Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hele Aralık 2005 fiyatlarını hiç duyma derim.
    Yoksa 'sın...
  • otosanın bu konuda verdiği cevap biz arabayı paspassız veriyoruz bayiye bağlı böyle olunca adamına kalmış
    sıkam canını
    quote:

Orjinalden alıntı: urunguo

herkese selam,
    yusufk:
    quote:

ghia sı olanlar paspaslarınız nasıl benimkiler uyduruk siyah
    sizinkiler focus gibiyse artık otokoça ciddi ciddi dava açmayı planlıyorum(kayınpederde hakim kesin kazanırım ama işlerden vakit yok)

ben de diğer forumda paspas konusunu açmıştım..

otokoç'tan aracı teslim alırken yedek paspas sorduk. paspas getirdiler. ben dikkat etmeden aceleyle teslim aldım..Bayram için yola çıkacaktık zaten..

Çok sonra bagaja baktığımda 2 adet önler için paspas koymuşlar. Arkalara paspas yok.. Aracı teslim ederken ön ve arkalarda 4 parça plastik paspas vardı.. ben altlarında halı paspas da var sanıyordum. Kar ve yağmur suyu sebebiyle döşeme hafif ıslanmış.
    daha sonra müşteri temsilcisine 5 parça halı paspas olması gerekmiyormu diye sorduğumda, içeriye sordurdu.. arka paspas diye birşey yokmuş..
    Bunlar aksesuara giriyormuş... Araç satılırken standart olarak bunların verilmesi gerekmiyormu??
    yeni alanlar, yada arabayı ilk aldıkalarında nasıl olduğunu hatırlayanlar yazılarınızı bekliyorum..
    ve nereden satınalabilirim orijinal yada kaliteli 5 parçalı halı paspası..( istanbul/mecidiyeköy deyim)

• egeliefe

cvt gerçekten mükekmmel ben fark göremedim manuel ile cvt arasında yarım saat kadar kullanma fırsatım oldu cvt yi araba yeniydi fazla zorlamak istemedim 160 yaptım çok rahat (daha önce yazmştım)(fazlası zarar bunu untma)
  • surucu

benim sesler başlangıçta yoktu yeni başladı(daha doğrısu boya koruma yaptırınca başladı) ben bu silikon olayını almadan önce sordum gıcırdıyomuş diye onlarda biz her gelen araca silikon yapıyoz yoğun olduğu dönemde bazı araçlar atlanmış dediler. bu silikon yenilenmelimi. birde şu yalıtım hakkında bilgi verirsen sevinirim.ayrıca otokoçtamı yapılacak. birde sigortanı merak ettim
  • C-max almak lazım :)
  • fıtına grisi al

edit:yada siyah

merakımdan soruyom yaş kaç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufk -- 17 Şubat 2006 21:43:05 >
  • Yaş 33
    Ya siyah ya da aytozu grisi alacağız.
  • arkadaşlar bişey sorucam sabah arabaya bindiğinizde mazot kokusu alan var mı hiç kabinden?ben hafif alıyorumda...yalnız bu yeni yeni olan bişey hiç böle bişey yaşayan var mı aramızda?
  • Bugün(yani cumartesi) c*max-ghia-dizel-otomatik-metalik boya araç baktım.İstanbul'da siyah,aytozu,denim ve fırtına renkleri mevcut.
    Siyah ya da aytozuna ok demek üzereyim.
    Koç inidirimi+peşin almak kaydıyla 39.700'e fiyatlar buldum.
    Sanırım bu fiyata yanına hiçbişi vermezler(sadece bir paspas olur herhalde)
    Tek sorunun 206'ımı satamamak oldu.
    Bakalım hayırlısı...
  • Yusuf

Araçta bu sesler eryada geç başlıyor bende de kapı ayarı yaptırınca başladı bir diğer arakadaşımın aracında ise 2000 km civarlarında başladı kronik bir problem duğleste, otokoçta aynı şeyi söyledi çözüm kapıların yaslandığı yerlere özellikle tavan kısmına 3M silikon bant ve kapı fitillerine ayrıca silikon sprey bu işlem sprey özelliğini yitirdikçe tekrarlanacak..

