Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: terdal

@egelife : Tüketim senin arabaya ve arabanın parçalarının da birbirlerine alışması ile daha da düşecektir. Şayet 2 depodur YB'yi hiç sıfırlamadan 11'lerden 9'lara düştüysen bu daha da iyi çünkü ortalama da 6-7 yaktın anlamına gelir.

@maxfocus : 33 km/h ortalama ile 7 lt civarı fena değil. Ancak 53/7,7=6,88 hesabını sanırım YB'na göre yaptın. Full'den full'e gerçek ölçümle YB doğruluğunu test edebilmişmiydin?

Benim diğer bir merakımda YB ortalama yakıt göstergesinin aracı ilk çalıştırdığımda yükselmiş olarak başlaması. Örneğin depoyu fulleyip eve geldiğimde stop etmeden önce 7,0 lt/100 km ile bırakıyorum. Ertesi gün sabah çalıştırdığımda 8,0 lt oluyor. Bu bana çok saçma geliyor. Diyecemki ilk çalıştırma için silindirlere gönderilen mazottan kaynaklanıyor ama yine de çok büyük artış oluyor. Sizde durumlar nasıl?

Herkese merhaba,
    Bugün tamamı şehir içi ve kısa mesafe 621,5 km. de fulledim ve 38,9 lt yakıt aldı. (90 ytl.) Bu hesaba göre 6,2 lt. / 100 km. yakmış ama YB 6,8 gösteriyordu. İşin ilginç tarafı daha önceki bir dolumda YB 5,9 gösterirken pompada bu rakam 6,02 lt. çıkmıştı, sanırım benim YB çok sağlıklı çalışmıyor.
    Benzin istasyonundan eve geldiğimde (yol genelde iniş aşağı) YB 3,9 lt. gösteriyordu, yaklaşık 3 saat sonra araca tekrar bindiğimde kontağı açıp çalıştırmadan önce YB na baktım ortalama 7,9 lt olmuştu, yani silindire mazot gitmeden bile durduğu yerde yükseliyor. Marşa basar basmaz 8,0 ve park yerinden geri çıkmak için gereken yaklaşık 2-3 mt mesafede de 8,4 e kadar çıktı.
    Bu konuda ben daha önce de yazmıştım ama kimseden yanıt gelmedi, bu durduğu yerde artış gözlemleyebildiğim kadarıyla genelde havanın soğuk olduğu günlerde oluyor. Bugün akşam Ankara 7 derece idi. Acaba Türkiye'de satılan araçlarda kullanma kitabında yazan araç ısıtma sistemi var da o mu çalışıyor, kitapçıkta mazotla çalıştığı ve aracın park halindeyken yanlarından duman çıkabileceği yazıyor.
    Bir diğer olasılıkta YB sıfırlandıktan kısa bir süre sonra bu yükselmenin olması, çünkü sıfırlamadan birkaç yüz km. sonra genelde bu yükselmeyi gözlemlemedim.
    Bir bilgisi ya da yorumu olan varsa merakla bekliyorum.

• Sayın efe74,
    Zevk meselesi dediğiniz andan itibaren zaten söyleyecek laf kalmıyor.
    Güle güle kullanın.
  • Bu arada, araç hareket halindeyken kazara ya da kasten EPB'yi devreye sokan oldu mu?
    Hareket halinde devreye giriyor mu?
    Giriyorsa aracın tepkisi ne oluyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: özkoçak

Bu arada, araç hareket halindeyken kazara ya da kasten EPB'yi devreye sokan oldu mu?
    Hareket halinde devreye giriyor mu?
    Giriyorsa aracın tepkisi ne oluyor?

walla el kitabını okursan orda ayrıntılı bi şekilde anlatıyor. Çoğu arkadaş el kitabını okumamışlar . Kitapçık çok kalın diyemi yoksa okuma tembelliği var ondanmı anlamadım.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: terdal

@egelife : Tüketim senin arabaya ve arabanın parçalarının da birbirlerine alışması ile daha da düşecektir. Şayet 2 depodur YB'yi hiç sıfırlamadan 11'lerden 9'lara düştüysen bu daha da iyi çünkü ortalama da 6-7 yaktın anlamına gelir.

