fizik kuralı olan merkez kaç kuvvetini yenemedik

• resim video yükleyen yok mu?

Edit: usb girişi var mı araçta?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 10 Şubat 2012; 19:07:50 >
  • selamlar,

jetta tdi manuel vites siparişine galeriler kaç ay süre veriyor, bilen var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

resim video yükleyen yok mu?

Edit: usb girişi var mı araçta?

Yok sanıyorum. Sadece Highline versiyonunda SD kart desteği var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gloin34

selamlar,

jetta tdi manuel vites siparişine galeriler kaç ay süre veriyor, bilen var mı acaba?

8-9 ay süre verirler sanıyorum.
  • quote:

quote:

selamlar,

ben 2011 haziran sonu jetta comf. dsg siparişi vermiştim çok acelem olmadığı için umursamadım gecikmeyi, şu anda temmuz 2012 diyorlar ve hala ordered konumunda sipariş, yani kesin değil, 1 senedir jetta highline dsg bekleyen bir bayan var listede ilk sırada, onun tahmini tarihi eylül 2012 mesela bu nasıl arabadır anlamadım, manueline de 8-9 ay veriyorlarsa bu jettadan ufak ufak demir alma vakti geldi de geçiyor demektir valla.. haftasonu yeni civic otomatiği test edicem, lpg de takılabiliyormuş fabrika çıkışlı, bakalım honda nasılmış..

• quote:

quote:

quote:

selamlar,

ben 2011 haziran sonu jetta comf. dsg siparişi vermiştim çok acelem olmadığı için umursamadım gecikmeyi, şu anda temmuz 2012 diyorlar ve hala ordered konumunda sipariş, yani kesin değil, 1 senedir jetta highline dsg bekleyen bir bayan var listede ilk sırada, onun tahmini tarihi eylül 2012 mesela bu nasıl arabadır anlamadım, manueline de 8-9 ay veriyorlarsa bu jettadan ufak ufak demir alma vakti geldi de geçiyor demektir valla.. haftasonu yeni civic otomatiği test edicem, lpg de takılabiliyormuş fabrika çıkışlı, bakalım honda nasılmış..

Jettadaki genişlik ve kalite yok Honda'da. Bizzat Honda Mersin Yetkili Bayii ALBAYRAK'ta inceledim aracı.
    Tabi gene güzel araç ama bana pek hitap etmedi açıkçası.
    TDI motorlarda gerçekten bekleme çok oluyor üstad, haklısın.
    Ben TSI sipariş edeceğim için, en üst versiyona 3 ay civarı veriyorlar.

VW'nin Jetta için muhakkak başka ülkede daha fabrika açması lazım.
    Koca dünyaya bir Meksika'dan araç yetiştirmeye çalışıyorlar. TR'ye bir fabrika kursalar ne mükemmel olurdu...

• Araç mükemmel de, bu nasıl bir satış politikasıdır. Peşin para vercem 1 sene beklicem+ araca gelen fark da dahil. Benzinli modellerde de durum böyleyse vw insanlarla dalga geçiyor gibime geldi. Diğer firmaların otoparklarında dünya araç var. Kursun vw 2 fabrika daha kaldırsın bu aptal işi sanki paraları yok abi ya. Alan vede bekleyenlere h.o. Bnde merakımdan dolayı yarın 1.2 TSİ araca bakmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Araç mükemmel de, bu nasıl bir satış politikasıdır. Peşin para vercem 1 sene beklicem+ araca gelen fark da dahil. Benzinli modellerde de durum böyleyse vw insanlarla dalga geçiyor gibime geldi. Diğer firmaların otoparklarında dünya araç var. Kursun vw 2 fabrika daha kaldırsın bu aptal işi sanki paraları yok abi ya. Alan vede bekleyenlere h.o. Bnde merakımdan dolayı yarın 1.2 TSİ araca bakmak istiyorum.

yok parayı peşin vermiyorsunuz, sadece bin tl kapora, onu da vazgeçince geri alabiliyorsunuz, ama satışcı adamın konuşmasından, bizim jetta yine ertelenir gibi geldi bana, çünkü 2 aydır o bayiye tek bir dsg tdi gelmemiş, 2 ay önce listeyi göstermişti bana, 2-3 kişi de çıkmış zaten, yılda çok rahat 20 bin yapıyorum, 25 e çıktığı da oldu, o yüzden tsi lara bakamıyorum, civic de garantili lpg li diye bir bakayım diyorum, donanımı da çok iyi, bakalım hayırlısı..