Arka cam sileceğinin araçla birleştiği noktada gövdeye siyah kauçuk bir conta konmuş olacak, cama yaslanan kısımda değil hemen onun üstünde gövdeye sarılı eğer vaktin olursa Duğlese uğra orada elektirik işlemlerine bakan Uğur diye bir usta var o 30 sn.de kontrolünü yapar.

Son olarak Araç Anadou sigortadan sigortalı..

quote:

Orjinalden alıntı: yusufk

surucu

benim sesler başlangıçta yoktu yeni başladı(daha doğrısu boya koruma yaptırınca başladı) ben bu silikon olayını almadan önce sordum gıcırdıyomuş diye onlarda biz her gelen araca silikon yapıyoz yoğun olduğu dönemde bazı araçlar atlanmış dediler. bu silikon yenilenmelimi. birde şu yalıtım hakkında bilgi verirsen sevinirim.ayrıca otokoçtamı yapılacak. birde sigortanı merak ettim

• Pegasuss benim araçtan öyle bir koku gelmiyor. servise götürecektin aracını gittinmi ?

quote:

Orjinalden alıntı: pegasuss

arkadaşlar bişey sorucam sabah arabaya bindiğinizde mazot kokusu alan var mı hiç kabinden?ben hafif alıyorumda...yalnız bu yeni yeni olan bişey hiç böle bişey yaşayan var mı aramızda?
  • surucu cevapiçin saol mümkünse adını öğrenmek isterim.
    benim arabadan koku gelmiyo.
    egeliefe benim kayınbirader istanbuldaki tüm bayileri dolaştığını ancak izmit esotounun en uygun fiyatı verdiğini söyledi koç indirimsiz 41 ytl (20 si kredi) koç indirimi yok yılbaşından önce. arabada otokoçun bana verdiği siyah plastik çanta yerine cırtcırtlı bagajın tabanına yapışan bez çanta ve yangın söndürücü vermişler(bende yangın söndürücü yok) aryrıca depoyu fullemişler. işlkemlere başlamadıysan sıkı pazarlıkla indirebilirsin bilgin olsun hayırlı olsun.

benim arbada yolda giderken yine elfreni lambas yandı ve ötmeye başladı düğmeyi aşşaga bastırınca susutu en kısa zmanda servise gitmeliyim. Fikri olan varmı
  • Yusuf merhaba

Öncelikle Bence sen Duğlese mutlaka uğra ve uğuru bul bu elfreni ve diğer bir kısım problemler için aracının programının güncellenmesi gerekiyor Cuma günü fırsatım oldu sohbet esnasında 3 ayda bir bazı güncellemeler yapıldığında falan bahsetmişti bunlar içinde elfreni ikazıda vardı hatta benim aracında güncellemelerinin yapıldığını söyledi ben sorunun güncelleme ile çözüleceğini inanıyorum.

quote:

surucu cevapiçin saol mümkünse adını öğrenmek isterim.
    benim arabadan koku gelmiyo.
    egeliefe benim kayınbirader istanbuldaki tüm bayileri dolaştığını ancak izmit esotounun en uygun fiyatı verdiğini söyledi koç indirimsiz 41 ytl (20 si kredi) koç indirimi yok yılbaşından önce. arabada otokoçun bana verdiği siyah plastik çanta yerine cırtcırtlı bagajın tabanına yapışan bez çanta ve yangın söndürücü vermişler(bende yangın söndürücü yok) aryrıca depoyu fullemişler. işlkemlere başlamadıysan sıkı pazarlıkla indirebilirsin bilgin olsun hayırlı olsun.

benim arbada yolda giderken yine elfreni lambas yandı ve ötmeye başladı düğmeyi aşşaga bastırınca susutu en kısa zmanda servise gitmeliyim. Fikri olan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surucu -- 19 Şubat 2006 19:24:44 >

• adını silmişsin
    enkısa zamanda gidicem
  • quote:

Orjinalden alıntı: surucu

Pegasuss benim araçtan öyle bir koku gelmiyor. servise götürecektin aracını gittinmi ?

quote:

Orjinalden alıntı: pegasuss

arkadaşlar bişey sorucam sabah arabaya bindiğinizde mazot kokusu alan var mı hiç kabinden?ben hafif alıyorumda...yalnız bu yeni yeni olan bişey hiç böle bişey yaşayan var mı aramızda?

