Ford Focus C-Max
9662 Cevap641638 Görüntüleme26 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     136 [138] 140 141 142 143 144 145      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

140 Mesaj
13 Temmuz 2009; 1:08:33 

bizim 7000kmdeki 2009 c-max trabzonda yolun ortasında debriyajı halıya yapıştırdı. neyse çektik kenara baktık hidrolikler akmış servis geldi götürdü. debriyaj hidroliğindeki bir sorundan dolayı baskı balata parçalanmış. garantiden değişti ama şimdi vitesler kemikli geçiyor eskisi gibi değil. acaba bu normalmi. ayrıca bazen kavrama problemi oluyor stop ediyor. yarım debriyaj istiyor. acaba başka şeyleredemi zarar verdi hidrolik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.POLAT -- 13 Temmuz 2009; 1:08:53 >

1605 Mesaj
13 Temmuz 2009; 2:19:49 

quote:

Orjinalden alıntı: M.POLAT

bizim 7000kmdeki 2009 c-max trabzonda yolun ortasında debriyajı halıya yapıştırdı. neyse çektik kenara baktık hidrolikler akmış servis geldi götürdü. debriyaj hidroliğindeki bir sorundan dolayı baskı balata parçalanmış. garantiden değişti ama şimdi vitesler kemikli geçiyor eskisi gibi değil. acaba bu normalmi. ayrıca bazen kavrama problemi oluyor stop ediyor. yarım debriyaj istiyor. acaba başka şeyleredemi zarar verdi hidrolik.

Herşey olabilir baskı balata sağlıklı olmamışdır ya da daha tam oturmamışdır siz sevisin yolunu bir daha tutun derdinizi anlatın...

O koltuğa her oturduğunda neden diye bir sor kendine..!

253 Mesaj
15 Temmuz 2009; 16:03:33 

ARKADAŞLAR SELAMLAR.
UZUN ZAMANDIR SİTEYE GİREMİYORUM. ARACIMA ANGEL EYE MERCEKLİ FAR SETİ VEDE XENON FAR ALMAK İSTİYORUM. BU KONUDA NERDEN ALABİLECEĞİM HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARA DANIŞMAK İSTEDİM. BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. 2005 C-MAX TREND DİZEL

smile/ 2012 Toyota Auris 1.6 C.extra/ Vw Passat 1.4TsiComfortline / canon ixus 800IS

33 Mesaj
15 Temmuz 2009; 17:21:38 

quote:

Orjinalden alıntı: is.mail

Selam M.POLAT
Debriyaj sıyırdığında şanzıman hangi videste ise muhtamalan balataların parçalanmasında şanzıman dişli veye senkromençlere zarar vermiş olabilir.Vides geçişlerinde ses geliyormu.Eğere geliyorsa Garantılı iken mutlaka şanzımanada baktır derim.İlerde sıkıntı yaratırsa şanzıman işçilk ve yedek parcaları pahalı.
Sonucu forumda yazarsan sevinirim.

İyi çalışmlar

33 Mesaj
15 Temmuz 2009; 17:30:27 

Selam M.POLAT
Debriyaj sıyırdığında şanzıman hangi videste ise muhtemelen balataların parçalanmasında şanzıman dişli veye senkromençlere zarar vermiş olabilir.Vides geçişlerinde ses geliyormu.Eğere geliyorsa Garantılı iken mutlaka şanzımanada baktır derim.İlerde sıkıntı yaratırsa şanzıman işçilk ve yedek parcaları pahalı.

İyi çalışmlar

367 Mesaj
16 Temmuz 2009; 0:49:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Duratorq

Arkadaşlar yeni c-max'in iyi kötü,beğendiğiniz rahatsız olduğunuz bütün yönlerini ayrıntılı olarak yazmanızı bekliyorum.

Akşam takip edeceğim topiğinizi

merhaba.
2009 c-max tıtanıum sahibiyim.arabanın kötü yönleri: arka camın önünde, bagajın üstündeki eşya tutucu plastik raf çok ince yapılmış üzerine birşey koyunca hemen eğiliyor.ikinci kötü yanı bagaj yan taraflardan yani arka tekerlerin iç kısmından itibaren plastik ile kaplanmış buda bagajı biraz daraltmış. gözlük koyma kılıfı sürücü kapısının üst kısmında tavanda bu da kullanım zorluğu oluşturuyor.tavan lambasının orada bir yerde yada ön konsol üzerinde olsa daha iyi olurdu. çakmaklık orta konsolun önünde bu da kullanım zorluğu oluşturuyor.arka koltuklar yattığı zaman bagaj ile aynı hizada değil bu da koltuklar yatılı iken bir miktar daralmaya sebebiyet veriyor. arabanın iyi yönleri: motor mükemmel.tork fazla bile.17 inç jant çok şık.yakıt çok düşük.
gösterge paneli güzel. ses yalıtımı yeterli.koltuklar rahat.yetkili servis ve parça bol.saygılar

FORD C-MAX 2009 TITANIUM AYTOZU
PANASONIC 42 PV 70F

384 Mesaj
16 Temmuz 2009; 8:33:46 

Bagaj bölgüsünün eşya koymak için dayanıksız olduğu doğru ama orası zaten eşya taşımak üzere dizayn edilmemiştir.
Güvenlik nedeni ile o bölgede eşya /cisim taşınmamalı.
Kaza sırasında yerlerinden fırlayıp ölümcül kafa travmasına neden olabilmekte.
Gerekçesi bu.
Bagaj yan duvar plastiğinin sert tercih edilmesi bence de kötü. Kolayca çizilebilmekte.
Tork yüksek ama bu aracın en güzel yankarından bir bence , hatta daha fazla bile olabilir:)
Arka koltuk yatınca begaj zemini ile aynı düzleme gelmiyor evet kötü!
Ama ömrünün sonuna yaklasan c max , o yıllarda mazur görülen bir özellikti

2004 FOCUS C MAX TDCİ GHİA 170.000 km
IPHONE 4S

253 Mesaj
17 Temmuz 2009; 12:38:11 

herkes tatilde herhalde . aşağıdaki mesajı okuyan ve bilgisi olan varsa bilgi versin ltf.
ARKADAŞLAR SELAMLAR.
UZUN ZAMANDIR SİTEYE GİREMİYORUM. ARACIMA ANGEL EYE MERCEKLİ FAR SETİ VEDE XENON FAR ALMAK İSTİYORUM. BU KONUDA NERDEN ALABİLECEĞİM HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARA DANIŞMAK İSTEDİM. BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. 2005 C-MAX TREND DİZEL

smile/ 2012 Toyota Auris 1.6 C.extra/ Vw Passat 1.4TsiComfortline / canon ixus 800IS

3670 Mesaj
18 Temmuz 2009; 11:48:34 

selamlar eski dostlar

Cmaxi sattıktan sonra burayı unutmadım...yerine de daha bişey alamadım..

makyajlı kasa, yeni nesil göstergeli, mümkünse Xpaketli, mümkünse espli ve makul fiyatlı cmax gören duyan olursa bana bildirsin...

