Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ozancım cam değişiminde orjinal cam istersen 2 seçenek var.
    1. Orjinal cam takılır ancak hasarsızlık kademe düşer.
    2. Orjinal cam takılır.Belli bir kısmını sen ödersin, hasarsızlık bozulmaz.
    Ama bunları sana sigorta firması zaten söylemiştir.Tavsiyem orjinal cam değişimi için uğraşma.Yan sanayi olarak bilinen camlar orjinali kadar iyi bundan emin olabilirsin.
    Lastik konusuna gelince, daha önceki c-max'e lassa impetus sport takmıştım.Harikaydı diyebilirim.Bunun yanısıra yeni c-maximde Good Year var.Bundanda çok memnun olduğumu ve değişimde aynısını tercih edeceğimi şimdiden söylemek isterim.
  • Selam abi :)

cam değişiminden şuan için vazgeçti sanırım babam servis gerek yok demiş.

lastik içinse tevsiyeni listeye ekledim(henuz araştırmadım)

brigstone turanza er300
    goodyear efficentgrip
    lassa impetus sport
    michelin pilot primacy hp
  • Lastik olarak ben de brigstone turanza er300 kullanıyorum. Ancak bütçe uygunsa mıchelen tavsiye ederim. Kullanan arkadaşlar çok memnun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzY™

bende yarın aynı yolu gidip dönücem. ancak ben 132 sabitle giderim bakalım ne yakıcak :)

Çok denedim 5.3 l/100 km ortalama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: g.m.y.

quote:

Orijinalden alıntı: OzzY™

bende yarın aynı yolu gidip dönücem. ancak ben 132 sabitle giderim bakalım ne yakıcak :)

Çok denedim 5.3 l/100 km ortalama.

bana yetişebilen yok galiba
  • YB daki ort tüketim değeri pompaya yanaşınca maalesef değişiyor.
    benım tesbitim ş. dışında yb %10 daha az tüketim gösteriyor.
    ş.içinde ise sapma yok.
    3.1 lt /100 km lik tüketim 90 km sabıt hızda maalesef mumkün değil.Fab verisi zaten 4.1.
    ama 5. vites 70 km sabit hız yakalarsanız değer 4.1 in altına tabiki düşüyor.
    GErççek olan c maxın ekonomik ve PERFORMANSI bir arada sunan ender otomobillerden olduğu.
  • sayın tıssot : yb dekı sapma oldugu dogrudur fakat 3.1 olan yakıtı 4.1 olarak gosterecegını dusunmuyorum kanaatımce 3.5 cıvarıdır gercek tuketım oylekı ızmırden aydına kadar 110 km yakıt ıbresı hıc oynamadı bıle dıyebılırım .
  • Yakıtta en doğru tespit bence şudur; Depoyu full yapacağız. Sonra 300-500 km neyse yol yapacağız. En sonunda tekrar depoyu full yapıp yaktığımız litreyi bulacağız. Yaptığımız km deki yakıt buysa 100 km de ne kadar yakar orantısıyla gerçek yakıtımızı bulacağız. Böyle yaparsak kesinlikle 3.1 çıkamayacaktır, çünkü bu değer fabrika verisinden bile daha aşağıda, teknik olarak mümkün değil..
  • ben bi ölçüm yapmadım :) gittim aydında dolandım geldim, otoyolda kadrana göre 135 sabit gittim geldim şehir içinde baya devirli kullandım ama ne kadar yaktı hiç bilmiyorum :D
  • Sadece Rampa aşağı Mümkün olur
    :)
    quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Yakıtta en doğru tespit bence şudur; Depoyu full yapacağız. Sonra 300-500 km neyse yol yapacağız. En sonunda tekrar depoyu full yapıp yaktığımız litreyi bulacağız. Yaptığımız km deki yakıt buysa 100 km de ne kadar yakar orantısıyla gerçek yakıtımızı bulacağız. Böyle yaparsak kesinlikle 3.1 çıkamayacaktır, çünkü bu değer fabrika verisinden bile daha aşağıda, teknik olarak mümkün değil..
  • En doğru tesbit ;
    5 yada 10 litre mazot alınır depo tamaman bitirilir hava yaptırmadan bittiği yerde bidon dan ilave edilir oda bitirilir kaç km ? gidildiğine bakılarak yapılır. depo yu fulleme de farklı çıkar
    quote:

Yakıtta en doğru tespit bence şudur; Depoyu full yapacağız. Sonra 300-500 km neyse yol yapacağız. En sonunda tekrar depoyu full yapıp yaktığımız litreyi bulacağız. Yaptığımız km deki yakıt buysa 100 km de ne kadar yakar orantısıyla gerçek yakıtımızı bulacağız. Böyle yaparsak kesinlikle 3.1 çıkamayacaktır, çünkü bu değer fabrika verisinden bile daha aşağıda, teknik olarak mümkün değil..
  • Hafif rampa aşağı yol hız 90km/h vites 5 ile 0.00 benzin tüketimi gören arkadaş vardı burda ben lpg ile sürekli elde ediyorum orası ayrı..
    quote:

Orijinalden alıntı: jerichooo

Sadece Rampa aşağı Mümkün olur
    :)
    quote:

• ben 60binde degismistim kumho ku 31 almıstım suan aracim 90 binde son derece mutluyum kendısıyle :D lastık soranlara duyrulur ayrica suan icin tuketimimi 4.8 seviyesinde cayyolunda oturuorum ankarayi bilen bilir hafif bir sehirici kullanımı oluyo
  • Yakıt ölçümü testelrinde yapılanlar:
    Araç deposu boğaza kadar doldurulur(yani yakıtın depo kapağından taşmasının sınırını görene dek).
    tercihen min 100 km max: depo uyarı ikazı yanana dek: depodaki yakıtı bitirip aracın mazot pompasının hava yapması sizi yolda bırakacak bir deneyimdir yapılmaz .
    Yakıt ikmalinde yine boğaza dek yakıt alınır, tercihen aynı istasyon aynı pompa aynı saat civarı.
    TOPLAM LT CİSİNDEN tüketim , yapılan km ( km saati 1. fullemede sıfırlanır) ile 100 km deki lt cinsinden tüketim bulunur.
    YB verileri her zaman doğrulanmaya muhtaçtır maalesef.
    Rutinde ben her yakıt ikmalimi fulleme şeklinde yaparım ve km sayacımı sıfırlarım , birdahaki ikmalde net tüketimimi bilirim:

Bu ne sağlar?

yAKIT tüketim değerini sürekli kontrol altında tutmamı
    Araçta sorun olup olmadığını
    mevsimsel farklılıkları saptamamı
    sürüş stilimin değişip değişmediğini yada değiştiyse bunun bana NEYE malolduğunu
    hep bu sayede anlarım.
    Son SÖZ: Yakıt tüketiminde Son Sözü Yol bilgisayarı değil hep pompa söyler

• quote:

Orijinalden alıntı: tissot

Yakıt ölçümü testelrinde yapılanlar:
    Araç deposu boğaza kadar doldurulur(yani yakıtın depo kapağından taşmasının sınırını görene dek).
    tercihen min 100 km max: depo uyarı ikazı yanana dek: depodaki yakıtı bitirip aracın mazot pompasının hava yapması sizi yolda bırakacak bir deneyimdir yapılmaz .
    Yakıt ikmalinde yine boğaza dek yakıt alınır, tercihen aynı istasyon aynı pompa aynı saat civarı.
    TOPLAM LT CİSİNDEN tüketim , yapılan km ( km saati 1. fullemede sıfırlanır) ile 100 km deki lt cinsinden tüketim bulunur.
    YB verileri her zaman doğrulanmaya muhtaçtır maalesef.
    Rutinde ben her yakıt ikmalimi fulleme şeklinde yaparım ve km sayacımı sıfırlarım , birdahaki ikmalde net tüketimimi bilirim:

Bu ne sağlar?

yAKIT tüketim değerini sürekli kontrol altında tutmamı
    Araçta sorun olup olmadığını
    mevsimsel farklılıkları saptamamı
    sürüş stilimin değişip değişmediğini yada değiştiyse bunun bana NEYE malolduğunu
    hep bu sayede anlarım.
    Son SÖZ: Yakıt tüketiminde Son Sözü Yol bilgisayarı değil hep pompa söyler

Benim anlatmaya çalıştığımı detaylı olarak anlatmışsınız, elinize sağlık. İşte bu en doğrusu diyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: OzzY®

ben bi ölçüm yapmadım :) gittim aydında dolandım geldim, otoyolda kadrana göre 135 sabit gittim geldim şehir içinde baya devirli kullandım ama ne kadar yaktı hiç bilmiyorum :D

Bu da kafaya hiçbir şey takmamak için en doğrusu..
  • Evet , hiçbir şey den haberi olmamak da bir yol tabi.
    Rahmi KOÇ: sahilde bi tişört bi terlik dolaşanlara öyle imreniyorum ki demişti.
    Bu mazot yakma hesabı da işte öyle birşey : )
    Takıp takmamak size kalmış, niye takmıyorsunuz demek te bize düşmüyor ancak biz teknik bir hasaplamayı dillendirdik.

SON HABER: BMW 2011de piyasaya süreceği yeni 3 serisinde 3 silindirli 1.5 lt dizel ve benzinli motorları piyasaya sürecek. Dizel : 150 hp 300NM olacak.hEM YAKIT TÜKETİMİ MAKUL HEM DE EMİSYON HEM DE PERFORMANS BİLDİĞİMİZ BMW KALİTESİNDE .

Bmw araçlarına araştırma için kara kutu koyup kaydetmiş: sonuç : en hızlı kullanılan ve en fazla km yapılan modeli bilin bakalım hangisi?

A)530D B)520D C)X53.0D D) 320D E) 116İ

Bizim ford da eşşk etmesinde 2003 model 1.6 lt makinayı allah rızası için 130 hp ve 300nm a çıkarsın başka bişey istemiyorum.

• quote:

...........................................................

Bizim ford da eşşk etmesinde 2003 model 1.6 lt makinayı allah rızası için 130 hp ve 300nm a çıkarsın başka bişey istemiyorum.

tissot arkadaşım, sen uA_Y_C_A nın koyduğu linke baktın mı. Ben motordan falan vazgeçtim, şimdiki motora da razıydım ama adamlar arka kapıları sürgülü yapmışlar yahu..
  • quote:

Bmw araçlarına araştırma için kara kutu koyup kaydetmiş: sonuç : en hızlı kullanılan ve en fazla km yapılan modeli bilin bakalım hangisi?

A)530D B)520D C)X53.0D D) 320D E) 116İ

En hızlı ve max km ise...
    CEVAP tabiki D şıkkıdır.

ama A şıkkıda göz kırpıyorE.
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.