• TDI motorlar için sahibinden sürekli takip edilmeli. Bazen gelen plazalar oluyor.
    Mesela TDI Highline bulunmaz, 8 ay sıra verirler ama Denizli'de varmış mesela.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-model-jetta-1-6-tdi-highline-sifirrrrrr-74099524/detay

Araç kafaya konduktan sonra gidilip alınabilir.
  • mesajım bulunsun.. jettanın en yakın takipcisiyim,
    bu indirimim avro ile alaksı yok, madem alakası var tüm modellerde indirime giderdi... bu arabada yapalım ,su arabada yapmayalım die lüxleri yok.
    hem böyle birsey söz konusu olsan inanıyorum ki tüm markalar indirime girdikten sonra vw en son indirime gecer. zam olayındada tam tersi durumda ilk zam volswagenden ardından opel ve digerleri....

ne akla hizmet indirim söz konusu anlamıs degilim ama sanki bana yeni bluemotion motorların habercisi gibi geldi..

sizlerin arac sıkıntısını bilmem ama ankara dogus oto 2 hafta icinde aracınız hazır demişti, 1.4 tsi higline.
    söyle birseyde var ben koltuk dösemesini bej (mısır püskülü) istediğimde aracın 7 ay sonra elimde olcagını söylediler...

yeni hybrid jettada gündüz ledli xenon farlar var, ne zman normal jettalar opsiyon veya standart koyarlar bilmiyorum ama araca coook farklı hava kattıgını söyleye bilirim...

• quote:

TDI motorlar için sahibinden sürekli takip edilmeli. Bazen gelen plazalar oluyor.
    Mesela TDI Highline bulunmaz, 8 ay sıra verirler ama Denizli'de varmış mesela.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-model-jetta-1-6-tdi-highline-sifirrrrrr-74099524/detay

Araç kafaya konduktan sonra gidilip alınabilir.

dsgliler için 3-4 bin lira fazla söylüyorlar hocam, hatta 0 bile olmadığı halde, 10-15 bin km deki araçlara bile sırf dsg nin gelmediğini bildikleri için bu fiyatları veriyorlar, yolunacak kaz arıyorlar yani kısaca.. ben bayiden yüzde 6 indirimli alacağım için aradaki fark 7-8 e çıkıyor, o da beni üzer şimdi, neyse önümüze bakacaz artık..

• bugün jetta 1.2tsi comfortline test sürüşü yaptım.

full plastik kapı döşemelerine hayran oldum:)
    el freninin yanındaki bardaklığında üzerinde sürgülü bir kapak olmayışı daha bi kalitesiz görünmesine neden olmuş orta konsolun.
    bir de koltuklar çok kalitesiz geldi, passata baktım onun ki de öyle olunca teselli oldum.
    biraz da yol sesi var bu araçta.

motor 5.vitese kadar oldukça iyi. 5.viteste 2000 devirde hafif yokuşta biraz cansız, ama bu motor hacmine göre bu da normaldir.
    test aracının ortalama yakıt tüketimi 8.8lt idi. Herkes benim gibi kullandıysa, yani test etmek amaçlı yüklendiyse rakam çok iyi.
    aracın içi gayet geniş. bindiğim araç siyahtı içi bejdi ve harikaydı. keşke benim sipariş verdiğim beyaz rengin de içi bej olsaydı.

ilk çalıştırmada bir homurtu sesi geldi, 1.viteste kalkarken de benzer bir sesi duydum bir kaç kere. yalnız marşı çok hızlı alıyor.

son olarak dikkat edin alışkanlık yapıyor, 4-5km kadar kullandım sonra kendi aracıma binince nerdeyse stop ettirecektim kendi aracımı, jettaya fazla kapılmışım :)

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.