Şimdi Ara

Dizel arabasını ayçiçek yağıyla çalıştırıyor (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
518
Cevap
17
Favori
80.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bugrascb

tahminimce yağ kullanımından enjektörler genişleme yaptığı için normal mazot ince geliyor bu sebebten çok yakıyor.

Enjektörlerin plastikten yapıldığını mı düşünüyorsunuz

Cevaplarınız için teşekkürler,
    Yağ çubuğunu kontrol ettiğimde de motor da yağın çok fazla olduğu gördüm bu durumla alakası olabilir mi
    olması gereken yağ seviyesinden 1 kat daha fazlaydı yani genelde iki çizgi arası derler ya benimki en son çizginin 1 kat daha yukarısındaydı
  • Orijinalden alıntı: salihli7

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Orijinalden alıntı: bugrascb

tahminimce yağ kullanımından enjektörler genişleme yaptığı için normal mazot ince geliyor bu sebebten çok yakıyor.

Enjektörlerin plastikten yapıldığını mı düşünüyorsunuz

Cevaplarınız için teşekkürler,
    Yağ çubuğunu kontrol ettiğimde de motor da yağın çok fazla olduğu gördüm bu durumla alakası olabilir mi
    olması gereken yağ seviyesinden 1 kat daha fazlaydı yani genelde iki çizgi arası derler ya benimki en son çizginin 1 kat daha yukarısındaydı

yakıt pompasının ön keçesi patlamış kartere yakıt iniyor mutlaka baktırın motor yatak sarabilir
  • arabayı yeni servise soktum çıktıktan sonra arabayı biraz dinlendirip yağ çubuğuna tekrar baktım yine yüksek acaba servis fazla yağ mı koyuyor motora
  • bu ev yapımı biyodizel yada direk sıvı yağ ile çalışması sorunsuz olan hangi araçlar var?
  • Eveeeet niyeti bozmuş bir arkadaş daha
    Eğer kit taktıracaksanız birçok common-rail olmayan dizel araç uyumludur bitki yağı ile.
    Eğer kit taktırmayacaksanız 1.6 dizel eski nesil turbosuz indirect injection jetta ve golfler, caddyler, audi 80ler filan alınabilir. Ama durum müsade ediyor ise ben MB 190D derim.
    Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: BlackWindow
    bu ev yapımı biyodizel yada direk sıvı yağ ile çalışması sorunsuz olan hangi araçlar var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

Eveeeet niyeti bozmuş bir arkadaş daha
    Eğer kit taktıracaksanız birçok common-rail olmayan dizel araç uyumludur bitki yağı ile.
    Eğer kit taktırmayacaksanız 1.6 dizel eski nesil turbosuz indirect injection jetta ve golfler, caddyler, audi 80ler filan alınabilir. Ama durum müsade ediyor ise ben MB 190D derim.
    Saygılarımla

quote:

bu ev yapımı biyodizel yada direk sıvı yağ ile çalışması sorunsuz olan hangi araçlar var?

evet bir haftadır sizin geçmişte tartıştığınız konuları okudum durdum ve bayağı bilgi edindiğimi düşünüyorum. sizde jettanızı satmışsınız:p

son donemde uretilen araçlarda bu motorlardan yokmu. araştırmalarıma göre seat cordoba 1.4 tdi de sanırım bu eski tip motordanmıs.

• eğer traktör filan almayacaksanız yeni model araçlarda uyumlu olan yok diye biliyorum
    1.4 tdi eski nesil ama hem yüksek basınçlı çalışıyor, hem enjektörü filan bazı common-raiillerden daha pahalı, hem de ben hiç bitkisel yağ kullanan duymadım. Bountr arkadaşımızın sanırım 2002 model saxo'su vardı. Çok da eski sayılmaz.
    Saygılarımla

quote:

evet bir haftadır sizin geçmişte tartıştığınız konuları okudum durdum ve bayağı bilgi edindiğimi düşünüyorum. sizde jettanızı satmışsınız:p

son donemde uretilen araçlarda bu motorlardan yokmu. araştırmalarıma göre seat cordoba 1.4 tdi de sanırım bu eski tip motordanmıs.