217 Mesaj
20 Temmuz 2009; 16:01:17 

quote:

Orijinalden alıntı: tissot

C max in yumuşak karnı debriyaj baskı ve balata sistemi.Küçük çapı nedeni ile kalkışlarda yetersiz .
1 KAÇ YOKUŞTA KALKIŞ YAPIN HEME KÖTÜ KOKULU BALATA KOKUSU GELİR.
BEN EPB OLMADAN ASLA YOKUŞTA PARK MANEVRASI YAPMIYORUM BE NEDENLE.

Sayın TISSOT;
Yokuşta EPB ile kalkış yaparken, EPB kolayca bırakmıyor genellikle, yarım debriyaj pozisyonunda düğmeye basıyorum, bırakmıyor. Hatta bunun yüzünden arkadakiler zaman zaman sabırsızlık gösteriyorlar. EPB'nin 'normal frenler gibi' kolayca-benim istediğim anda bırakması için benim kaçırdığım bir özelliği mi var?

2004 C-Max 1.6 TDCI GHIA {Tonik Mavi}

384 Mesaj
21 Temmuz 2009; 15:12:38 

Epb : yaklaşık 1 snde reaksiyon vermekte.
Hızlandırmak yapısı gereği imkansız.
Yokuş kalkışında mutlaka kullanın derim.
Benim baskı balata 110.000 km de ve sorun yok .

IPHONE 4S

3670 Mesaj
22 Temmuz 2009; 9:23:48 

Beyler otomobil genel e de başlık açtım...

Ford websitesinde Cmax 1.6i trend var. Bayiyi aradım sordum 3-4 aydır var ama pek satılmıyor dediler. 115lik focus benzinli motoru varmış ve de manüel vites. 5.3/6.7/8.9 tüketim var ...Vmax: 186 0-100:11.9 yeterli...

donanım çok da kötü değil:
- 16 alaşım jant (VW ve golfün kulağı çınlasın...Cmax titaniumda 17 alaşım vardı biliyorsunuz)
- 4 cam elektrikli
- Yb
- manüel klima
- cruise control
- radyo Cd çalar (sanırım sony değil de visteon)
- abs+ebd
- 4HY
- UKMK

sisi farı, deri direksiyon vs eksik. ESP opsiyon ama espli araba sanırım hiç olmaz...

bu hacimde bu fonksiyonellikte bir araç için fiyat fena değil gibi geldi bana....Rakip olarak verso 1.6 comfort 39900(ESP standart) , altea xl 41800 (esp standart) , touran 1.6 102 hp boshline 38000, zafira 1.6 enjoy 41800, scenic röno sitesinde yok...)

yeni cmax 1.6 trend kampanyalı fiyatı : 36400 ..

gören bilen duyan var mı? Jantları hangi jant? orta kol dayama var mı? eski 6000 CD çalar mı var?

85 Mesaj
22 Temmuz 2009; 10:02:29 

quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

yeni cmax 1.6 trend kampanyalı fiyatı : 36400 ..

gören bilen duyan var mı? Jantları hangi jant? orta kol dayama var mı? eski 6000 CD çalar mı var?

Ben bi gördüm gibi ama alıcı gözle bakmadım tabi. Yanlış hatırlamıyorsam cd çalar, orta konsol falan şu an satılan güncel focus trendler gibiydi.
İnsanlar artık büyük çoğunlukla dizel dese de parasal açıdan ve bazı başka alışkanlıklar sebebiyle benzinli isteyenler olabileceği
düşüncesiyle satışa sunulduğunu düşünüyorum. Fiyat güzel ama insanlarda nedense Ford antipatisi var veya diğer modellere daha fazla para verip
daha fazla konfor alacaklarını düşünüyorlar. C-max'a binip kullansalar vazgeçebileceklerine inanmıyorum.
C-max konforu olsun ama benzinli olsun diyenlere alternatif. Ancak şunu belirtmekte fayda var
Benzinli eski kasa alan arkadaşlarım pek memnun değillerdi yakıt tüketiminden. Ben ilk c-max ile geçmiştim dizele 2006 yılında,
arada başka model yine dizel araç alıp kullandım, benzinli almayı hiç düşünmedim ve tekrar c-max'e döndüm.
Başka bir araca bakmayı C-max'ımı aldatmak şeklinde düşünüp dönüp bakmıyorum bile.

2012 C-max Tdci Titanium
PS3 Slim 120 GB PAL.
Acer İconia Tab a501

1552 Mesaj
22 Temmuz 2009; 10:07:35 

forumman cok guzel acıklamıssın

FORD FOCUS C-MAX TDCİ GHİA
MB ACTROS 1844 MPII
MB ACTROS 1846 MPII
E F E K E N T L İ

3670 Mesaj
22 Temmuz 2009; 10:36:06 

1) ben Cmax almak istiyorum
2) arabaya 35 binden fazla vermek istemiyorum
3) fazla km yapmayacağım dolayısıyla dizel istemiyorum
4) zaten dizelin bakımı pahalı, ekstra masrafları var. Sorun ihtimali yüksek
5) Dizele yüksek km de alıcı bulmak yüksek km li benzinliye göre daha zor (sattım oradan biliyorum )
6) bizim 2004leri aldığımızda dizel ghia ile benzinli trend arasında fiyat farkı vardı (7000 TL kadar) ama motorin şimdikine göre göreceli olarak en az %20-25 ucuzdu (benzin 2.0 iken motorin 1.15-1.20 falandı) Dolayısıyla dizel almak mantıklıydı
7) şimdi benzin ile motorin arasındaki fiyat oranı azaldı benzin 3.20 motorin 2.57 ancak benzinli ile dizel cmax arasında fiyat farkı uçtu (şu an yaklaşık 10bin TL)
8) Üstelik 2004teki benzinliler 1.6 100 bg idi..
9) Yakıt çok rahatsız ederse özellikle VİALLE LPi gibi yeni LPG sistemleri çıktı ve bunlar ti-vct motora uygulanabiliyor.