henüz veremedim arabayı yarın salı günü için randevu alıcam submarine light ı da sorucam bakalım oluyomuymuş....
  • 2005 trend..
    lastikler sorunsuz..
    ses falan yok..(bende ghia laradaki sonyyi kıskanıyordum..
    bazı arkadaşlar şehir içi 10 lt den falan bahsediyorlar sanırım bir sorun var..daha 7 lt yi geçmedi..
    performans mükemmel...uzun yolda 200 ü gördüm..ama sürat felaket..boşverin..(onuda izmite giderken hanım uyurken yaptım..ama hissetti herhalde..şööle gözlerini açıp.hafif bi kadrana baktı..)
    ama alırken..kasıp ghia alın be....hala aklım kaldı....ben alırken trend 37..ghia 41 idi veremedik..ama değer..
  • Öncelikle herkese selamlar. Foruma biraz geçte olsa buldum ve girdim.
    Yaklaşık 13 aydır C-MAx Trend Benzinli kullanmaktayım. Aracımı ikinci el olarak aldım. Garantisi yeni bitti.
    Bu süre içinde birçok şeyini "Garantiden" değiştirmeyi başardım.
    1. Direksiyon simidi soyuluyordu, komple direksiyon değişti.
    2. Bel dayanağı çalışmıyordu, yapıldı.
    3. Arka orta koltuk tablasından ayrılmıştı, yapıldı.
    4. Sunroof körüğü (sağ) taraf yırtıktı, yenisi takıldı.

Ancak, hep öyle olur ya. Garanti bitti. Aracımdan anlayamadığım bir ses gelmeye başladı.
    Acaba buna benzer ses gelen varmı? Nedeni ne olabilir? Bana bir fikir verebilen olabilirse çok sevineceğim.Çünkü ben bir türlü bulamadım. Sesin ne olduğuna gelince.

Aracı kullanırken sol taraftan geldiğini tahmin ettiğim zzzzzzzz zzzzzzzz diye bir ses duyuluyor. Ses çok hafif gelmekte, sanki bir şey çalışmaya çalışıyor ama ne olduğunu bulamıyorum.

Bir diğer sorunumda bir türlü radyo-cd çaların saatini ayarlayamıyorum. gerçi bazen şans eseri becerebiliyorum ama... ( inanın bilerek olmuyor bu.)

• Dün forumda yazarken senin hatta olduğunu görüp yazdım okuduğunu tahmin ediyorum..

quote:

adını silmişsin
    enkısa zamanda gidicem
  • Selam

Sesin kaynağı gösterge panelinin arkasımı..

quote:

Orjinalden alıntı: eguvenc

Öncelikle herkese selamlar. Foruma biraz geçte olsa buldum ve girdim.
    Yaklaşık 13 aydır C-MAx Trend Benzinli kullanmaktayım. Aracımı ikinci el olarak aldım. Garantisi yeni bitti.
    Bu süre içinde birçok şeyini "Garantiden" değiştirmeyi başardım.
    1. Direksiyon simidi soyuluyordu, komple direksiyon değişti.
    2. Bel dayanağı çalışmıyordu, yapıldı.
    3. Arka orta koltuk tablasından ayrılmıştı, yapıldı.
    4. Sunroof körüğü (sağ) taraf yırtıktı, yenisi takıldı.

Ancak, hep öyle olur ya. Garanti bitti. Aracımdan anlayamadığım bir ses gelmeye başladı.
    Acaba buna benzer ses gelen varmı? Nedeni ne olabilir? Bana bir fikir verebilen olabilirse çok sevineceğim.Çünkü ben bir türlü bulamadım. Sesin ne olduğuna gelince.

Aracı kullanırken sol taraftan geldiğini tahmin ettiğim zzzzzzzz zzzzzzzz diye bir ses duyuluyor. Ses çok hafif gelmekte, sanki bir şey çalışmaya çalışıyor ama ne olduğunu bulamıyorum.

Bir diğer sorunumda bir türlü radyo-cd çaların saatini ayarlayamıyorum. gerçi bazen şans eseri becerebiliyorum ama... ( inanın bilerek olmuyor bu.)

• Yusuf,
    Henüz sipariş vermedim çünkü 206'ım yok pahasına gidecek.
    Esoto(İzmit'i) arayacağım.Tşk...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.