@maxfocus : 33 km/h ortalama ile 7 lt civarı fena değil. Ancak 53/7,7=6,88 hesabını sanırım YB'na göre yaptın. Full'den full'e gerçek ölçümle YB doğruluğunu test edebilmişmiydin?

Benim diğer bir merakımda YB ortalama yakıt göstergesinin aracı ilk çalıştırdığımda yükselmiş olarak başlaması. Örneğin depoyu fulleyip eve geldiğimde stop etmeden önce 7,0 lt/100 km ile bırakıyorum. Ertesi gün sabah çalıştırdığımda 8,0 lt oluyor. Bu bana çok saçma geliyor. Diyecemki ilk çalıştırma için silindirlere gönderilen mazottan kaynaklanıyor ama yine de çok büyük artış oluyor. Sizde durumlar nasıl?

Herkese merhaba,
    Bugün tamamı şehir içi ve kısa mesafe 621,5 km. de fulledim ve 38,9 lt yakıt aldı. (90 ytl.) Bu hesaba göre 6,2 lt. / 100 km. yakmış ama YB 6,8 gösteriyordu. İşin ilginç tarafı daha önceki bir dolumda YB 5,9 gösterirken pompada bu rakam 6,02 lt. çıkmıştı, sanırım benim YB çok sağlıklı çalışmıyor.
    Benzin istasyonundan eve geldiğimde (yol genelde iniş aşağı) YB 3,9 lt. gösteriyordu, yaklaşık 3 saat sonra araca tekrar bindiğimde kontağı açıp çalıştırmadan önce YB na baktım ortalama 7,9 lt olmuştu, yani silindire mazot gitmeden bile durduğu yerde yükseliyor. Marşa basar basmaz 8,0 ve park yerinden geri çıkmak için gereken yaklaşık 2-3 mt mesafede de 8,4 e kadar çıktı.
    Bu konuda ben daha önce de yazmıştım ama kimseden yanıt gelmedi, bu durduğu yerde artış gözlemleyebildiğim kadarıyla genelde havanın soğuk olduğu günlerde oluyor. Bugün akşam Ankara 7 derece idi. Acaba Türkiye'de satılan araçlarda kullanma kitabında yazan araç ısıtma sistemi var da o mu çalışıyor, kitapçıkta mazotla çalıştığı ve aracın park halindeyken yanlarından duman çıkabileceği yazıyor.
    Bir diğer olasılıkta YB sıfırlandıktan kısa bir süre sonra bu yükselmenin olması, çünkü sıfırlamadan birkaç yüz km. sonra genelde bu yükselmeyi gözlemlemedim.
    Bir bilgisi ya da yorumu olan varsa merakla bekliyorum.

YB yeni resetlendiği zaman ilk kilometrelerde anlık gibi olur. Eğer yakıt istasyonu aşağıda olsaydı resetden sonra aşağı değil yokuş yukarı gitseydin YB 25 litre ve daha fazla bile gösterebilir.

• Mazot alıp YB'yi sıfırladığımda benzin istasyonundan çıkana kadar YB çıldırmış gibi çok değişik rakamlar veriyor.Önce 30 gibi rakamlar.Sonra hızla düşme.Hatta bir ara 4 rakamını bile gördüm.Eve gidene kadar ortalama toparlanıyor ve 6-7 civarı rakam çıkyor.Daha sonra daha önce bahsettiğim kullanım tarzımız ile 11-12 arasına sabitleniyor.Son zamanlarda 10 civarına sabitlenmiş durumda.Geçen hafta sonu 9 küsurları da gördüm.
  • Günaydın Türkiyeeeeeeeeee! Hayırlı olsun Mazot 2,30ytl 98 oktan 3,03 ytl .
  • Sağol Yusuf