Edit: telefonda koltuk kenarından çıkan ince bir kol dayama olduğunu öğrendim..içi focus trend gibi imiş. jantı da beğenirsem muhtemelen alırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 22 Temmuz 2009; 10:44:08 >

384 Mesaj
22 Temmuz 2009; 11:39:46 

Eski tdci kullanıcısı olarak dizele devam ediyorum.
100.000 i geçtiğimden , satınalma maliyetini çoktan amorti ettim:)
dizelle şu an günlük 70-80 km yapıyorum rutin olarak sabah -akşam iş güzergahında.TüKETİM 5 lt/100 km lerde. Tabi güzergah açık bağlantı yolları şeklinde.
Eskiden ş .içinde 6.5-6.9 lt lerde gezinirdi tuketim.

Hala geçerli olan şu bence: ayda 2000 km yapan biri için BENZİNLİ ARAÇ EZİYET!
TÜPLÜ ARAÇ: mecburiyet
DİZEL ARAÇ: MEMNUNİYET DEMEK

IPHONE 4S

85 Mesaj
22 Temmuz 2009; 11:49:30 

quote:

1) ben Cmax almak istiyorum
2) arabaya 35 binden fazla vermek istemiyorum
3) fazla km yapmayacağım dolayısıyla dizel istemiyorum
4) zaten dizelin bakımı pahalı, ekstra masrafları var. Sorun ihtimali yüksek
5) Dizele yüksek km de alıcı bulmak yüksek km li benzinliye göre daha zor (sattım oradan biliyorum )
6) bizim 2004leri aldığımızda dizel ghia ile benzinli trend arasında fiyat farkı vardı (7000 TL kadar) ama motorin şimdikine göre göreceli olarak en az %20-25 ucuzdu (benzin 2.0 iken motorin 1.15-1.20 falandı) Dolayısıyla dizel almak mantıklıydı
7) şimdi benzin ile motorin arasındaki fiyat oranı azaldı benzin 3.20 motorin 2.57 ancak benzinli ile dizel cmax arasında fiyat farkı uçtu (şu an yaklaşık 10bin TL)
8) Üstelik 2004teki benzinliler 1.6 100 bg idi..
9) Yakıt çok rahatsız ederse özellikle VİALLE LPi gibi yeni LPG sistemleri çıktı ve bunlar ti-vct motora uygulanabiliyor.

Edit: telefonda koltuk kenarından çıkan ince bir kol dayama olduğunu öğrendim..içi focus trend gibi imiş. jantı da beğenirsem muhtemelen alırım...

quote:

Orijinalden alıntı: tissot
Hala geçerli olan şu bence: ayda 2000 km yapan biri için BENZİNLİ ARAÇ EZİYET!
TÜPLÜ ARAÇ: mecburiyet
DİZEL ARAÇ: MEMNUNİYET DEMEK

Ben bu konuda sevgili dostumuz tissot'a katılıyorum. Arabayı alırken verdiğin parayı gözün pek görmez, sonuçta arabayı beğenmişsindir.
Satarken de aynı fark sana geri dönecektir. Kullanırken harcayacağın sıcak para seni üzecektir.
Dizelin Torku, yoldaki ataklığı hiçbir zaman seni mahçup etmeyecektir. Rampada vites artırabilmek muhteşem bişi :)
"Şu kadar km kullanmazsan dizel anlamsız" söylemine yaptığın her kilometrede katılmayışın artacaktır.

2012 C-max Tdci Titanium
PS3 Slim 120 GB PAL.
Acer İconia Tab a501

3969 Mesaj
22 Temmuz 2009; 13:45:16 

quote:

......................................................

Benzinli cmax ile dizel arasındaki fiyat farkı sadece yakıt farkından değil trend ve titanium donanım farkındanda kaynaklanıyor. Her ikiside dizel olmasına rağmen Yeni Focus Trend 5K 1.6 109PS TDCi ile Yeni Focus Titanium 5K 1.6 109PS TDCi arasında 3.915 TL fark var.

Ayrıca liste fiyatlarına çok takılmayın, yakın bir arkadaşım daha 1 ay önce titanium dizel cmax ı 40 bine aldı. Nisan Mayıs gibi de 38.500 e alanlar oldu ama neyse o geçti artık sanırım..

Önümüzdeki yıl kasa değiştireceği kesin olan bir cmax ı şimdilerde almak ne kadar mantıklı sorusunu ben kendi kendime soruyorum ve işin içinden çıkamıyorum açıkçası , bence sizde bir düşünün..

3969 Mesaj
22 Temmuz 2009; 14:15:36 

29 Ağustos 2008; 9:43:27 de bu topikte yazmış olduğunuz mesaj aşağıda, hatırlatayım dedim..

quote:

Vayy be en sadık Cmaxçi benim herhalde bu forumda Başlığın ilk sayfasında da son sayfasında da varım gerçi iki kere nick değiştirdim önce "lord of the potatoes" idi ancak uzun diye "doubleford" yaptım şimdi de geleneksel nick ime yani "x-rayted"e döndüm..

İlk sayfada surucu, yollarda, yusufk gibi üyeler vardı ama artık pek görünmüyorlar..

Benim araba da bu hafta sonu 100.000 km olacak. Hayatımda ilk defa 0 aldığım arabayı 100K kullanmış olacağım.
Bakalım kısmetse bu sene sonu veya gelecek sene sonu yeni kasa olarak değiştirmek isterim..

85 Mesaj
22 Temmuz 2009; 14:36:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Benzinli cmax ile dizel arasındaki fiyat farkı sadece yakıt farkından değil trend ve titanium donanım farkındanda kaynaklanıyor. Her ikiside dizel olmasına rağmen Yeni Focus Trend 5K 1.6 109PS TDCi ile Yeni Focus Titanium 5K 1.6 109PS TDCi arasında 3.915 TL fark var.

Ayrıca liste fiyatlarına çok takılmayın, yakın bir arkadaşım daha 1 ay önce titanium dizel cmax ı 40 bine aldı. Nisan Mayıs gibi de 38.500 e alanlar oldu ama neyse o geçti artık sanırım..