• Arkadaşlar geçenlerde arabanın muayene zamanı geldi, sizinle paylaşmam gerektiğini düşündüğüm bir durum oldu
    aynı zamanda ekzost muayenesi de yapıldı muayeneyi yapan arkadaş şaşırdı amirini çağırdı nissan micrayla aynı değerlere sahip çıktı amiri cihaz arızalı olabilir servis çağıralım dedi daha sonra cihazı komple söktürüp temizledi tekrar denedi değerler çok düşüktü o şekilde geçtim benden sonra gelen araçda normal değerlere sahipti yani cihaz sağlam olduğu anlaşıldı.
    Mazota bitkisel yağ karıştırarak kullanıyorum ben aracı, önceden okuyanlar bilir.
    Anlaşılan emisyon değerlerine de faydası var yani doğayada faydası var anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihli7

Arkadaşlar geçenlerde arabanın muayene zamanı geldi, sizinle paylaşmam gerektiğini düşündüğüm bir durum oldu
    aynı zamanda ekzost muayenesi de yapıldı muayeneyi yapan arkadaş şaşırdı amirini çağırdı nissan micrayla aynı değerlere sahip çıktı amiri cihaz arızalı olabilir servis çağıralım dedi daha sonra cihazı komple söktürüp temizledi tekrar denedi değerler çok düşüktü o şekilde geçtim benden sonra gelen araçda normal değerlere sahipti yani cihaz sağlam olduğu anlaşıldı.
    Mazota bitkisel yağ karıştırarak kullanıyorum ben aracı, önceden okuyanlar bilir.
    Anlaşılan emisyon değerlerine de faydası var yani doğayada faydası var anlaşılan.

şaka değil dimi hocam bu, eve mısır yağı depolatıcam

• şaka değil gerçek bu
    dediğiniz gibi yağ bulmak sıkıntı yeni yağ pahalı eskiside değerleniyor atık yağ toplayanlar ve bizim gibi kullananlar.
  • quote:

Arkadaşlar geçenlerde arabanın muayene zamanı geldi, sizinle paylaşmam gerektiğini düşündüğüm bir durum oldu

dediğiniz doğru. fakat şuan itibariyle ayçiçek mısır zeytin yağları mazottan pahalı neredeyse. 5 litre ayçiçek yağı 19,45 tl en ucuz
    kanola yağıda egzos arıza lambası yaktrıyor. kanola yağı 5 lt 16,70 di en son carfurda.
    mazot ortalama 4,02 ila 4,18 arasında bulunuyor istasyon pompa fiyatlarına göre.
    atık yemeklik yağ ile uğraşılmıyor. toplaması tankeri süzmesi vs bütçe yer ve zaman istiyor. bütcesi olanda zaten atık yağ koymaz deposuna.
    son kullanıcı olarak anca evde patates kızartmasından kalanı koyarız depoya.

kırıkkale ve samsunlular yakıt konusunda çok şanslı insanlar vesselam.

• quote:

araç ne idi,bir de bitkisel yağ ile mazotu dışarıda mı karıştırıyorsunuz,yoksa depoda kendiliğinden karışmasını mı bekliyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

araç ne idi,bir de bitkisel yağ ile mazotu dışarıda mı karıştırıyorsunuz,yoksa depoda kendiliğinden karışmasını mı bekliyorsunuz?

Alıntıları Göster

Aracı daha öncede yazdım sizin için tekrar yazıyorum isuzu nkr 2,8 komyonet aracın deposunda karışıyor dışarda değil bir de son zamanlarda kullandığım kızartma türü gıda işleri yapanlardan aldığım atık yağlar.

• Orijinalden alıntı: salihli7

Aracı daha öncede yazdım sizin için tekrar yazıyorum isuzu nkr 2,8 komyonet aracın deposunda karışıyor dışarda değil bir de son zamanlarda kullandığım kızartma türü gıda işleri yapanlardan aldığım atık yağlar.

gözden kaçırmışım teşekkürler,büyük hacimli motorda bu iş çok daha rahat uygulanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peder dolmuş kullandı uzun yıllar. Depoya nerdeyse yağ özelliği olan ne varsa konup kullanılabiliyor. Magirus vardı biz de Çıkma yağ kullanıyorduk sanayiden alıp.

Ama şuan Turbo olan ve common rail olan sistemlerde zordur.
  • bir bmw 525 tds ile çok ekonomik olur diye düşünüyorum....
  • benzin için bir şey yok mu maliyeti düşürmek vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuri787878

benzin için bir şey yok mu maliyeti düşürmek vs.

Olmaz mi, LPG var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında Eski bi Dizel Audi yada Mercedes alıp böylemi kullansam
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.