Gerçekten de bayağı yekün tutmuş, polen filitresini sormadan değiştirmeleri de cabası, otokoç rengini birkez daha belli etti.
    Herne kadar çok memnun olmasam da neticede arabayı duğlese götüreceğim.

quote:

Orjinalden alıntı: yusufk

surucu biraz gecikti ama fatura şekildeki gibi
     Ford Focus C-Max

beklediğimden çok geldi klima otomatik modda yetrli üflemiyo demiştim polen filtresi değiştirmişler bugün değien bişey yok diye tekrar gittim bu şekilde daha fazla olmaz dedi. neden değiştirdiniz ozman dedğimde filtreye bakmak istedi bende bana vermediklerini söyledim normalde verdiklerini unuttuklarını söyledi kısacası paralar havaya gitti ve bana ders oldu. ama renonun servisi kat kat daha iyi kesinlikle.

• İstanbul'a gelin diyeceğim ama buradaki servislerin de birbirinden farkı yok.
  • kayınbirader istanbulda opel corsaya göre çok iyi dedi ama bilemicem
  • bu miktar ne oluyo biliyormusunuz ben çalışma dakikası diye tahmin ettim
  • quote:

YB'nın bu şekilde hata yapacağını pek sanmıyorum. Bence sorun pompanın bırakıldığı nokta (%98 full-%96 full vs gibi) yada daha büyük bir olasılıkla sizin 5,9 gösterirken 6,02 çıkan durumda yakıtı aldığınız yerde üçkağıt var. Yani adam 35 lt verdim dediğinde gerçekte deponuza giren örneğin 33 lt gibi (örnek).
  • yusufk,

80 rakamı sorduğun galiba.
    İşçilik dakikası olmalı.
  • evet 80 72 gibi olanları sordum bende öyle tahin ediyorum.
  • Arkadaşlar bende bu forumu inceleyip c mx trend siparişimi ve 10.000 ytl kaporamı bu sabah verdim. Bana 29.000 ytlden benzinli trend sattılar hediye olarakta park sensörü ve iç koruma verdiler. Verilen park sensörünün ne markasını nede özelliklerini biliyorum ama siz bu işin duayenleri olarak hangi markanın hediye edildiğini ve kalitesini biliyorsunuzdur diye sormak istedim...:)
  • Ya bişey daha soracaktım unutmuşum trend modelinin iç kalitesi kötü değildir değilmi? Ben ghia inceleyip bütçemin elverdiği trendi satın alıyorum. >Ne olur bu konuda beni rahatlatınnnnn
  • Maalesef Ghia' nın yanında Trend, gerçekten epey vasat! Şartlarını zorla Ghia al...
  • Serhad hayırlı olsun arkadaşım..Kazasız belasız..İçini rahatlatmak isterdim ama kazan2 ye katılıyorum.Trend ve ghia kasası dışında bambaşka 2 araba.O paraya yeni fusion alsan daha iyi.Hem donanım bakımından hemde yakıt ekonomisi olarak daha tatmin edici olur.Buarada şartlarını bilemiyorum tabi ama ghia c-max alabiliyorsan al.Yoksa içinde kalır bilgine..
  • C max için bisiklet taşıma aparatı arıyorum . aramızda bu tür bir aparat kullanıp önerebilecek varmı ?

aşağıdaki adreste bir örnek var ama Cmax e olup olmayacağını bilemiyorum .
    yardımlar için şimdiden teşekkürler...

http://biggshop.sanalmagaza.com.tr/product.asp?ID=40143&Node=786
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhad

Ya bişey daha soracaktım unutmuşum trend modelinin iç kalitesi kötü değildir değilmi? Ben ghia inceleyip bütçemin elverdiği trendi satın alıyorum. >Ne olur bu konuda beni rahatlatınnnnn

Selam serhad! Bütçe müsait değilse 10.000 km de 2005 2. el giah al.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.