Önümüzdeki yıl kasa değiştireceği kesin olan bir cmax ı şimdilerde almak ne kadar mantıklı sorusunu ben kendi kendime soruyorum ve işin içinden çıkamıyorum açıkçası , bence sizde bir düşünün..

Senin söylediklerine de katılmamak mümkün değil,
Donanım farkının fiyata yansıdığı bir gerçek ayrıca eski adı ile ghia donanımları gerçekten güzel şeyler.
Kasa değişmi meselesine gelince, ben sırf bu nedenle sıfır almayıp uygun fiyata ikinci el düşük km araç aldım, pusuya yattım yeni modeli bekliyorum :)
Yeni kasalarla birlikte söylendiği gibi powershift şanzımanlı 130 beygir 1,6 dizeller gelince ikinci seriden bi tane kapacağım
İkinci seri neden? Cevap: Muhtemel Bebeklik arızalarının giderilmiş olmasını beklemek gerek
Yanlışsam düzeltsin tecrübeli fordçu ve C-max'cılar, ilk dizel modellerde bayağı bir turbo hortumu meselesi döndü forumda ve hala garantiden değişen değişene.

2012 C-max Tdci Titanium
PS3 Slim 120 GB PAL.
Acer İconia Tab a501

3969 Mesaj
22 Temmuz 2009; 14:49:50 

quote:

Orijinalden alıntı: forumman
..........................................................
İkinci seri neden? Cevap: Muhtemel Bebeklik arızalarının giderilmiş olmasını beklemek gerek
Yanlışsam düzeltsin tecrübeli fordçu ve C-max'cılar, ilk dizel modellerde bayağı bir turbo hortumu meselesi döndü forumda ve hala garantiden değişen değişene.

1.6 tdci ford motoru bence artık bebeklikten çıktı delikanlılığa başladı, başka bir motor olsa tamam derim ama beygir farklılıkları dışında temelinde aynı motor olduğu için olsa olsa ergenlik arızaları olabilir artık diye düşünüyorum..

3670 Mesaj
22 Temmuz 2009; 16:00:49 

elbette yeni kasa Cmaxi isterim. 150 bg 1.6T, 180 bg 1.6 T , 128 bg 1.6 tdci ....5 veya 7 koltuk ....Standart ESP vs oldukça promising...Ancak daha arabanın prototipi bile ortada değil, eylülde frankfurtta gösterilecek herhalde...2010 ilk çeyreğine çıkmaz gibi geliyor bana VE BEN ŞU AN ARABASIZIM...Metrobüsle belediye otobüsü ile işe gidip geliyorum. Bu benzinliyi fiyatı uygun ve gene piyasadaki en iyi F/P arabası olarak görüyorum..

benzinli ile dizel arasındaki fiyat farkının donanıma da bağlı olduğunu biliyorum. 2004te 1.6 100bg benzinli ytrend 37000 ghia dizel 44000 gibi idi. Benzin 2.0 motrin 1.20 falandı. Şu an 115lik (dikkat 100lük değil) benzinli 36400 titanium dizel 45700...Şu an mazot 2.57 benzin 3.20 ...hem yakıt fiyat farkı kapandı hem dizel benzinli fiyat farkı açıldı..

tamam liste fiyatları geçerli değil ama dizele ne indirim yapılıyorsa aynısını hatta satılmadığı için daha fazlasını benzinliye yaptırabilirizzz...

384 Mesaj
23 Temmuz 2009; 9:15:55 

Bebeklik hastalığı model piyasaya ilk çıktığı 1-2 yılı kapsayan tanımlamadır: Evet c max intercooler borusu çatlaması tipik böyle bir problemdi.Ama giderildi.

Şimdi yeni kasa bekleniyor - kabaca 1.5 yıl sonra- ama bu demek değil ki yeni çıkacak kasada bebeklik hastalığı olmayacak. Çünkü yeni kasa da bebek olarak doğacak. Ama bir farkla güncel kasanın evveli yoktu yani 1. jenerasyondu, oysa çıkacak c max 2. jen olacak. Dolayısı ile daha tecrübeli ve şanslı olacak .

Ben herkese yeni kasaların çıkar çıkmaz değil 1 model yılı sonraki yılda almalarını öneririm.Hatta 2 bile olabilir. Ama 2 yi geçirmesinler derim.Şu an 6 . yıldayız(c max 2003 eylülünde avrupada-2003 aralığında TR de oldu).

IPHONE 4S

384 Mesaj
23 Temmuz 2009; 9:20:25 

quote:

elbette yeni kasa Cmaxi isterim. 150 bg 1.6T, 180 bg 1.6 T , 128 bg 1.6 tdci ....5 veya 7 koltuk ....Standart ESP vs oldukça promising...Ancak daha arabanın prototipi bile ortada değil, eylülde frankfurtta gösterilecek herhalde...2010 ilk çeyreğine çıkmaz gibi geliyor bana VE BEN ŞU AN ARABASIZIM...Metrobüsle belediye otobüsü ile işe gidip geliyorum. Bu benzinliyi fiyatı uygun ve gene piyasadaki en iyi F/P arabası olarak görüyorum..

benzinli ile dizel arasındaki fiyat farkının donanıma da bağlı olduğunu biliyorum. 2004te 1.6 100bg benzinli ytrend 37000 ghia dizel 44000 gibi idi. Benzin 2.0 motrin 1.20 falandı. Şu an 115lik (dikkat 100lük değil) benzinli 36400 titanium dizel 45700...Şu an mazot 2.57 benzin 3.20 ...hem yakıt fiyat farkı kapandı hem dizel benzinli fiyat farkı açıldı..

tamam liste fiyatları geçerli değil ama dizele ne indirim yapılıyorsa aynısını hatta satılmadığı için daha fazlasını benzinliye yaptırabilirizzz...

XRAYTED SEN DERDİNE YAN
Arabasız kalmışsın ki vay haline.
Seni en iyi ben anlarım.
Arabası olmayan bu durumu kanıksamış zaten,
araçlarımı sattığım ve yenisini beklediğim genelde 1 hf lık periyotta sazan gibi kaldığımı hatırlarım. NE otobus durağı ne güzergah bilirim.Sana kolay gelsin

IPHONE 4S

3670 Mesaj
23 Temmuz 2009; 13:03:51 

dün doğan otoda arabayı gördüm. ancak satılmış olduğu için içine girmeme izin vermediler..dıştan baktım.
öncelikle çok kötü değil.. gayet alınabilir..

Bir kere sis farı yerine plastik kapak koymuşlar sonradan sis farı takmak veya fırtına gri alıp saklamak mümkün. Titaniumda gövde rengi olan yan çıta ve arka spoyler bunda siyah, beyaz sinyaller var. Aynada sinyal ve yer aydınlatma yok. Jantları mondeo trendde yer alan jant yani focus ST jantının 16 versiyonu.. Bu haliyle dıştan fena değil..
0

0

0

0

İçeride ise biraz zayıf. Bu aşağıdaki resmi başka yerden aldım ama içi kumaşına kadar birebir aynı . Direksiyon simidi deri imiş ancak vites topuzu deri değil ve bence titaniumunkinden güzel. Kolçaklar falan titanium ile aynı, kapı cam pervazları titaniumda deri bunda plastik. Ön göğüsteki ortadaki kapalı alan bunda açık...6000CD çalar ve oratada aux in girişi var. satıcı bluetooth diyor ama atıyor kesin yok. Klima manüel. En büyük fark titaniumda dolu olan vites önü yer bunda boşluk o bayağı sakil duruyor. Elfreni de klasik tipte..Orta kol dayama yok ama şoför koltuğunda ince bir kolçak var...Arka koltuklarda flexibl kayma sistemi de yokmuş...
Satıcı EPS olup olmadığını bilmiyor ..Ben de öğrenemdim.
0

Biraz indirim yapılırsa 35 ve altına alınabilirse mantıklı bir seçenek ancak 36400 fiyatta direnirlerse bence almak mantıksız. Çünkü zaten cmax dizel ile satılıyor bakın herkes bana itiraz etti. Dolayısıyla benzinli cmax i ikinci elde satmak zor olur...Buna karşın neredeyse cmax dizel kadar iyi satılan ve benzinli olan verso nun comfort modeli. 39350y satılıyor. Verso cmaxten barizen büyük....Cmaxte olan alaşım jant ve cruise versoda yok. ancak versoda 9 HY (cmaxte 4) , ESP+TCS, sis farları , bluetooth, yokuş kalkış destek sistemi, 6 ileri vites, ön ve arka park sensörü var..Bu sebeple verso tercih edilebilir..
Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 23 Temmuz 2009; 13:07:32 >

1605 Mesaj
23 Temmuz 2009; 20:09:34 

Şimdi bundaki jantlar st nin 16' versiyonu ama mondeo trendlerden farklı onunkinin daha keskin hattaları var..
Ancak mondeo bu gayet hoş olmuş hatta uzakdan daha da güzel durur eğer fiyat uygun gelirse alınabilir 1 2 sene sonrada millet lpg takmaya başlar zaten...
Ve arkadaş hız sabitleyici demiş bence trend de yoktur hız sabitleme resimde de gözükmüyor...

3670 Mesaj
24 Temmuz 2009; 9:20:12 

yok yok var ...cruise control tuşlarını gözümle gördüm cmax trendde...

zaten listesinde de yazıyor..

3969 Mesaj
24 Temmuz 2009; 9:54:25 

quote:

Evet, cruise control trendlerde var, hatta yanlış hatırlamıyorsam daha önce satılan trend dizellerde de vardı..

x-rayted, bayide dizel cmax varmıydı gördünüzmü. Bu aralar pek yok galiba yeni kasa gelecek diye getirmiyorlar diye duymuştum.

3670 Mesaj
24 Temmuz 2009; 16:40:08 

vardı bir tane şovruumda...rengini hatırlamıyorum aytozu idi galiba, SRsuz, Xpaketsiz tit..

Koşuyolu Doğan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 24 Temmuz 2009; 16:40:52 >

1605 Mesaj
24 Temmuz 2009; 18:06:47 

quote:

Resim temsili olduğu için gözükmüyordur...

15 Mesaj
24 Temmuz 2009; 18:32:12 

SELAM ARKADAŞLAR;
İŞTE 2010 MODEL C-MAX........

0

Ekteki dosya (1)

1605 Mesaj
24 Temmuz 2009; 18:35:08 

Böyle bir şey gelirse süper olur ve olacak bence...
quote:

Orijinalden alıntı: feyk_7

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp2828 -- 24 Temmuz 2009; 18:35:31 >

5871 Mesaj
24 Temmuz 2009; 18:41:29 

fiestanın aynısı bu..böyle olmaz

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

753 Mesaj
25 Temmuz 2009; 1:47:41 

quote:

Satıcı EPS olup olmadığını bilmiyor ..Ben de öğrenemdim.
Teşekkürler

arkadaşlar ESP olup olmadığını nereden anlıyoruz.?? Bazı araçlarda direksiyonun sol tarafında farların alt kısmında ESP OFF tuşu mevcut. ESP li olan C-MAX larda da bu şeklide bir tuş mevcutmu??

*FORD CMAX 2009 TİTANİUM- METALİK SİYAH+SUNROOF

**FİAT GRANDE PUNTO 2007 1,3 M.jet 90 HP EMOTİON GRANİT GRİ

***OPEL CORSA 2006 1,3 75 HP SİLVERLİNE GÜMÜŞ GRİ

3670 Mesaj
25 Temmuz 2009; 10:30:47 

quote:

Orijinalden alıntı: cinuba

arkadaşlar ESP olup olmadığını nereden anlıyoruz.?? Bazı araçlarda direksiyonun sol tarafında farların alt kısmında ESP OFF tuşu mevcut. ESP li olan C-MAX larda da bu şeklide bir tuş mevcutmu??

ben yanlış yazdım..EPS değil EHPAS yazmalıydım..Yani elekktrohidrolik power assisted steering yani elektrohidrolik direksiyonu soruyorum ben daha önceki 1.6 benzinli ghialarda yoktu..Bunda da olmayabilir..

ESP ise zaten pek otosan getirmiyor. ESP off tuşunu 2008te kaldırdılar. Onun yerine YB aşamalrından biri yaptılar. Yani esp off tuşu olmayan arabada esp olabilir Yb na bakmak lazım...

üstteki resim güzel..

1552 Mesaj
25 Temmuz 2009; 12:09:49 

vayyyyy c-max e bak guzel olmus bence

MB ACTROS 1844 MPII
MB ACTROS 1846 MPII
E F E K E N T L İ

3670 Mesaj
25 Temmuz 2009; 12:37:15 

resim güzel ama gerçek cmax bu değil ..bir kere arka farın dik olması arka görüşü daralttığı için kesinkes vazgeçilecek. Smax Kuga tipi bir arka far tasarımı beklemeliyz.

1552 Mesaj
25 Temmuz 2009; 12:39:02 

makyajlı kasadakı ledlı stoplar bence gayet guzel onlara yakın bırsey de olabılır

MB ACTROS 1844 MPII
MB ACTROS 1846 MPII
E F E K E N T L İ

171 Mesaj
25 Temmuz 2009; 19:19:41 

Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. Arabam 2005 c max dizel ghia. Yeni bir cmax kullanıcısı olarak yaşadığım bir problemden bahsetmek istiyorum. Bugün normalde aldğım emniyet kemeri ikaz lambası ve ses gelmiyor nedense? Acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Gigabyte GA-P35-DS3L Intel E6550 @ 3500 mhz 2x1024 ddrII 800 OCZ platinum 5/5/5/15 500 gb Samsung SataII/ ASUS EAH 2600 xt/850@2358 /High Power 560 W Samsung 206BW LCD Inca DVB/ Creative X-fi Gamer Edition /Philips 4+1 Colorsit Gaming Pc Case

753 Mesaj
25 Temmuz 2009; 20:53:48 

quote:

Orijinalden alıntı: feyk_7

SELAM ARKADAŞLAR;
İŞTE 2010 MODEL C-MAX........

0

arkadaşlar bu resim SMAX İN küçültülmüş hali.. fiestanın büyümüş hali eskiden markalar B-C- ve D sınıfı araçlarını bu kadar birbirine benzetmiyordu. Ama artık tüm markalar aynı fikirde,, bu doğrultuda ford focusunda yeni kasası fiestanın büyük sedan şekli olur herhalde

*FORD CMAX 2009 TİTANİUM- METALİK SİYAH+SUNROOF

**FİAT GRANDE PUNTO 2007 1,3 M.jet 90 HP EMOTİON GRANİT GRİ

***OPEL CORSA 2006 1,3 75 HP SİLVERLİNE GÜMÜŞ GRİ

140 Mesaj
26 Temmuz 2009; 2:42:38 

quote:

Orijinalden alıntı: OGNİ

Selam M.POLAT
Debriyaj sıyırdığında şanzıman hangi videste ise muhtemelen balataların parçalanmasında şanzıman dişli veye senkromençlere zarar vermiş olabilir.Vides geçişlerinde ses geliyormu.Eğere geliyorsa Garantılı iken mutlaka şanzımanada baktır derim.İlerde sıkıntı yaratırsa şanzıman işçilk ve yedek parcaları pahalı.

İyi çalışmlar

Vitesler geçerken her hangi bir ses yok fakat servise döndüğümüzde ordaki teknisyenlerden birine verdik arabayı ve o da yokuşta aracı stop ettirdi. bu araçta bilgisayar hatası olduğunu byle olmaması gerektiğini söyledi. ayrıca araç kalkarken aracın önünden giderek azalan bir sürtme sesi geliyor yani vıt vıt vıt vıt gibi azalıp yok oluyor acaba alakalımı. benzinli araçların çektiği yerde çekmeyen bir dizelin nasıl bir bilgisayar hatası vardır yardım edebilirseniz sevinirim. bu arada araç tam yüklü 190' ı geçti turbo sorunu varmıdır bilmiyorum.

384 Mesaj
27 Temmuz 2009; 9:30:33 

Yeni c max 2010 eylülde parisde sergilenecek diye biliyorum.
Yani 210 değil 2011 model olacak yeni c max.
TR gelişi 2011 ilk çeyreği olabilir.
1.6 T Benzin ----180 hp olacak.
ama 1.6 TDCİ ne olacak belli değil.Eski motor 110 hp olarak kalırsa bana uymaz. Ama 130 hp ye çıkarılırsa mükemmel olur.

IPHONE 4S

1552 Mesaj
27 Temmuz 2009; 9:32:29 

ben guncel 1.6 tdcı yenı kasada 110 hp kalacagını dusunmuyorum en az 120 - 130 olur fıat bıle tam emın degılım 120 hp yaptı galıba ee psa-ford da 130 hp yapsın bari

MB ACTROS 1844 MPII
MB ACTROS 1846 MPII
E F E K E N T L İ

4438 Mesaj
28 Temmuz 2009; 22:31:16 

C-MAX İÇİN BİRKAÇ UYGULAMA :

0

0

0

0

0

09.2003 STILO DYNAMIC JTD - ELEKTRİKLİ ISITMALI HAFIZALI DERİ KOLTUK - EASY GO - ELİT PAKET - GÜVENLİK PAKETİ - ESP - FABRİKASYON XENON ve ALARM - FAR YIKAMA - SES PAKETİ - KONFOR PAKETİ -GERİ GÖRÜŞ EKRANLI OTOMATİK KARARAN İÇ DİKİZ AYNASI -
8'' ORJİNAL NAVİGASYON- SKYWINDOW - HAFIZALI & KATLANIR DIŞ DİKİZ AYNASI

384 Mesaj
29 Temmuz 2009; 14:25:57 

aRAÇ SANIRIM GHİA.
aRACIN ÖN KAPI EİKLERİNDE ZATEN METEL KAPLAMALAR VAR.
o NEDENLE GEREKSİZ OLMUŞ.
Hemde unutmayalım aracımızın genleri focus olsa da kendisi c max.Cmax a vurgu yapılmalı yazılarda ve çıkertmalarda.
Kişisel görüşüm şıklık katmadığı.Buna bir de kapı tutamaklarının kaplamasının çıkma riskini ekleyin : ıııh ben almayayım.
Yapana da hayırlı olsun diyeyim.
Bu güne dek yapma isteyip de aracımda yapamadığım tek uygulama : araç bagaj zeminine uygulanan plastik havuzdu. Kenarları 4 cm yuksekliğindeki plastik havuz zemine herşeyi korkusuzca koymayı sağlamakta,benim de gözüm bunda kalmakta.

IPHONE 4S

384 Mesaj
29 Temmuz 2009; 14:30:37 

Aklıma geldi: bizim 2004 c max 112.000 km ye geldi ve aküsü de 5.5 yıl oldu.Hala orijinal olan akü servisde teste sokuldu voltajı 12.6v ancak kırmızı uyarı ikazı verdi cihaz.
Görevli servis çalışanı; voltajı iyi ama ikaz veriyor acil değişime gerek yok dedi yanı türkçesi idare eder dedi.
Aku orj deyınce inanamadı:)
Ama bu kışı çıkarması 100 yaşındaki amcamın hacca gidip sağ dönmesi ile aynı ihtimal.
Akü öneriniz var mı?

IPHONE 4S

384 Mesaj
29 Temmuz 2009; 14:34:16 

Aklıma geldi: bizim 2004 c max 112.000 km ye geldi ve aküsü de 5.5 yıl oldu.Hala orijinal olan akü servisde teste sokuldu voltajı 12.6v ancak kırmızı uyarı ikazı verdi cihaz.
Görevli servis çalışanı; voltajı iyi ama ikaz veriyor acil değişime gerek yok dedi yanı türkçesi idare eder dedi.
Aku orj deyınce inanamadı:)
Ama bu kışı çıkarması 100 yaşındaki amcamın hacca gidip sağ dönmesi ile aynı ihtimal.
Akü öneriniz var mı?

IPHONE 4S

3969 Mesaj
29 Temmuz 2009; 15:10:20 

tissot merhaba,

Benim Astra da üstündeki orjinal akü tam 8 yılı doldurmuştu, o nedenle 5,5 yıl gitmesi bana normal geldi..

Ayrıca cmax lı arkadaşlara bir sorum olacak. Yeni kasa cmax % 99 2010 eylülde çıkacak. Bu durumda şimdilerde sıfır cmax almak sizce ne kadar mantıklı olur. Bir bayi, abi yeni kasa en az 50.000 TL den çıkar, 7-8 bin lira fazla ödemektense şimdiden al der. Sizler ne dersiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 30 Temmuz 2009; 8:57:00 >

384 Mesaj
30 Temmuz 2009; 9:28:36 

BU tamamen kişisel bir karar.
beklentin ne ?
mevcut c max temelde sağlam çekirdeğe sahip. İşte ben 112.000 km ye geldim, hala ilk günkü gibi.
Bu güne dek 7 tane 0 km araç aldım. Hiçbiri bu kadar uzun süre hizmet etmedi.astram 94 modeldi ve 0 km almıştim 99.000 km de nerede ise haşat oldu motoru dışında.
Alacağın c max sana hizmet eder, bebeklik hastalığı da kalmadı ama o yaşlı bir araç.
1 yıl 1.5 yıl sonra yeni kasa gelince 2. eli ciddi kayıp yaşar. Eğer aracı 2-3 yıl sonra satma planın olursa hanene ciddi zarar yazar bilesin.
Yok ama ben bunu İYİ FİYATA alır 6-7 sene minumum binerim diyorsan ,yenisine kabaca 50. 000 tl vermeyeyim diyorsan ok.
Ben şahsen aldığım araçların ömürlerinin başında olmalarını istiyorum , bu sayede uzun yıllar yeni kasa araca binmiş oluyorum. Mesela c max da bu min 7 yıl olacak.Tabi bunun bir de maliyeti var oda senin yukarda zikrettiğin 7000 tl gibi bir rakam. Bana sorarsan 7 yıla 7000 tl az bile. Ama tabi aynı araca 7 yıl binmek söz konusu ise
Umarım fikir verebildim

IPHONE 4S

3969 Mesaj
31 Temmuz 2009; 9:42:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Ayrıca cmax lı arkadaşlara bir sorum olacak. Yeni kasa cmax % 99 2010 eylülde çıkacak. Bu durumda şimdilerde sıfır cmax almak sizce ne kadar mantıklı olur. Bir bayi, abi yeni kasa en az 50.000 TL den çıkar, 7-8 bin lira fazla ödemektense şimdiden al der. Sizler ne dersiniz..

Bir soru sordum topic 2 gündür kitlendi yahu.. Arkadaşlar yokmu başka yorum..

tissot arkadaşım, değerli katkın için teşekkürler.. Beklentin ne derken neyi kastettiğini tam anlamamış olabilirim ama kısaca açıklamaya çalışayım. Benimde şu an kullanmakta olduğum ve oldukça memnun kaldığım Astra 9 yılını doldurdu, yani bundan sonra alacağım dizel bir aracı nasip olursa ve kaza bela olmazsa en az bu kadar kullanırım diye düşünüyorum. Çok sık araba değiştiren veya buna yeltenen biri değilim. Aslında şu andaki arabamı 1 yıl daha kullanıp yeni cmax ı görerek karar vermek en iyisi gibi. Bu durumda da oldukça ciddi bir fiyat farkı ortaya çıkarsa örneğin bugünlerde cmax ın 50-55 bin lira olması gibi bir durum olursa o zaman bu kadar para vermek istemem, veremem.. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 31 Temmuz 2009; 9:54:12 >

1552 Mesaj
31 Temmuz 2009; 12:00:15 

yenı c-max ın fullunun 55 bınden asagı olmayacagı bence kesın gıbı bence eger o donemde araca okadar veremem dıyorsanız ve ıkıncı ele dusmesıde en ıyımser cıktıktan 6 ay sonra fln olur yanı 2 sene rahat beklemenız gerekecek bence suankı guncel kasa 0 ve txp paketlı almanız ıyı olur dıye dusunuyorum tabı temız ıkıncı ellerde bulunabılır altarnatıf cok tabı yenısı cıktıgında sızın aracınızın eskı durumuna dusmesı sızı etkılemıyecek ise

MB ACTROS 1844 MPII
MB ACTROS 1846 MPII
E F E K E N T L İ

3969 Mesaj
31 Temmuz 2009; 12:25:35 

quote:

Orijinalden alıntı: jasberny

yenı c-max ın fullunun 55 bınden asagı olmayacagı bence kesın gıbı bence eger o donemde araca okadar veremem dıyorsanız ve ıkıncı ele dusmesıde en ıyımser cıktıktan 6 ay sonra fln olur yanı 2 sene rahat beklemenız gerekecek bence suankı guncel kasa 0 ve txp paketlı almanız ıyı olur dıye dusunuyorum tabı temız ıkıncı ellerde bulunabılır altarnatıf cok tabı yenısı cıktıgında sızın aracınızın eskı durumuna dusmesı sızı etkılemıyecek ise

Almayı düşündüğüm cmax, x paketsiz, sunroofsuz, cam tavansız dizel titanium olacak. Mayıs ayında 40 bine bir arkadaşım aldı, keşke bende alsaymışım diyorum şimdi. Şu anda 44 den aşağı veren yok, 40 a bulursam alacağım yoksa bekleyeceğim, belki bir kampanya olur veya hurda indirimi gelir bakacağız artık.. Eylül ayında da hurda indirimi gelecek diye ciddi ciddi konuşuluyor..

Bu arada smax da yenileniyormuş, cmax da bunun gibi mi olur acaba..

Detaylı görmek isteyenler için link;

http://www.worldcarfans...spied-in-the-swiss-alps

0

0

Ekteki dosya (2)

384 Mesaj
3 Ağustos 2009; 10:00:40 

Bundan öte yorum yapamıyorum.
Zaten kararını vermişsin . kolay gelsin.

IPHONE 4S

3670 Mesaj
4 Ağustos 2009; 23:43:10 

cmax kesinlikle 2010 pariste değil 2009 frankfurtta yani 1.5 ay sonra gösterilecek ve muhtemelen 2009 son ayları ve 2010 başında satışta olacak....normalde kasalar 7 yıl kalır ancak VWnin golfü opelin astrayı 6. yılda yenilemesi dolayısıyla ford da 1 yıl önce yenilemeye mecbur kaldı..Eskiden cmaxler almanya saarlouis de üretiliyorken yeni kasada tek üretim yeri ispanya ispanya valencia olacak ayrıca yurtdışı forumlarda valenciaya iki ayrı kalıbın yollandığını ve dolayısıyla 5 ve 7 koltuklu 2 ayrı şasi olacağını iddia ediyorlar...

Bu autoexpress spy fotoları olan sayfa ..son cümleye dikkat
quote:

Sales will start later this year.
Deiğim gibi frankfurtta 17 eylülde başlayan fuarda üretim halinin sergileneceğini ve satışların bu yıl içinde daha sonra başlayacağını söylüyorlar..148 ve 178 hp 1.6 ecoboost benzinlilerden bahsediyor ve yeni dizel makineler de olacak diyor...

http://www.autoexpress....ew_ford_cmax_spied.html

Bu da kayar kapı içeren autoexpress spy fotoları..Kayar kapı hakkaten karizmayı çok çizmiş..

Yukarıdaki mesaımda dediğim gibi arka stoplar fiesta gibi diklemesine değil smax gibi aşağıda ve yatay...bu uzun şasili muhtemelen 7 kişilik form..

0

0

0

0

0

171 Mesaj
5 Ağustos 2009; 0:36:43 

Arkadaşlar yeni bir c max kullanıcısı olarak sizlere bir kaç sorum olacak.

1- Eski arabamdan dolayı ayağım çok fazla debriyaj üzerinde kalıyor özellikle durmaya yakın bunun bi sıkıntısı olur mu? Eski arabam eski model olduğundan debriyaja basmayınca stop edecek gibi oluyordu. BAzı dırumlarda özellik le yokuş yukarı olan durumlarda yarım debriyaj yapmak zorunda kalıyorum. Bu acaba bi zarar verir mi forumda bazı arkadaşlar epb yi kullanıyoruz demişler bunu kullanmak mı daha mantıklı?

2- Aracımı oto kuaföre vermiştim. SAnırım tavan veya konsol temizleme sırasında sol klima göstergesine su kaçmış ve civa gibi duruyor. Acaba bunun arabaya bi zararı olur mu yada suyu nasıl çıkarabiliriz?

Cevaplarınız için şimdiden tşkler...

Gigabyte GA-P35-DS3L Intel E6550 @ 3500 mhz 2x1024 ddrII 800 OCZ platinum 5/5/5/15 500 gb Samsung SataII/ ASUS EAH 2600 xt/850@2358 /High Power 560 W Samsung 206BW LCD Inca DVB/ Creative X-fi Gamer Edition /Philips 4+1 Colorsit Gaming Pc Case

4708 Mesaj
İlgili Kişi
Mehmet Gazihan
İletişim Bilgileri
Adres: Tatlısu Mh. Akif İnan Sk. No10/2 Ümraniye İSTANBUL
Telefon: 0216 471 12 82
Fax: 0532 243 73 66
5 Ağustos 2009; 1:05:44 

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Arkadaşlar..

Hep Beraber Nice Kandillere İnş...

Otomobilinizin Motorundaki Gizli Gücü Keşfedin..!

irtibat CEP: 532 243 73 66

Yetkili yükleme merkezi başvuruları için +90 216 471 12 82

753 Mesaj
6 Ağustos 2009; 1:22:42 

quote:

cmax kesinlikle 2010 pariste değil 2009 frankfurtta yani 1.5 ay sonra gösterilecek ve muhtemelen 2009 son ayları ve 2010 başında satışta olacak....normalde kasalar 7 yıl kalır ancak VWnin golfü opelin astrayı 6. yılda yenilemesi dolayısıyla ford da 1 yıl önce yenilemeye mecbur kaldı..Eskiden cmaxler almanya saarlouis de üretiliyorken yeni kasada tek üretim yeri ispanya ispanya valencia olacak ayrıca yurtdışı forumlarda valenciaya iki ayrı kalıbın yollandığını ve dolayısıyla 5 ve 7 koltuklu 2 ayrı şasi olacağını iddia ediyorlar...

Bu autoexpress spy fotoları olan sayfa ..son cümleye dikkat Deiğim gibi frankfurtta 17 eylülde başlayan fuarda üretim halinin sergileneceğini ve satışların bu yıl içinde daha sonra başlayacağını söylüyorlar..148 ve 178 hp 1.6 ecoboost benzinlilerden bahsediyor ve yeni dizel makineler de olacak diyor...

http://www.autoexpress....ew_ford_cmax_spied.html

Bu da kayar kapı içeren autoexpress spy fotoları..Kayar kapı hakkaten karizmayı çok çizmiş..

Yukarıdaki mesaımda dediğim gibi arka stoplar fiesta gibi diklemesine değil smax gibi aşağıda ve yatay...bu uzun şasili muhtemelen 7 kişilik form..

0

0

0